Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: MoMo
Pestrá potrava je základ, ani s jedním cos uvedl neuděláš chybu.
Jinak o c. panda si můžeš přečíst v atlase tady na rybičkách nebo více na www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:33 Muž MoMo [0] - Živorodky – Krmení
Dneska jsem si na akva burze v Praze na Pankráci koupil 4 Pancéřníčky pandy. Chci se zeptat, jestli je dobré, když je budu krmit patentkami a tabletkamy pro rybky žijící u dna.Zatím totiž jsem je krmil jen jednou, a patentky papaly dobře. Díky. Více uvidíte v mé prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 17:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Majky10
Do stovky hejno 6 - 10 ks jakýchkoliv corydoras podle tvojí chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 11:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mOOOm
dřív jem měla albína a tak kolikrát jakoby stál na ocase a visel ve vzduchu, třeba půl hodiny, i když jsem klepala na sklo, už jsem ho chtěla vylovit že je po něm a on si spokojeně odplaval a žil ještě kdoví kolik měsíců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 11:22 mOOOm
katterinecka napsala: to mi pancíci dělaj furt, že jen stojí na listu nebo na písku a nehejbou se.

Přesně tak. Já jsem taky dřív měl Pancéřníčka Skvrnitého a dost často se stávalo, že klidně i desítky minut byl na jednom místě a nahýbal se. To je nejspíše u Pancářníčků normální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 10:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ČUPR
to mi pancíci dělaj furt, že jen stojí na listu nebo na písku a nehejbou se. Taky jsem si kolikrát myslela že už to maj za sebou, ale asi je to pro ně normální. Ale nikdy jsem nepozorovala že by ho okusovala nějaká krevetka, určitě by odplaval kdyby něco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 06:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ČUPR
opravdu to vypada na zajimave etologicke pozorovani, mohl by jste ho nejak zdokumentovat? nejlepe videem?
planuju si japoniky taky poridit do akvarka s c.pygmaeus, zatim tam mam Neocaridiny denticulata - prirodni formu a nic takoveho jsem zatim nepozoroval, ale mam akvarko hodne zarostle s mnoha ukryty a jsem rad, kdyz zahlidnu krevetku ci pancernicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:48 Žena Linduš [166]
si udělal wellness :-D
kdyby mu to bylo nepříjemné, nedal by se. vzpomeň na různé "čističe", kteří můžou predátorům skoro do žaludku, aniž by je "zákazník" polk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ČUPR
Je velmi nepravděpodobné že by tato krevetka napadla a zabila zdravou rybu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:08 Muž ČUPR [204] - Tetry
Moucha napsal: o jaky druh krevetky se jednalo? nemuze to byt chovani cistice a klienta? a v prezentaci nemate ani panciky pandy ani krevetky....
Jedná se o Krevetku Caridina japonica
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 22:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ČUPR
o jaky druh krevetky se jednalo? nemuze to byt chovani cistice a klienta? a v prezentaci nemate ani panciky pandy ani krevetky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 21:57 Muž ČUPR [204] - Tetry – Pancéřníček panda - chování
coze S hrůzou jsem při večerním pozorování zjistil, že jeden z Pancéřníčků panda sedí na výstupku na pozadí akvária a vedle něho krevetka, která ho na první pohled jako by "okusovala". Tak jsem si říkal že je po něm a krevetka si ho podává k večeři. Ani se nepohnul... O to čilejší byla ta krevetka, která mrskala tykadly, nožičkama a to mi nahnalo hrůzu. Okamžitě jsem šel do kuchyně pro špejli, abych do pancéřníčka "šťouchnul" a zjistil, zda to má již za sebou. Neviděl jsem však žádné stopy úhynu, změny zabarvení - prostě nic podezřelého. Po dotyku špejlí se pohnul a vesele odplul. Tak jsem měl radost, že je všechno v pořádku. Po chvilce se situace opakovala. Tak jsem opět nabral podezření, že je něco v nepořádku, že se asi blíží nějaká choroba. Opět jsem do něho "šťouchnul" špejlí a Pancík opět vesel odplul. Po několika dnech jsem viděl všechny 4 kusy pancéřníčků, jak si v houfu společně hrají u dna. Takže je vše OK, jen si nedovedu vysvětlit, proč při dotyku od krevetky neodplul podobně jako po dotyku tou špejlí. Nevím jak by dlouho odolával a zda by ho nakonec ta krevetka "nedostala". Myslíte, že by ho mohla napadnou a sežrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 17:08 Majky10
podari mi niekto akych pancerničkov do 100 litroveho akvarka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 15:17 Žena Linduš [166] – Re: Krkovička
už se těším ;-)
nafoť i postup, jestli můžeš, pro ty méně nadané, jako jsem já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:46 Muž Krkovička [0] – Re: Linduš
Tak to asi zkusím. Chtěl jsem udělat 3D pozadí s jeskyněmi ale zabralo by mi ve 150L hrozně vody a tudíž udělám polystyrenové 3D pozadí, které bude z venku a stejnou technikou chci udělat skálu s několikama jeskyněma a miskama por osázení tak abych opticky propojil to co je za sklem s akvem vevnitř. Přijde mi to trochu zběsilej nápad ale zkusím a pak dodám fotky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:38 Žena Linduš [166] – Re: Krkovička
já ti nevím, jestli budou chtít do jeskyně, mě se schovávají spíš pod kytky.
jinak rádi odpočívají na kořenu, docela vysoko (vyhlídka) a plavou taky všude, i když hlavní teritorium je dno.
zkusit to můžeš samozřejmě, jsou to hravé ryby, uvítají cokoliv zajímavého ;-)
a pak sem hoď fotku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 11:17 Muž Krkovička [0] – jeskyně
Ahoj,
chtěl bych vytvořit skálu pro pancéřníčky s jeskyněmi kde by se mohli schovávat. Moje otázka je zda když udělám například dvoupatrovou tzn. jeskyně třeba v patnácti centimetrech nad dnem, jestli do ní budou vplavávat když se pořád drží jen u dan. Asi blbej dotat ale opravdu mě to zajímá a nikde jsem o tom nic nenašel děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:45 Muž hf [54] – Re: Tole
Black Moly pancéřníčkům přední vousky v žádném případě neokousaly. O ty vousky přišli ti pancíci o něco ostrého, obvykle o kamínky na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:36 Muž mirekd [0] – Re: tttomas
Já vím to bylo jen tak napsáno o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 12:17 tttomas – Re: mirekd
no jestli posel tak se o neho urcite postaral jeho druh i jine rybky, mavat ti nebude nez umre,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 10:20 Muž mirekd [0] – Re: jandy
myslel jsem si to.o( to už je druhá ryba co znizela bez rozloučení.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 10:08 jandy – Re: mirekd
je to hodně pravděpodobný, ja měl dva ancistruse obyčejný a jednoho sem po čase vubec nenašel. bratříček se o něj postaral ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 09:49 Muž mirekd [0] – ztráta
tak už druhý den hledám jednoho miláčka pancíka tmavého a nemohu ho nikde najit je možné,že by se o něj ostatní postarali? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 13:18 Tole
Black molly mi pancéříčkům okousali ty přední vousky black molly jsem už dal do jiného akvárka a chtěl jsem se zeptat jestli jim vousky dorostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 08:22 Žena Linduš [166] – Re: sand0kan
a milují mraženou artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 00:51 Muž Miras [111] – Re: sand0kan
opravdu, žerou snad všechno a nejraději rozhrabávají dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 22:40 Žena bluedream [245] – Re: sand0kan
Vločky, mražené, tablety na dno. Musím říct, že moji pancéřníčci žerou všechno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 22:12 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Koupil jsem krmení pro pancéřníčky - LON GRAN, ale zdá se mi že jej vůbec nežerou. Jaké krmivo pro pancéřníčky používáte Vy ? Stačí jim klasické vločkové pokud spadne na dno (zdá se mi, že na ně moc nezbyde) ? Jinak jim dolů občas hodím živé nitěnky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 00:06 showt – Re: Zénais
Teď byli na akvaburze.Zkus zverimex v Zábřehu,prý tam jsou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:46 Žena darka [520] – Re: bluedream
Díky moc, učaroval mi právě svou vitalitou, seženu mu tedy co nejdříve kamarády ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:43 Žena bluedream [245]
Pandíci jsou super. Stále někde rejdí a hledají krmení. Nic nelikvidují, neožírají a nevyhrabávají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:41 Žena darka [520] – Re: Haimdol
Díky palec , takže nevyhrabe? :-D Mám ho od včerejška, vím, že mu musím buď dokoupit kamarády nebo ho vrátit, první možnost se mi zamlouvá víc, jen abych potom nelitovala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:35 R Muž Silent [5949] – Re: darka
Pokud jde o panceřníčka pandu, tak ten je k rostlinám velmi přátelský :-D Neryje tak aby uvolnil rostliny a několik kusů svého druhu by určitě uvítal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 16:25 Žena darka [520] – Panceřníček panda
V rostlince jsem si nechtě donesla jeden kus této rybky :-) , vím, že je to hejnová ryba, má se čile k světu ( v pytlíku téměř bez vody byla cca 10h hmm ), mám chuť si ji nechat a dokoupit ji kamarády, ale jak se chová k rostlinkám? Mám koberečky z glossy, liliovníčku, cr. parva a další, ryje ve dně nebo ne? Nějak o tom nemohu nic najít ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 16:27 Žena Zénais [4] - Labyrintky – pancéřníček panda
Ahoj, chci se zeptat všech z okolí Ostravy.
Nevíte, jestli se tady někde nedá sehnat pancéřníček panda?
Moc bych ho chtěla, ale ještě jsem si nevšimla, že by ho někde měli.
Nebo ještě lépe - nenabízíte ho někdo?
Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:04 MatroneK – Re: Corydoras nanus
Teď už k věci, na Aquapage se píše toto, a jelikož je to malinký pancík, tak bych tomu věřil X-) Je to hejnová ryba, je nutné ji chovat ve skupině min. o počtu 6-10 jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:53 Žena Linduš [166] – Re: MatroneK
mě to taky nechce ukázat nějaké věci ;-)
nejlepší je naklikat pancéřníček a pak si vybrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MatroneK
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny X-) Vyhledávač v atlasu mě taky nefunguje, musí se to dělat složitěji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:44 MatroneK – Omluva
Omlouvám se, nevím proč, pancíka mi to nenašlo, prosím OT Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:33 Žena Linduš [166] – Re: Corydoras nanus
pancéřníček drobný?
mám jich 7, většinou plave ve stádečku 5-6 kusů, pod to bych asi nešla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:15 MatroneK – Re: Corydoras nanus
Bohužel neznám takový druh, možná si myslel Corydoras aenus - Pancéřníčka zeleného (Zlatopásého) rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny 3 a více kusů viz. odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:10 Corydoras nanus – Corydoras nanus
chcem sa opytat aky je doporuceny pocet tychto panciernickov???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:21 ondra08
Až ztráví žloudkový váček. U corydorasů je to obecně 3-5 dní, takže počítej s tímhle rozmezým. Já osobně bych typoval nebo jsem to snad již někde četl, že u těch venezuelanů black to bude 4 dny. Oni začnou více hledat a už ti to musí být jasné. Nebo bych spíš krmil třeba od 2 a půl dne po malých dávkách a rači odkaloval zbytky, než aby jsem prošvihl rozplav, ale jak chceš. Třeba já když se mi poprvé vytřeli a vykulili C.adolfoi, tak jsem od druhého dne krmil ráno a večer po malinkých dávkách artemie. Odchoval jsem je a zjistil, že jejich rozplav je po 4 dnech od vykulení. Osobně raděj krmím o 12 hodin dříve všechny sumce, kteří se rozplavou, kdyby se náhodou nějaký vykulil dříve a byl i dřív rozplavaný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:35 Muž Geri [29] - Skaláry
Mam dotaz, 4 dny zpátky se mi vytřeli Corydoras venezuelanus black, hodili asi 150 jiker, poctivě jsem odstříhával nalepené jikry na všem možným do kelímku a nechal ponořenej v původní vodě, včera byli už na dně vykulený, dneska jsem je přestěhoval do malýho akvárečka s filtrem je jich asi polovina (70 kousků), mam je při teplotě 26°C... Zajímalo by mě jak poznam kdy mam začít krmit? Který den?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 00:59 Muž hf [54]
Chce to kazdopadne Pandy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 00:52 Muž pancéřníček [168] – Re: Rebbie
jj deník 145-ky sem čet taky.Tak ne před drahnou,ale delší? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 00:45 Žena Rebbie [71] – Re: pancéřníček
Tos čet asi eště u malýho akva, ted tak před půl rokem sem v podstatě hlavně kvůli pancíkům založila nový, velký akvárko s jemnym dnem.. no a historie se přesně na chlup opakuje... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:51 Muž pancéřníček [168]
Četl jsem už před drahnou dobou deník a je to opravdu záhada :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:48 Muž karelpavel [18] – Re: Rebbie
proč je nemůžeš mít ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:45 Žena Linduš [166] – Re: Rebbie
to je divný :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1272