Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 22:04 Muž vlacek [402] Re: soubi
Prave o techto druzich jsem cetl, ze je lepsi velke hejno nez kombinovat vice druhu. A to vcetne rozmnozovani, meli by se lepe mnozit ve velkych skupinach nez oddelovanim treba tria jako u vetsich pancioku (cerpam z www.planetcatfish.com )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 11:19 Muž soubi [32] – malé druhy pancéřníčků
Je lepši pro tyto malé pancéřníčky(Pancéřníček trpasličí(Corydoras hastatus),Pancéřníček malý(Corydoras pygmaeus),Pancéřníček nejmenší(Aspidoras pauciradiatus)) vytvořit jednodruhovou nádrž_? Dík za Váše zkušenosti a postřehy. Radek X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 15:50 Muž vlacek [402] Re: Noski
Good luck! :-) A az budete u toho studovani, tak prostudujte i naroky toho pancernicka, ktereho hodlate poridit. Teplota 28C je docela vysoka, ale nekterym pancikum nevadi (napr. corydoras sterbai). Urcite jich take koupit vice a snizit tak stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 15:47 Noski Re: NHKG
Všem díky za informace, prostuduji odkazy a rád se ozvu. Každopádně pancéřníčci byli od jediného zdroje, dno odkaluji, ale ne moc pravidelně. Zkusím to častěji i s tou částečnou výměnou vody a pestřejším krmivem. Ještě jednou díky všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 14:45 R Muž romant [27987] Re: Noski
Ještě něco málo doplnění informací který se určitě vyplatí přečíst. To co zde již bylo napsáno je ne těchto stránkách rozvedeno a podáno vesměs čtivou formou, žádnej učenej z nebe nespadl. ;-)
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 14:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Noski
Pokud to je možné, tak bych změnil pár věcí: Doporučuju snížit teplotu na 25°C a krmit poloviční dávkou ale denně a pokud možno více druhy krmiva (občas mražené, jiný druh vloček, atd..). Filtr čistit pouze ve vodě odpuštěné z akvária a pouze poté, co se znatelně sníží průtok vody v něm. Měnit vodu pokud není v akváriu moc ryb stačí co 14 dní, každopádně pravidelně a kolem třetiny objemu akvária. Odkalovat je potřeba minimálně 1x za měsíc.
Pokud umírají do druhého dne, tak se jedná buď o problémy s aklimatizací a nebo máš málo kvalitní vodu (především moc dusikatých látek) a pancéřníčci které jsi koupil, byli choulostivější než zbytek osádky a toto by právě řešila lepší údržba akvária viz výše.
Stále jsi nenapsal o jaký druh pancéřníčků se jednalo. A taky jestli všichni byli od jednoho prodejce. Možná by bylo dobré dát fotku těch neznámých ryb ať je můžeme identifikovat. Sice to není moc pravděpodobné, ale pokud to je nějaký hodně agresivní druh, tak jim může ubližovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 14:00 Muž vlacek [402] Re: Noski
Do jednoho dne od vypusteni? To je docela sila. Co ryby pred umrenim delaji? O jaky druh se jedna? Kupujete pokazde stejne a ze stejneho zdroje? Jak probiha aklimatizace pred vypustenim? Kolik ryb najednou kupujete? Jak pise romant, neni jasne jestli odkalujete a to muze mit velky vliv prave na pancernicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 13:46 R Muž romant [27987] Re: Noski
Vodu to chce měnit pravidelně jednou týdně 30% objemu akva. Co dno, je odkalovaný? Ten čistej filtr co to znamená? Jak často je čištěn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 13:35 Noski Re: vlacek
Foto a popis viz níže. Ještě k těm úmrtím - hynou do jednoho dne. Již třikrát (bohužel) ověřeno. Chctěl bych nějaké rybky na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 13:32 Noski Re: romant
Fotka k příspěvku Akvárium je v provozu cca 10 let. Kompletní výměna vody 2 x do roka (naposled před cca 1 měsícem), filtr čistý. Krmím 1 x za dva dny vločkama Ichtio-Vit už téměř rok stejně. Dva skaláry (2 měsíce), 10 neonek (2 měsíce), 2 čichavci (déle než rok) a 1 neidentifikovaná rybka (déle než rok). Všechny ryby vypadají zdravě a čile. Čichavci se straní a skrývají. Nevím, co by ještě pomohlo? Díky!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 12:16 Muž vlacek [402] Re: Noski
Fotka nadrze, pripadne podrobnejsi popis by pomohl. Take neco o rybach samotnych - jaky druh, pocet, jak velke/stare jsou, jak dlouho je mate a odkud, jak se chovaji, vypadaji. Jak a jak casto probiha udrzba akva, jak casto a cim krmite? Jakym zpusobem hynou a v jakych intervalech.
Z jiz napsaneho se neda nic urcit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 12:16 R Muž romant [27987] Re: Noski
Jak je to akvárko dlouho založený a od kdy tam jsou rybky? Co filtrace a údržba akva, kolik vody a jak často je měněno, co krmení, jak často a čím?
EDIT: Nejobecnější první pomoc je výměna vody. Klidně 50% objemu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 12:12 Noski – Pancéřníčci
Dostal jsem se (tak trošku mimo svou vůli) k akvaristice a mám dotaz - hynou mi pancéřníčci. Všechny ostatní ryky (skaláry, neonky a dvě, které neznám) jsou v pohodě. Voda 28°, akvárium 150 l. Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 22:25 Muž vlacek [402] Re: Turista
pygmaeusu mam sest uz dost dlouho, habrosaky mam take, hastaty jsem mel take, ale jako jedinni mi zemreli, tak je chci zkusit znovu. Proste chci trilineatus, similis nebo venezuelanus (teda krome tech hastatu) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 21:14 Turista Re: bobik
to jo,ten by se tam hodil je mrňavoučký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 15:27 Muž bobik [15] Re: vlacek
ahoj,co takhle panc.malý-corydoras pygmaeus. je malinký cca 2-3cm a píší,že je hravý a zdržuje se ve volné vodě.a myslím,že je i pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 13:25 sheiny Re: Deathbull
zkus pancéřníčka černého (venezuelského). Je to poměrně prcek, je krásnej a akční. je to pěkná podívaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 11:58 Muž vlacek [402] – Corydoras hastatus
Mel bych jeste jeden dotaz - uz dlouho shanim corydoras hastatus. Nevi nahodou nekdo, kde by se dali sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:50 Muž vlacek [402] Re: Turista
Mno, ver ci ne, ale vyber druhu jsem delal poctive a s uvazenim vsech okolnosti, proto se ptam jen na tri druhy zminene v prvnim prispevku. Mam duplicareus (hezci adolfoi) a ti prave jsou ten pripad, ze nejsou moc aktivni a jsou relativne plasi. Na druhou stranu jsou podle mnohych nejkrasnejsimi pancernicky. Potrebuji trochu zivejsi. Favoritem jsou trilineati, ale kdyz mi par lidi napise, ze nejsou moc aktivni, nepujdu do nich atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:26 Turista
vlacek napsal: Pandy chci prave nahradit a sterbai jsou a)velci b)malo aktivni

tak si kup Adolfy ale ti nejsou moc levní anebo pancéřníčka malého
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:52 Muž vlacek [402] Re: Turista
Pandy chci prave nahradit a sterbai jsou a)velci b)malo aktivni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 14:45 Turista
vlacek napsal: Diky za tip! Nicmene brochisove jsou uz docela hovadka, chtel bych neco mensiho, proto ten predvyber :-)

Kup Corydorasy třeba Pandy nebo Štěrby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 08:38 Muž vlacek [402] Re: Deathbull
Diky za tip! Nicmene brochisove jsou uz docela hovadka, chtel bych neco mensiho, proto ten predvyber :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 22:53 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Teď mám v jednom hejnu s pandama rybicky.net/atlasryb/pancernicek_smaragdovy

A můžu říct že je to celkem podívaná, takže tyto fakt doporučím :-D Akorát mám podstatně tmavší varietu, tyhle světlé jsem dost dlouho neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 22:28 Muž vlacek [402] – trilineatus (julii)/similis/venezuelanus?
Chtel bych se zeptat tech, co maji corydoras trilineatus, similis nebo venezuelanus, jake maji s nimi zkusenosti? Chtel bych vybrat jeden ze tri druhu, ale chtel bych aby byli aktivni a neskryvali se (nebyli lekavi). Ktere byste doporucili? Mam dobrou zkusenost s pandami, ale vim, ze nekteri pancici jsou docela pasivni a nebo aktivni jen v noci. Predem dekuji za jakekoli zkusenosti s jednim ze tri druhu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:57 Žena osicmi [1]
já mám právě taky jednu samicu a každu chvilu nacházím nakladené jikry....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:36 Muž vlacek [402] – Re: osicmi
Kdyz se ti to stalo, tak to mozne je. Me se pandy vytiraly tak po tydnu, ale stalo se, ze se trely v sobotu a pak hned nasledujici stredu. Pocet jiker uz ale byl mnohem nizsi. Mluvim o jedne samici samozrejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 16:23 Žena osicmi [1] – pancéřníček
Je normální aby se pancéřníček zelený vytíral každý čtvrtý nebo pátý den? Už se mi to stalo 3x během 14 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: domik101
V dobrých podmínkách běžně 6 - 8 let, prý i 10.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 12:34 Muž domik101 [17] - Živorodky
cau mám pancéřníčka skvrnitýho 2 samečky ,prý se dožívají 2-3 let ,ale já je mam 4,5 let + jak byly staří když sem je kupoval. Je to možné? Nemůže to být jiný druh?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:11 Žena Linduš [166] – též dotaz
nevíte, za jak dlouho se dokáže samička opět zaplnit jikrami? konkrétně nanus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:45 Žena Linduš [166] – Re: Jarik
třeba zahrady, když ti mají poradit s akvárkem :-D
nafoť a vyplň údaje o akvárku, dost to pomáhá ;-)
líls tam nějakou chemii, léčiva, cokoliv kromě vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:42 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Linduš
jakou prezentaci myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:21 Žena Linduš [166] – Re: Jarik
udělej si prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:18 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,chtěl bych se zeptat co mam udělat pro to aby mi neumirali pancernicci skvrnití?Vzdy kdyz si je koupim tak do 2 mesicku umrou.Akvarko mam 54L a kupuju 3ks.Mam tam jeste pavi ocka, ancitraka a mecovku.Jo a jeste me vzdycky vychcipaly neonky.Poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:54 Žena Linduš [166] – Re: Melisa
tření bys poznala, opravdu se natřásají. koukej na břišní ploutev, ten prostřední pár. samičky ji mají prostě kulatou, samci do špičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Melisa
Zajímalo by mě, jestli to je spojeno s pohlavím nebo jestli jenom tak blbnou.
Může být tak i tak ano Jsou to hejnové ryby, takže dovádivost a družnost je jim vlastní.
To pohlaví se u dospělých ryb pozná celkem snadno, samice jsou takové celkově mohutnější a kulatější, samečci štíhlejší a menší. U mladých rybek se to poznává blbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:46 Žena Melisa [2] – Re: PaDa
Dík, tam je toho nejvíc, co jsem kde viděla.
Mě by zajímalo - pořád si ňufkají po hlavách, plavou jeden na druhém - a pak zas ten, co je dole, jede na jiném. Zajímalo by mě, jestli to je spojeno s pohlavím (nepodařilo se mi rozeznat, koho to vlastně máme, popis - samice má kulatější ploutev - je takový nejasný, jak moc kulatější, co je kulaté a co už špičaté? My máme totiž všechny něco mezi... těžko říct, kam to, co mají na zádech, zařadit... :-)
Nebo jestli jenom tak blbnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2011 19:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Melisa
Tak to doporučím www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:38 Žena Melisa [2] – Re: PaDa
Jde o pancéřníčky skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Melisa
O jaké jde konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 19:30 Žena Melisa [2]
Nevíte někdo, kde by se dalo přečíst něco (víc) o chování pancéřníčků? Zajímalo by mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 18:31 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,chtěl bych se zeptat co mam udělat pro to aby mi neumirali pancernicci?Vzdy jdyz si je koupim tak do 2 mesicku umrou.Akvarko mam 54L a kupuju 3ks.Mam tam jeste pavi ocka, ancitraka a mecovku.Jo a jeste me vzdycky vychcipaly neonky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:19 Muž Hanzi [15] – Re: teleport
Pancéřníčci dýchají vzdušný kyslík,to co dělá je naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:05 Muž teleport [3]
zdravím můj panceřníček se začal chovat divně , obcas vypluje na hladinua a zpět mysleli jsme si že nemá kyslík ale nadrž je okysličována a dělá to jen on druhý panceřníčet to nedělá ještě se obas otírá o sklo a valí se na boku ....ale dělá jak řikám jen jeden panceřník

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 23:16 Muž vlacek [402] – Re: sollik
To nevim, jsou puvodem z Nemecka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 23:14 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: vlacek
Já mám C. punctatus. Jen mě napadlo jestli ti Pancéřníčci nejsou odchováváni v nádrži např. s provozovanou UV lampou, nebo jiným způsobem zchoulostivělí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:24 Muž vlacek [402] – Re: sollik
A mas c.hastatus? Ja je kupoval na dvakrat a ze stejneho zdroje a vim, ze padli jeste jednomu kupujicimu. Porad vaham, jestli dokoupit dalsi nebo ne. Byli by asi z jine varky, ale ze stejneho zdroje. Zbyvajici tri v pohode plavou a zerou, ale to se muze rychle zmenit.
Naroky hastatu jsou podle vseho priblizne stejne jako c.pygmaeus a c.habrosus, ktere mam uplne v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:33 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: vlacek
Žádné velké zkušenosti s Pancéřníčky nemám, sám je chovám sotva pár dní, ale co jsem četl před jejich pořízením, jsou to ryby celkem citlivé na kvalitu vody. Ale když ti ostatní druhy drží a padají jen tito, těžko radit. Jedině snad nechat udělat na veterině rozbor uhynulé ryby ...
EDIT: Ryby jsou vždy ze stejného zdroje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:48 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
Nikdo nic? Ani dobre ani spatne zkusenosti s corydoras hastatus?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39389x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309-pancernicek-chov?od=1173