Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:51 Kisssi – Re: V
ale on se pořebuje těch mol zbavit jestli jsem to dobře pochopila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:08 V – Re: hf
Rájovci nebo nějaké ne moc velké cichlidy... Dospělé paví očko je pro ně moc velké sousto, ale s potěrem oček i moll si poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:04 Muž Dixon [13] - Sumci
rajovec alebo bojovnica,len neviem ci by nieco nespravili pavim ockam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 14:58 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: hf
možná by stačilo koupit nejakou rybu která je sní třeba řeknu skalary ale to by se nehodilo ke grupkám tak možná parmičky nebo neco takovýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 14:08 Muž hf [54] – Co sežere Black Molly
Zdar,

Na základě rad zde ve fóru máme v akvárku paví očka a black molly. (kromě dalšího). Black Molly fungují naprosto perfektně jako likvidátor potěru Gupek (co nestihnou sežrat sami, dožerou dospělé Gupky). Bohužel vlastní potěr v podstatě nežerou, takže se nám v akvárku udržuje víceméně stálá populace pavích ok ale Black Mollyny se utěšeně a ne můj vkus dost neřízeně rozmnožují.

Hodně mollyn je taky šedivých (nikoliv uhlově černých), takže je neupíchneme ani zadarmo v akvaristice a ruční selekce se skrmováním kočce se mi vysloveně příčí. Napadá vás co s nimi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:13 Muž romi [7]
mozmo mas frigidnu samicku ako ja...samcovi je jeho gonopodium nanic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 13:01 R Muž Silent [5949] – Re: stanovsky
Gonopodium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 12:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Jako rozeznat pohlaví není těžké. Živorodky mají tzv. genopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 12:40 izbench – black molly
To na black molly poznáš jednoducho , na zadku má bielu bodku u ritného otvoru , a podobným otázkam sa vždy divím pretože ti na to možem odpovedať otázkou - ako poznáš na žene že je tehotná? Podla brucha nie ked ju vidíš , to samé poznáš na rybe , že má velký bandol , a keď ho má tvoja stále velké , že čakáš na nejaký znak ktorý sa objaví tak ju neprežieraj , neviem či si ma pochopil. tone hop :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 09:46 Hansjochen
Diky za rady, myslim,ze jste to trefili spravne! Pridam vice molly a doufam,ze se to zlepsi!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 13:01 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Přidej více black moll .. :-) to je jasné že bude taková agresivita mezi nimi, zvlášt když jedna se snaží být vůdčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2008 11:05 Usine – Re: Hansjochen
Když jich budeš mít víc tak se agresivita rozloží na další soupeřky a bude klid. Je to živorodek běžný jev. To samé platí i u samců. Pokud budeš mít dva ten silnější toho slabšího zadupe do země když jich bude víc budou se sice honit ale nikdo to neodskáče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 10:08 Hansjochen – Re: Tappi
A jak to dopadlo, i v hodne zarostle nadrzi je to stejne? Nezda se mi , ze by slo o nejakou hru nebo postuchovani :-) vcelku tvrde ji nahani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 13:47 Žena Tappi [0]
To Hansjochen: tenhle problém jsem taky řešila-jedna samička gold molly neustále útočila na druhou, samec taktéž.Možná je to jen nějaké jejich hraní a pošťuchování (?)Myslím, že dost zarostlé akvárko (případně úkryt)poskytnou dostatečný azyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:42 pancernicek
poznáš to až uvidíš v akva plavat prcky hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:17 Žena Imii [45] – Re: kvang1
Bříško začne bělat ? V tom případě máme těhotnýho samce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 10:52 Hansjochen – agresivni samice
Mam ve spolecenskem akvariu 100l 2 black molly samice a jedna z nich je agresivni a druhou porad napada,kdykoliv se ta k ni priblizi a odhani. Jsou skoro stejne velike,ta agresivni o kapku vetsi. Predtim tam byl jeste samec (uhynul)a ten tu druhou molly taky napadal a odhanel. Znamena to chovani neco, muze nekdo poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 23:36 kvang1 – Re: Fogi
tlusci nez normalne a zacne ji jakoby nabelavat brisko-zpusobeno tloustnutim....... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 20:47 DeathAngell
No to asi jj .. ;-) co třeba ze bude tlustší než normálně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:10 Fogi – Black Molly
Jak poznam že je Mola těhotná????Černá skvrna se u ni bude hledat blbě
hop hop hop
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 21:02 Muž stanovsky [29] - Živorodky
pancernicek .. vodnatelnost je neléčitelná ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 20:27 pancernicek
ano je to vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:55 Muž stanovsky [29] - Živorodky
něco sem našel na forku .. rybicky.net/forum/hledat/infekční vodnatelnost
kuni sedí to na tvůj popis nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Podívej se na nemoci. Ale typuji to na infekční vodnatelnost. Uvidíme co na to řeknou tady ostatní uživatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:47 kvang1 – black moll
zdravim vas rano prohlizim rybky a kdyz se podivam vecer tak jedna molla ma nafoukle brisko a odchliple supinky od tela...co je to za nemoc????ted ji mam v karantene a nevim jestli ji utratit nebo se pokusit o lecbu a jestli mam zacit lecit cele akva.....nikdy jsem s nemovema problem nemel tak nevim.......diky za rady a pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 22:10 Usine – Re: stanovsky
Drobet kecáš, jaký jednou samec a podruhé samice. Pohlaví se mění jen jedním směrem a to ze samice na samce ne naopak. Většinou se ale jedná pozdní samce, drobet déle jim trvá než dospějí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 21:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Black molly jsou schopny měnit pohlaví.. jednou samec a podruhé samice. U mne se ze samice stal sameček a trvalo to cca 5 dní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 20:22 Muž matrix069 [79]
Samci-oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 20:13 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Protože tohle se mi z údajné samičky vyvinulo :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 20:12 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Je to vepředu samička nebo sameček? ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 10:25 Žena pavliina [50]
Ahoj, tak já jsem si taky koupila párek Black Moll, sameček byl menší a měl vyvinutý gonopodium, a samička byla o hodně větší a nic jako gonopodium neměla, vypadala fakt jako samička. Jen byla hodně dominantní a samečka od sebe neustále odháněla. Teď zírám na akva a ze samičky se vyklubal sameček coze je teda o hodně větší ale je z něj sameček. Ten menší sameček ale neustále tady na tu větší mollu doráží a snaží se jí oďobávat řitní ploutev - teď už asi gonopodium, je to normální? Když by to teda byla dva samečci, tak by se spíš měli odhánět a ne, že se ten jeden bude stále snažit. Vysvětlí mi to někdo? ;-) Nějak tomu nerozumím... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 15:54 Žena zora [0] – zora
Ahoj ja si myslim, ze to bolo tym ze si davala Exit a Esha2000. Mam totiz rovnaku skusenost: asi dva dni pred porodom mojej gold moly som liecila cele akvarko Exitom a Eshov a polovina mladych sa mi narodila mrtva a aj druha polovica v priebehu par dni uhynula :-( Teda az na jednu molynku, prezila a pekne rastie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 22:36 Jooky100
miro03: ved hej.. niekedy bolo .. len teraz je sama chemia a blbosti ktore rybam po case skodia.. ked som mal asi 6 r otec choval gupky aj skalare a nedaval im nic ine len odstatu vodu a voda bola kolo 22 stupnova ..bez chemikalii a nebol problem ..mecovka mi dorastla do 6 cm a dalej ako keby utalo a dost.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 15:01 ondra08 – 120 gupek
my s otcem sme pred 3-4 roky dělali sturisomi a loricarie a doplnovali sme to gupkami modrými diamantama a běžně sme napočítali 110-120 dobře rozplavaných mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 14:28 Mato00 – re:miro03
ano dakedy to bolo tak!sice to nemozem osobne potvrdit, ale z rozpravana deda a z fotiek mozem!teplota nebola 26 ale 20-22 stupnov!a pri takychto teplotach sa dokonca liahli aj skalare!obycajny prisavnik mal 15-20 cm!krmenie?1 druh vlociek inak sa hodilo na rybnik!takze asi tak! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2008 14:07 miro03 – Re: Jooky100
Síce je to pekné že máš také vrhy ale spetne 10až15rokov spet gupky bežne dávali 80až120mladých vo vrhu mečune dokonca 150až180mladých vo vrhu.Ked som ich množil na slovensku,pri krmení živými nitenkami dorastali samice 12cm a samci s mečíkom 15až20cm nepotrebovali teplotu 24až26stupnov stačilo im 22stupnov,časi sa však zmenili,vela živorodiek je sem do Čiech a na Slovensko privážaných do akvaristík s Ázie.Kríženie a degenerácia chovov urobilo tiež svoje.Ked sa rozprávam s majitelmi akvaristík dnes o živorodkách počujem od nich len jedno(stačí iný chemismus vody v akom živorodky vyrastali a všetky dodané ryby padaju).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 02:54 Jooky100
este jedna otazocka .. ako na molinezii zistim ze je v tom? .. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 02:52 Jooky100
ja mam slachtene gupky a ziaden problem s nimi nemam .. v 1 vrhu mi dala 35 ks a neprezila iba jedna a v druhom mi dala 73 ks a neprezilo kolo 7 ks .. su krasne.. samec aj samica su neodlisne ..zlte a maju cerveny chvostik... ed niekto bude chciet..dam fotos ... mam ich 180ks coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 21:10 Žena Imii [45] – Re: thunderstorm
2 Black molly v mém akva budou mít prcky a 2 gupky takyyy ... doufám že se jim to povede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 21:02 Mato00 – re:kristina b
mam som taky isty problem!teraz je taksie odchovat obycajnu gupku do dospelosti ako napr.skalara,akaru modru!poter je zvicajne deformovany, alebo sa rodi mrtvy.takze zivorotky som vynechal! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 19:56 Žena ustavprochore [567] – Re: Kristina B
Kristýno a máte ty mollynky nově koupené? Napadá mě totiž, že kdyby to měla být již několikátá generace vzniklá z příbuzenského křížení, mohla by to být nějaká mutace... Snad ne a zbylé budou v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 19:49 thunderstorm
Teď sem si koupil páru "černošek" tak doufám že je budu mít zdravé :-) kdyby si měla nějaké zkušenosti co by se mi hodily s množením tak pi pisni do pošty, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 16:30 Kristina B – Re: miro03
Dekuji za nazor.
Asi 10 jich zatim prezilo, uvidime, jestli porostou..
Pro syna to staci, ale spousta jich byla uplne deformovana.
Ale napadlo me, ze jsem v nedavne dobe davala Exit a Esha2000 a pocitam, ze tohle bude asi nasledek :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 14:42 miro03 – Re: Kristina B
Kristína vela živorodiek sa priváža s Ázie.Moja polovička si tak kupila veliferi-chcela množit živorodky,mečovky,gupky atd...No tak isto rodili bud mrtvé mládatá alebo pár jedincov prežilo ale uhynula samička.Moj odhad-myslím si že je to následok nejakých antistresových prípravkov v ktorých sem tie živorodky dovážeju.Nič iné ma nenapadá.Za čias -ked som množil živorodky na kšeft cca 15rokov spet som s týmto problémy nemal a sám som sa čudoval čo to dá práce robit živorodky v dnešnej dobe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 13:22 Kristina B – Rozeni mrtveho poteru-Black Molly
Prave mi rodi Black Molly a uz treti mrtvolka :o(
Nevite, cim to muze byt???
Dekuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:27 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:22 Vocko88 – Re: Martin
samec má pindíka...a rozmnožujou se jako lidi(nepřiletí čáp)...Mně souložej furt jak diví, ale nic z toho...a oprav si tu hrubku prosím love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:15 Martin – Black Mola a pohlavý a rozmnožování.
Mám Black Moly,ale nevim jak se pozná samec od samice , a také jak se pozná že bude čekat mladý? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 21:08 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Joecz
těžko si představim křížence mezi mečovkou a blackmolou, každopádně mečovky a blackmolly mam společně leta a nic sem ještě nezaznamenal..co se týká těch potomků, tak je to lehká genetika..samec nemusí bejt čistokrevně black, jako to měl muj kámoš..ten ovšem neměl žádný mečovky jen jeden pár blackmoll ze kterých byly taky žlutočerný, černý a málo žlutejch..mam je od něj už dlouho.. rybicky.net/nadrz/37/39.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 20:47 bobřík – zaručeně
u nás ve zveráči měli mečovky a black molly ve stejným AQ a byli tam i kříženci

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10593x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov?od=493