Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Black molly - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Black molly - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2023 08:12 Žena Jitka66 [8] – Black molly, samec
Zdravím. Známá likviduje akvárium..... Můžu dát do akva jen 1 kus black molly- samce? Všude čtu, že se dává minimálně pár. Mám tam modré neonky, endlerky a krevetky.... To asi nebude dělat dobrotu, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 11:16 Žena Silurian [80] Re: vaclav
A o co myslíš, že jde? Od včerejška už zas vylučuje normálně, ale zase se v noci víc otíral o listy, tak já už fakt nevím. Teď se tváří úplně normálně, jen víc odpočívá. Zbavovat se ho nechci, jako jedinej vždycky plave přes celý akvárko, když mě vidí a žere mi z ruky, tak nemám to srdce ho zprovodit ze světa. stydim
Mám doma esha 2000, tak mě napadlo zkusit ji, píšou jak je širokospektrální, tak třeba by byl klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2021 22:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silurian
¨Já bych ho dal okamžitě pryč léčit to nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 13:35 Žena Silurian [80] – Podivné chování samce - nemoc?
Ahojte, vrtá mi hlavou chování mého jediného flekatého samce molly - občas různě polehává na dně, pod filtrem nebo na filtru, párkát za den se zkusí o něco otřít (většinou o list), nejeví zájem o samice, maximálně se před nimi postaví hlavou vzhůru, jak kdyby stál na ocase - ale plave přitom uprostřed akvárka. Pokud je zaparkovanej ve svým rohu u hladiny, nemá problém všechny vyhnat, plave normálně a klidně i přímo proti proudu z filtru. O žrádlo má zájem, na řasy prdí, občas futruje hladinu. Někdy u něj pozoruju dlouhý skoro bezbarvý výkaly, ale tady jsem se dočetla, že je to u živorodek celkem běžný a krmím Dajanou, což není úplná kvalita (v pondělí jedu do města, takže koupím lepší). Je bohužel docela dost pohublej, nejdřív jsem to přičítala samici, která ho dost slušně šikanovala, ale ani po přidání dalších dvou se mu břicho nezvětšilo - přitom teď stíhá sežrat to, co ostatní. A jako jedinej sem tam rozhýbe skřele a možná má za hlavou pár zježenějších šupin, ale za to ruku do ohně nedám.

Většinu času se chová normálně, nepozorovat ho, tak si asi ani ničeho zvláštního nevšimnu. Napadlo mě, jestli třeba není jen starej (nechala jsem se zlákat a koupila ho v Petcentru) - nebo jestli nemá střevní, případně žaberní parazity. Nejsem si ale jistá, jestli to není ještě něco úplně jinýho - a léčit ho případně budu až budu přesvědčená, že vím co mu přesně je.

O nádrži mám snad všechno potřebný info v prezentaci. Moc dík za všechny případný rady, jsou to první ryby, takže to asi trochu prožívám a moc se nechci smířit s tím, že "prostě maximálně za měsíc chcípne", jak prorokuje můj cynický muž. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 13:56 Silviebaris Re: hanka365686
Zkus ty černý vyfotit,jestli to jsou opravdu samice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 13:27 hanka365686 Re: Anthrax
Já v tom hledám spíš to, že je mi divné, proč těch černých samic se nikdo nedotkne - jestli jsou starší nebo v čem je problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2020 14:28 R Muž Anthrax [4739] Re: hanka365686
Všechny variety se navíc mezi sebou ochotně kříží... Takže v tom nic nehledej. Je to jeden druh a těm rybám je jedno jakou mají barvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 14:12 hanka365686 Re: afc1886
To už jsem všechno přečetla - něco i víckrát. Ale co tím chtěl básník říct? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 05:02 R Muž afc1886 [14655] Re: hanka365686
Přečti si v kartě ryby odstavec charakteristika.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 23:10 hanka365686 – samice
Dobrý den, mám dotaz, mám 2 black molly samice a 1 samce (mimo jiného osazenstva), samec se černých molly ani nedotkne, ač prohání žluté molly i se žlutým samcem. je to normální? Nebo tam může být jiný problém? Děkuji všem za odpověď.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2020 22:03 Muž Maro_s.12 [96] Re: Ivka
Na potěr je dobrá jakákoliv větší rybka. Zkus rájovce ti to zredukujou ale žerou i šneky. Nebo třeba tetra černá ta je moc dobrý predátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2020 21:34 Ivka – Predator k black molly
Ahojte,rada bych uvitala radu. Prosim poradte jake rybicky k black molly,potrebuji redukovat poter.idealne jedna rybka max dve.
Profil zde mam,ale heslo uz neznam.
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 22:01 Muž Libor [527] Re: Dastyán
Přečti si, co žere: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Asi jí tato složka potravy chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 20:28 Dastyán – Black molly
Neví ňekdo jestli black molly žere i kytky protože se mi zdá že nám žerou mech a kytky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 15:40 Enkii Re: Smetany
momentálne 27 stupňov, ale vzhľadom na vysoké teploty chladím. A stále ju do boku ťahá.
Edit: Rybka to nedala. Len nechápem tomu že čo mohlo spôsobiť toto jej úmrtie. Ostatným rybkám nič nie je a ako som písala pred tým hodinku dozadu jej nič nebolo a bola čulá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 15:38 Muž Smetany [1226] Re: Enkii
Teplota v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 15:38 Králík Re: Enkii
Pomohla by prezentace a foto ryby. Bez prezentace a informacích o akváriu ti asi nikdo nic neřekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 15:35 Enkii – Chorá molly?
Dobrý deň, prišla som si sem pre radu. Mám Dalmatin molly samičku a samca. Ráno bola samička úplne v púoriadku, plávala a preháňala sa po akva aj pekne papala a nič jej nebolo. No po asi hodine alebo dvoch som sa vrátila k akva a ona už ležala na dne, dýcha a snaží sa aj plávať to nejde jej to a vyzerá akoby bola v nejako kŕči. Stále sa snaží plávať no len sa zatrepe a znova padne na dno bokom. Ešte som rozmýšlala či to nemôže byť z toho že by ju samec uhnal? (iba teória) Ale ak by niekto vedel čo by jej mohlo byť bola by som rada za každú pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 12:56 Králík Re: Zuzanova
Já bych řekl, že mají cca 0,5cm až 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 12:55 R Muž Anthrax [4739] Re: Zuzanova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 12:46 Zuzanova – Živorodka ostrotlamá
Muzete mi nekdo prosim rict jak velka jsou mladata Black Molly? Zacinam a nasla jsem info 20x 1cm rybka, nezda se mi to

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 20:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Marek
Problém je, že živorodky ti na těchto počtech dlouho nevydrží. Rozmnoží se. Jak píšeš velká biologická zátěž. Koukal bych po nějakých menších zivorodkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 20:12 Marek Re: afc1886
Ano, čistý objem.

Proč bys je tam nedával? Nestabilní podmínky? Přílišná produkce odpadu?

Kdybych se pro ně i tak rozhodl, 5-6 kusů by bylo ideální? V atlase je 5 jako min., tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2019 20:08 R Muž afc1886 [14655] Re: Marek
Neříkám, že to v tomto objemu nejde, ale já bych je tam nedával vůbec. A ten objem je doufám čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 20:04 Marek
Ahoj,

kolik byste doporučili black molly do 50l nádrže. Kytek je zatím poskromnu(časem se to snad zlepší). Jiné ryby tam neplánuji - měly by to jako jednodruhovku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 16:43 Muž DanielCoufal [1]
Fotka k příspěvku Chci se zeptat jedna z mých moll se docela dost nafoukla je podstatně větší než ostatní což už jsem začal pozorovat tak před 10 dny. a poslední den je apaticka a pořád se jen vznáší hlavou dolů. Co by to mohlo být? Děkuji předem za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 14:52 horsina Re: afc1886
Co se těch rychlerostoucích rostlin týče, jaké máte na mysli? Já tam totiž už dávala hned několik "plevelovitých" a ani ony nepřežily moje pancéřníčky, protože ty mrchy jim žerou kořínky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 14:47 horsina Re: afc1886
Děkuji za všechny rady. Nakonec když jsem jim vyměnila vodu za chladnější, tak už se spravila a zas plave normálně. Zítra jim znovu dám čistou a snad už bude v pořádku. Jinak přebytečné ryby mi stále zůstávají, jelikož mi včera onen chovatel volal, že si je vzít nemůže, protože nemá místo. Takže s nimi budu muset něco udělat, zatím mám inzerát na netu a ještě se poptám pár známých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2018 18:08 R Muž afc1886 [14655] Re: horsina
Vytáhni ten velký šutr a ten keramický hrad a dej tam co nejvíce rychlerostoucích rostlinek. Tu vodu bych rozhodně měnil mnohem častěji než jednou týdně. Rostliny nepotřebuješ v karanténě, ale v akváriu. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 15:30 horsina Re: Anthrax
Mečovky, platy, black molly, paví očka, ancistové a pancéřníčci. Oni ty kytky nežerou ale spíš odštipují listy a pancéřníčci je podhrabávají.
To s tím filtrem jsem nevěděla. Psali pro 100-150l, tak jsem myslela, že je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2018 14:56 R Muž Anthrax [4739] Re: horsina
Proc myslíš že je ten filtr pro dvojnásobný objem? To možná tvrdí výrobce. V reálu má dost malý objem filtrační hmoty. Zvlášť, když tam máš tolik druhů živorodek.

Co tam máš za ryby, že ti rostliny sežraly? Jestli spíš ty rostliny neodesly z jiného důvodu. Co třeba ty vápenaté šutry? Taky tam možná vzadu vidím acorus (neakvarijní rostlina). Ale to jen odhadují, protože ta fotka je dost špatná. Každopádně pokud jsou na tom rostliny jak popisuješ, tak bych měnil klidně 1/3 vody obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 14:52 horsina Re: Anthrax
Zrovna dneska jsem jednala s chovatelem, kterému ty ryby zítra odnesu. Rostliny nejsou, protože ryby stihly během posledních 2 týdnů ty nové zlikvidovat a další jsou teprv v karanténě. Co se filtru týče, ten je pro dvojnásobné akvárium, takže v něm by snad neměl být problém. A voda vypadá jak vypadá, protože vodu měním každou neděli a on byl pátek, když jsem to fotila.
Takže teď dojdu vyměnit vodu a začnu ji měnit každých pět dní místo sedmi a zítra odnesu většinu ryb chovateli (dříve jsem nemohla, protože byl na dovolené). Snad se to zlepší, děkuji za radu

Prezentaci doplním brzy, zatím to je jen konstrukce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 14:36 R Muž Anthrax [4739] Re: horsina
Jedna se o rybu odsud? rybicky.net/nadrze/28859

Pokud ano, tak to máš přerybněné, málo rostlin a nic moc filtr. Chtělo by to vylepšit podmínky chovu. Začal bych výměnou části vody, pokračoval nákupem rostlin a značnou redukcí osádky dle nároků.

Edit: Zkus doplnit prezentaci. Údržba (jak probíhá a jak často), osádka (druhy, počty), čím krmíš, co tam je za rostliny atd. Fotka nebo videjko zachycujici chování a celkový stav ryby by mohli taky napovědět co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 14:32 horsina – black molly plave hlavou dolů
Zdravím, před dvěma dny mi začala jedna samice black molly plavat ocasem vzhůru, když takhle plave, tak se drží u dna, přesněji u předního skla, kde má svůj flek. Přijde mi, že ji něco táhle k hladině. Jinak jakmile jim hodím žrádlo, tak je zas normální a jde se nažrat. Taky když něco dělám okolo akva, tak hned s tím přestane. Nikdy neplave ocasem dolů, ale vždycky takto a přijde mi i trochu nafouklejší. Vzhledem k tomu, že to je black molly, takže tu je i možnost, že sežrala něco, po čem jí teď není dobře
Mně by zajímalo jestli je možné, že se jedná o nemoc? V akvaristice mi řekli, že je prý plná mladých, ale mně to tak nepřijde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 09:47 Žena A.K. [17] Re: Morticia
Jestli chceš vezmu ti mikry až budu mít cestu do Brna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2018 21:26 Žena Morticia [118] Re: A.K.
U mě bylo evidentně něco špatně. Nedala to ani matka, ani potěr. :-O Nevím, zda se o to pokoušet znovu.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 21:25 Žena A.K. [17] Re: Morticia
Tak ona hlavně po porodu úplně nezhoubne, alespoň ne ty moje břicho mají pořád, po porodu kulaté, po dvou týdnech se zase začne rozšiřovat i směrem do zadu. S mimina to je divné mým čištění ani částečná výměna vody nevadí, pokud sou po porodu živé už vydrží snad všechno včetně prelovovani do akvária se stejnou teplotou bez aklimatizace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:10 Žena Morticia [118]
Za jak dlouho po porodu by měla matka zase "přibrat"? Nějak se mi ta moja stále nezdá...

...a s miminama to neumím. 2 dny se mi zdálo, že nic nežerou a do rána jsem vždy našla nějaké uhynulé. Zbylé se pak začly už krmit, vločky i rozmražené, ale nedaly asi čištění akvária. Do rána po čištění zbyly 2 a dneska už jen 1! sad :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 16:01 Žena A.K. [17] Re: JirkaŠčobák
Pokud sou tohle mikry rybicky.net/clanky/290-jak-si-chovam-mikrry
A tohle grindal www.akvarko.cz/… tak nepletu a funguje to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2018 15:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: A.K.
Když píšeš, že krmíš piškotama: Nepleteš si mikry a grindal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:40 Žena A.K. [17] Re: JirkaŠčobák
no ty moje se živí převážně piškotama :) . Já to někde četla. Myslým že v knize Mečovky, platy a molly, ale už opravdu nevím. Třeba je to jedna z těch fám které autoři "odborných knih o chovu ryb" přebírají jeden od druhého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: A.K.
Co se tučnosti miker týče - to je podle mě stará a ne úplně přesná informace. Myslím, že závisí, čím je krmíš. Já používám ovesné vločky a droždí a vzhledem k tomu, že se mikry živí kvasinkami, nemyslím, že se jedná o nějak tučné krmivo.
Opravte mě, pokud se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 15:00 Žena A.K. [17] Re: Morticia
Můžete zkusit líhnout žábronožku, chce to jen takovoutu velkou zavařovačku od kvašáků a zvduchování, dáte do tří čtvrtin vodu, cca 3 lžíce soly a cca třetinu čajové lžičky vajíček. Za 24-48 hodin máte živé krmení pro potěr po kterém se můžou i dospělý molly utlouct. Pak vyndáte vzduchování, 10 minut počkáte a opatrně sbíráte oranzové žábronožky hadidckou a cedíte přez velmi jemné síto, na kterém ji propláchnete vodovodní vodou. Pro jeden vrh Bohatě stačí kapička žábronožky, pokud jí scedíte víc než zkonzumují do pár minut, můžete dát "zákusek" rybám v ostatních akváriích. Do zavařovačky musíte po sběru žábonožčat vrátit vzduchování a můžete z ní brát 1-2 dny záleží na tom jaká vajíčka seženete. Já tím malý molly přikrmuju ale velmi rychle začnou baštit i najemno nadrobené lupínky, jemný coppens a okusovat spirulinové tablety. Chov miker je jestě jednodušší stačí požádat nějakého kamaráda akvaristu o násadu a vyhradit si na červíky jednu plastovou krabičku s víčkem - ideálně ne úplně těsnícím, určitě tu najdete nějaký návod :-) ale jako plnohodnotné krmivo bych to asi používat nechtěla, prý sou tučný. Mražený dafnie dávám až dorostu na ty nejmladší se mi zdaj velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Ty mražené dafnie by se měly vejít mladým do tlamičky, jinak to bude padat na dno a malé budou trpět hlady. A pokud bude teplota vody zhruba stejná jako v původním akvárku a nebude se kalit, mělo by to být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:13 Žena Morticia [118] Re: Pepan
Živé nemám, trochu se toho obávám a taky to místo...dám mražené dafnie, co ty? Zatím jsou v porodničce. Čistím ju skoro každý den. Asi založím odchovnu, vodu bych dala z akva, alejen se vzduchováním, topitkem, bez filtru..bude to vpoho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 21:10 Žena Morticia [118] Re: A.K.
Já nesolím vůbec. Zjistila jsem teď jaxi nedávno, že se molly ocení..jen nevím, co na to zbytek osazenstva. Podívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2018 06:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Jenom na suchém porostou pomalu. Samozřejmě nejlepší by byla živá potrava, ale mikry nebo Grindal každý doma nechová, tak bych zkusil mražené - Moinu, Cyclop a až budou větší, tak perloočku. Samozřejmě se dává adekvátní množství potravy, aby se to v odchovce nerozkládalo. Pokud máš dost velkou odchovku, doporučoval bych je v ní nechat co nejdéle. Když je brzy dáš zpátky k dospělým, mláďata se ve společné nádrži nenakrmí tolik jako v odchovce, protože jim to staří sežerou. Takže pokud preferuješ jejich co nejrychlejší růst, nechal bych je v odchovce co možná nejdéle a k dospělým bych je dával až budou mít tak 1,5-2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 05:57 Žena A.K. [17] Re: Morticia
Mláďata můžeš klidně nechat v porodnice týden pak můžou jít k dospelim, pokud je dostatečně prostorná nádrž. Já porodnicky nepoužívám a mollyny odebírám hned po porodu nebo do 2 dnů při údržbě akvária, aby mi je rodiče samou láskou náhodou nesezrali. V odchovne to chce mít podmínky co nejpodobnější mateřskému akváriu. Já jim topím na stejnou teplotu, stejně solím a filtruji i vzduchji zvlášť proto že je v odchovne chci nechat dýl. Můžeš se podivat přidala sem sem prezentaci odchovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 20:43 Žena Morticia [118]
A ještě, za jak dlouho je mám přemístit do samostatného akva (zatím v porodničce) a na kolik topit? Topítko teda musím pořídit. A vzduchovací kamínek taky?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10590x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4198-black-molly-chov