Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Preventin

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Preventin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.08.2014 23:33 Žena Turbínka [2558] Re: Petra
Místo použití preventinu bych nasadila vodoléčbu - denně 1/3 vody spolu s lehkým zasolením (polévková lžíce na 50 l vody) a nebo bych přidala rašelinový výluh např. Torben. On preventin totiž dokáže pěkně rozházet rovnováhu v akváriu, mnou navrhovaný postup udělá stejnou službu a menší paseku X-)
Edit: A pokud je to stále ten čichavec, kterého jsme na jiném vlákně řešili před pár dny pak ho v současném akváriu se stávající osádkou nejspíš nezachráníš ani sebevětším drijákem jako preventin, protože k tomu nemáš odpovídající podmínky v současné nádrži, leda přeléčéní v karanténě a nikoliv ve společnosti tuny špindírů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 23:30 Petra – Jak použít preventin
Ahojky.Chtěla bych se zeptat jak použít preventin?Mám rybičku,která je odřená..vypadá to jako odřenina..poškrábaný kousek za ploutvý a je červený...no a rybička je ve společné akvárku.Koupila jsem preventin na doporučení ,který údajně slouží jako dezinfekce a také léčivo i na tohle..A chtěla bych se zeptat jestli musím zvýšit teplotu?Teď je na 26ti stupních..a jestli musím vypnout filtr???Rybičky ostatní jsou v pořádku jen tahle je odřená..Nemám jí kam dát-...karanténa..Jde mi spíš o zaléčení té rybičky a dezinfekci vody s tím aby se jí do toho něco nedostalo???Děkuji za odpovědi a rady.. :-) Mimochodem mám akvárko 50 litrů a v akvárku mám živorodky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
jj to jsem se i dočetl , dík za rady - pokec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 21:33 R Muž romant [27982] Re: MonterMonty
Preventin je založen na methylenové modři a ta je nitrifikačním bakteriím ve vyšších koncentracích nebezpečná, neb je likviduje, proto jsem taky psal už jen o výměnách vody a dále i ten nitrivec bude dobrou volbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Vona ta modrá cca do 12 hodin vybledne do zelena , snad jsem to dobře pochopil- když to zezelená už to neúčinkuje , ryby vypadaj v pohodě , kytky taky , snad to nebude mít nějaké dlouhodobé násldky , jen se múže oslabit nitrifikace. troška kamínků zmodrala , ale to snad ničemu neublíží , švárová když to viděla tak se ptala co prej to je za světlo že je to tak modré, že to chce taky ..-hmm maj doma v akva roboryby rozzureny , jo a netuším jak k tomu mohlo dojít- zjistil jsem že praskl vnější obal topného tělesa a když jsem strčil ruku do vody lehce to jako by šimralo, si říkám - novej filtr a už je v prdeli , a vono prd, dva měsíce stará hailea - koupil jsem na něj i ten plastovej ochranej kryt a k ničemu , mám ten dojem že to už tak 14 dní dělalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:03 R Muž romant [27982] Re: MonterMonty
Nitrivec, dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Rašelinu jsem na léčbu vyndal - nemusí se zaprasit hmm , no mám po zítřejší výměně vody (pokud poslední neonka bude už ok) nachystané i aktivní uhlí a taky nitrivec , ikdyž podle testů je NO2 stále na nule, NO3 25mg ,musel jsem vyprat molitan v první komoře , voda už skoro necirkulovala , bylo dost ucpané modrou srágorou , snad to bude vpohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:41 R Muž romant [27982] Re: MonterMonty
Už bych jenom měnil vodu a přidal lehce soli(pol. lžíci na 50 litrů) a jako další přírodní opatření bych aplikoval nějaký rašelinový výluh, třeba komerční Torben. Měnit vodu, čímž se zlepšuje prostředí je to nejdůležitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:34 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – preventin
Zdarec ,objevil jsem u neonek v akva plísen , po ruce byl jen preventin , tak jsem nadávkoval večer 5ml/l, druhej večer výměna 50% vody a opět 5ml/l preventinu , dnes jsem udělal třetí cyklus, zítra výměna vody , kolikrát se má cyklus opakovat ? máte někdo zkušenost ? napadené neonky vypadají lépe, snad už jen u jedné která měla už i rozpadlou ocasní ploutev jsou vidět ještě malé známky plísně, evidentně to zabírá.
Díky za reakce MonterMonty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 06:29 R Muž romant [27982] Re: Beda
Základem preventinu je methylenová modř a ta nitrifikační bakterie dokáže likvidovat. Místo přípravků obdobného složení raději použít starou dobrou výměnu vody. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 21:02 Muž Beda [11]
zdravím. co se týče preventinu a jiných "sraček" Jak velkej účínek a to myslím negativní to má na nitrifikační bakterie ve filtru????? Asi jim to moc nefandí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Adam
Nefunguje, osobní zkušenost a nejen moje, co bys rád ještě věděl? :) To že jednomu ze sta funguje, pro mě není žádný důvod, dané léčivo doporučovat X-) Raději doporučím to co funguje více jak 90% lidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 16:37 R Muž romant [27982] Re: Adam
Bude velmi záležet na tom v jakým stádiu vývoje se daná nemoc zastihne při aplikaci těch přípravků jenž jsou na bázi methylenový modři a taky na koncentraci daným přípravkům, protože různí výrobci mají koncentrace různé. Jako univerzálnější doporučení na léčbu zmíněných nemocí bych to ale neviděl, spíš pro někoho, kdo trošku umí a nebojí se experimentovat. Ovšem pamatuji doby, kdy jiných než podobných léků k dispozici nebylo a jak jsem již napsal, výsledky jsem neměl dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2013 16:28 Muž Ad@m [1051] Re: Yirka
Ja som napísal vlastnú skúsenosť. Zato Vy(Yirka, Bob66, romant)tu píšete o jeho neúčinnosti, no neuvádzate žiadnu osobnú skúsenosť. Uznávam, že nie je taký účinný na krupičku ako esha a na bakt. rozpad plutiev ako bactopur direct, ale vyliečil som to s ním. Čo tak napísať v akej situácií Vám nepomohol? Aj keď si niekto k skalárom chce kúpiť mrenky štvorpruhové, viac mu pomôže skúsenosť "Skalárom okusujú plutvy." ako iba "Nekupuj si ich." :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.01.2013 08:23 Muž Yirka [9118] Re: Adam
Děcka neblbněte. Za chvíli buete věřit tomu, že ta vodička, která ani není léčivem, vyléčí rakovinu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 20:28 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Bob66
JJ pomohl mi asi 3 roky měl sem akvárko v klidu najendou jsem nakoupil nové rostliny a říkám po dovu dnech no sakra co to maj ty ryby na sobě co bylo nejhorší že to měli všichni kromě Hrotočelců :-( :) ale du si koupit tet eSHA Exit jak mi poradit romant ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 19:48 Muž CZHanibal [0] Re: Tom25
ahoj, ja jsem s preventinem vylecil bakterialni rozpad ploutvi, krupicku, nejaky bily povlak na rybach a bakterii,ktera zapricinuje stazene ploutve, to vse jsem mel zaraz a po 5ti dnech kapani na vecer vse zmizelo,jen se mi obarvili nektere kameny (ale casem vyblednou) a hadicka vzduchovani (ta zustane zbarvena asi naporad). Na obalu je napsano ze to prezijou i rostliny, ale jedna se mi uplne rozpadla na prach a zasvinile cele akva (takova ta rostlina co nema koreny a plave na hladine - ma takove jehlicky misto listu) a nekterym rostlinam se zdeformovaly nove listy. Jinak jsem s tim spokojen. oproti malachytove zeleni jsem nemusel rostliny davat pryc, krom toho malachytova zelen je rakovinotvorna sracka - nevim jak je na tom methilenova modr (preventin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:08 Muž Ad@m [1051] Re: Tom25
Ja som s ním vyliečil aj krupičku aj bakt. rozpad plutiev.
Na doplnenie: liečba 10 dní v karanténe, koncentrácia 5 kvapiek na liter. Keďže neobsahuje malachytovú zeleň, znášajú to aj prísavníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 17:24 Muž Yirka [9118] Re: Tom25
Tak jak píše Bob, Preventin je na dvě věci. Na hovínko a na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 14:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tom25
Preventin je k ničemu, naprostá zbytečnost, na krupičku nefunguje X-) Píšeš že ti vždy pomohl, to ti asi moc nepomohl když jsi měl krupičku víckrát :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 13:39 R Muž romant [27982] Re: Tom25
Nemám s ním dobrou zkušenost, volil bych opravdu onu osvědčenou klasiku o které se právě zhusta pozitivně píše v tom vlákně jenž si odmítl si alespoň přečíst a tou je eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000, jsou i jiné varianty, dočteš se. :-)
Základem jak Preventinu, tak Oidinu je methylenová modř v různých koncentracích, takže při nesprávném dávkování klidně může dojít k tomu, že si člověk načne rostliny a nafrak můžou dostat i šneci, takže místo pomoci se klidně může dostavit jěště větší propad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:35 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: romant
No to mi je fuk já se ptám Akvaristů víte Psal sem že Preventin mě pomohl ale že mi v akvaristice dali Anti-OIDIN a chci vedet jeslti je učiný nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:22 R Muž romant [27982] Re: Tom25
Nejlepší bude mrknout do tohoto vlákna, kde najdeš neustále se opakující otázky a odpovědi stran krupičky a přípravků jenž na ni zabírají. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:19 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – ??,
Ahoj chtěl bych se zeptat postihla mě krupice jsem opravdu naštvaný maj to skoro všechny ryby kromě Hrotočelcu, ale nedávám tomu chvíli než to chytí i oni vždy mi pomohl Preventin ,ale nemohl sem ho sehnat v akvaristice tak mi poradili přírpavek ANTI-OIDIN a chtěl bych ,když tak odvás radu jestli tento přípravek je učiný proti Krupičce ?Díky za odpovědi a když tak radu díky :-) nechci o ty rybky přijít to bych snad už ani akvárko už nezakládal. :-( sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 12:20 R Muž Silent [5949] Re: pavlinka
Původně jsi reagovala na příspěvky od ČUPRa (Re: ČUPR) a ty jsou z roku 2009. Mimochodem osobně považuji Preventin dobrý maximálně jako desinfekci. Na krupičku mně a ani nikomu koho osobně znám nezabral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 11:57 pavlinka Re: Yirka
Nevšimla jsem si, že mezi rokem 2011 a 2012 je rozdíl tří roků promiň. Tak mi ta krupička asi zmizela sama, mám to ale štěstí co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 09:01 Muž snehulda007 [850] Re: pavlinka
Já patentky před krmení půl hodiny máčim v slabym roztoku KMnO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.06.2012 08:50 jamajcan Re: pavlinka
Zatěžovat celé akva.preventanem po zkrmování živého krmení udělá víc škody než užitku.Mnohem efektivnější je,když zdesinfikuješ živé krmení mimo akva.např v kýblu,potom proplachneš čistou vodou a zkrmuješ už čistý plankton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.06.2012 07:52 Muž Yirka [9118] Re: pavlinka
Vedle toho že reaguješ na 3 roky starý příspěvek ti mohu říci, že úspěšné léčení krupičky Preventinem je možné tak akorát 1.dubna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 20:02 pavlinka Re: ČUPR
Používám preventin po zkrmování patentek nebo žívé potravy, jinak mi třebe dobře zabral na krupičku. A multi-medikal se mi osvědčil, když mi betta dostala rozpad ploutví, za pár dní byla v pořádku. Jinak nic jiného nepoužívám. akorát mi teď u jedné parmičky nějak začali vypadávat šupiny a nic nezabírá, nemáte někdo skušenost s tímto problémem?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 09:01 Žena FelidaeS [61] Re: NHKG
Právě tam píší denně 1 kapka na dva litry.. Při akutním až 5 kapek do 1 litru, ale už nic nepíší, zda měnit vodu, či to kapat do stále stejné? To někam vyprchává? Jinak by se zákonitě musela stále zvyšovat koncentrace, ne? Bohužel nic jiného na léčení nemáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 08:59 Žena FelidaeS [61] Re: sollik
Vzduchuju, ale topení navíc bohužel nemáme. Takže jen pokojová teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 08:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FelidaeS
Doba léčby by měla být v návodu přípravku, ale určitě minimálně do vymizení plísně. Preventin je dost toxické svinstvo, opatrně s ním, ať rybu nezabije. Na plíseň mám doma radši vždy po ruce eSha 2000 (a eSha exit na krupičku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 08:45 Muž sollik [257] - CichlidyRe: FelidaeS
S léčením naštěstí zkušenosti nemám, ale rozhodně bych zavedl vzduchování a hlavně topení. Léčit rybu ve studený vodě asi nebude nejlepší cesta k úspěchu ... Se světlem opatrně, myslím že v pološeru jí bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 00:30 Žena FelidaeS [61] – Léčba čichavce
O víkendu jsme jednu samičku čichavce pyskatého dali do separace 8l akva. Chyběl jí kousek zadní a konec horní ploutve a obou koncích chybějící části se objevila plíseň. Žrala normálně, nic jí nebylo, ale protože nevím, co by to mohlo být, tak jsme jí vyndali. Do 8l jsme nakapali Preventin, má tam vzduchování. Jinak je to nezaložené akva. Jak dlouho probíhá taková léčba? Chuděra jen celou dobu polehává na dně. Nemá tam světlo, filtr a ani topení, tak jí to tam určitě neba. :-) Tak bych jí tam nechtěla trápit déle než je nutné. Má se nějak měnit voda? či přikapávat preventin? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 07:31 Muž Miras [111] Re: Dany
a co si to tady přečíst o fous níže, ale ano nechával jsem zapnutý jak už tady bylo, ale bez aktivního uhlí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 00:26 Dany – Filtr
Chtel bych se optat, zda pri kapani preventinu (akva 112l) nechat bezet filtr? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 17:14 wiku Re: romant
Zdravím Romane. Odpovídal jste již na můj nedávný příspěvek o nemocných mečovkách. Jež před 3mi? týdny jste mi poradil výměny vody a častější odkalování. Vše jsem zkoušel, ale bez efektu. Ryby stále umíraly. Minulý týden jsem zkoušel aplikovat přípravek Sera Baktopur který jsem měl po ruce. Léčil jsem přesně podle návodu, ale nepomohlo to. Po 5ti dnech byla opět další ryba nemocná. ESHA 2000 mi bylo porazeno již při prvním dotazu. Ale nikde v okolí 30km se nedá koupit, a objednát z webu, za přemrštěné poštovné, se mi nechce. Preventin byl dostupný a údajně zabije vše. Včera jsem aplikoval první dávku, ale teď bych potřeboval zjistit jak postupovat nadále.
Přeléčení ryb v separé nádrži se mi jeví jako kontraproduktivní. I kdybych rybky vyléčil, přelovím je zpět do společenské nádrže s nemocnou vodo a bude to tu znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 15:04 R Muž romant [27982] Re: wiku
Tu léčbu bych neprováděl ve společenským akvárku, ale v nějaké separé nádrži, tak aby zbytečně nedocházelo k narušení činnosti nitrifikačních bakterií. Zamyslel bych se nad použitím nějakého jiného léčiva, třeba eSHa 2000, což je ovšem jinej cenovej level, ale lze tento přípravek použít bezproblému i ve společneským akváriu a netřeba se obávat nežádoucích účinků na filtraci. Někdy je lepší začít s vodoléčbou(denní výměna vody, klidně 50% nádrže), která má mnohdy stejný účinky, jako použití všemožných preparátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 14:51 wiku – Postup léčby preventinem
Pročetl jsem celé vlákno, ale nenašel jsem dotatečnou odpověď. Jaký je správný postup léčby preventinem? Dle návodu se má nakapat 5 kapek na 1L vody. Nefiltrovat a vzduchovat. Ale co dál? Za jak dlouho se má léčba ukončit výměnou vody? Nebo se má aplikace po několika dnech opakovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 16:20 Žena Irwiny [0] Re: Jetta
Nedávno mi vyskočila z akva mečovka. Taky jsem se bála, jestli není nemocná, podle ploutve tak vypadala, ale pak jsem si uvědomila, že na suchu rybě může ploutev prostě seschnout. Tak jsem jí nechala na pokoji (+do akva dávám i normálně trochu soli) a ploutev se krásně zahojila. Odpadla poškozená část a pak krásně dorostla. Takže preventin či jiná léčiva jsou zbytečná!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2010 19:15 Žena stetinka [270] Re: Jetta
Bylo by lepší, kdyby ti radili pravý chovatelé živorodek. Jak píšu, já to řešila čaastou výměnnou vody, zvednutím teploty na 33 °C a pořádným zasolením. Myslím, že u tebe to propuklo díky tomu stresua těžko říci, zda cokoli pomůže. Opravdu mám zkušenost jen z obchodu, kde jsme pár mrtvolek neřešili... Pokud šlo do tuhého, tak jsem dávala FMCéčko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:03 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: stetinka
to nemocný je živorodka okatá.
takhle vypadá po vyskočení z AQ.
zatím to není tak hrozný ale Bakterka prý postupuje rychle tak nevím.
Jestli nasadit baktopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2010 18:48 Žena stetinka [270] Re: Jetta
pokud se kolíbá, tak má zkušenost je, že to bývá bakterka, ale nejsem pravý živorodkář. Já to vždy léčeila jen velmi častou výměnou vody (jako prokapávání kohoutku). To máš gupky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 15:18 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: stetinka
Já jsem taky nekupoval čtyři samce a jednu samici. kupoval jsem
čtyři samice a jednoho samce,akorát se znich staly samci.
todle je poslední co ještě vypadá na samici.
Tak o ni nechci přijít.
Ted už začala plavat po AQ a nezdržuje se na jednom místě.
ale má ocasní ploutev takovou nepruhlednou a konec začíná bejt bílej.
a taky se divně vrtí.

už to nevipadá na použití preventinu ale na Backtopur.
co myslíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2010 12:46 Žena stetinka [270] Re: Jetta
no, to je taky stres. Není dobrý mít víc samců, než samic, pak je moc honěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:44 Muž VVV111KKK [61] Re: Jetta
Nedávno jsem šel v noci k synovi po tmě do pokoje. Na koberci, s mou váhou 109 kg jsem ucítil najednou na chodidle něco vlhkého. Bylo to spíš na klenbě chodidla. Rožnul jsem a tam byla živorodka endlerka. Největší ze samiček. Ploutve už měla taky slepené. Okamžitě jsem ji dal do akva. Je to tak 14 dní a dnes už tam plavou prcci, kteří bych řekl jsou od ní. Vyskočila otvorem pro krmení a popravdě řečeno jsem si myslel, že to má za sebou. Já tenkrát do vody přidal jen trochu soli. To je dobré na tvorbu ochraného slizu. Trochou myslím jednu polévkovou lžící na 128 ltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:11 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: stetinka
Vubec nevým jak se dostala ven,má tam jen milimetrovou skulinku
v místě kde vychází hadička.
Je to živorodka okatá samička.
Je v AQ z čtyřma samcemá. a u ní taky nevým jestli to je samička.
A ty samci pořád šermujou.
takže moc v klidu není.plave normálně jen ten ocas je takovej slepenej.
Takže ten preventin ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2010 17:58 Žena stetinka [270] Re: Jetta
já nevím, je to můj soukromý názor, ale já bych hned do chemie nešla. Je možné, že byla venku moc dlouho, nebo se nějak vnitřně poranila. To ti nic pak nepomůže. Starala bych se jen asi o to, aby měla kvalitní vodu a omezila stres. Dá se podat třeba Fishtamin. Ale řekla bych, že je to spíš na ní. PRo příště bych raději předcházela vyskakování plavců na souš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 16:53 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
potřebuju poradit nikde jsem to tu nenašel.
Včera mně vyskočila rybička venku byla asi 5min.
Ted je ve společném AQ ale nevypadá tak jak má.
(má staženou ocasní ploutev/něco jako Bakteriální rozpad)
(moc se jí nechce plavat/je většinou na jednom místě)

Je nějáké lečivo co by ji pomohlo,případně pomuže ten preventin.
Nebo co děláte vy když najdete ještě živou rybičku

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4163-preventin