Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:06 Muž RadekCX [219] – Re: kortezhugo
kde zijes - polovina normalnich kseftu ma svuj sortiment i na ebay

to ze si to koupis tady v nejakem mistnim krame znamena, ze to jen proslo pres x dalsich prekupniku - vyrabi to stale jedna a ta sama firma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:03 Muž kortezhugo [983] – Re: RadekCX
hm...ale to je ebay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:53 Muž RadekCX [219]
Stepane budoucnost je uz tady - moc to netrvalo co?

10W za 3.98USD

Emitted Color : Warm white
Intensity Typ. : 600-700Lm
Viewing Angle : 160°
Forward Voltage : 12V
Forward Current : 1000mA
Color Temperature: 3000-3500K

cgi.ebay.com/…

k tomu menic za 6.88USD

cgi.ebay.com/…


pripadne kvalitnejsi 20W za 14USD:

Emitted Color : White
DC Forward Voltage (VF): 13.5 ~ 15.0 Vdc
DC Forward Current (IF): 1400mA ~ 1800mA
Viewing Angle: 140 Degree
Color Temperature: 6000-7500K
Intensity Luminous (Iv): 1400-1600LM

cgi.ebay.com/…


Štěpán napsal: Až se dostanou na rozumnou cenu, začne mít smysl o nich uvažovat. A až nabídnou podobný dramatický pokrok svítivosti, jako kdysi nabídly zářivky oproti žárovkám, bude mít smysl začít rušit i stávající fungující osvětlení a nahrazovat je LEDkami.

Ale tohle všechno je zatím BUDOUCNOST, v SOUČASNOSTI zatím výkonové osvětlování LEDkami NEMÁ SMYSL.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 13:45 Muž JuraH. [5] – ....
A prosím minimálně dokud se ty "lepší LEDky" nevymyslí tak sem už nepište, je to zbytečné hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:04 Muž kortezhugo [983] – Re: Štěpán
tak ako pises...
tieto technologie LED...a vseobecne polovodice sa neustale zlepsuju a aj cena neustale klesa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 22:14 Štěpán
Franta napsal: Vidím že jsi se opět nadechl k dalším filipikám proti LED.
Nejsem zaujaký proti LED, jednu mám v baterce místo žárovky a libuju si, jaký je to pokrok... proti žárovce.

Ano, zdá se, že špičkové LED už možná zářivky co se týká svítivosti překonaly. Až se dostanou na rozumnou cenu, začne mít smysl o nich uvažovat. A až nabídnou podobný dramatický pokrok svítivosti, jako kdysi nabídly zářivky oproti žárovkám, bude mít smysl začít rušit i stávající fungující osvětlení a nahrazovat je LEDkami.

Ale tohle všechno je zatím BUDOUCNOST, v SOUČASNOSTI zatím výkonové osvětlování LEDkami NEMÁ SMYSL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 20:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: čichavec27
Můžeš ho (Hailea )použít bez problémů, sám mám tyhle světla dvě na malé krevetárka a žádný problém, mám tam zářivky 640 jak psal už Moucha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 20:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
Stříbrné osvětlovací těleso YZ-450, pro jednu 10W, 33cm zářivku. Určeno pro osvětlení rostlin a prostoru terária, protože speciální UV zářivky pro plazy se v této wattáži a délce nevyrábí. Dodáváno bez zářivky. Celková délka tělesa 45 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 16:24 čichavec27 – Re: čichavec27
Tak comyslíte že by bylo lepší to Led nebo to stím stojánkem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 15:40 čichavec27 – Re: Moucha
ale to je 450mm :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 14:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec27
no 10W zarivky v delce 330mm se dost blbe schaneji, bud jsou specialky nevalne kvality (smejd in china), ktere vydrzi sotva rok, nebo 640 (od brezna se nevyrabeji, stejna kauza jako se zarovkama) ci 760, bohuzel radu 8xx (tripasmove) nejde nejak sehnat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 14:04 čichavec27 – krevetkárium
Myslíte že bych mohl použít jako hlavní světlo do mého 25L krevetkária obyčejnou bílou LEDku s 0.4W nebo byhc měl radši koupit Hailea osvětlení YZ-450 se stojánkem o výkonu 10W?
U toho osvětleníse stojánkem mě odrazuje to že v upozornění píší že se nemá používat jako akvarijní osvětlení ale pouze do terária(nemůže přijít do kontaktu s vodou),ale zas moje krevete vodu nešplíchají :-) a navíc i prodejce to mám v sekci osvětlení pro akvária
tak co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 18:14 zrada – Re: Mrakoplash
Aha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 14:49 Mrakoplash – Re: zrada
To jsi jen špatně přeložil výraz meusej smich mělo by to být nemusej.
Alespoň tak jsem to pochopil já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 13:41 zrada
Moucha napsal: zopakuji i odkaz na nedavnou vystavu, jenz probehla v Nemecku <a href="http://akvarista.cz/web/clanky/clanek-317" target="_blank" rel="nofollow">http://akvarista.cz/web/clanky/clanek-317</a>

V Norimberku vystavovala Arcadia a ukázkové nádrže vypovídali jen o tom, že dojem z takového světla není o nic přirozenější než u AquaGlo. Tohle bych doma opravdu nechtěl.
Kukal jsem taky na cenu těch trubic : www.warehouse-aquatics.co.uk/… a jen trubice by na čtyřstovku stáli okolo 10000,-. Třípásmovky stojí dohromady 2-3 stovky. zatím tedy bez konkurence.

Moucha napsal: tlumivka i predradnik meusej bejt nainstalovany primo uvnitr krytu,
Mám předřadníky mimo akvárium, V čem je problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 11:43 Franta – Re: Štěpán
Vidím že jsi se opět nadechl k dalším filipikám proti LED. Bylo by ale fér, kdyby jsi i ty používal údaje výrobce a odkazy na ně. Ne jen prohlášení cena je tolik a vydrž tolik.
Takže zářivka Osram Lumilux L 120 cm 36w/840 cena 52Kč s DPH
technická dokumentace zde www.farnell.com/…
pokles svítivosti na 80% podle výrobce 12-18000hod podle použitého předřadníku.
světelný výkon 3350LM
účinnost 93 lm/W při ztrátách 30% cca 65 lm/W(jak tyto ztráty vzniknou se tu už psalo)
LED trubice T5 120cm 10W 1000 lm cena 680 s DPH 110°vyzařovací úhel, napájení 24Vdc
účinnost 100 lm/W
LED trubice T8 120cm 16W 1300-1600 lm cena 1044Kč s DPH, napájení 230Vac
zdroj na údaje a parametry dalších LED trubic zde www.tron.cz/…
pokles svítivosti u obou po 50000h na 70%
Plně s tebou souhlasím, že pořízení LED svícení na akvárium je dražší než tradiční zářivky. Provoz LED je ale levnější. Jde jen o to, jak a kdy se počáteční investice zaplatí.

Na www.tron.cz jsou volně dostupné údaje o výkoných LED a odkazy na výrobce LED, které jsou použity. Pokud někdo z vás má zajem, mrkněte tam. Celkem zajímavé mohou být i LED pásky a lišty s příslušenstvím, které dodávají.
Závěrem oznamuju, že NEJSEM majetkově a finančně s touto firmou propojen. Je mi tedy jedno, kdo a co u nich koupí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 10:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Martin85
tlumivka i predradnik meusej bejt nainstalovany primo uvnitr krytu, nespechej je cas dovolenejch, zatim si prolez tuhle cast fora rybicky.net/forum/p30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 09:42 Martin85 – LED trubice 50 cm
Nikdo o žádných neví? Mám v krytu nevhodné osvětlení a nevleze se mi tam ani předřadník ani tlumivka se startérem pro normální trubice, takže LED trubice by byla nevhodnějším řešením i když možná trochu dražším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 08:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zrada
ja jsem jenom shrnul to co huz tu nekolikrat bylo napsano.... a zopakuji i odkaz na nedavnou vystavu, jenz probehla v Nemecku akvarista.cz/…

podle mne jeste rok dva budeme cekat az se to "usadi" a "vykrystalizuje" nekolik moznych reseni a samozreme klesnou ceny (ci stoupne cena elektriky), propadne se najde nekolik odvazlivcu co to vyzkousi a podeli se snami o vysledky, ale pochop ze to overeni nejakou dobu bude trvat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 00:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zrada
...Je někde k vidění opravdu fungující rostlinné akvárium s takovým osvětlením?...
Já napětím ani nedýchám - že by se takový "holanďan" našel?! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 00:01 zrada – Re: Moucha
Takže na provozování "Holandského" akvária stačí diody se spotřebou cca 0,15 - 0,30 W/Litr?
Je někde k vidění opravdu fungující rostlinné akvárium s takovým osvětlením?
Kolik by mě stálo takové osvětlení na 400 litrovou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 19:53 Muž RadekCX [219] – Re: Trdej
jen tak namatkou pri hledani na ebay:

cgi.ebay.com/…

10ks za 180USD:
# Working Voltage :110V-240VAC
# Base type: be-pin
# Power Consumption: 10W
# Dimensions: 26mm(D) x 600mm(L)
# Lumen: 780 lumens - 850 lumens
# View Angle: 120 degree
# Shell: Aluminium body / PC shell(Clear or Frosted cover)

takze uz prestava platit i ten problem s cenou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 18:56 Trdej – Re: Moucha
Jj,máš pravdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 17:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Trdej
maj obdobnou ucinnost jako zarivky (co se tyce lm/W), ale lepe smeruji vyzarovani

jinymi slovy zarivky vyzaruji po celem svem obvodu a musi se pouzivat reflektory a na tech se cast vykonu ztrati, kdezto LED cely svuj vykon vyzaruji jen v urcitem uhlu a proto se zdaji intenzivnejsi a vetsina vyzareneho vykonu dopadne tam kam ma bez reflektoru a tim s minimem ztrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 17:24 Trdej – Re: zrada
No,to nevím jakou mají svítivost,ale když se podíváš na fotku akvárka výše,tak by tam měli být 2trubice na 450L akva a je pěkně osvícený.Diody mají vysokou úcinost(kolem 90ti procent).Já jen ukazoval Štěpánovi,že se to vyplatí.

EDIT: Podle Štěpána mají nižśí svítivost,napsal výše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 16:30 zrada
Trdej napsal:
Roční spotřeba je: 365dni x 12hod deněx36W :1000 x5Kč/kwh = 788.4Kč za zárivku

Ročni spotřeba je: 365dní x 12hod deněx17W :1000 x5Kč/kwh = 372.3Kč za zářivku.


Ty diodové trubice mají dvojnásobnou svítivost proti obyčejné třípásmovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 11:53 Trdej – Re: Štěpán
TADY MÁŠ TY ČÍSLA A ARGUMENTY:

No,já nevím,ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí LED diody.

Pořizovací náklady na zářivku je asi cca 500Kč (zářivka + předřadník)
Roční spotřeba je: 365dni x 12hod deněx36W :1000 x5Kč/kwh = 788.4Kč za zárivku
Pořizovací cena LED trubice je cca 1500
Ročni spotřeba je: 365dní x 12hod deněx17W :1000 x5Kč/kwh = 372.3Kč za zářivku.

Úspora za rok je 416Kč,Rozdíl v pořizovací ceně je 1000Kč a když to vydělíš tou úsporou (1000:416/za rok)= za cca 2,5roku se ti náklady vŕatí.A se svítivostí 50 000hodin i vyděláš.Navíc diody svítivost neztráci(si myslím) a ještě nikdy jsem neviděl odejít LED diodu ,aby odešla sama od sebe . (jsem slaboproudař)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 08:58 Martin85 – trubice 50 cm
Zdravím, díval sem se po LED trubicích 50cm dlouhých, ale všude sem bohužel našel pouze 60cm a víc a ty se mi do akvária nevlezou. Nemáte náhodou někdo tip kde by šly sehnat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:26 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: vedrys
presne tento led pas mam aj ja akurat ze teplu bielu mam pol metra a chladnu bielu tiez pol metra cize dokopi 1m .pouzivam ho na nocne osvetlenie a poviem ti ze na hlavne svietenie v tvojom akva by ti trebalo asi tak 5 az 6metrov toho pasu .je to slabe na prisvetlenie radsej pouvazuj nad niecim inym .ale je to na tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 18:02 Muž j0hny [86]
1 pas bude malo, vzhladom k tomu ze neni zrejme, jake spektrum z toho leze. Aspon 3 pasy a to sa vam uz moc neoplati, skor tam napchat t5 ziarivku high output.
Alebo ako je spomenute, dat tam 1-2 usporky, podla velkosti...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 16:27 kurda – Re: vedrys
Zkus radši uvažovat o výměně lineární zářivky za kompaktní 36W. Já jsem zhruba před půl rokem provedl přestavbu 60cm krytu podle návodu od Čendíka z tohoto příspěvku: rybicky.net/forum/9319…
Náklady cca 500 KČ včetně elektrovického předřadníku -tzn. vysoká účinnost a málo tepla.

LED pásek jsem použil pro noční osvětlení. Ve dne led pásek opravdu rostlnám nepomůže.

Pokud bude zájem mohu poskytnout pár fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 16:13 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vedrys
Tak pokud není místo, tak asi nemáte na výběr no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:46 Muž vedrys [5] – Re: Darsilius
Bohužel nebude jelikož druhá se tam nevejde mam kryt ligth glo a je opravdu stísněny :( a počítal sem to a 50 cm led pas s poštovnym i zdrojem se vejdu do 500 kč takže zase tolik to nebude .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:43 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vedrys
myslím, že bude jednodušší,učinnější a i levnější přidělat další 15w trubici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:40 Muž vedrys [5] – Přisvícení Led Diodama
Zdravim všechny ,
doufám že moc neobtěžuji ,ale nikde sem to tu nenašel a doufám že mi poradíte .
Mam kryt 60x30 15w které svíti více na přední část akvaria tak sem přemýšlel že bych pořídil místo druhé zářivky 50 cm pás led diod shop.fkt.cz/… myslíte že to je dobrá volba nebo ne ? děkuji za odpovědi .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:51 Martin85 – Re: Johan
Ale já přece vůbec netvrdím že Štěpán nemůže mít pravdu, dokonce si myslím že v něčem i má, jen se mi nelíbí že tu uríží lidi kteří mají jiný názor než on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:27 Muž RadekCX [219] – Re: gogle
dik tak aspon neco - ja to rikam stale - LEDky klamou telem - papirove mnohem mene watu, ale svetla mnohem vic nez ze zarivky

uz jsem to sem psal, ze jsem myslel ze do toho zkusebniho maleho 24l akvaria budu muset prat cca 16W a nakonec jede na pouhych 8W a svetla je dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:13 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Už to tam je,ale jsou to nepovedené fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:09 eminence
daj vedieť kedy to budeš mať v galérke.
Ja mám tiež na 60x30x30 jednu 9W led trubicu, a svieti to super.
Keby som robil osvetlenie na väčšie akva, tak jedine LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:05 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tady je fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 06:42 Muž Kuca [43] - Cichlidy – Re: RadekCX
Dnes ti dám tu fotku do prezentace mé 450l nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 23:08 Muž Johan [4945] - Rostliny
Podle mého máte jen nutkavou potřebu provokovat a přesvědčovat ostatní o té své pravdě, kterou Vám nikdo nevyvrátí kdyby co bylo. Problémem spousty lidí je, že když se jejich "pravda" vyvrací, dokáží se bránit jenom kopáním, aniž by ukázali, proč mají pravdu.

Štěpán aspoň napíše pár informací, a někdo jen to, že přece není idiot. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 23:02 Muž RadekCX [219] – Re: gogle
kaslete na nej - to je proste zaslepenost

dej pliiiis nejaka fota jak to vypada v nadrzi - dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 22:52 Muž Kuca [43] - Cichlidy – Re: Martin85
Souhlasím s tebou.Zase nějaký chytrý ho**do si hraje na mistra světa.Když sám na zářivky nemá,tak je alespoň všude pomlouvá.Já osobně jsem z nich potěšen,svítí pěkně a spotřeba 3*120 Led zářivek je 45W.Což je krásné.Doporučuji je každému kdo má o ně zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 22:42 Martin85
Štěpán napsal:
Bylo by nešťastné, kdyby jsem si tady začali vzájemně nadávat, ale ke zdravé společnosti patří možnost jasně vyjádřit názor i odsoudit chování někoho jako hloupé. Lidé by měli dělat chytré a správné věci a je velice potřebné jasně pojmenovávat a odsuzovat chování některých lidí jako hloupé, nemorální atd. Tady už se bavím obecně, ne o zářivce.

Samozdřejmě že každý má právo vyjádřit svůj názor, ale mělo by to být ve slušnosti a s úctou k ostatním! A podle mě má každý právo dělat i chyby aby se z nich mohl případně sám poučit.
A proto stále, nechápu jak můžete někoho nazvat idiotem jenom proto že si koupí za své vydělané peníze LED trubice i kdyby stály třeba 5000, to je přece každého věc. Nikdo přece tady nikoho nenutí aby si je kupoval. Každý se může svobodně rozhodnout jestli mu stojí za to vynaložit větší částku za něco co možná není tak odzkoušené ale má vynikajicí potenciál do budoucna.
Podle mého máte jen nutkavou potřebu provokovat a přesvědčovat ostatní o té své pravdě, kterou Vám nikdo nevyvrátí kdyby co bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:28 Štěpán
Martin napsal: Nechápu jak můžete nazvat idiotem někoho kdo si za vlastní peníze pro vlastní potřebu něco koupí i když Vám se to zrovna nelíbí. Vám přece nikdo nic nenutí ani Vás s tím nikdo neobtěžuje.

Máme dvě varianty:

1. Normální zářivka s 3000 lm, známým spektrem, životností, poklesem svítivosti, od renomovaného evropského výrobce, za 50 korun.

2. Trubice s LED s 1750 lm, neznámým spektrem, životností, poklesem svítivosti, od neznámého anonymního pravděpodobně čínského výrobce, za 1500 korun.

Variantu 2. by si podle mého názoru mohl vybrat jenom idiot, je to můj názor, mám na něj právo, a existuje něco jako svoboda vyjadřovat svoje názory, pokud nejsou v rozporu se zákonem.

Bylo by nešťastné, kdyby jsem si tady začali vzájemně nadávat, ale ke zdravé společnosti patří možnost jasně vyjádřit názor i odsoudit chování někoho jako hloupé. Lidé by měli dělat chytré a správné věci a je velice potřebné jasně pojmenovávat a odsuzovat chování některých lidí jako hloupé, nemorální atd. Tady už se bavím obecně, ne o zářivce.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2010 17:54 Martin – Re: Štěpán
Nechápu jak můžete nazvat idiotem někoho kdo si za vlastní peníze pro vlastní potřebu něco koupí i když Vám se to zrovna nelíbí. Vám přece nikdo nic nenutí ani Vás s tím nikdo neobtěžuje. A pak se ještě čertíte když vám někdo něco namítne Vaším stylem.
Opravdu nechápu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:11 Štěpán
RadekCX napsal: zivotnost ledek v rezimech jakych jedou v techto trubicich je radove stovky tisic hodin 50.000 hodin daji bez meritelneho poklesu svitivosti - nepouzivaji se tam na hranici maximalniho mozneho vykonuO tomhle spekulovat nebudu, chci vidět oficiální údaje a grafy poklesu svítivosti od výrobce. Mimochodem, kdo je výrobce?

RadekCX napsal: co se tyka vypoctu cen - tak jsi radne minul - napovim ti: zarivku take pripojujes rovnou na 230V jako tuhle LED zarivku? coze I kdybysme přičetli k zářivce několik set za elektronický předřadník, byla by podle produkovaného světla pořád mnohonásobně levnější než diody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:03 Muž RadekCX [219] – Re: Štěpán
napisu to ne pro tebe (pro tebe je to mrhani casem - ty mas svoji pravdu), ale pro ty co si to ctou

zivotnost ledek v rezimech jakych jedou v techto trubicich je radove stovky tisic hodin 50.000 hodin daji bez meritelneho poklesu svitivosti - nepouzivaji se tam na hranici maximalniho mozneho vykonu

co se tyka vypoctu cen - tak jsi radne minul - napovim ti: zarivku take pripojujes rovnou na 230V jako tuhle LED zarivku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 15:58 Štěpán
RadekCX napsal: tvoje naproste minely a bludy cos tu naplacal aniz bys o technologiich pouzivanych v oblasti LED neco vedel nebudu uz komentovat - snadno si to tady kazdej dohledaMůže si tady dohledat, že jsi mi vyvrátil můj omyl s luminoforem. Jinak používat slova jako "bludy cos tu naplacal" není přijatelné. Já tady hlavně používám těžko napadnutelné parametry a ceny vyjádřené čísly. Dokonce jsem dobrovolně chudince zářivce ubral 50% světla, i když na tom ve skutečnosti tak špatně asi nebude.

RadekCX napsal: jinak s tim vypoctem ceny jses naprosto mimo - mas ho spatne - to jen na okrajAno? To je možné. Z jakého důvodu jsi nenapsal, co je špatně? Doufám, že víš, že tahle tvoje věta má bez uvedení důvodu naprosto nulovou hodnotu a je zbytečné jí psát i číst.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=7287