Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 10:24 Muž vanis [2] Re: Designer
:-DD samozrejme tam nedavat cely metr, pasek se da rozsrtihat po 3 diodach :)ale i tak to 700lm nema..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 08:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vanis
Jestli ctu dobre, 700lm svetla 6300K, to Ti budou ryby v noci fakt vdecne smich .
Ja se omlouvam, ale tohle uz je fakt sila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 23:27 Muž vanis [2] Re: JFK
www.dealextreme.com/… mam doma tenhle a jako nocni osvetleni to vidim idelani..pisou bila ale je to hodne do modra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 18:07 Muž Lucky005 [197] Re: JFK
proc ses nepodival na zakaznicke videa? je tam krasne videt ze to blika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 15:23 JFK – LED noční pásek
Ahoj, nepoužívá někdo z Vás jako noční osvětlení nějaký LED pásek z dealextreme? Jak ste spokojeni a nedoporučili by jste mi nějaký konkrétní výrobek?
Proč se ptám - již jsem si tam k tomuto účelu koupil modrý LED pásek (www.dealextreme.com/…), ale když mi přišel a já ho zapojil, tak jsem zjistil že pouze bliká odpředu dozadu. Což pro rybky není zrovna moc vhodné ne (Pokud jim tedy nechci simulovat bouřku nad hladinou...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 21:05 Muž filipsi [1295]
wexli napsal:...potrebuju na 35mm velky krouzek nacpat diody (ledky nemuzu jelkoz hrejou ..

Ptam se proto, ze to mas zmatene a nevis co chces, jak jsem si myslel. Ne ze zvedavosti. LED jsou diody, je to zkratka z dioda vyzarujici svetlo. A jestli ti jde o maximum svetla a minimum tepla, toho nacpanim spousty klasickych led nedocilis. Tedy vlastne jo, protoze jich tam nacpes tak malo (vyprodukujes tak malo svetla) ze to problem opravdu nebude. Ale nebyl by ani kdyby ...
Proto se ptam na ucel toho bazmeku, treba pak pujde lepe poradit neco vhodnejsiho, nez cpat klasicke zapouzdrene led do kruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:49 Muž wexli [-4]
to je nepodstatny, pro predstavu potrebuju na 35mm velky krouzek nacpat diody (ledky nemuzu jelkoz hrejou bude to na tesno uzavreny) a potrebuju z toho vytriskat co nejvice svetla.muzes mi poradit jake??(bíle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:43 Muž filipsi [1295] Re: wexli
mcd - milicandela. Kandela - zakladni jednotka svitivosti. cca 1 svicka.
K cemu to potrebujes, na ten kruh cpat ty diody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 20:37 Muž wexli [-4]
ahoj moznanevim jakmoc je to k tematu ale potruju poradit kdyz koupim diodu co znamena svitivost(př 11600MCD?) potrebuju to nejak porovnat napr se zarovkou 40W, ,uze mi nekdo osvetlit co a jak.(pro predtavu potrebuju na kruh velikost 35mm nacpat co nejvic diod (nebo neceho podobneho ale nesmi to hrat a aby to co nejvice svitilo????dekuju moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 20:14 Muž RadekCX [219] Re: aldo345
tak asi tenhle ne... cgi.ebay.co.uk/…

ma rozsah napeti 54-90V tak si to spocitej - muzes na nej pripojit minimalne 4 tech tvych ledek a maximalne 6 (uplne na hrane) - radeji 5ks

zapojeny seriove
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 23:19 aldo345 – jaký typ zdroje použit?
Zdravím, jaký typ zdroje použít pro ledky 5W led 15-16V 300mA,bude jich 6 kusů na jednom okruhu. Děkuji
cgi.ebay.co.uk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2011 09:15 Víťa007 Re: fido16
Fotka k příspěvku Já jsem LED pásky risknul, mám nové akvárko 150x60x60cm (jede teprve tři týdny). Zatím v něm je 5m pásku(typ SMD 5050, 60 LED/m, 14W/m, cena se zdroji cca 2000 Kč). Kytek mám málo, pomaličku rostou, akvárko je prosvícené až na dno celkem dobře. Příští týden objednám dalších 5m a to už by mělo stačit i pro hustější (tj. zastíněný) porost.
Pokud jde o svítivost mám pocit, že stačí instalovat tak 70-80% výkonu ve srovnání se zářivkami. Je to jen odhad, tohle je moje první akvárko, nicméně pár kamarádů akva má, intenzitu osvětlení máme už teď srovnatelnou a kytky jim v pohodě prosperují.
Suma sumárum, tipuji, že spotřeba pásků oproti zářivkám bude nepatrně nižší. Pořizovací cena je LED pásků asi trochu vyšší (pokud pořizuji všechno nové, tj tělesa, předředníky, zářivky). Pásky sice hřejí, ale žádné chladiče nepotřebují, sklo (podélné výztuhy) a lamino (kryt) spolu s vlhkým vzduchem je uchladí, vlhko a pocákání od vody jim nevadí. Ale co je pro mě hlavní: nemusím bastlit elektroinstalaci 230V, která je pár cm nad vodou ve vlhku a kam mi můžou dosáhnout děti. Taky kryt může být o několik cm nižší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 21:51 aldo345 Re: Masoxik
Ahoj, v profilu uvádíš, že jsi to rozdělil po 12 kusech. Ten zdroj je rozsvítí stejně hned všechny na jednou, ne?
Počet ledek a watáž mám již naplánovanou, bude to kombinace 5W,3W a 1W ledky, ale chtěl bych něco jako automatické stmívání a rozednění, ale to jsem samostatně zatím neprodejné i když profi světla to mají. Mám tedy v úmyslu, koupit několik zdrojů a každý z nich pak píchnout do digi spínacích hodin.
Pokud víš o něčem snadnějším, dej mi vědět. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:13 Muž fido16 [631]
Cauky ma nekdo z vas zkusenosti s led osvetleni v podobe toho strip pasku? Jestli to prosviti aqva nebo je to jak bludicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 20:18 aldo345 – COB LED
Má někdo zkušenost s touto ledkou 3W nebo 5W
stores.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:45 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
ja to proste zkusil, stim ze bych pridelal vice chadicu na vrchni stranu. pripadne doplnil ventilatory. tvuj navrhovany vykon bych odhadem rekl, ze to bez problemu uchladi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 08:36 Muž filipsi [1295]
aldo345 napsal: .. zajímalo by mě kolik mohu a jakých ledek (W?) nasázet na jeden jekl, aby se sám chladil...

To je prave hodne zapeklita otazka. Spocitat to i pri slusne znalosti vstupnich podminek je silena zalezitost, rucne to takrka nejde, jedine rozumne reseni je mkp. Ale nejvetsi problem je ta znalost vstupnich podminek, jaka je vlhkost vzduchu, jak muze proudit, okolni teplota ....
Takze ve finale je nejjednodussi a nejlevnejsi si to vyzkouset. S tim co jsi psal dole jako prvni navrh si urcite na bezpecne strane, ale jestli budes jeste pri 2x, 5x ... vetsim prikonu, to uz si rict netroufnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 22:35 aldo345 – Všem díky
Velice děkuji za rady. Jen upřesním, že jsem se zase špatně vyjádřil.... tone
Velikost jeklu 150x10x2 cm - v úmyslu mám použít 2-3 jekly a zajímalo by mě kolik mohu a jakých ledek (W?) nasázet na jeden jekl, aby se sám chladil. Moje představa je do 50W na jekl krát dva je 100W na akva s terčovci kde jsou echinodory, blyxa atd... co snese teplotu 29-30°C.
Výška ledky nad vodou je 4 cm nebo 9 cm.
4cm: nahoře jeklu budu moci dát led driver a případně pasivní chladiče
9cm: jekl dám na nožičky a budu řešit kam s driverem případné chladičem
pak je tu varianta 7cm nad vodou na na jekl budu moc dát driver i chladiče.
Kryt mám o ZEKIA.cz s poklopem, asi nebude problém odvětrávat za akvárko větráky nebo jako Masoxik, vykroužit odvětrávací díry.
Z diskuse je tedy jedno zda použiju pro svou hloubku akva 16x3W nebo 48x1W. Mohu mísit různé Watáže do sebe?
Má teplotní představa:
75% 6500K
25% 3400K
možná nějakou modrou jako noc. Nikde jsem nenarazil a automatické stmívání, tak asi udělám více okruhů s postupným zapínáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 21:28 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: aldo345
Ja mam nad akva celkem 60w Ledek a jedna se o 205litrove akva o rozmerech 120x40x50. Svetla je tak akorat. cose tyce teploty, jsou prilepeny silikonovym tmelem na hlinikovym plechu (viz muj profil). samotny plech to uchladil bez problemu. teplota do 40°C. pridal jsem ale jeste 60ks malych chladicu za 8$. teplota se snizila na 33°C. Ale bacha jakmile to prikrejes krytem, tak to dost leze nahoru. az 49°C. Ledky by mely vydrzet 50-60°C, ale zaroven plati, ze cim vetsi teplota, tim nizsi zivotnost. takze mam v krytu pripraveny diry na ventilatory, staci i male otacky, jen aby vzduch trochu pres chladice proudil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:54 Muž filipsi [1295]
aldo345 napsal:
- musím chladit všechny ledky menšími či většími chladiči, případně jak velký musí být chladič.
- jaké ledky se vám již osvědčili.
- na 50 cm hloubku je lepší více slabších či méně silnějších ledek

42W LED 540L nádrž. 150x60x60.


Souvisi to nejak s dnesnim datumem? (radeji se ptam :-) )

Ten hlinikovy profil stacit bude, pokud bude odkryty. Svetla bude pro rostlinne akva malo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:53 Muž RadekCX [219] Re: RadekCX
teda uchladi se to pokud to nebude zavrene v nejake bedne!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:53 Muž RadekCX [219] Re: Designer
LED maji jednu obrovskou vyhodu - kdyz je treba tak se snadno prida - jen prisroubujes dalsi LED a pokud mas rezervu na zdroji tak ani nemusis nic dalsiho dokupovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:51 Muž RadekCX [219] Re: aldo345
nic pod to nedavej (podmaz to teplovodivou pastou) a kdyz tak spis nejake zebrovane pasivy na horni stranu jacklu, ale myslim ze se to v pohode uchladi

problem bude spis v tom, jak vysoko bude ten jackel potazmo LED na vodou - vetsinou maji uhel 120st pokud to bude nizko budes mit podle jackelu nahore tmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aldo345
Myslim si, ze pro uvedene akvarium je 3Wx14=42W LED prilis malo svetla. Mohlo by to stacit pro akvarium ve stylu tmava poust a svetla oaza s rostlinami, ale ne pro rovnomerne osvetlene akvarium. Pokud se nechteji rostliny, stacit to jiste bude, oko je prizpusobive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 14:11 aldo345
Radek CX: Dík. Použiji raději 14x 3W ledky na hliníkovém jeklu 150x10x2 cm, bude stačit ten samotný jekl jako chladič nebo mám použít ještě nějaký pasivní chladič pod ledku?

Rom: Jedná se o 540L nádrž. 150x60x60.

OSTATNÍ: Pokud nemáte zájem pomoci, akceptuji to, naopak za každou radu budu jen rád. Lepší bude opakovaná rada něž 50% diskuze.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:59 Muž RadekCX [219] Re: RadekCX
jeste dodatek - ciste selskym rozumem - co myslis ze je lepsi - chladit treba 20W na plose 1x1cm a nebo 21W rozmistenych po plose v 7 LED, ktere maji kazda plochu take 1x1cm a prikon 3W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:57 Muž RadekCX [219]
aldo345 napsal: Zdravím, koukám že se diskuse moc nepohla a balancuje nad spory, tak připomínám, že se jedná o akvaristiku a ne o elektro kroužek.
diskuze se myslim pohla docela dost, ale na to jak se ptas se hodi presne uslovi: na blbou otazku blba odpoved

LEDkam je uplne jedno na co sviti a je jim uplne jedno, jestli uzivatel je nebo neni akvarista - je to elektronicka komponenta a vyzaduje splneni technickych podminek - i presto ze to uzivatele nezajima

aldo345 napsal:
Potřeboval bych poradit ohledně ledek:
- musím chladit všechny ledky menšími či většími chladiči, případně jak velký musí být chladič.
- jaké ledky se vám již osvědčili.
- na 50 cm hloubku je lepší více slabších či méně silnějších ledek
Dík.

takze ty blbe odpovedi
1) musi se chladit vsechny LEDky, ktere by v konkretni aplikaci pracovaly mimo sve technicke specifikace (predevsim ty teplotni)
2) odkazu je zde pomerne dost a vzhledem k tomu jak se situace rychle meni je to celkem irelevantni - pro sviceni jsou urcene tzv. Power LED
3) nasviceni konkretni hloubky vodniho sloupce nesouvisi s tim jak bude rozmisten vykon na plose - rozlozeni do vice bodu jen zajisti rovnomernejsi nasviceni cele plochy v te dane hloubce - pokud umistis jednu LED o vykonu 50W na cele akvarium tak prumerne nasviceni celeho dna bude +- stejne jako pokud na nej bude svitit 10ks 5W modulu - jen v prvnim pripade bude dno na jednom miste presvicene a na krajich tma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:29 Rom Re: aldo345
Ptáš se na něco, co je tady napsáno na 32 stranách. Co takhle si to nejdříve pročíst a udělat si závěr sám. Tvůj dotaz je velmi velmi obecný. ;-) Ani jsi se nezmínil o rozměrech a objemu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: aldo345
aldo345 napsal... připomínám, že se jedná o akvaristiku a ne o elektro kroužek.

V tom svetle ovsem polozene otazky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:13 aldo345 – Led 1W, 3W, 5W nebo 10W
Zdravím, koukám že se diskuse moc nepohla a balancuje nad spory, tak připomínám, že se jedná o akvaristiku a ne o elektro kroužek.
Potřeboval bych poradit ohledně ledek:
- musím chladit všechny ledky menšími či většími chladiči, případně jak velký musí být chladič.
- jaké ledky se vám již osvědčili.
- na 50 cm hloubku je lepší více slabších či méně silnějších ledek

Ledky budou na hliníkovým jeklu.
Dík.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 18:27 Rom Re: kchrz
Když srovnám 10x LED žárovku (po 20ks LED) s celkovou intenzitou 900 lm za 564,-- Kč (které navíc mohu rozmístit podle potřeby a úhlu svitu), tak to vypadá celkem na přijatelnou cenu pro větší AQ s délkou přesahující 60cm. 3ks vedle sebe a je nasvíceno až až. Spíše teď řeším, neboli postrádám jinou barvu spektra - červenou, která u podobného typu osvětlení schází. Chceme přece vidět i krásné zbarvení ryb. Momentálně to řeším a už bude skoro hotovo rybicky.net/clanky/678-led-osvetleni-maleho-akvaria :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 13:38 Muž kchrz [24] Re: donleo
Tohle je docela zajímavé.
Máte někdo zkušenost, jaká je reální svítivost tohoto tělesa? Respektive jak vysoký sloupec vody to osvítí? Je zcela jasné, že nebude potřeba reflektor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 08:13 Muž donleo [1] – nezkoušel někdo tohle?
www.led-ekosvetla.cz/…

nebo něco podobného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:16 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
tak jednak uz hromada lidi ma digitalni elektromer a i ten mechanickej spolehlive zmeri i 1W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:46 Muž kortezhugo [983]
...no pre uzivatelov bude asi najpodstatnejsie -co ukaze elektromer?

ozaj -pohne sa vobec? do 3W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:23 Muž RadekCX [219] Re: xOB
tohle je ta nejlepsi varianta z tech dostupnych reseni - jen nepocitejte ze tim zmerite velmi male vykony (treba do 3W) kde byva znacna chyba mereni - jinak u vetsiny zarizeni i spinanych to ukazuje relativne velmi presne (samozrejme muzou se vyskytnout spotrebice, kde to i tam bude ukazovat blbe)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:04 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Rom
Mám jen dotaz, jak jsi tu spotřebu (příkon) měřil?
Jelikoz nejsem oborem elektrikar, tak jsem na mereni spotreby pouzil "merak sportreby" co se za petikilo da normalne koupit
Presne typ: FK technics FK6300
Obrazky u meho akva 54l - krevetkarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:57 Muž martmart [106] Re: Sid
:))) ale je to pekne. pokud to bude funkcni, a za prijatelnou cenu, hned bych do toho sel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sivon
Ale zase bych nemusel hledat to kladivo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 20:29 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Haimdol
:-D Myslím, že 24hodinová ukázka by asi případné diváky docela utahala. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 18:09 Muž burdal1 [1]
Jen jeste k tomu mereni. A on ten problem s efektivnima hodnotama je jen jeden ze dvou zasadnich problemu. Watty se maji merit wattmetrem. Proto se to tak jmenuje. Ampermetrem se kupodivu maji merit ampery. Problem je ze v pripade ruznych elektronickych predradniku neplati jednoduche P = U * I a to ani kdyby ten proud byl zmereny spravne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 17:44 Muž RadekCX [219]
Rom napsal: Souhlasím s RadekCX. Opravdu se to takto jednoduše nedá měřit. Je potřeba vycházet z efektivních hodnot střídavých veličin. Z hlediska srovnání dvou typů zátěží jsem to mylně považoval za orientačně dostatečné.

no problem je ze to prave nejsou efektivni hodnoty - ty ten tvuj merak prave meri, ale veskere spinane zdroje vcetne toho v predradniku produkuji nesinusove prubehy zateze - pokud to hodne prezenu tak si predstav, ze ten predradnik si cucne v maly okamzik hodne velky prikon (velmi ostra spicka) a zbytek casu nic (protoze jede z kondenzatoru, kterej se tou spickou nabil) - ten tvuj merak spocita, ze efektivni hodnota je skoro nulova presto, ze se kdyz spocitas odebranou energii v te spicce (plocha pod grafem) tak je to treba 100x vic nez ukazal ten merak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:08 R Muž Silent [5949] Re: Sid
No podle mně je to rychlá ukázka možností. Lze to nastavit na např. 12 hodin aby to simulovalo východ a západ slunce, oblačnost, přímý sluneční svit a podobně. Tak jak je to na videu by mi asi brzo hráblo :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2011 16:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Haimdol
Tak na tohle bych se vydržel dívat. :-) Nanejvýš tak dvě minuty, než bych si došel pro kladivo... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 15:51 motylu Re: Haimdol
Mno tak to je parádička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 11:43 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Haimdol
Krásné, ted člověk se opravdu vyřádil. To se zářivkami člověk neudělá, i kdyby se rozkrájel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 08:27 R Muž Silent [5949]
Upřímně, LED osvětlení jde zatím trochu mimo mně. Nejsem kutil ani nadšenec abych si něco účinného "spíchl" sám a profesionální výrobky jsou zatím cenově v nebeských výšinách, ale tohle video mně dostalo. Je vidět, že potenciál LED osvětlení rozhodně má. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 08:18 motylu
Mno jak vidím, tak tady nejspíš nemá cenu o něčem diskutovat. Že vstanu a dostanu plnou palbu slunce, hmm, zajímavý smich Já to myslel jinak... Já to myslel v závislosti na celé tělo, ne jen na nekvalitní vjem našich očí! Všechno v přírodě je spojité a dělat něco proti přírodě mně je obecne proti srsti viz až přehnaně moderní umělá inteligence,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2011 07:51 Rom Re: Rom
Souhlasím s RadekCX. Opravdu se to takto jednoduše nedá měřit. Je potřeba vycházet z efektivních hodnot střídavých veličin. Z hlediska srovnání dvou typů zátěží jsem to mylně považoval za orientačně dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 07:26 Rom Re: RadekCX
No a je to tady smich
Diskutovat na tomto fóru se dá samozřejmě do nejmenších podrobností s patřičným rozborem. Nemyslím si však, že pro čtenáře je důležitý výklad co je to střední kvadratická hodnota, střední absolutní hodnota, závislost na frekvenci atd. Snad mi nechceš tvrdit, že takto orientačně změřený proud pro jednoduché určení příkonu je diametrálně odlišný od hodnoty změřené speciálním měřícím přístrojem??? Tak to abych si koupil tento přístroj, vypracoval příspěvek ve stylu diplomové práce, měl tu odvahu tento příspěvek tady vložit a pak diskutovat nad vodivostí měděného drátu v závislosti na teplotě.
Nezlob se, ale domnívám se, že až tak do hloubky věci na tomto portálu nemusíme jít. Ostatní to zatěžuje a fórum se tímto stává nepřehledným. Takže pro úplnost uvádím, že se jedná pouze o orientační měření se základními fyzikálními zákony. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=6415