Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 22:40 Muž bikerek [9] Re: RadekCX
Tak koukám, že to tady opět ožilo! to jsem moc rád že, jsem tolik nadšenců zvedl ze židli, nebo spíš je na ně u pc přilepil ;-) .. Když bych řešil výše uvedený pásek 2 x 1m = 158W spolu s al chladičem třeba ten s tou optikou 60°čirá jak dal link kortezhugo bylo by to OK? Ano spotřeba už tak zajímavá na led není, ale dá se říct že je srovnatelná s výbojkami nebo zářivkami a aplikace do lišty nebo na jiný chladič by nebyla tak náročná jako sestavení světla z jednotlivých čipu. Dal by se k napájení použit ten PC zdroj jak někdo výše nastínil (jen nevím jaké pozitivum by to přineslo , celkem velký rozměr, cena asi srovnatelná +- jedině ta možnost mít rezervu ve výkonu pro případ přidání pásku) Jinak pro sestavení led světla mi byly doporučeny tyto www.ebay.com/… v počtu 20 - 30 ks na mé akva 100x37cm, nijak jsem to zatím ani nezkoušel počítat kolik by jich bylo třeba a čím to napájet a také nemám zkušenosti s nákupem přes ebay.. Ale jisté je že cena toho dělaného světla by byla asi někde jinde s 30ks čipů, zdrojem, pořádným al chladičem a asi ventilátory na odvod tepla z krytu co myslíš prosím tě ty jako odborník na slovo vzaty? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 17:05 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
www.tron.cz/…
na spodku Optika lineární 60°čirá
a toto je presne to co potrebuje bikerek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 16:45 Muž kortezhugo [983]
www.tron.cz/…
Al-06 -toto je profil na ten LED pas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 16:24 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku Taketo nieco by bolo skoro idealne.Narezat do toho zavit a do toho natocit hadicovu prechodku.A slo by na to pekne pripevnit ci uz Power LED alebo aj ten pas.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 16:08 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
No ja som myslel aj na to...
Na ten AL staci farba alebo lak...-do profilu zvnutra zo deci -otocit to hore-dole -vypustit -nechat uschnut a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 14:04 Muž RadekCX [219] Re: hr
no vzhledem k tomu, ze jsem celej lonskej rok delal pomerne hodne se zelezem a vim kolik to stalo tak myslim, ze by jsi se dost prohnul - ten nerezovej profil by byl mozna nejdrazsi na celem sviceni

to prehrivani bych resil jednak tim, ze bych to dal na saci stranu - takze tepla voda se ma cas vychladit v hadicich a ve filtru...a pokud by bylo malo tak bych tam vlozil malej vymenik - zebrovanej profil - stale to mam v merku a jak bude trochu cas tak to provedu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 13:12 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
to jsem tu psal uz pred casem - dokonce mam uz narezane trubicky...

na Al pozor - to neni vhodnej material...obvykle kysela voda v akva jej bude rozpoustet a ionty Al pokud vim jsou silne toxicke prave pro vodni organismy a ryby

ja planoval nerezove trubicky pritahnout trmenem na Al chladici profil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 11:58 Muž kortezhugo [983] Re: hr
No ja som tiez spekuloval na akva nieco take -a vykonne kolo 80W (nie tento pas) -ale o to neide.
A pouzit trebas AL 2x2cm duty profil a cez to by pretekala voda z akva -bud z filtra alebo samostatneho cerpadla.-ved Atman AT-200 stoji cca tolko co ventilator.A ak by sa pouzil aj ventilator+trochu "vylepseny" profil -tak by to zaroven mohlo znizovat teplotu vody v akva.-nevieme kolko toto leto "da" :)
Takto by to riesilo hned 4 veci
1.svetlo
2.teplotu v akva
3.ohrievac pravdepodobne "odpada"
4.25°C -co mam cca teplotu vody v akva je priam idealna na chladenie LED -(zarucuje vysoku zivotnost)


Ale to len tak teoretizujem....co by sa dalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 10:49 Muž kortezhugo [983]
No ten TL by som aj ja rad videl.
Ma tak napadlo...ze toto sa asi ani nada napajat "v kuse" -teda cely 5m kotuc.
12V - 316W :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 10:37 Muž RadekCX [219] Re: hr
no ja na to, ze to je porad prast jak uhod...

chladicu muzes mit plnou listu...porad jsi je ale obklopil tou listou co ma naprosto tragicke vedeni tepla - zkrz ni se to teplo nemam jak dostat ven a rozptylit do okoli!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 10:00 Muž kortezhugo [983] Re: RadekCX
Jasne...
Len som sa snazil poukazat na to -ze tu uz treba prihliadat aj na vyzarovaci uhol.-nie len "prasit" do akva XYZ Watov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:43 Muž RadekCX [219] Re: kortezhugo
kortezhugo napsal: no ja som to nakreslil ake je to "realne" pomerovo...
a v tomto je trochu problem...


neni to tak uplne jak jak jsi nakreslil...chtelo by to zjistit jaky je mezni uhel odrazu na rozhrani voda/sklo - nevim z hlavy - ale to svetlo se na bocni stene odrazi zpet do akvaria - pokud bys byl nad tim meznim uhlem tak se odrazi uplne stejne jako by tam bylo zrcadlo

to co ti bezne sviti z akvaria a zda se ze utika ven, je az odrazene svetlo od veci co jsou v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:37 Muž RadekCX [219] Re: hr
Vidim, ze stale zbyva dost veci na dalsi clanek....

premyslejte jake vytvori prikon 79W asi teplo...tu listu myslite tu bilou plastovou?

stale plati: pokud chci spickove parametry musim take zajistit spickove podminky a to jake maji byt podminky pro montaz a provoz musi vedet vyrobce, ktery vydava ke svemu vyrobku katalogovy list

hr napsal: Dále se obejdete bez patc předřadníků a přemíšlení kam to upevnit.
Takoví pásek se dá jednoduše nalepit třeba do levné elektrikářské lišty a pouze položit na akvárium pod kryt nebo nechat ležet jen tak v liště bez krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:25 Muž kortezhugo [983] Re: hr
Fotka k příspěvku no ja som to nakreslil ake je to "realne" pomerovo...
a v tomto je trochu problem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:21 Muž kortezhugo [983] Re: hr
...tahat nemusis :-D
samozrejme...pri takomto vykone je uz pouzitie chladica viac ako vhodne...
Ale nemusi to bit zrovna "rebrovany" profil -ale trebars hrubsi AL plech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:10 Muž kortezhugo [983] Re: hr
Trochu som rozoberal problem co ma bichirek v tomto vlakne...
rybicky.net/forum/12101…
Problem je ten -ze akva je vysoke a zaroven uzke.Tak ze tu uz treba prihliadat aj na vyzacovaci uhol a rozptyl svetla a teda maximalizovat vsetko svetlo na dno.
Idealne by bolo -ked uz pouzije "cokolvek"? -uhol kolo 45°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 08:54 Muž kortezhugo [983] Re: hr
No je dobre ist z teplotou co najnizsie.Ked to ma svietit niekolko rokov.Tento typ pasu uz nie je na drevo pod linku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 08:47 Muž kortezhugo [983] Re: hr
hr napsal: Takoví pásek se dá jednoduše nalepit třeba do levné elektrikářské lišty a pouze položit na akvárium pod kryt...
...mam dojem ze toto uz treba nalepit na nieco "lepsie" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 08:05 Muž kortezhugo [983] Re: bikerek
bikerek napsal: a který zdroj k nim koupit...
Na toto bude asi najlacnejsie a najjednoduchsie riesenie ATX -teda PC zdroj.Takto zaroven ziskas vykonovu rezervu zdroja.Teda ak bude malo 2x1m? -tak dokupis.
Tento pas uz musi mat znacnu silu na presvietenie aj tak hlbokeho akva ako mas.Len tazko sa radi....preto ze malokto tu ma skusenost z presvietenim takej hlbky a LED pasom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 22:28 Muž bikerek [9] – Světlo
Dobrý den, rád bych se zeptat na Váš názor a zároveň Vás poprosil o radu ... Mám akvárium o Půdorys 100 x 37 cm a hloubce 70 cm (vodní sloupec 60cm) a rád bych tedy řešili osvětlení vysoce svítivými led čipy, mohli by jste mi prosím poradit, které led použít myslím typ, výrobce bude asi Cree, kolik jich instalovat na tuto plochu 100x37 cm akvária, aby se dařilo i nízkým rostlin u dna a který zdroj k nim koupit, celé to budou instalovat na AL chladič, který bude v krytu akvária. ps. vím že se všude píše, že led pásky Nejsou pro tyto účely dobré ale co treba tyto? eshop.tron.cz/… , jednoduchá instalace, Svítivost v lm myslím také dobrá, když bych řešili 2 x 1m, jen ta spotřeba už není tak zajímavá 2 x 79w, cena bude asi podobná jako když budu vyrábět světlo s čipy možná menší, je to tak nevhodné? Děkuji Vám všem za rady a podněty
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 19:16 Muž bikerek [9] Re: bikerek
tady je odkaz na stránky, který jsem zapomněl vložit, třeba to někdo ještě neviděl, nezná a bude se mu to líbit reefledlights.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 19:13 Muž bikerek [9] Re: pamicz
Tak to ti nerad kazím iluze, ale po tom co jsem všude načetl ti pásky stačit nebudou, tedy rozhodně né pro rostliny.. Mám 2 ks 1m dlouhých tebou uváděných 2x14.4W a je to tedy hrozně málo a zvlášť na akva tvých rozměrů.. Pro pouhé nasvětlení snad ano, ale jinak ne.. Jinak je nemusíš ani dávat do al lišt přilepil jsem je rovnou na světelnou rampu a mám je v kombinaci s zářivkama 3x 21w a samostatně se vůbec nehřeji, mám je také pod kuch linkou nalepené přímo na lince a také žádný problém, ten al profil bude ale asi estetičtější.. hodně čtu i tady www.akva.sk/… a tady taky i když pro neangličtinaře jako jsem já to zní přes překladač trochu zkomoleně, ale dá se to. Já po spoustě otravných dotazů a čtení už zjišťuji které led, zdroj a odkud to objednat, počkám ještě, až vyjde poslední článek a pokusím se pošpízovat od kluků tady na foru co a jak abych to dal dohromady a taky jsem zvědav na cenu... Všem díky za zdejší diskuze, protože jsou opravdu přínosné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 08:59 Muž souky [592] - Rostliny
pokud to akvárium má být tanganika, tak by to snad mohlo stačit, aby bylo vidět na ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 22:49 pamicz – Led osvětlení do akvária
Ahoj, právě zakládám nové 400l akva 200x50x40 (sloupec vody cca 50cm) a vážně uvažuji o LED osvětlení.
Dneska jsem se byl podívat na jedno akva, 50 cm výška, cca 150 cm délka. Použity 2 pásky LED 5050, bílá o teplotě 5000 - 7000° K
Prosvětlení, co jsem viděl vypadalo dobře. V provozu to ten dotyčný má cca 2 měcíce a prý spokojenost.
Docela mně to přesvědčilo.
U těchto LED je velmi důležité chlazení.
Provedení je s krytím IP 65, napájení 12V, takže do prostředí akva naprosto super- z pohledu elektrikářského.
Nezbytné je pásek zabudovat do hliníkové lišty, která zároveň funguje jako chaldič. Pásky lze nornálně položit na krycí sklo, také pomůže s chlazením.
Uvedený model se dodává po 5 cm, tzn. dá se ustřihnout libovolná délka v násobku modulu, který je 5cm.
příkon je 14,4 W/m, životnost by měla být cca 50000 h. Pokud se LED podaří dobře uchladit, tak jsou v podstatě "věčné", což má dopad na provozní náklady - například proti zářivkám, kterým se při teplotách 30°C a více výrazně zkracuje životnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:09 Muž RadekCX [219] Re: Fidorka
na me to nevisi - je to odeslane ke schvaleni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:08 Žena Fidorka [312] Re: RadekCX
no tak honem honem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:02 Muž RadekCX [219]
kazdou chvili vyjde ctvrty dil serialku o LED - asi ten nejdulezitejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:35 Muž kortezhugo [983] Re: bikerek
S HQI ani nespekuluj....
Ked si pozres cenu a zivotnost vybojky? -s LED vychadza prevadzka podstatne lacnejsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:45 Muž RadekCX [219] Re: bikerek
no a proc bys neprosvitil? LEDky jsou svetlo jako kazde jine...pokud ti z vybojek pujde treba 6000lm a z LEDek take tak prece nemuze byt v nicem problem

ciste technicky jsou LED nejsmerovejsi zdroj co je k dispozici - i ta vybojka sviti vsesmerove (jen je kompaktni a tak se ten reflektor k ni dobre vestavuje)

V kazdem pripade budou vhodnejsi nez zarivky, kde je jasnym problemem ta nesmerovost - tam je to bez dodatecnych reflektoru ztracena varta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 17:55 Muž bikerek [9] – hluboké akva
Dobrý den, omlouvám se, už s tím otravuji asi každého a všude. Pročetl jsem co jsem našel o osvětlení hlubokého akva (čistý VODNÍ sloupec 60 cm) od zářivek s reflektorama 3-4x39w, přes výbojky 2 x 70w až po Led (také články RadekCX které jsou fakt přínosné a děkuji za ně), ale nikde nemůžu najít nebo se doptat na pro mne zásadní věc, pokud použiji výkonné ledky (třeba ty z odkazu v tomto fóru BRIDGELUX) prosvítím těch 60 cm vody pro zdárný růst rostlin u dna, nebo jsou pro mne vhodnější ty výbojky? Pokud bych použil Led kolik jich nacpat na prosvícení těch 60cm vody a plochu akva 100 x 37 cm u zářivek a výbojek se řídím hodnotou cca 50-75 w/l, ale jak u led? Když už budu kupovat nebo dělat nové osvětlení za cca 2500,- u led možná i o něco víc nerad bych ty prachy vyhodil oknem a proto bych Vás rád poprosil o Vaše názory, rady či tipy. Pokud se ničeho nedobádám asi budu pro jistotu řešit ty výbojky u zářivek s reflektorama si nejsem jistý výsledkem, ale u led mne motivuje dlouhodobost s úsporou spotřeby, která časem vykompenzuje vyšší pořizovací náklady. Děkuji všem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 14:06 Muž PT [89] Re: sivon
No já uvažuju LED jako hlavni/jedinne osvetleni nad male akva (půdorys 25x40 cm), a v podstatě jedinná věc co mě "trápí" je samotné těleso, na které to připevnit. Kryt nebo neco podobného nemám, mám jen krycí skla.
Takže možná bych jen tu nějakou lištu prostě položil na akvárko. Ten subtilní vzhled může být docela zajímavý. Alternativa je pak ta Čína, s tím, že by se pak ještě do toho nějaký pásek doplnil a koupil silnější zdroj...
Má tady někdo zkušenosti jen s holou lištou na akvárku, jak to vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 13:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: PT
Podobný odkaz už tady byl:
www.gme.cz/…
Zakoupila jsem si ji jako přídavné osvětlení do zadní části akvária a rostlinkám se to moc líbí (viz moje prezentace Šnečkárium). Ale na osvětlení celého akvária by to chtělo tak 4 tyto lišty.

Pozor! Ta, na kterou jsi dával odkaz, asi není voděodolná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 09:37 Žena Fidorka [312] Re: PT
To mi přijde dost drahé na půlmetrovou lištu... Řekla bych, že tady to dáš dohromady levněji - www.t-led.cz . Mají i kamennou prodejnu v Žitné. Tam jsem kupovala já to svoje, všechno to i sestavili a cena super... Prý dělali i nějaké komplet osvětlení do mořského akvárka. Akorát ne všechny pásky prodávají i jinak než po celých metrech - já si proto nechala udělat 2x 0,5m spojené k sobě, abych je mohla dát do akvárka vedle sebe (fotku mám v prezentaci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 09:06 Muž PT [89] Re: Fidorka
Popisek je věru divný, ale musím říct, že se mi líbí, jak je to světlo uděláno - docela hezké, za ty prachy :)
A asi by do toho v případě problému šly dodělat pásky/lišty, něco jako toto třebas...
www.gme.cz/…
Mno, rozvážím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2012 15:26 Žena Fidorka [312] Re: PT
Souhlasím s tím, že je to strašně málo... já teď přidávala do akvárka LED pásek ke stávajícím zářivkám, a mám na 1 m pásku 60 diod, 1000 lm a 14,4 W, takže ty hodnoty co udávají jsou opravdu někde úplně jinde... A sestavili mi to celé rovnou v krámě, zadarmo a se zárukou, takže to stačilo jen přilepit silikonem a vrazit do zásuvky :). Pro mě jako naprosto netechnický typ ideální řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:15 Muž PT [89]
Nemá někdo zkušenosti s hotovými řešením z Číny? např tohle:
www.dealextreme.com/…
vypadá velmi pěkně, zejména ta forma. Akorát ty údaje co tam píšou v popisku jsou téměř až nesmyslné - 6lm na 0.4W?? to je nějak podezřele málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 12:40 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: xOB
Aha tak díky . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 10:06 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Feferonek ®
Aktivni a pasivni rozeznas lehce: aktivni ma vetracek :-)
Ja spis narazel na to, ze ty reflektory, na to aby se neuvarili diody, tak maji obrovskej chladic. Nicmene stale nepocitaji s tim, ze je zavres do krytu kde nebude dochazet k proudeni vzduchu kolem toho chladice, takze by se uvarily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 09:38 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: xOB
No tak ted jsem z toho jitrnice.Právě že je chci nacpat do krytu.A jak poznám pasivní a aktivní chlazení???Nenašel by se nejaký odkaz.Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 22:13 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Feferonek ®
ty reflektory z odkazu maji pasivni chlazeni, takze kdyz je nezavres do krytu od akva, tak by nemely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:24 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: xOB
coze jsem fakt jenom laik,a neuvaří se ??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:24 Muž dair [29] - AsieRe: xOB
Tak to potom chapu:) uz sem myslel ze to ma neco spolecneho s trandakama a vybuchem:) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2012 12:43 Muž RadekCX [219] Re: xOB
no jo no, existuje i v dnesni dobe staromodni manualni prace - tedy pilka na zelezo a presunovani teziste z jedne nohy na druhou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:16 Muž xOB [83] - CichlidyRe: dair
Jsem ajtak, takze manualni prace v mym podani je vzdy nebezpecna :-D
Proste flexa se do hliniku strasne zakusovala a parkrat mi malem vyletela z ruk a to jsem mel specialni kotouc na rezani hliniku. Tak jsem to radeji vzdal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 10:03 Muž dair [29] - AsieRe: xOB
ahoj. v cem to bylo nebezpecne?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 01:21 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Feferonek ®
Pokud to ma byt osvetleni na tu tvoji 480 a chces trochu narocnejsi kytky, tak ti dva kousky tech LED reflektoru fakt stacit nebudou, aspon 5 kousku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:58 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: scorpion075
Chtěl bych snížit celkovou spotřebu elektriky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 15:23 Muž xOB [83] - Cichlidy – Chladice
Par akvarii uz mam ledkama osvetleno, ale doposud max 3W, kdy na uchlazeni stacil jen obycejnej hlinikovej profil z bauhausu.
Aktualne budu stavet nahradu za 2x80W T5, ale uz z 10W LEDek a tam uz je potreba poradnej chladic. Po trochu nebezpecnych pokusech rezani starejch chladicu od CPU pomoci flexky jsem to vzdal a objednal primo chladicove profily www.alunet.cz/…
Zkusim pak nafotit vyrobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:09 Muž RadekCX [219] Re: souky
souky napsal: to by bylo supr
tak jsem zatim napsal prvni dil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:01 Seegr Re: dan
Dobrý den, v dnešní době je LED osvětlení již na vysoké úrovni a sám si můžete zvolit, jestli LED použít jako hlavní osvětlení nebo nějakou "bludičku" pouze jako okrasné světlo. Určitě je potřeba si ohlídat příkon a spotřebu, aby pořízení světla bylo efektivní. Co se týče konkrétního příkladu LED trubic, tak na internetu je opravdu z čeho vybírat. Osobně jsem si pořídil pro 2x120cm se spotřebou 20W www.topkonstrukt.cz/… . Teplotu světla jsem nezvolil uplně studenou (6500K) ani žárovkovou bílou, ale na základě doporučení 5000K, což by měla být imitace denního světla. Zářivky jsem zvolil s mléčným krytem a od klasické zářivky rozdíl víceméně nepoznáte, pokud nebudu brát v potaz nesrovnatelně dlouhou životnost a nižší spotřebu. Pokud se rozhodnete pro stejnou zářivku jako já, tak doporučuji tento e-shop kontaktovat a ne to hned objednávat ze stránek. Prodejci jsou schopni dobře poradit a nabídnout několik možností a světlo Vám vyrobit přímo na míru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 160 161

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 256423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4030-vykonne-led-cipy-cree-cob-apod?od=5683