Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Difuzory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: dimmur
Jestli, resp. za jak dlouho a jak intenzívně "profoukne" kvasnicovač keramickou patronu, to bude záležet na jeho náplni. Bude-li příliš "slabá", bude to trvat poměrně dlouho, než se systém natlakuje a naopak. Velikost bublinek pak podle mých zkušeností záleží právě na tlaku. Zjednodušeně - čím vyšší tlak, tím menší bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
jen tě doplním, důležité upozornění, je třeba tlak přes 2bary, což nevím, nezkoušel jsem, burčák asi neprofoukne. Resp možná, ale je třeba větší tlak a malý průtok aby to dělalo takovou hezkou mlhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Vašek
Zkuste si projít toto vlákno, třeba vám to bude k užitku.
rybicky.net/forum/4008…
A pusťte si tato videa:
aquatic-art.blogspot.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 15:18 Muž dimmur [283] Re: Sid
take me zajima ten skleneny difuzor, dela jemne bublinky? Predpokladam, ze kvas mi to profoukne bez problemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 14:46 Muž Vašek [56] Re: Sid
Díky. Ta odkazovaná cena je zajímavá. Já narazil na další i větší na jednom čínském obchodu

www.tmart.com/…
www.tmart.com/…
www.tmart.com/…

Z číny poměrně dost objednávám, tak bych to možná zkusil kvůli poště zadara.

Ještě mě zaujal tento difuzér na hadice k filtru. Mám Eheima 2213 a teda by šel na výstup z hlavy. Cena už je pravda 400 a navíc ještě ani nevím jestli budu potřebovat rozpouštět 100% veškerého CO2, navíc efekt bublinek je hezkej.
www.tmart.com/…

Jak fungujou ty skleněné s keramickou vložkou? Na Youtube jsem třeba podle videa z odkazu koukal, že bublinky nejdronější nejsou. Teda v porovnání s lipovou větévkou. Nebo to zkresluje video? Přidávám pro porovnání video mého dřívka. Pravda já tam pouštím třetinu bublin, ale i tak se mi to zdá jako velké bubliny.

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Vašek
Mám s ním zkušenosti. Co by vás zajímalo?
Jde o klasický skleněný difuzér s keramickou patronou, vhodný vzhledem ke své velikosti spíše do menších nádržek.
Mrkněte sem:
eshop.jezirka.info/…
eshop.jezirka.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 13:06 Muž Vašek [56]
Nemáte někdo zkušenost s tímto 20mm difuzérem od Blau? Jinde se prodává od 172kč.

www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 16:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
......Právě,že jsem toho pročetl hodně o hnojení CO2 a o vytlačování CO2 kyslíkem...
Asi nečtete pozorně. :-O Nebo čerpáte informace z podivných zdrojů... hmm
Kyslík CO2 "nevytlačuje", CO2 z vody pomáhá "vyhánět" její pohyb. (Způsobený třeba provzdušňováním nebo prouděním vody z filtru, čerpadla...)
...jsem chtěl vědět jak nasměrovat ten vývod ... mám strach aby to nevadilo rybám, že už nebude akvárko tak prokysličené...
To musíte vyzkoušet. Volný víkend je k tomu ideální. :-)
EDIT: Obávám se, že více než nedostatek O2 může rybky ohrozit nadbytek CO2. Doporučuji, abyste postupoval opatrně - tento difuzér umí rozprašovat dost dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 15:53 threat Re: Sid
To přivzdušňování není nutné,mám ho tam nasazeno,aby se zůžil proud vytékající vody,trošku se "natlakoval" a pěkně čeřil hladinu,ale přisávací hadičku mám zaškrcenou.Zatím nemám problém,že by osazenstvo lapalo u hladiny a já potřeboval přivzdušnit akvárko,někdy když to přeženu s krmením,tak si zalapají,ale to jen když nemám dost času a dám krmení najednou (to je opravdu párkrát do roka).
...Právě,že jsem toho pročetl hodně o hnojení CO2 a o vytlačování CO2 kyslíkem,jsem chtěl vědět jak nasměrovat ten vývod,když ho dám dole,aby to šlo krásně do vody a ne nad vodu,mám strach aby to nevadilo rybám,že už nebude akvárko tak prokysličené.
Vyzkoušíme,uvidíme,zítra se do toho dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2012 13:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
Nemám žádné povědomí o vašem akváriu, takže dost dobře nechápu, proč se takto ptáte, a nerad bych vám poradil špatně.
Máte nějaký důvod dávat na vývod přivzdušňovací difuzér?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2012 13:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: threat
přisávat vzduch, COčkovat...
hele četl jsi si (pokud teda nevadí tykání) a chápeš co se v AKVA děje když přidáváš CO2? Rovnovážný stav a podobně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:27 threat Re: matlala
Děkuji,ale stejně mám ještě dotaz,nerad bych to dal dohromady a pak to předělával.Můžu na ten vývod dát přivzdušňování-přisávání vzduchu(difuzer),nebude to vadit CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
S žebrovanými hadicemi nemám zkušenost, proto neposoudím, zda jsou vaše obavy o těsnost, resp. pevnost spojení, oprávněné. Ale určitě nic nepokazíte, když se nějakým způsobem pojistíte.
Co s vývodem jsem už napsal - nasměrovat ho tak, aby co nejlépe distribuoval CO2 po nádrži. Současně musíte intenzitu sycení nastavit tak, aby rostlinkám pomohla a rybkám neublížila. Chcete po mně nějaká čísla? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: threat
nasměruj ho tak, aby v celým akva byla mlha rovnoměrně, takže buď mírně nahoru nebo přímo na přední/boční sklo. Já to dávám pokaždý trošku jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:12 threat Re: Sid
Díky za postřeh,moc se mi nechtělo to nějak bastlit z několika hadic,s tou origo žebrovanou to bude nejrozumější,ale stejně ji trochu přitěsním,mám trochu obavu,ono to tam zase tak moc na pevno nedrží.
A co mám udělat s tím vývodem do akvárka?Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
...ještě dotaz na vývod,mám ho tak pět centimetrů pod hladinou,ale výtok mám směřovaný k hladině,aby čeřil a prokysličoval vodu.Nebudou ztráty CO2?...
Ztráty budou asi větší, než kdybyste výtok filtru nasměroval směrem dolů. To by ale při tak vysoké účinnosti, jakou tento difuzér má, nemělo být tím nejpodstatnějším. Já bych vám doporučil "vyladit systém" tak, abyste zajistil co nejlepší distribuci CO2 po nádrži, a byste CO2 přidával "tak akorát" - dostatek pro rostlistvo, bezpečně pro živočišstvo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2012 13:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
...ta žebrovaná hadice pasuje na ten nátrubek u difuzoru, ale ta převlečná matice tam nejde nasadit...
Ta nejde nasadit ani na standardní "hladkou" hadici, protože její tloušťka je větší, než zvládne "převléknout" převlečná hadice. :-)
Pokud byste měnil hadici, (což nehodláte), musel byste hledat takovou, co má přiměřeně tenčí stěnu, případně nějakým způsobem "ztenčit" (zbrousit?) tu standardní.
Vzhledem k tomu, že v systému je minimální tlak, hadice jsem na nátrubky difuzéru nasadil "nadoraz" a toť vše. Žádné lepení, páskování ap.
Ostatně - když se podíváte na systém hadic a trubek nebo kolének např. u EHEIMu Classic nebo ATMANu CF, zjistíte, že to takto funguje běžně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 12:37 threat Re: Jiřmond
No nezadařilo,ta žebrovaná hadice pasuje na ten nátrubek u difuzoru,ale ta převlečná matice tam nejde nasadit,pokud neseženu nějakou hadici,kterou bych to dopasoval,aby šla na ten nátrubek a do te žebrované hadice,tak to zkusím bez te převlečné matky pomocí akva-silikonu a stáhnout lepicí páskou (celé to omotat,spojit šroubení a hadici),napatlal bych silikon,nasadil žebrovanou hadici,nechal trochu zatvrdnout a stáhl lepicí páskou-černou smršťovací-používají automechanici na tlakové hadice.Já myslím,že by to tak nějak mohlo dobře fungovat.Nechce se mi kupovat celou novou hadici,není to žádná velká částka(max. 100,-Kč),ale mám vývod tak trochu kroucený a ta žebrovaná hadice je super,obyčejnou bych asi lámal a tím přiškrcoval.
A ještě dotaz na vývod,mám ho tak pět centimetrů pod hladinou,ale výtok mám směřovaný k hladině,aby čeřil a prokysličoval vodu.Nebudou ztráty CO2?,mám ho narovnat,aby šel rovně do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 12:21 Muž Jiřmond [16] Re: threat
Takže cca do týdne, to jde. S těmi svorkami by to snad jít mohlo, dej pak vědět, jak se zadařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 08:27 threat Re: Jiřmond
Tak difuzer mám doma,včera jsem měl ve schránce lístek o uložení zásilky a dnes jsem si to byl vyzvednout.Momentálně budu řešit zapojení,mám filtr Fluval 405 a žebrované hadice,tak to zkusím na náhradních hadicích,jestli to vůbec bude pasovat a popřípadě to pomocí akva-silikonu a svorek nějak zprovozním,jinak budu muset koupit nové hadice,ale k tomu bych se dostal asi až po neděli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:41 threat Re: Jiřmond
Já pořád na něco čekám:-),ještě to nepřišlo,zatím mi přišli věci,které jsem objednával 24.9.-to přišlo v pondělí,29.9.-přišlo včera,difuzor jsem koupil 3.10.-tak počítám příští týden,snad bude doma.Už se na ten "zázrak" těším.Taky jsem si na eBay objednal elektromagnetický ventil,doteď jsem měl ventil napouštěcí pračkový,ale žádná sláva,pořád propouštěl a navíc mi nějak začala miznout náplň,bombu jsem poslal na naplnění,zítra mi přijde,ale mám obavy zapojit ten pračkový ventil,uvidíme co to udělá,než mi přijde ten ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:21 Muž Jiřmond [16] Re: threat
Objednal jsem to taky tam. Ty už to máš doma nebo stále čekáš?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:56 threat Re: matlala
To vím:-),na eBay nakupuji už přes dva roky,beru tam vše co se tam dá sehnat (jehlák,různá škrtítka,zpětné ventili,vše pro akvaristiku,ale i do domácnosti,máme mimo jiné taky zlatnictví a dělám opravy a ty ceny různých přípravků a pomůcek,jsou bezkonkurenční),obával jsem se kvality-výdrže,ale je to to samé co koupím od našich dodavatelů za několikanásobně vyšší cenu,ale i oni to určitě berou tam,nebo někde hodně podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Jiřmond
jo, jde jen o poplatky a ušetřit cca 0,5$ je při pohyblivých kurzech podle mě k ničemu. Cena se prostě u zahraničních dodávek bude pohybovat cca a až zaplatíte, za tolik to bude. Jen je mi záhadou, proč má papal vždy malinko jiný kurz než ČNB, co jsem se díval, jsou jakoby o den posunutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:49 threat Re: Jiřmond
Ano,to je uplně jedno,jak píšeš,kdo má levnější atomizer,tak to dožene na poště,já to vzal za těch 23.99,-Up aqua Co2 diffuser aquarium 12/16mm or 16/22mm NEW ATOMIZER SYSTEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:48 exem
ja mam v mojom cca 150L aqua nieco taketo www.rostlinna-akvaria.cz/… , kupovali sme to v juni (cerven) s kolegom cez dealextreme.com za 7$/kus a postovne bolo k tomu zdarma. Osobne nechapem co na takom kuse plastu stoji 25€ a viac. Na spravne fungovanie si treba chvilku pockat, zo zaciatku sa bublinky zasekavaju, ale casom sa vnutrajsok "oslizne" a potom idu bublinky plynulo. Co sa tyka bubliniek, dole na vstupe su cca vo velkosti hrasku a hore v poslednom poschodi maju cca. 1,5mm. Casom vnutro zozelenie, ale to mi az tak nevadi, raz za cas to vycistim.

tu je link www.dealextreme.com/…

pozeram ze cena je mierne vyssia, hold kriza :-D

... vlastne ak si dobre spominam, vyslo to na 7€ a nie 7$, takze ta original cena v dolaroch sa od vtedy nezmenila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:42 Muž Jiřmond [16] Re: matlala
Taky jsem si všimnul, že ten prodejce u-barn to prodává za nějakých 14$ a poštovné má za 10$ a jiný má poštovné zdarma a cenu atomizéru za 24$. Asi je v celku jedno, odkud bych to vzal, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: threat
jen dovysvětlím to "zdarma" kolegům. Je to v ceně, případně na ebay někdo praktikuje vysoké poštovné a nízkou cenu zboží=>menší poplatky pro ebay, které se počítají z ceny bez dopravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 21:09 threat Re: Jiřmond
JJ už jsem ho objednal 3.10. za těch 24 dolarů,asi je v tomhle případě lepší to objednat pojednom,aby se neplatilo clo.A u tohodle (u většiny) prodejců je pošta "zdarma".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 19:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Jiřmond
za jedno poštovné, ale bacha aby vám to vyšlo do 22€, jinak +DPH.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:00 Muž Jiřmond [16] Re: threat
Zdravím, už si ten atomizer objednal? Taky bych si jej rád pořídil tak mě napadlo, že bych se mohl přidat za jedno poštovné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 12:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: matlala
Samozřejmě i s průtokem. :-) Vždyť píšu, že mám průtok nastaven tak, aby přežily rybky.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 12:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
No nejen s tlakem aj s průtokem plynu (nastavení jehláku), občas s tím laboruju. Ale tlak mam nastaven cca 3 bary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 12:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: mita
Já mám průtok plynu (v zájmu rybek!) také nastaven tak, že mi jdou z rozstřikovací rampy okem přehlédnutelné minibublinky.
Asi ta "mlha" souvisí s tlakem - zkuste ho zvýšit a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 12:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
Fičák! :-) To dávkování se mi jeví jako snaha o "rychlou smrt". hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:13 Muž mita [58]
Dela vam ten difuzor takovou mlhu? Mi dela jen bublinky, sice male, presto viditelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:27 threat Re: Sid
Tak hledám na netu nějakou další možnost koupě,kromě eBay,ale stejně to vemu asi tam,jinde nic levnějšího není a mimo jiné jsem našel tohle zajímavé přiřazení difuzoru
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
...budu muset dát hadice nové? Popřípadě jaké...
Pokud by byla nutná výměna hadic, (jako že asi bude), můžete zkusit transparentní hadice VARIOLUX patřičného rozměru. K dostání např. v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:56 threat Re: threat
A ještě detail,vývod filtru mám tak tři centimetry pod hladinou,ale mám ho nasměrovaný nahoru,aby čeřil hladinu,určitě bude lepší,když výtok budu směrovat rovně do nádrže,nebo to nebude nutné?Přinejhorším bych zapojil motorek,který je položen u akvárka pro případ nouze a v akvárku je preventivně pískovcová vzduchovací skalka i s hadičkou,jen zapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:28 threat Re: matlala
Tak dnes ještě trochu pohledám a objednám ho,ten "Up aqua Co2 diffuser NEW ATOMIZER SYSTEM".Mám filtr Fluval 405 a žebrované hadice,pujde to i ne ně (za případného použití akva silikonu),nebo budu muset dát hadice nové?Popřípadě jaké,abych si to nachystal,přinejhorším,to budu shánět,až přijde.
Děkuji všem za pomoc při výběru.Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dravec
my u něj brali taky reaktor jsem měl, plasty po roce praskaly a tekl. Na ten up aqua nedám dopustit, pH dokáže srazit rychle a kytkám se to taky líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:18 Muž dravec [72] - RostlinyRe: threat
Ten UP atomizer man aj ja. Je vyborny! stal cca do 20 USD + nejake to postovne. Vzdy je lepsie ked sa najdu viaceri potom to postovne vyjde asi lacnejsie. Treba pozriet viacero predajcov. Ja som kupoval od u-barn a vsetko v poriadku.
Predtym som mal Sera flore CO2 mixer - tiež dobry patent ale zaberal vela miesta v skrinke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:00 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: threat
já dříve používal Eheim vnitřní difuzor, zanášení jsem řešil čištěním savem proti plísním... nicméně nikdy u této metody 100 CO2 neskončilo ve vodě, ale vždy nějaké uniklo mimo nádrž... proto jsem zvolil jinou metodu, nehledě na to že layout nádrži to příliš nepřidá...

kdybych měl volit levnější varientu rozpouštění CO2 volil bych externí reaktor například od Sery, jsou cenově dostupné a účinnost je na externí reaktory průměrná...

Skleněné difuzory vnitřní jsem zkoušel, ale údržba s nimi zejména zanášení skla je nepoměrná jejich přidané hodnotě na vzhledu...

Z pohledu funkčního, praktického (nehrabu se v nádrži, nekazím vzhled) považuji za jasnou volbu externí reaktory....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 06:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: threat
Ten druhý mám taky, objednávali jsme to se Sidem a dalšími lidmi. Čistit ho ani netřeba, zatím ho mám přes půl roku na hadici a funguje pořád stejně. Jen tenkrát stával 17$.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 23:06 threat Re: Sid
Tak přesně po těchhle atomizerech pokukuji na eBay,jsou tam za 24 dolarů,ale bál jsem se,abych zbytečně nevyhodil 500,-Kč a pak to bylo k ničemu.Díky moc,jsem rozhodnut a nejde to sehnat i u nás do těch 500,-Kč,nevíte?
Na eBay jsou dva druhy,doporučíte?
1. www.ebay.com/…
2. www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 22:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
Za CO2 mixer Ruwal (i mini) bych ty peníze nedal. ne
Vyzkoušel jsem kde co, zatím nejlépe se mi jeví toto:
aquatic-art.blogspot.cz/…
(Pusťte si ta videjka. ;-))
První den po instalaci jsem si přiotrávil rybky zhruba za hodinu - dávkování CO2 z láhve jsem nechal nastavené tak, jak mi dříve fungovalo řadu týdnů s jiným difuzérem a účinnost tohoto systému je někde úplně jinde... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 20:46 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: threat
nevím nakolik je to podobné, ale já používám tady tohle:
www.akva-tera.cz/…

mám to napojené na Biokvas od Rataje a vodu do toho tlačím čerpadýlkem Atman AT-201. Funguje to velice dobře (bublinky se rozpustí durch), jednoduše se to rozebírá a čistí, a navíc se to vzhledem k zelený barvě jednoduše schová za rostlinkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:15 threat Re: Sid
Ano mám na mysli ten mixer Ruwal,nebo něco mu podobného,ještě se podívám na eBay,co by bylo tam.Děkuji za Váš názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: threat
...A vyměnil by jste ty zařízení pro lepší účinnost?
Ptáte se, jestli bych vyměnil difuzor s keramickou patronou za jiný typ s vyšší účinností? (Rozumím té otázce dobře?) Ano, používám jiné typy difuzorů.
...Tady v inzerci je právě tenhle reaktor a já nad ním uvažuji...
Myslíte CO2 mixer Ruwal mini?
...k tomu čištění - ponořit do sava a nechat třeba hodinku?
Přesně tak. A potom dobře opláchnout v čisté vodě, případně nechat nějakou dobu bublat CO2 do nádoby s čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:30 threat Re: Sid
A vyměnil by jste ty zařízení pro lepší účinnost?Tady v inzerci je právě tenhle reaktor a já nad ním uvažuji,a k tomu čištění-ponořit do sava a nechat třeba hodinku?Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 24

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 18884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4008-difuzory-co2?od=549