Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Uhnívající rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Uhnívající rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:40 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Pokud by Ti šlo mermo mocí o ten fosfor, tak ho tam můžeš dodávat elegantním způsobem a to přes ryby, krmením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:38 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
V poměrně hodně zarybněném akváriu je používáním hnojiva dost problematické. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:34 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Proč, co mám čekat?
Čím víc toho čtu, tím mi to přijde zamotanější stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:06 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Nepoužíváš CO2 takže bych byl z hnojením hodně opatrný hlavně pokud jde o fosfor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:21 R Muž romant [27987] Re: kofejn
A nebo je to o tom vyladění světelnýho režimu, tak aby ty živiny, který tam výměnou vody dodáš(od ryb samozřejmě taky) stačily. Já to takto píšu proto, že než začnu do akva něco přidávat, tak to nejdříve testnu s tím co mám k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:07 Muž kofejn [963] Re: Martin71
Fotka k příspěvku Možná to bude málo drasla, pár děravých listů mám. Ale taky to je třeba nějaká houba, začátek jse podobný tomuhle obrázku www.heimbiotop.de/…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:07 Martin71 Re: kofejn
Než se začneš děsit tím že máš asi málo makro živin pro rostliny. Zkus si prostudovat tyhle stránky projev nedostatku draslíku, dusíku, fosforečnanu u rostlin, vzájemné vazby NPK, fotky, symptomy rostlin různých rostlin při přehnojení např. dusičnany, fosforečnanem podíl těchto makroživin v sušině rostlin.
Stačí i překladač www.heimbiotop.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:44 Muž kofejn [963] Re: Nympheas
Zvyšujují jí vodovodní vodou, aspoň budu tahat míň vody v kanistrech. Respektive ji zbyde víc na pití :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:39 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: kofejn
Na tu alkalitu Ti stačí lžička sody týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:34 Muž kofejn [963] Re: Nympheas
Test na fosfáty mám, zvýším hladinku na cca 1mg/l a feroxu začnu přidávat 1/2 doporučené týdenní dávky. Jsem si vědom toho, že svítím míň a jedu bez CO2. Každopádně jsem rád, že jsem dostal alkalitu míchaním vody na přijatelných 2.54°kH.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:26 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: kofejn
Draslíku je tam překvapivě málo.Podle tvýho měření to vypadalo uspokojivě.Ale pozor zase záleží na síle světla.Tu vodu bych měnila jen jednu třetinu,klidně z vodovodu.Svítit deset hodin bez pauzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:18 Muž kofejn [963] Re: Nympheas
Hmm, takže přitlačit s feroxem i KH2PO4. A to jsem myslel, že mám předraslíkováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 10:36 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: kofejn
Celkově máš málo živin,zkus se podívat tady.. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 09:56 Muž kofejn [963] Re: grunda
Fotka k příspěvku Tak už mám rozbor, voda je ze neděle minulého týdne. Je to už po masivních výměnách, kdy jsem kombinoval vodu studánkovou (3 kýble) s vodovodní (2 kýble) a nepřidával jsem ferox ani nic jiného. Vápenec asi nechám mimo akvárka, alkalita už je lepší.
Asi bych měl přidat ferox, že?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 00:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
tak se pochlub :) , pokud si správně pamatuji, tak v botanické zahradě ve Wroclawi má voda kolem 15° tvrdost a pH kolem 7,5 a roste jim tam vše, hodnota Ca byla kolem 90
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 23:14 Muž kofejn [963] Re: grunda
Já jim to povim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 23:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
co jsem koukal na tvé hodnoty, tak na kytky jsou v pohodě. Nevidím jediný důvod, proč by nemohly růst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 22:40 Muž kofejn [963] Re: grunda
Tak zatim nic moc, půlku vody jsem měnil poctivě (tři kýble studánkové/dva kyble vodovodní). Teď doma dva tři dny nebudu, jsem zvědavej, co při návratu uvidím. hmm
rybicky.net/fotogalerie.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 23:39 Muž kofejn [963] Re: grunda
Jezdím do studánky, tam je voda eňo ňuňo pro rybičky rybicky.net/fotogalerie.php… . Pro kytky je to horší, ale doposud to nevadilo. To co nám teče z vodovodu je nic moc, ale je tam dost vápníku. www.vhskh.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 23:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
tak napouštěj přímo z kohoutku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 23:13 Muž kofejn [963] Re: grunda
Taky mi to tak vyšlo. Bohužel 50% denně nezvládnu, do kanistrů naberu 60l. Ale zkusím něco ještě sehnat. Dík za podporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2013 23:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
radu ti dám, resetuj akva - velké výměny vody, každý den 50% tak týden, pak najeď na standardní hnojení, výměny vody 1/2 každý týden. Časem se to zlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 22:48 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Nemohl by nekrózu způsobit nedostatek vápníku v kombinaci s přebytkem drasíku? maniakva.sweb.cz/…
I pH je docela nízké a přihnojoval jsem KNO3 i KH2PO4.
Už to postoupilo i na anubias, dnes jsem vyhodil tři listy (staré). Musím si zase nechat udělat kompletní test vody hmm .
A omlouvám se za monolog, třeba časem dodám dost informací a někdo mi poradí :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 09:07 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Tak zahnívání není jen problém hnědovky, chytly to i ludwigie a večer jsem si všiml jednoho listu na anubiasu. V tom místě je poškozená játrovka na kořenu.
ludwigie předevčírem: rybicky.net/fotogalerie.php… a podobně teď vypadá další.
Původně jsem měl podezření absenci fosforu ( mám i GSA), ale teď si myslím, že to není nedostatkem živin, ale mám v akvárku nějaký moribundus. :tone"
Když přemýšlím o změnách, začal jsem krmit mraženými dafniemi (ty teď vysadím) a z týdenních výměn jsem začal přecházet na delší interval: 10 dní 70%, 17dní 20% a poslední byla 10dní 70%. Během dlouhých výměn byly kytky i ryby OK, dusičnany jsem udržoval do 25mg/l. Podrobnosti v prezentaci.
Problémy asi opravdu korelují s přidáním dafnií...
Máte nějaký nápad co s tím, co by to mohlo být? Teď budu jen měnit často vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:12 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku To samé místo předevčírem. Bohužel jen výřez z fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:11 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Nelepší se to, ba naopak. Včera jsem vyměnil cca 70% vody a vypral filtr. Jdu to zase ostříhat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:12 Muž kofejn [963] Re: romant
Mně to přijde i na těch mladých, bylo to jedno ložisko. Možná se projevuje už slabší průtok filtru.
A sedlácký přístup je mi sympatický, taky se o něj snažím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:07 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Normální proces růstu novejch a odumření strarejch listů, řekl bych. Na té fotce nevypadá, že jí něco chybí, ale já jsem jenom sedlák, on se třeba někdo z místních chemiků vyjádří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:04 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Ne, je tam od začátku. Lupeny byly na té vpravo dole.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:57 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Neměnila místo v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:57 Muž kofejn [963] Re: romant
Kdepak, už je pár měsíců přelistěná. Ze začátku po založení je to postihlo taky, ale na konci parohů. Po ostříhání se to neobjevilo, až zase teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:50 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Jestli je to jenom na starších listech, tak bych to tipoval na odumírání emerzních listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:34 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Ještě detail.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:33 Muž kofejn [963] – Hnědovka -Windelov
Fotka k příspěvku Začíná mi zahnívat jedno microsorium, povětšinou to začíná z přechodu listu běžného na "parohy". Co by to mohlo být, co mu chybí? Ostatní vypadají v pohodě.
Voda je cca o pH 6.2, alkalita 0.3 mmol/l, tvrdost 0.8mmol/l, NO3 asi 25mg/l, PO4 cca 1.8mg/l.
Nádrž je bez přidávání CO2, PO4 jsem zvyšoval pomocí KH2PO4, přidávám občas Ferox (cca jednu doporučenou dávku za 10 dní).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 19:48 Muž Toník [396] Re: sonetka
Nesaea spec.? Hodně tvrdý oříšek. Potřebuje velmi intenzivní osvětlení, měkkou, na živiny bohatou vodu.
Párkrát jsem ji zkoušel a přestože jsem se o takové podmínky snažil, nikdy jsem ji neudržel déle, než pár týdnů.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 10:54 Žena sonetka [136] - Živorodky
Nikdo žádný tip? jinak kytky vypadají zdravě a mají nové přírůstky, zatím jsme je koncipovali jako plovoucí a až sami pustí kořeny, tak půjdou do písku ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:33 Žena sonetka [136] - Živorodky – Nesaea spec.
Udělali jsme si trošku radost a do akvária jsme si koupily novou kytku Nesaea spec. Kytkám jsme hezky obrali stonky od listů a zasadily do písku. Jenomže cca po 14 dnech se začali kytky ze substrátu sami uvolňovat a příčina uvolňování byla totálně uhnilé stonky, co byli v písku. Dost nás to zaskočilo, protože ostatní kytky v nádrži rostou a koření jak vzteklé ....
Vyžaduje tahle kytka jiné zacházení ? Proč by mohla uhnívat :-O
Děkuji za radu :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 11:28 Muž Woltix [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 11:23 Muž Woltix [0]
Nevíte někdo proč se mi HC a Staurogyne repens začlo rozpadat od spodu kořínku a začalo mi vyplavávat na hladinu. Máte někdo nějakou zkušenost? Díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:08 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: mates69
Pro koho byla tahle reakce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 00:15 Muž mates69 [1] - Afrika
Jestli jsi je nesl v teto zimě 30 minut tak je po nich. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2013 21:49 Žena Laduschka [120] – Re:LedZep
Jak jsem psala už u prezentace - vypadá to, že jen rostliny přeměňují listy. Ve velkopěstírnách totiž nejsou pěstovány pod vodou, ale ve skleníku, "na suchu". Při přechodu pod vodu tak rostliny shazují staré listy a vytváří nové, díky nimž dokáží přijímat živiny pod vodou. Co mi chybí u tvé prezentace i tady je popis substrátu, který v aq máš - co je to zač a jeho zrnitost, eventuélně jestli máš nějaký výživný substrát. Zvlášť v nově založeném aq rostliny typu echinodorus apod. určitě uvítají živiny, které můžou přijímat prostřednictvím kořenů, tudíž pokud nemáš výživný substrát, tak bych určitě doporučila zakoupit výživné kuličky či tablety do substrátu a umístila je dle návodu ke kořenům (např. Rataj - Bivoj nebo Amtra - Laterit Kugeln apod.) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:15 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravím, měl bych dotaz, čím to může být, že mi najednou tenhle stonek ludwigie takhle uhnije zvrchu? Začínají mi to dělat i další stonky. S tímhletím jsem se jště u svých rostlin nesetkal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 18:43 LedZep – preco sa rastlinam nedari?
Ahojte, prosim vas o pomoc.
Kliknite na odkaz na moje akva. Uvidite tam foto mojho akva spred cca dvoch mesiacov a zo sucastnosti.
rybicky.net/nadrze/17430

Preco sa nedari mojim Echidorus cordifolius a E. major?
Vlastne sa nedari celkovo rastlinam - Cabomba odisla uplne, nedari sa ani
Ludwigii a este jednej travovitej.
Dari sa zatial Anubiasu.

cisty objem asi 70 litrov
tvrdost 7
ph 7.5
NO2 0,04 mg na L
Fosfor menej ako 0,5 mg na L
svietim 11 hodin denne s 2 ks Aquael Econoline 11 W teda spolu 22 W

Viem, ze sa odporuca viac W na tolko litrov, ale zda sa mi, ze svetla je tam dost, nie je to vysoke akva.
Vodu menim cca raz za desat dni - tretinu vody - a vtedy nalejem 20 ml Ferropolu od JBL.
teplota 22-23 stupnov C

Vopred dakujem za radu :)




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 12:52 Muž Yirka [9126] Re: dojinek
Dotaz je asi na správné stránce, odpovědi bys měl spíše hledat v rubrice: sázení rostlin. Ale v krátkosti na co se zaměřit. Rostliny většinou kupuješ v tzv emersní formě (pěstované mimo vosu jen v živném roztoku a substrátu) které se po nasazení do nádrže měni v submersní (čiliže pod vodou rostoucí). Před nasázením je dobré kořeny prohlédnou, černé odstranit a ostaní zkrátit nůžkami dle typu rostlinky na 3-5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 09:46 Žena dojinek [10] – nové rostlinky
Co si domů donesu novou rostlinku tak za chvilku odpadají všechny listy a když vytáhnu kořen smrdí hnilobou. Co dělám špatně ostatní rostliny, které tam mám od začátku jsou v pořádku :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:30 markéta
ahoj prosím měla jsem v malém akvárku pistii a takové plovoučky s malými lístky.ve studené vodě se jim vcelku dařilo ale když sem je dala do akvária s teplotou okolo 27 začli mi uhnívat.Nevíte co s tím? nebo jaká plovoucí rostlina by tuhle teplotu vydržela? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:35 black Re: black
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:33 black – značné uhnívání rostlin
Fotka k příspěvku Ahoj,
potřeboval bych poradit s uhnívaním rostlin v mém akváriu. Asi tak před dvěmi měsící jsem měl problém se sinicemi. Tuto řasu se mi podařilo
odstranit zvýšením NO3 z 0 na 10mg/l. Od té doby vše bez problému a krásně rostlo, žádná řasa se nikde neobjevila. Před měsícem jsem do akvária zasadil
eleocharis parvulus, tuto rostlinku mi SAE neustále okusovaly a tím ji vytahovaly ze dna. Neuváženě jsem do akvária vložil kovovou síťku, aby eleocharis zakořenil. Nevím přesně co to byl za kov, moje blbost. Vše i nadále bez problému rostlo, eleocharis zakořenil a síťku jsem po 3 týdnech odstranil.
Postupem času začaly růst žluté nové listy. Zjistil jsem nedostatek železa 0mg/l a zárověn začaly všechny rostlinky uhnívat.
Zvýšil jsem přidání Tenso coctail, aby hodnota nebyla 0. Nejprve to začalo na stonovkách, na své výšce se na dvou i třech místech začal rozpadat stonek.
Na listech se vytvořil tmavě hnědý až černý povlak. Svítím 11 hod denně, přidávám CO2 a hnojím PMDD, viz má prezentace.
Nevím si rady, změřené parametry vody vypadají v pořádku. Je možné, abych již zmíněnou kovovou síťkou narušil rovnováhu natolik, aby došlo k takovému razantnímu uhnívání rostlin?

Prosím o pomoc a moc děkuju všem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2012 08:10 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: jmalyska
nic bych v tom nehledal, akvárium se ti zabíhá, počkej měsíc až opadnou emerzní listy a vyrostou submerzní... vliv CO2 na toto mít nebude resp. jeho přidání.. v nezajetém akváriu se děje mnoho procesů velkým tempem a je třeba vyčkat a nespěchat... vysaď si do akvárka co nejvíce rychlerostoucích rostlin a vyčkej času a ten první měsíc příliš nedrž rostlinky pod drobnohledem...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24748x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3947-uhnivajici-rostliny?od=565