Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 15:36 R Muž romant [27987] Re: Romana
Bude to zaplísnění, nejspíš po nějakým šrámu. Vodoléčbu(denní výměnu 1/3 vody) a když se to do dvou, tří dnu nebude lepšit tak eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:49 Romana – Tetra červená - bílá tečka na nosíku
Fotka k příspěvku Zdravím máme v akváriu 4 Tetry červené a jedné z nich se udělala bílá tečka na nose, při bližším pohledu to vypadá jak kdyby z té skvrnky rostli malé chloupky. Neví někdo co by to mohlo být. Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 03:58 amrtin Re: LiborSprysl
To je jedna ze tří samiček(samce jsem musel právě kvůli agresivitě dát před cca měsícem pryč a od tý doby jsem nezaznamenal žádné šarvátky).Ale asi je dám taky pryč,už jsou moc velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 03:56 amrtin – R.I.P.
Tak už to má bohužel za sebou :-( A to ještě včera vesele plavala a i když jsem jí neviděl žrát,tak to vypadalo že se to hojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 07:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
Jestli to není bakterka, tak ji klidně mohl sejmout ten perleťák... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:09 amrtin
Fotka k příspěvku tady ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:08 amrtin – odrbaná žanérka
Fotka k příspěvku Zdravim všechny.Mám šest teter červených(žanérek) a najednou koukám,jeden sameček má nejen orvanou ocasní ploutev,ale i docela silně odřený pravý bok.Nechápu,co jí to mohlo udělat.Léčit jí nebudu,musí se z toho dostat(já vim,je to tvrdý,ale byla v dobrý kondici a věřim že má dost síly se z toho dostat sama).Ale co jí to mohlo proboha způsobit?V akva nic tak dravýho nemám a nikdy jsem nezaznamenal takovou šarvátku... coze tone rybicky.net/nadrze/17104
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:58 Žena mia [11] - Živorodky
tak chudinka uz to ma za sebou.... rano som ju nasla polomrtvu len sebou sklbala sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:27 Žena mia [11] - Živorodky
hmm mas pravdu...pockam dozajtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:23 R Muž romant [27987] Re: mia
Ono to není vůbec jednoduchý, to diagnostikovat, klidně může bejt jenom přežraná, ráno moudřejší večera. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:21 Žena mia [11] - Živorodky
:( chudinka, mala som ju rada, hmm asi to znie smiesne hmm....jest jej chuti co je zaujimave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:10 R Muž romant [27987] Re: mia
Může to být poškozený plynový měchýř, ale je to velká střelba, taky to může být nemocný nějaký vnitřní orgán, prostě řekl bych nic řešitelnýho. Pokud se bude takto chovat i zítra, tak bych jí šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:08 Žena mia [11] - Živorodky
nafuknute brusko ale nema, tak nechapem... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:56 Žena mia [11] - Živorodky – tetra plave na krivo, naklana ju na stranu:(
Ahojte, neviem ci to bude vekom ale mam doma dvojrocnu tetru a plava dnes nejak nakrivo:( naklana ju na jednu stranu. co to moze byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:53 Žena baletka [624]
PS: Jen abych přiblížila problém, protože fotku neudělám, není to možné: ryba je na první pohled jakoby odbarvená, oproti ostatním tetrám jakoby černobílá, zejména hřbetní část je skoro bílá, jakoby průhledná. Trošku trhaněji plave a rychleji dýchá. Není ani hubenější ani pokřivená, ani ta minulá nebyla, vlastně jsou z hejna největší. Ocasní část jim klesá mírně dolů, jako by je táhla trochu ke dnu. To jsou všechny příznaky, které jsem schopna vypozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:43 Žena baletka [624]
Zdravím všechny. Řeším problém s tetrami modrými. Už druhá v řadě se začala oddělovat od hejna a ztrácí barvu, zejména ve hřbetní části. Našla jsem v tomto vlákně fotku jedné tetry červenoústé, která vypadá dost podobně a asi tři to okomentovali jako hmyzomorku rybí. První tetra už to má za sebou, dnes jsem našla tu druhou, a pokud bude zítra vypadat stejně, půjde pod nůž. Ale pokud je to hmyzomorka, jak mám zachránit ostatní ryby? Mám tam krásné mladé cichlidky, kterým se velmi daří, akva se sice stále zabíhá (založeno v říjnu), ale všechno jde poměrně slušně, až na malé problémy s řasou, sem tam malinko zvýšené NO2, ale vše kontroluji, čistím, vyměňuji vodu, rostliny rostou... Tak bych chtěla znát příčinu tady toho. Děkuji za jakoukoliv radu, mám strach z velkého problému pro všechny ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 22:12 R Muž romant [27987] Re: martincihak
Přesně, čerstvě rozdělaná perlivka a do ní dáš ty ryby co jim chceš ukončit život, ale jak píšu, počkej na názor ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 22:11 martincihak Re: romant
Ta perlivka jako na co?? Na usmrcení?? Máš na mysli např. Mattonku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:59 R Muž romant [27987] Re: martincihak
Osobně bych použil silně perlivou vodu. Stran těch parazitů je to jenom moje domněnka, uvidíš jak se k tomu vyjádří někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:57 martincihak Re: romant
A mám je cvrnknout do hlavy ať se netrápí??? Nebo je mám nechat dožít?? Nenapadnou potom ti parazité ostatní osazenstvo v akva??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:54 R Muž romant [27987] Re: martincihak
Těm rybám už moc nepomůžeš, jsou na kremaci. Je to s největší pravděodobností napadení nějakejma vnitřníma parazitama, jenž se hodně přemnožily, zaměřil bych se na kvalitu vody, toliko moje rada bez znalostí Tvého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:49 martincihak Re: martincihak
lidi pomocte, ať mi nevychcípá všechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:24 martincihak Re: martincihak
Fotka k příspěvku A její sestřička...ta má taky nějak nafouknuto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:23 martincihak Re: martincihak
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 15:22 martincihak Re: martincihak
Fotka k příspěvku další...na druhé straně jí to snad už prasklo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:57 martincihak Re: martincihak
Fotka k příspěvku a další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:55 martincihak – Tetra červená - nemoc???
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám problém s jednou Tetrou červenou. Má hooodně nafouklé bříško a vypadá to, že to každou chvíli praskne...Má i hodně vybledlé zabarvení ani se mi nezdá, že by byla červená...je taková bílá až průhledná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 10:58 Muž Čapíno [32] – Tetra Krvavá
Začnu tím, že se pravděpodobně nejedná o nemoc.
Mám v hejnu tři Tetry, které terorizují ostatní v hejnu. Kupodivu jsou to zrovna ty nejmenší jedinci. Okusují ostatním ploutve, a to dost. Celkem je jich deset. Co s tím? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:37 R Muž romant [27987] Re: bezoadam
Chápu, je na cestě na druhej břeh a snaží se ještě bojovat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 14:27 bezoadam
no jo, lenze ona lezi na dne a ked sa ju snazim vybrat zacne plavat ale len na par minut a potom zasa..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 08:32 R Muž romant [27987] Re: bezoadam
Ukončit trápení, třeba v silně perlivý vodě. Příčin může být mnoho, těžko spekulovat, chce to účinnou filtraci nepodceňovat pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody, nepřekrmovat atd. To jsou takový preventivní základy spíše do budoucna. :-)
Jinak toto vlákno prosím sloučit s tímto rybicky.net/forum/3933



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 07:32 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – Tetra cierna - nevladnost
Fotka k příspěvku Zdravim, mam 5 tetier ciernych uz asi rok, 4 su pekne velke ale jedna je taka malicka a posledny mesiac pozorujem ze plava len tak ze ako keby zvyslo a take trhane pohyby a teraz posledny tyzde niekedy plava aj dole hlavou doboku a tak, dnes rano som ju nasiel opierat sa o rastliny, myslel som ze je po nej ale ako som sa jej dotkol tak vystartovala a teraz trhano beha po akva.. je aj dodobana od ostatnych, myslim si ze to je pricina.. nejake rady? ukoncit jej trapenie?.. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 16:39 jarrrr – jde ihned nahoru
Zdravím mám dotaz, proč moje rybička když přestane plavat jde ihned nahoru ? mám jí nějak pomoct nebo mi umře :(.... díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:16 Žena Karnal [196] Re: romant
Rozhodně si dám příště větší pozor stydim .

Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2011 19:02 R Muž romant [27987] Re: Karnal
Společně s odkalováním zároveň nepropírej filtr a mělo by to být v pohodě. Ty operace prováděj vždy v nějakým časovým odstupu. Stejně tak jako větší protrhání rostlin a hloubkový odkalování bych neprováděl současně. Lehký polechtání dna odkalovčem, to je podle mě v pohodě. Jistě na to bude mít i někdo jiný svůj názor. Takhle bych postupoval já. Prostě hrubší zásah ano, ale jenom jeden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 18:56 Žena Karnal [196] – Ještě k nemoci
Doléčila jsem Eshou - nakonec jsem prostě nevydržela - budu teď ale ještě párkrát měnit vodu. Ryby jsou živější a výměna vody jim určitě ještě prospěje.

Mám ale dotaz - problém, byť v latentní podobě nejspíš přetrvává. Jak nejlépe postupovat, pokud budu dělat nějaký větší zásah v nádrži? Ještě jsem se chystala vyndat a nově osadit kořen a přesadit echinodorus, ale bude to pravděpodobně další hromada bordelu ve vodě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 14:20 Žena Karnal [196] – Zrychlené dýchání - vývoj situace
Večer tedy ještě vyměnila vodu a celou noc vzduchovala. Dnes tetry dýchají lépe, ale občas zalapají po dechu a také se čas od času otřesou (jako pes, když sklepává vodu). Odhaduji to na nějaké ty parazity na žábrách či něco podobného.

Plánuji, že teď vyměním vodu a pak hned začnu léčbu eSHa 2000. Podle popisu by si měla s parazity na žábrách snad poradit.
Je to tak ok? Nebo by skutečně mohlo proti parazitům pomoci jen měnit vodu a rybám by to prospělo víc než chemie?
Omlouvám se, že se nejspíš docela hloupě ptám, ale mám obavy abych to ještě nezhoršila. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 20:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Karnal
Já bych tedy vůbec nechvátal s nějakým léčením...Pokud se pohrabete v takovém "džungloidu", je to asi velký zásah. Vyměníte-li ještě vodu, myslím, že to projde bez nějakého léčení. Podle mne není co léčit, spíš se rozhoupala voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 19:57 Žena Karnal [196] Re: romant
Uf, to mám radost. :-(
Díky moc za rady - snad to dopadne dobře.
Zítra si hned ráno skočím pro eshu, doufám že ji budou někde mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2011 18:59 R Muž romant [27987] Re: Karnal
Ano, to současné čištění jak filtru, tak odkalování spojené s redukcí rostlinstava podlě mě zhoršilo podmínky v nádrži natolik, že se projevuje nějaké napadení parazity, nebo bakteriema u těch teter. Bude zřejmě nutné použít nějaké komplexní léčivo, třeba eSHu 2000.
Prozatím bych ještě jeden den pokračoval v té vodoléčbě a rybky sledoval, v případě přetrvávajících komplikací bych aplikoval tu eSHu dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 18:42 Žena Karnal [196] Re: romant
Bohužel ano. Proprala jsem ale jen jednu náplň ze čtyř... Asi to taky pomohlo :(

Tetry mají navíc ještě nateklé žábry, je to taky příznak otravy? Trochu se bojím, aby to nebyli paraziti nebo nějaká bakterióza žaber, ale to by se zase asi neprojevilo u všech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 18:10 R Muž romant [27987] Re: Karnal
Tu vodu bych klidně vyměnil, pár hodin odstátou, tím se nic neskazí, ba právě naopak. Byl při tom odkalování a redukci rostlinstva čištěn i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 17:47 Žena Karnal [196] – Zrychlené dýchání
Včera vyměněna třetina vody, odkaleno a zredukována Limnophila a Heteranthera.

Dnes ráno všechny tetry zrychleně dýchali, část se zdržovala na hladině. Vyměnila jsem opět třetinu vody (bez odkalení), přidala vzduchování, odpojila co2 a také přilila sera bio nitrivec. Odebranou vodu jsem poté ještě otestovala, ale test ukazuje hodnotu amoniaku i NO2 na hodnotu 0, ph neutrální - nic, kromě chování, nenasvědčuje otravě dusíkatýma látkama. Nitrivec byl nejspíš tedy navíc...

Bohužel zlepšení teď večer není nijak výrazné, jedna ryba dýchá skoro normálně, část zrychleně, ale už ne ta zoufale, ale jedna ryba stále doslova lapá po dechu.
Jinak se ale chovají celkem normálně, když se postavím před nádrž, shromáždí se ke krmení jako obvykle - ale dnes jsem tedy preventivně nekrmila...

Zvláštní je, že otíci a raci úplně normálně šmejdí po nádrži a pokud mohu soudit, dýchají také úplně normálně.

Dá se ještě něco udělat? Za chvíli se ještě jednou chystám vyměnit vodu, ale nerada bych to ještě zhoršila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:35 Rufr
No připadne mi teď, že je na tom lépe..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:27 Rufr
katterinecka napsala: mohla se i nachladit, ale většinou když té rybě něco je tak neplave a naopak plave když ji někdo vyruší. Je to zvláštní
Nejdříve děkuji za reakce, nic jsem neměnil, voda mi přijde v pořádku, už byla asi před 3 měsíci v 10x horším stavu :) Přemýšlel jsem, že bych k ní hodil nějakou menší rybku, třeba malé pavý očko. Mám to zkusit? A když ji už chytám, tak začne šíleně bláznit.. ale prostě neplave rovně a přetáčí se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.10.2011 17:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rufr
mohla se i nachladit, ale většinou když té rybě něco je tak neplave a naopak plave když ji někdo vyruší. Je to zvláštní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 16:54 Muž hawok [64] - Čtverzubci
neni to cervenousta? me tohle delaj kdyz jsou ve stresu, nebo kdyz je chcu prelovit ci presazuju kytky a mysli si, ze jdu po ni. V tomto pripade ji samota moc nepomuze.
Ale taky to muze byt ze spatneho chemismu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 16:17 Rufr
a také se neustále "přetáčí"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 15:59 Rufr – Tretra, nevím, jaká nemoc
Dobrý den, jedná se pouze o jednu rybu.
Ryba plavala ještě včera s ostatníma rybama, a k večeru se začala přetáčet bokem nahoru. Vytáhl jsem ji, a dal jsem ji do menšího akvárka. Když mě ryba nevidí, plave, sice ne uplně normálně, ale plave. Jakmile se přiblížím k akvárku, začne dělat mrtvou. Ani nepohybuje žebry.
Mám ji tedy dát k ostatním rybám? A taky je dost podviživená..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 18:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Jj, děkuji! :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933-tetry-nemoc?od=289