Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 09:10 Žena vendy [27] - CichlidyRe: baletka
budu muset do příslušného vlákna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 23:32 Žena baletka [624] Re: baletka
PS: Ryby se třou i v otřesných podmínkách, jako bernou minci bych to nebrala :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 23:27 Žena baletka [624] Re: vendy
Pokud si pamatuji, právě toto jsou příznaky parazitů - tedy to, jak popisuješ ty výkaly. Ale nejsem odborník. Ozve se někdo zkušenější, kluci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:55 Žena vendy [27] - CichlidyRe: baletka
tak jsem teď hleděla a jedna ramirezka taky taha bile vykal sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:43 Žena vendy [27] - CichlidyRe: baletka
navíc skaláry jsou v akva asi o 3 měsíce déle jak tetry. možná to budou střevní par. občas u zadku mají střídavě plný a prázdý výkal, někdy pouze kousek tlustý bílý u konce. masem nekrmím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:40 Žena vendy [27] - CichlidyRe: baletka
tak skaláry jsou černé a dva pruhované ti jsou bledí ale spíše po výměně vody. bříška mají trochu nafouklá, ale myslím že po jídle. možná skusit jeden den nenakrmit? Jedí pořád stejně u kong nebyla žádná změna, tetry nic netahají a ramirézky se třou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:31 Žena baletka [624] Re: vendy
Já myslím, že pokud za sebou skaláry tahají sem tam výkal, mohla bys usuzovat na střevní parazity. Jednu takovou zkušenost jsem měla. Ryby sem tam dlouhý bílý nebo průhledný výkal, ale jen občas, tak jsem to moc neřešila, ale po mnoha měsících začaly ryby neprospívat a byl i nějaký úhyn. Zaměřila bych se na zbarvení - zda není jiné, tmavší nebo vybledlé, na ty výkaly a na tvar bříška - pokud by bylo zvětšené, myslím, že bys mohla na nějaké parazity usuzovat. Ale snad se ještě někdo ozve, třeba kecám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:25 Žena vendy [27] - Cichlidy – tetra krvavá
ahoj psala jsem o prohíbání samiček a nic se to neřešilo. já jsem se 2 samic zbavila teď je klid, ale hledám info o terčích a narazila jsem na vnitřní parazity a příznaky.
píše se -ryby se "kroutí" a často dochází k prohýbání páteře u ocasní ploutvičky. myslíte že tímto ryby trpí??? žádné hlenovyté výkaly jsem nezaznamenala samci měly pouze plíseň po praní skaláry za sebou občas průhledný výkal tahají ale není to nijak hlenovité....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:25 R Muž romant [27981] Re: Kubasix
O.K. O krmení jsem nepsal nic, ale střídmě krmit, to je dobrá zvyklost nejen při nějakým problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:24 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Tak pro příště a i sem trošku nakrmil a i ta ,nakažená, rybka jedla X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:06 R Muž romant [27981] Re: Kubasix
Tu sůl to chce před aplikací rozpusit ve vodě a do akva lejt už roztok, což se asi podle toho jak píšeš nestalo. Neděje se nic hroznýho, to rozpuštění vylepšuje rozptýlení ve vodě tzv. hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 20:03 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Tak jsem tedy zasolil. Pandové trochu zobaji a ostatní se báli. A jdu jen trochu nakrmit. Takže asi i méně krmit, jestli jsem tak pozorný a vydedukoval jsem to správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:53 R Muž romant [27981] Re: Kubasix
Ano, to by mohlo být. Svoje již vyřčené doporučení ponechávám beze změny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:50 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Fotka k příspěvku To je ona takový povlak to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:39 R Muž romant [27981] Re: Kubasix
Já nejsem věštec, jenom mě to podle popisu tak nějak na ty obdobný problémy ukazuje, to že půjde kukat i poté co použiješ sůl(já používám normál kuchyňskou, rovnou lžíci) se vyloučit nedá. Osobně bych nejdříve udělal, jak jsem napsal a třeba se někdo další přidá se svým názorem. Kdyby byla fotka, určitě by se šikla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:29 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Takže na 60l 1 lžíci(vrchovatější) NaCl (obyč. kuchyňská sůl) a 1 za 3 dny měnit vodu a pokud se to nezlepší, tak mám něco nasadit? Mám sera omnipur. Jinak moc děkuju už jsem se lekal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2013 19:11 R Muž romant [27981] Re: Kubasix
To by mohl být určitý druh nálevníka, bude to reakce na jiný prostředí a třeba ta inkriminovaná rybka nebyla v nejlepší kondici a tudíž je zranitelnější. Vodu bych lehce zasolil(pol. lžíci na 50 litrů) a samozřejmě častější výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Tetra žhavá
Chci se zeptat, co je za problém či za nemoc, když tetra má přes tělo takový šedý povlak zatím mírný dnes jsem to zpozoroval a včera jsem je vypouštěl karanténu nemám, protože nemám žádnou jinou nádrž, ale bral jsem je od dobrého zdroje. Ne Pet Center, Hornbach atd ale u chovatele. Ostatní na ni trochu útočí a tak se jich trochu straní :-( .
Děkuju za zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:38 amrtin Re: pitris65
To sice mohlo,ale taky nemuselo,intervaly mohou být různé :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:41 Muž pitris65 [9] Re: romant
Na rybkách nebylo vůbec nic divného.Jen navečer tahle jedna divně plavala a jako skákala na hladinu.Pak ji unášel proud a přestávala plavat až se skoro nehýbala.Tak jsem ji vytáhl a ani už se netřepala,nebránila.Je ale pravda,že toho jako nafouklého bříška jsem si klidně nemusel dřív všimnout.Na ostatních rybkách nevidím nic zvláštního nebodivného.
Jen co mě napadlo-přidávám ten ředěný Sanytr a mohla by se s ním dostat do přímého kontaktu.Ale nevím jestli to múže takhle uškodit rybkám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:30 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
Myslím že kdyby to bylo něco infekčního,tak by ty problémy mělo víc ryb nebo v kratším intervalu.Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:11 amrtin Re: baletka
To nemělo vyznít ironicky,jenom by to bylo špatný,ale podle tý teploty zas třeba ne...Takže já teda nevim,ale nikoho nic jinýho zatim nenapadlo,no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 22:07 Žena baletka [624] Re: amrtin
Proč ten zamračený ksichtík? ;-) Mě by samotnou zajímalo, jak to vlastně je, proto jsem tady ten odkaz dala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:05 amrtin Re: baletka
Já bych byl rád,kdybych se mýlil... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:58 Žena baletka [624] Re: amrtin
Netuším, do jaké míry je tento článek hodnověrný odborně, ale vypadá poměrně podrobně na to, aby to byl blábol. A píše se v něm, že nad 20°C se vodnatelnost nevyskytuje. A předpokládám, že v akvu v bytě těch 20° bude...
edit: zde odkaz www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:52 amrtin Re: romant
Právě,že ta se může objevit i přes dobrou údržbu a nic s tím člověk nenadělá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:50 R Muž romant [27981] Re: amrtin
Je vcelku podstatné, to stádium jenž tazatel popisuje, nevíme zda-li tak, jak rybka vypadá je v průběhu problémů, nebo až když už je v posledním tažení a jak dlouho takto klempíruje, ono i když se to nezdá, tak s vodnatelností dokáží ryby bojovat docela dlouho, ale to jsou všechno spekulace, já vím že to akvo je majitelem udržováno dle vyšších standardů a tam bych fakt vodnatelnost nečekal, i když nikdy neříkej nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:41 amrtin Re: romant
Já samozřejmě nechci šířit paniku,kdyby to byla jediná rybka,ale mě to tak prostě připadá... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:21 R Muž romant [27981] Re: amrtin
No, nešířil bych poplašný zprávy, tohle může vypadat na kde co, třeba na plynovej měchýř, třeba na vnitřní parazity a jistě bych si vzpomněl na další možnosti. Ryby jsou taky smrtelný a sem tam se stane že některá odplave na druhej břeh. Fakt bych to tak dramaticky neviděl, to akvo tak trochu znám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 21:17 amrtin Re: pitris65
Tohle vypadá na infekční vodnatelnost :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 20:26 Muž pitris65 [9] – Tetra ohnivá - nemoc?
Ahoj akvaristi!Včera navečer jsem vylovil jednu Ohnivku.Sotva plavala u hladiny,převracela se na bok,unášel ji proud,jakoby skákala na hladinu.Měla nafouklé bříško.Je to už třetí rybka asi za 4 měsíce s podobnými příznaky. sad Nevíte prosím co by to mohlo být?Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 16:13 Žena vendy [27] - Cichlidy – tetry krvavé
Ahoj u teter samců se mi začaly objevovat plísně kolem očí a některé to měly i na bocích, samice, které měly plné bříško jiker se začaly stáčet jak při skoliose do L. ty nejhorší kusy ani nejedly tak jsem je nechala v ledové vodě usmrtit, ale co se zbytkem? je to jen od praní? a co ty samice?jak je stále honí? Nevím zda by bylo nutné léčit, zbytek je ok, Zatím jsem zvýšila teplotu a obden vyměním trochu vody. Tetry mám poprvé nevím jestli je to normální. Ale rozhodně si je už nekoupím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 16:45 R Muž romant [27981] Re: volvik
Bude to s největší pravděpodobností nějaké zaplísnění, jako první opatření bych volil klasickou vodoléčbu s možným přidáním nějakého protiplísňového prostředku, třeba eSHu 2000, nebo Acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 16:37 Muž volvik [21] – Tetra citronová - nemoc???
Fotka k příspěvku Zdravim

Dnes jsem si vsiml na jedne moji tetre zajimaveho povlaku kolem jeji tlamy chtel jsem se zeptat co by to mohlo byt. Pridavam foto

Vsem dekuji za odpovedi :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:55 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: ondrra
Okamžite by som vymenil aspoň polovicu vody a dalšie dni aspoň 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:46 R Muž romant [27981] Re: ondrra
Jen jestli to nebude tím 25 litrovým akváriem jenž je čerstvě založeno. ;-) Měnit vodu, klidně denně 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:34 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: ondrra
Bylo bylo by dobre založit prezentaci akva at víme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:34 ondrra – pomoc
Prosim pomozte mi, chovam tetry neonovite mam je jenom den a uz mi 4/10 umreli. Vzdy se zacnou motat padat na dno ,ruzne se mota az postupne zemřou.moc prosim o pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 15:36 R Muž romant [27981] Re: Romana
Bude to zaplísnění, nejspíš po nějakým šrámu. Vodoléčbu(denní výměnu 1/3 vody) a když se to do dvou, tří dnu nebude lepšit tak eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:49 Romana – Tetra červená - bílá tečka na nosíku
Fotka k příspěvku Zdravím máme v akváriu 4 Tetry červené a jedné z nich se udělala bílá tečka na nose, při bližším pohledu to vypadá jak kdyby z té skvrnky rostli malé chloupky. Neví někdo co by to mohlo být. Předem děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 03:58 amrtin Re: LiborSprysl
To je jedna ze tří samiček(samce jsem musel právě kvůli agresivitě dát před cca měsícem pryč a od tý doby jsem nezaznamenal žádné šarvátky).Ale asi je dám taky pryč,už jsou moc velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 03:56 amrtin – R.I.P.
Tak už to má bohužel za sebou :-( A to ještě včera vesele plavala a i když jsem jí neviděl žrát,tak to vypadalo že se to hojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 07:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
Jestli to není bakterka, tak ji klidně mohl sejmout ten perleťák... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:09 amrtin
Fotka k příspěvku tady ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 23:08 amrtin – odrbaná žanérka
Fotka k příspěvku Zdravim všechny.Mám šest teter červených(žanérek) a najednou koukám,jeden sameček má nejen orvanou ocasní ploutev,ale i docela silně odřený pravý bok.Nechápu,co jí to mohlo udělat.Léčit jí nebudu,musí se z toho dostat(já vim,je to tvrdý,ale byla v dobrý kondici a věřim že má dost síly se z toho dostat sama).Ale co jí to mohlo proboha způsobit?V akva nic tak dravýho nemám a nikdy jsem nezaznamenal takovou šarvátku... coze tone rybicky.net/nadrze/17104
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:58 Žena mia [11] - Živorodky
tak chudinka uz to ma za sebou.... rano som ju nasla polomrtvu len sebou sklbala sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:27 Žena mia [11] - Živorodky
hmm mas pravdu...pockam dozajtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:23 R Muž romant [27981] Re: mia
Ono to není vůbec jednoduchý, to diagnostikovat, klidně může bejt jenom přežraná, ráno moudřejší večera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:21 Žena mia [11] - Živorodky
:( chudinka, mala som ju rada, hmm asi to znie smiesne hmm....jest jej chuti co je zaujimave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:10 R Muž romant [27981] Re: mia
Může to být poškozený plynový měchýř, ale je to velká střelba, taky to může být nemocný nějaký vnitřní orgán, prostě řekl bych nic řešitelnýho. Pokud se bude takto chovat i zítra, tak bych jí šetrně utratil.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933-tetry--nemoc?od=251