Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:49 Muž sasula [274] Re: michalcod
pokud chces bilej vetsi frakci, tak normalne hornbach a podobne, a tam si zajdi pro filtracni pisky do piskovych filtraci k bazenum... 25kg 300,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lucajz
Nikdy jsem hlínu do akva nedával. Sice jsem o tom četl, ale nešel bych do toho. Je to jiný styl než dělám a ani mě ta hlína neláká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:42 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Hlína
Máte dobré zkušenosti s hlínou v akváriu? Dáváte přímo nějakou značku? Nebo prostě dostupnou hlínu ze zahradnictví? Nikde nemůžu nalézt odpovědi....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 13:16 R Muž romant [27987] Re: michalcod
A to starý dno jako proč? Živorodky Ti z jakýhokliv písku za nějakej a ne dlouhej čas udělají taky starý dno. Jak myslíš, že Rataj to starý dno připravuje? :) Živorodky dobře slouží, obchodní název se tomu dá a prodejní artikl je na světě. ;-) Ovšem nic proti tomu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 13:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Přesně jak píšeš, pod živorodky bílej písek ... nejen že časem zežloutně, ale skvěle tam bude vidět detrit a pokud ho nebude dokonale luxovat tak za chvíli bude spíš do černa ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 13:09 Muž michalcod [13]
Sportcarp Písek křemičitý bílý 1,3mm 3,3kg
tak tento je vhodný tedy?
A kolik ho koupit? Podotýkám, že na dně budu mít Staré dno 2,3kg 50x30x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:59 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Bílý není, ale účel plní dokonale. Jestli bazíruješ na bílým, tak musíš ten jemnej, ale on se Ti stejně za čas ostaří a bude lehce do žluta. Já osobně bych si bílej písek do akva nedal, ale to je jenom můj názor, s tím betoňákem velmi rád pracuju. :-)
Edit: Abych neurazil Mlawisty, tak je to jiná, tam to sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:57 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vodník
Já mám světlej křemičitej písek se zrnitostí kolem půl až 1 mm, pod rostlinkama jen jílové kuličky pmdd a nestěžuje si nikdo, pancéřníčci v tom rejou jak divý a piskořkám i rostlinám se taky daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:56 Muž michalcod [13] Re: romant
Ten bevedeme a jestli se nepletu, tak není bílý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:50 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Tak si naber trochu betoňáku, volně loženýho. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 12:35 Muž michalcod [13] Re: romant
Dělám ve stavebninách, ušetřit nepotřebuju, ale ten co tam máme je 1mm a nebudew to moc titěrný? nehledě, že je to 25 kg..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 11:41 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Můžeš použít klasickej křemičitej písek ze stavebnin a ještě ušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 11:29 Muž michalcod [13]
Dám na dno nově zřizovaného akvária Staré dno od Rataje na to chci dát další vrstvu. V prvním akva mám Křemičité písky - zrnitost 2-4 mm od flexiobkladů a super.
U tohoto druhého chci aby prostě bylo trochu jiné...Budou tak jen živorodky, tak si myslím, že dno již znovu černé mít nemusíma ani nechci. přemýšlím o bílé barvě-Pavím okům ap. to vadit asi nebude...Je nějaká tedy stejná varianta jako Flexi obklady Křemičité písky - zrnitost 2-4 mm ale v bílé barvě???
najejich stránkách to nenabízí..
Prosím vás o odkazy na pro mne popisované vhodné písky - záměrně píšu písky, protože štěr Pancéřníčci a Ancistrusové nemusejí..

DÍKY VŠEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 13:38 Swap
Je to Italskej substrát a prej dobrej, jinak neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 17:51 Onix Re: Cvrk
No já o Prodac Fondovivo taky uvažuju ale moc sem toho o něm nenašel jen tohlo-

Fondo Vivo je speciálně upravená živná půda určená pro sladkovodní akvária.
Obsahuje jíl a přírodní látky se stopovými prvky a minerály železa ve formě sulfátů.
Fondo Vivo intenzivně podporuje růst kořenů. Nekalí vodu, napomáhá okysličovat dno.
Fondo Vivo není třeba proplachovat, došlo by k odstranění aktivních látek.


Používá ho někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 21:17 Muž Robo [45] Re: KarlosS
Mám ho ve svém 30 lit. mini a teď budu zakládat nové akva 112 lit a budu ho vlastně už ho mám koupený. Jinak tady máš celé vlákno o Flexi obkladech rybicky.net/forum/14948…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 20:41 Cvrk – Prodac Fondovivo
Zná někdo tenhle zásobní substrát? Chci jej dát pod liapor? Případně jaky zásobák pod něj dát... Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Machy10
já doporučuji terramol. Ale i ten písek je dobrá volba pro standartní použití. Ale hůř zpracovává odpad a nekumuluje živiny pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:46 Machy10
Ahoj, plánuju výměnu dna, to co mám teď je hrozné . . . velký černobílý šterk - viz.prezentace . . .
Našel jsem tenhle písek, myslíte, že by byl vhodný??
www.flexiobklady.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 13:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
img35.imageshack.us/…
V techto pripadech je barva dna asi fakt nepodstatna :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 22:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jmalyska
Ještě že tam je to asi.. odkud asi pochází většina "kobercových" akvarijních rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 20:34 Muž jmalyska [167] Re: Designer
No nevím,ale v amazonii moc koberec rostlinek nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 09:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
Kdyz to nechas zarust nejakym kobercem, barva Te nezajima :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 22:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jmalyska
Biotop Amazonie. Jemný (třeba 1 mm) písek s občasnou příměsí větších kamínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 22:13 laKatos Re: jmalyska
Co tak profisoil který me zaskočil když se nechá pořádně namočit. Není až tak lehký jak se rika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:44 Muž jmalyska [167] – Dno
50kg něčeho. Investice cca 2tis za vše. tj 40kč/kg

EDIT: Snaha o biotop, čili i rostlin bude po skromnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:34 Muž Burik [727] - AquascapingRe: jmalyska
je to celé o tom,kolik chceš investovat..od toho se vše udává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: jmalyska
jo to jo, třeba darkwater :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:17 Muž jmalyska [167] Re: Kryštof
Písek mě už taky napadl, na některých prezentacích Amazonie to vypadá dost luxusně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: jmalyska
písek :) ale záleží co chceš :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:14 Muž jmalyska [167] – Dno
Biotop Amazonie. Jaké dno? AQ 120x50 plocha dna. Nechci nic na principu Staré dno, z toho už jsem se vyléčil ;)
Měl jsem doma AquaClay Ground, nic moc barva, lehké
Mám doma Liapor, prý lehké, barva ok

já nevím :((( tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2013 13:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Jednou napiseme, ze to jde, nekdo to Googlem najde, nebude se obtezovat tady cist vic veci, chce slyset ze to jde a nic vic (protoze uz toho ma pytel doma) a my jsme pak vsichni pitomci, pac on videl to krasne akvarium jak to jde, a on zacina a vubec mu to nejde... smich

Temito potvrzenymi vyjimkami si proste delame do vlastniho hnizda, pac muzeme prijit o nove nadejne akvaristy jen proto, ze prvni pokus jim nevysel, tak sli radeji slechtit mrkev :) . A k cemu je, ze je vic akvaristu? Cim vic lidi to dela, tim je vsechno dostupnejsi, nejen cenou, ale i sortimentem, proste vsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:11 Muž kofejn [963] Re: Designer
Souhlasím, jen jsem musel reagovat na: "mramor v žádném případě". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2013 13:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Nojo když jsem si teď přečetl víckrát tak v podstatě je to to samé. Původně mě to vyznělo jinak ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
No presne neco takoveho jsem cekal, ze jde o pokus. A protoze je borec, tak to ukociroval, ale doporucit se to obecne k nasledovani neda ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:02 Muž kofejn [963] Re: Designer
SID to snad dělal jako pokus :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
A napsal jsem neco jineho? Tedy az na sloh? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 12:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal:EDIT: Jeste dodam, zkuseny se pozna podle toho, ze si zbytecne nepridelava problemy :) . Je spousta tech, kteri ledacos umi i kdyz si problemy nadelaji, ale tomu bych fakt nerikal zkusenost, ale spis pokus, frajerina, touha to zkusit...
Ne, zkušený to udělá tak, aby to fungovalo bez problémů a bez zbytečných zásahů právě proto, že ví co dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Lze ledacos, ale rozhodne preferuji metodu dna bez vlivu na vodu a dodani toho co je potreba, nez opacne, vecne upravovat vodu po rozhaseni dnem, pripadne byt dnem omezovan v tom co mohu...

Vylili jste nekdo na mramorovou desku lahev octa? Po chvilince je po parade...

EDIT: Jeste dodam, zkuseny se pozna podle toho, ze si zbytecne nepridelava problemy :) . Je spousta tech, kteri ledacos umi i kdyz si problemy nadelaji, ale tomu bych fakt nerikal zkusenost, ale spis pokus, frajerina, touha to zkusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 21:36 lenin Re: Designer
No u mě moc rostlinek nebude.A když ano,tak velmi poskromnu a tuholisté.Ty rostlinky z tvého odkazu jsou pěkné ale akva chystám pro oceláty a ty je nenechají bez povšimnutí.Ten písek na dno mám frakci 4 a druhý 3 . Tak to by snad mohlo klapnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 20:35 Muž kofejn [963] Re: Designer
rybicky.net/nadrze/12085 smich
Ale je to pro skušeného uživatele, který ví, co dělá. Což Sid ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 18:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lenin
Ten pisek se mi osvedcil jemnejsi. Pouzival jsem 4-8mm (jestli si dobre vzpominam) ale pro nektere rostliny to neni. Velky Echinodorus, to jo, ten rostl krasne, rostliny s rozsahlym korenovym systemem, jako treba rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora to dno vylozene prorostly kde se dalo, ale drobnejsi rostliny to nechtely a jak bych v tom pestoval treba rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii kterou mam ted, si neumim ani predstavit. Za optimalni povazuji frakci do 4mm, to by mohlo sedet vsemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 17:34 lenin Re: Designer
OK. díky moc !! Zůstanu jen u říčního písku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2013 17:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lenin
Mramor v zadnem pripade! Vzdyt to je krystalicky vapenec a octovy test se provadi prave proto, aby se zjistilo, ze pouzity pisek vapenec neobsahuje, ze to nebubla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 16:59 Muž sabbath [8] Re: lenin
...dle mého to není dobrá volba,souhlasím s georgem a navíc tyto materiály na sebe nevážou žádné živiny. Ano s křemičitým pískem souhlas ale na dno dát třeba TetraPlant CompleteSubstrate... jak jsem už psal níže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 15:35 georg Re: lenin
Už z názvu drť, bych měl za to, že je to prostě rozdrcený mramor, a tudíž ostré hrany mít bude. Ty se o ně asi nepořežeš, co na to ryby - asi ti to neřeknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 15:15 lenin – dno akvária
prosím o radu zkušených : můžu dát na dno akva mramorovou drť spolu s křemičitým pískem ? Ostré hrany nemá , ale zdá se mi že zní unikají malinkaté bublinky / po namočení do octu / Dle prodavače ze Sklorexu toto nesmí být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 14:59 Muž sabbath [8] Re: michalcod
...ano, určitě FLEXIOBKLADY je to správné. Taky jsem chtěl experimentovat a nakonec jsem dal
křemičité písky - zrnitost 2-4 mm černý (B4) a na dno TetraPlant Complete substrate... ahoj ať se daří

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Ne zcela, i kdyz princip je stejny. U usporky se prikon bere jako prikon celku, protoze je trubice v jednom kuse s predradnikem, kdezto u zarivky se bere prikon jen te trubice, predradnik je zvlast. Navic predradniky u usporek jsou stavene na co nejmensi provedeni, takze tomu take casto odpovida kvalita. U zarivky se da pocitat s 90lm/W (u specialek s upravenym spektrem je lm/W jinak a nema moc vypovidajici hodnotu), u usporky bych pocital tak 60lm/W (max. do 80lm/W, pokud nejde o nejakou extra). Ta cisla jsou ale jen velice orientacni, mohou byt vyrazne horsi i lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2013 16:51 jamajcan Re: michalcod
www.flexiobklady.cz/… www.aquascape.cz/… To jen namátkou.Psal jsem Ti,ať si pročteš toto vlákno.Je tady toho spousta.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria?od=2680