Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Průtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Průtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 15:05 Muž rtomecek [0] – Průtok filtru a bakterie
Fotka k příspěvku Snad jsem se trefil do správného tématu. Mám akva 200l cca 5. týden od založení a už týden řeším rozsivku. Ta je podle dohledaných informací běžně u nových nádrží a je způsobena nezaběhnutým filtrem. Sice dávám Seachem Stability, ale asi to nestačí. No a teď k tomu proudu. Údajně se při velkém průtoku ve filtru (filtr JBL e1502) neusídlí bakterie.
Podle tohoto bych měl snížit průtok filtrem, aby se chytly bakterie. Ale už jsem nedohledal, na jak dlouho, než to zase vrátím na plný výkon. A druhá stránka věci - mám rampu na zadním skle 110cm a když snížím průtok, z rampy se stane zavlažovací trubka.
Moje otázka tedy, zda je lepší snížit průtok a risknout nedostatečný proud v akva nebo nechat filtr na plný výkon a čekat?
Předem díky za názory a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 19:59 Libcin Re: Terka
Nový bych kupoval až kdyby nefungoval. Chce se to podívat dovnitř do oblasti, kde se reguluje průtok. Možná to bude nějaká prkotina. Ale s tímto filtrem nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 19:48 Terka – Filtr Hailea - zvýšený průtok
Dobrý večer,
v akváriu mám přes rok vnitřní filtr Hailea RP-200. Po celou dobu ho mám nastavený na minimální průtok, aby hladinu tolik nečeřil. Dnes jsem si všimla, že při stejném nastavení mám akváriu úplné vlnobití. Víte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Je důvod se bát a radši ho vyměnit za nový? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 16:07 Muž logrus [0] Re: vaclav
Rampu jsem chtěl dát dozadu,ale bohužel mně jí tam nejde otočit. potřeboval bych nějakou spojku o 90 stupnu. Zkusím to nějak vymyslet díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 16:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Buď dej sání doprava nebo rampu na zadní stěnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 15:15 Muž logrus [0] Re: afc1886
Myslel jsme spíš jestli nevadí že to nasávání je na druhé straně než výpust..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 14:36 R Muž afc1886 [14685] Re: vaclav
U toho jeho akva 70*50*50 a druhů filtru bych to asi moc neřešil, jestli je na boční nebo zadní stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2019 14:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Rampu by jsi měl mít na zadní straně, vždycky je lepší točit vodou na kratší vzdálenost. rybicky.net/forum/13117 :-)
Edit
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 14:28 Muž logrus [0] Re: vaclav
Fotka k příspěvku myslíš že tohle je úplně špatně??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 13:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Máš ji ale špatně rovnou proti výtoku Voda by ti měla proudit mírně k hladině pak podle předního skle dolů a po dně k zadnímu sklu a tak pořád dokola až ta šroubovice dospěje k sání filtru. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:42 Muž logrus [0] Re: vaclav
Rampu mám asi 6 otvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 12:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Pokud se ti zdá že máš velký proud z jednoho místa tak si udělej nebo dokup rozstřikovací rampu na zadní stěnu akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 11:24 Muž logrus [0] Průtok filtru
Ahoj.. Poradíte mně jak mám nastavit průtok filtru (Eheim professionel 4+ 250). Co jsem četl, tak kvůli řasám se mám vyměnit voda celkem rychle ,ale zase když je velký proud, tak to taky podporuje růst řas… Tak jsem trochu zmatený.. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 12:07 Muž hadravam [11] – Průtok filtru
Mám Eheim 2075.Jaký průtok má být nastaven.Akvárium 300l a rozstřikovací rampa přes celé zadní sklo.Mám nastaveno na 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 21:14 Muž Mitroz [160] Re: Evča
Ahoj. Mám ho v betárku taky a pomohl jsem si tak, že jsem tu výpust otočil mírně směrem ke sklu. To výpustí se dá otáčet do stran. Proud vody se rozbije o sklo a není tak silný. Jinak souhlasím s tím co bylo psáno níže, filtr jako takový za moc nestojí...je sice tichý a regulovatelný, ale objem filtrační náplně je mizerný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 19:32 Evča – Průtok filtru
To je pravda, zkusím tam dát ten molitan, a kdyžtak koupím lepší filtr. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 19:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Evča
Ten filtr je hodně špatný (malinký objem a velký průtok), za tuhle řadu by se měli v Eheimu stydět.
S molitanem jsem to myslel tak, že na výstup filtru připevníš kousek porézního molitanu. Rozstřikovací rampu asi nevyrobíš, protože nemá výstup v podobě trubky jak většina normálních filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 19:16 Evča – Průtok filtru
Je to vnitřní filtr Eheim 2008. Rozstřikovací rampa je dobrý nápad, ale jak to myslíš s tím kusem molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 19:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Evča
Jaký máš filtr? Řešením je nasadit něco na výstup filtru. Já si dělám z kousku trubky "rozstřikovací rampu", ale pomůže i kousek molitanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 18:56 Andaska Re: Evča
Betak ma hlavně rad klidnou hladinu. Lepší je asi klasicky bublifuk. Já budu mít v 63l biofiltr + čerpadlo, tam se ten průtok da krasne regulovat a jde přidat i vzduchovani.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 18:48 Evča – Průtok filtru
Ahoj, mám nově akvárko Eheim aquastar 54. Mám tam zatím jen beťáka, ale myslím si, že je na něj filtr moc silný, i když je průtok na minimum. hmm Připlave před filtr a proud ho unese a nakonec narazí do skla. Je možné, že ho to baví? hop Dal by se nějak průtok snížít? Nebo mám pořídit jemnější filtr? Proud ho pořád unáší a musí se zachytávat za rostliny. PROSÍM PORAĎTE ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 12:11 Muž ZDRI [1415] Re: logrus
Mám stejně velké akvárko jako Ty a stejně nastavenou rampu jako Yirka.
Čerpadlo AquaEl (max. výkon 500 l/hod) mám nastavené na cca poloviční průtok, při větším mi to moc hýbe s rostlinami, navíc velký proud podporoval růst vláknité řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2018 11:50 Muž Yirka [9126] Re: logrus
Pokud je nový, bude se postupně zanášet a průtok půjde dolů.
Ale jinak je nejlepší vyústění do rampy pod hladinou a hloubkou ponoření rampy prakticky reguluješ i pohyb vody. podle mých zkušeností je dobré rampu ponořit a pootočit tak, aby proud z trysek vytvořil tak půlcentimetrové obloučky nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 10:36 Muž logrus [0] Průtok filtru
Ahoj..
Mám v akvárku 70x50x50 filtr eheim professionel 4+ 250
Na kolik mám nastavit Průtok filtru??
Když to dám na plno (v podstatě i na půlku), tak bych řekl že mám v akvárku až moc velká proud a nevím jestli se to rybám bude líbit..
díky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 12:27 Muž TomCZECH [0] Re: Jarry
Jo tak diky :-) dekuji vsem za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 12:23 Muž Jarry [1437] Re: TomCZECH
Je to ok, klidně to stáhni, ve filtru je jenom vrtulka a té je to celkem jedno. Já mám tyhle hlavy stažené opravdu na minimum kvůli rybám, co preferují klidnou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 12:19 Muž TomCZECH [0] Re: vaaclav
Bylo mi doporuceno,ze je vzdy lepsi u vnitrnich filtru poridit "silnejsi" filtr na vetsi objem akva nez je uvedeno vyrobcem. Proto tahle volba. A taky kvuli objemu filtr. materialu. Ale ono kdyz to stahnu na min. tak je to v pohode,spis mam obavy o zivotnost kdyz budou porad stazeny. Ale jak psal anthrax,tak s tim i trochu pocitam,ze se zanesou a nebude to takovej kolotoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 12:11 Muž TomCZECH [0] Re: Anthrax
Konec mi zatim kouka z akvarka ven,rikal sem si jestli to nezkratim a nebo jestli ma cenu to vubec pouzivat. pri tom priskrceni prutoku na minimum tam toho vzduchu stejne moc nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 09:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomCZECH
Proč máš v tak malém akvárium tak velké filtry. Jsou to vlastně kalové čerpadla a na snížení průtoku jsou dělaná. Tu hadičku bych vůbec nepoužíval a může se ti stát že ti z ní poteče voda, stačí aby ti vlezl do vývodu šnek a jde to z ní ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 08:10 R Muž Anthrax [4786] Re: TomCZECH
Ono se to zanese a takový mazec to pak nebude. ;-) Dej tomu čas.
Kde máš umístěn konec té vzduchovací hadičky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 01:17 Muž TomCZECH [0]
Ahoj,dnes sem si konecne zapojil 2 objednane filtry (aquaball a cerp. hlavu atman at-200 s biomolitanem). Predem tedy musim rict,ze co se tyce hlucnosti,tak super,ale prutok na obe 54l akva docela mazec :-D
Nevadi temto filtrum kdyz bude prutok stazeny stale na minimum? Nesnizi se zivotnost filtrů,kdyz se takhle dusí a poradne "neprotahnou"?

A druha otazka (mozna hloupa),zda nehrozi,ze z hadicky,ktera je napojena na vytokovou trubicku a pres kterou se reguluje vzduchovani, nemuze vytekat voda??
Diky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 17:52 Žena FishWoman [7] - Amerika
To jo, ale kdybych ho chtěla posunout tak musím odlepit přísavky, ale když vodu doleju aby byl ponořený tak mi to vyjde akorát pár cm pod okrajem :) a nemusím s ním hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 12:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Ten filtr jde vytáhnou ze zakladny aniž by jsi musela odlepovat přísavky. Stačí odklopit vrch o cca deset stupňů a vysunout ze základny. Ten filtr je fakt vymakaný, jediná jeho chyba je malý objem náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 12:08 Žena FishWoman [7] - Amerika
Tak já tedy doleju vodu aby byl celý ponořený. Přendavat ho radši nebudu, protože když jsem přendavala teploměr nešel mi pak "přicucnout" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2017 12:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Fluval řada U se může ponořit celá. Mám U4 a celý po vodou. Vytáhni filtr ven a toč kolečkem na výběr výšky proudění. Když se budeš dívat zepredu, uvidíš kdy se dirky uprostřed překryjí. Pak ho dej do akvária. Druhou možností je dát jednu ruku do akvária před filtr a druhou točit kolečkem. Podle proudění kolem ruky si to nastavíš jak potřebuješ.

To kolečko má znázornění dost nejasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2017 11:52 Muž LeRi [315] Re: FishWoman
Je to přesně jak píšeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 11:23 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Nemám ho celý ponořený, protože podle návodu má být kousek nad hladinou (podle obrázku), ale to asi platí jen když bych měla průtok zapnutý na ten horní, kde se musí nasávat vzduch. Takže když ho mám zaplý na ten prostřední, který nepotřebuje vzduch, tak ho mám tedy celý ponořit? V celém návodu, jestli má být ponořený, píšou akorát to co jsem vyfotila, ale o těch 3 možnostech průtoku píšou jenom že se nastavuje kolečkem :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 02:08 Muž LeRi [315] Re: FishWoman
Máš ho celý ponořený ? Pokud ne ponoř ho celý možná někde přisává vzduch, pokud je celý ponořený tak se v něm může tvořit vacum zkus vyprat filtrační vložky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 23:13 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, nevím jestli je to potřeba řešit, ale radši se zeptám: přepla jsem filtr na prostřední průtok, nedělá to vůbec žádný zvuk a hladina se jen mírně vlní, ale občas je zase slyšet jak v něm protíká voda. Kdyby to bylo něco s motorem tak by to spíše hrašilo. Možná to ale nic neznamená, jenom mě zajímá co by to mohlo být, když je chvíli úplné ticho a pak je chvíli slyšet ten zvuk (většinou jen pár hodin).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 19:04 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Tak jestli je akvo dneska napuštěný, potom tomu dej 6 neděl čas, až se filtr ostaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 18:45 Žena FishWoman [7] - Amerika
No píše se že silný průtok není vhodný do rostlinných akvárií, filtr tam je od začátku, dnes dopoledne jsem AQ napustila. A chtěla bych tam i čichavce tak možná kdyby si hnízdo postavily vedle filtru, protože tam je klid. Ale kdybych je nechtěla množit a měla tam samce a samici tak by jim to vadilo, že by jim to hnízdo nedrželo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 18:34 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
A čemu vadí že kytky vlajou? ;-) Je tam od začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2017 18:25 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, potřebovala bych poradit, mám v AQ tenhle filtr www.google.cz/…
Mám ho puštěný na horní vývod s funkcí Venturi, mám ho u zadní stěny a proudí podél delší strany a na protější straně mám kytky a ty docela vlajou, tak mě napadlo, taková ta stříška na vývodu je sundavací, tak kdybych ho nějak prodloužila aby to byl takový dráp zahlý nahoru, aby ten proud nešel až na druhou stranu, ale spíše nahoru? Nebo mám prostě počkat než se trochu zanese a průtok se sníží?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.06.2017 00:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mitroz
Je to biofilm neboli polysacharidové hlenové pouzdro jenž si různé bakterie společně vytvářejí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:39 Muž Mitroz [160] Re: Maq
Za týden udělám detailní foto toho blivajzíku ;-) Když to viděla žena co z toho vylezlo do vany tak ji málem trefil šlak. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Kolonie bakterií to asi jsou, ale nemusejí to nutně být "jen" ty nitrifikační :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2017 23:21 Maq Re: romant
romant napsal: Ten blivajz jsou kolonie nitrifikačních bakterií.
Kolonie bakterií to asi jsou, ale nemusejí to nutně být ty nitrifikační, si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:22 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Z krmení vyřadit tu zeleninu, tedy dočasně určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:20 Muž Mitroz [160] Re: romant
Ok zkusím díky. Předfiltr tam už je, dával jsem ho tam jako první pokus proti zanášení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:18 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Fajn, průtok filtru na polovinu a obdenní výměna vody, týden žádný krmení, na sání filtru instalovat předfiltr, nebo-li kostku molitanu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3885-prutok--filtru-?od=60