Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 06:01 scan
Vím ,že to tady už bylo vysvětleno,ale pokud chci čistit filtr tak odpojit celou hlavu a ventily se samy uzavřou a při opětovném nasazení se automaticky otevřou,potom stačí jen zapumpovat a spustit,pochopil jsem to správně nebo jsem opět mimo mísu.Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 23:18 Sidonius – Re: PaDa
Tak nějak... :-)
(Co ta beta?! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 23:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Sidonius
Jo, chápu, že člověk, kterému se to urve, zastává jiné životní postoje :-)
Ťukám ťuky ťuk na dřevo, abych i nadále zůstal na druhé straně břehu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 23:10 Sidonius – Re: PaDa
Možná je to jen panika a buďte rád, (Langosh též), že se ve vašem případě věci mají, jak se mají. :-) ;-)
Možná je to jen "rukama"... :-D (Při pohledu na vnitřnosti ventilu si to ale nemyslím... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 23:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: langosh
odolnost ventilů

Taky se mi zdá ta panika kolem nich příliš velká, já je při krmení ryb používám k zastavení průtoku vody skoro denně již téměř dva roky a v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 17:03 langosh
Já nevím, co všichni strašíte z těmi ventily :) . Já jsem teď po cca 4 měsících čistil filtr a přesto ventily jsem uzavřel zcela bez problému - nekladly žádný výrazný odpor... palec

to scan
Když jsem měl ještě EX 600, tak jsem měl po vyčištění filtru průtok pod 300l/h - ale je pravda, že filtr byl náplněmi naplněn na naprosté maximum...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 15:14 Muž Paul Ramon [17]
Side díky za info... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 12:23 Sidonius – Re: Paul Ramon
S ventily nehýbat a odpojit celou hlavu motoru, ventily se uzavřou automaticky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 12:04 Žena bucliik [99]
Ahoj, já s filtrem odcházím do vany i s hadicema, protože se mě ty ventilečky zdají vážně křehoučký-no ale já nemám hadice zabudovaný ve skříňce takže to mám snažší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 11:59 Muž Paul Ramon [17]
Děkuji za odpovědi ohledně periody čištění Tetra EX. Ještě se zeptám - jaký byste tedy doporučili postup při čištění, aniž bych riskoval ukroucení ventilu?
1) Odpojit filtr od sítě
2) zavřít ventily(?), nebo s nimi nehýbat a odpojit celou hlavu motoru(ventily by se měly uzavřít automaticky)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 11:51 scan
Já s tím počítal ,ale asi blbě on má ve skutečnosti 700l/h a filtrační náplně tvoří 6,6l tak jsem usoudil ,že pokud se naplní ,tak jeho výkon klesne o 10- 15% z důvodu oněch náplní.Ale vidím ,že jsem se zase spletl,tak budu muset trošičku upravit průtok a tímto Vám děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 14:19 langosh – Re: scan
to scan
Jestli se nepletu, tak udávané hodnoty se vztahují k průtoku vody filtrem BEZ filtračních médií, takže vaše výpočty se tímto stávají bezpředmětnými. Jen s náplněmi ten průtok klesne tak o 1/3...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 09:34 jen – :)
Mam taky "sedmistovku" necelej rok a mel jsem ji rozdelanou cca dvakrat a to jen kvuli tomu, ze se ucpavaji hadice a tim se snizi prutok, filtracni hmoty zas tak spinavy nebyly, je fakt ze nemam moc ryb (a ty jeste nemaj moc odpadu), podle me hlavni faktor, ktery ovlivni cetnost cisteni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 08:54 Muž bond009 [8] - Labyrintky
Mám EX 700 a čistím ho jednou za 2 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 23:51 Muž Jurasek [137] – Re: Paul Ramon
Mám aquaela a čistím ho tak jednou za dva měsíce, občas při čištění houby kouknu v jakém je stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 23:17 Muž Paul Ramon [17]
Já jsem filtr zakoupil tento týden, akorát ne EX 700, ale EX 600...
Trochu jste mě vyděsili ohledně toho ventilu - mně zatím vše běhá jak má - výstupní hadici mám malinko zaškrcenu, ale opravdu jen o malý chlup. Radši s tím moc kroutit nebudu...
Mám otázku na všechny majitele, kteří už filtr nějaký pátek používají ;-) Jak často ho čistíte? Někde jsem četl, že perioda jednou za 2-3 měsíce stačí, ale přijde mi to hodně dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 17:08 Sidonius – Re: scan
Opatrně s ventilem především při manipulaci po jeho dlouhodobější nečinnosti. Ventil jakoby "zaroste", (drobné nečistoty, usazeniny, bakterie), a jeho pootočení bude vyžadovat větší sílu, než teď, kdy je nový a čistý. ;-)
Problém je v tom, že jeho konstrukce je chabá, což u čistého ventilu nezjistíte... Zjistíte to právě až po čase... ano
Jinak je za ty peníze super! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 15:43 scan
Tak jsem ho včera spustil,zatím běží bez problémů,postupoval jsem tak že jsem napřed vše důkladně utáhnul a zkontroloval,potom jsem pustil filtr na plný výkon a co 10 min jsem s ním zaštěrkal ,abych dostal vzduch z filtru ven,takto jsem postupoval asi 5-6 krát než se vzuch dostal úplně ven a už žádný neunikal,potom jsem si všimnul,že v kolínku na odvod vody je vzduchová bublinka,která se ale postupně pomalu zmenšovala,filtr běžel stále naplno.Asi po další půl hodině se vzduchová bulbinka úplně ztratila,nechal jsem ho běžět na plný výkon ještě 10 min a zkontroloval těsnost všech spojů,vše bylo ok.Potom jsem filtr vypnul a zredukoval na polovinu,tím ,že jsem páčku out pootočil o 45 stupnů proti hodinovým ručičkám pokud má plně otevřený filtr výkon 600 l/h tak ted by měl mít 300 l/h zhruba , já mám akva 240l tak to doufám stačí,potom jsem filtr znova spustil a jede bez problémů až do teď.Pootočení páčky jsem nedělal za chodu, protože proudící voda klade odpor ,abych jí náhodou nestrhnul,jak upozornoval sidonius.Tento filtr je velice tichý a doufám ,že moje zkušenost a příspěvky jiných zkušenějších akvaristů přispějí k vyvarování se nováčkovských chyb při pořízení si tohoto filtru.Přeji hezký zbytek víkendu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:58 scan
Děkuji všem a především sidoniusovi,po tomhle vysvětlení jsem mnohem klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:45 Sidonius – Re: fazola
palec :)
Věřím, že jsme Scana přesvědčili... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:41 fazola – Sidonie...
...s tím mi nezbývá nic, než souhlasit :-D
Záznamy z 12.4.2007 www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:28 Sidonius – Re: scan
Netřeba se ničeho obávat! :-D
Jak píše Roman - to těsnění je náhradní. ano
Moje potíže se zavzdušňováním byly způsobovány zanášením molitanového návleku na sacím koši. ;-)
Molitanový návlek není součástí filtru, ale mým opatřením proti nasávání nechtěného do filtru. (V tomto případě krevetek.)
Chybou, kterou jsem udělal, (a vy se jí určitě vyhněte!), je, že jsem snižující se průtok zvyšoval pootevíráním přiškrceného ventilu na výstupní hadici. Následkem čehož jsem, (podobně jako další majitelé filtrů TETRA TEC EX), ventil strhnul...
Moje doporučení - originální ventily raději ke změně průtoku vůbec nepoužívejte; nechejte je naplno otevřené a za účelem regulace průtoku na výstupní hadici nasaďte obyčejný kulový ventil.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:04 scan
doufám že Váš pocit je správný,jinak děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 14:34 langosh
Mám pocit, že jsou náhradní...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 14:16 scan – vn filtr tetra nec 700
koupil jsem dnes filtr tetra nec 700 a nevím kam mám dát 2ks těsnících kroužků zvlást přibalených v sáčku.Jinak podle předešlých diskusí viz "sidonius"už ted se potím před jeho spuštěním.Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 07:07 Honza
Včera jsem po 3/4 roku odpojil hadice a propláchl je prudkým proudem vody. Byl jsem překvapen co z toho teklo za špínu (řasa). A to jsem měl 1/2 roku hadice obalené staniolem ,aby tam nešlo světlo.Pravda je ,že jsem je obalil až když už byla řasa uvnitř. Nicméně mohu s radostí konstatovat ,že běží opět na plný výkon. (takže čištění hadic nepodceňovat !!!!!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 22:18 Muž AmorFati [37] - Amerika
Čistím ho cca jednou za dva měsíce, ale stačilo by to méně. Pokles tlaku přitom nepociťuji, mám výtok pod hladinou. Náplně mám neoriginální, viz, profil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 19:14 mac
Ahoj
Mam dotaz jak casto cistite filtr a jak jej mate poskladany. Ja jej skaldam jak to doporucuje vyrobce, ale pokles tlaku filtru pocituji po dvou mesicích. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 22:03 Sidonius Re: Mrakoplash
Od počátku mám na sání kostku avacitu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 22:01 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sidonius
no a ja bych pridal jeden postreh

nasavaci hadice je pricpana a jde skrz min vody nez jde ven
(to se mi podarilo kdyz sem na sani dal kostku akvacitu jak se zanes hned zacal filtr bublat)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 18:09 Štěpán Re: Sidonius
Možná by se slušelo připomenout, že v místech, kde kapalina proudí rychleji, je nižší tlak...
(Bernoulliho zákon)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 16:53 Sidonius Re: filipsi
Tezko rict, zda bude lepsi to resit takhle, nebo dlouho patrat po pricine netesnosti, nebo s nim obcas kyvat a vyhanet zle duchy.
Jak už jsem psal - v kanystru se po "vyklepání" vzduchu tento znovu postupně kumuluje, ale nemá to viditelný vliv na pokles jeho výkonu. (K intenzivnímu poklesu výkonu filtru docházelo v souvislosti se zavzdušněním kolena sacího potrubí, kteréžto nějakou dobu unikalo mé pozornosti. :))
Takže jak píšete - těžko rozhodnout, jestli nechat v klidu nebo občas pokývat...

Dusledek fotosyntezy (rozpusteny, pokud by to nestrhavalo primo vsechny bublinky z listu, a i tak asi ne) by se pravdepodobne stacil spotrebovavat pri nitrifikaci (ph kysele).
Nemyslím si, že by filtr musel strhávat bublinky O2 přímo z listů. :-) Jestliže z rostlin kyslík v podobě bublinek uniká, je zřejmé, že voda je tímto plynem přesycena. A jestliže je takto přesycená voda nasávána do filtru, pravděpodobně zbržděním při průchodu filtračními médii se bublinky plynu se v nich zachytávají a spojují.
Nad intenzívní produkci O2 při asimilaci rostlin jako zdrojem zavzdušňování filtru jsem přemýšlel ještě předtím, než mne Langosh upozornil, že tuto možnost připouští i výrobce v návodu k použití filtru.
Takže, aby se kyslík vyprodukovaný rostlinami hromadil ve filtru, je podle mne reálné. ano
Kolik se ho bude spotřebovávat na nitrifikaci, je otázkou související s úrovní znečišťování akva.
Obecně platí, že k oxidaci 1 g organického odpadu je potřeba cca 2,2 g O2. Na druhou stranu je třeba brát v potaz, že v případě akva, které mám v prezentaci, je velmi pravděpodobné, že potřeba O2 pro nitrifikaci bude minimální. Kde je málo odpadu a hodně hladových rostlin po něm, tam žádná velká kolonie bakterií ve filtru a tím pádem potřeba O2 nebude... ;-)
Tož tak... :-)
Hamletovská otázka tedy zní: "Kývat nebo nekývat?" :-D
Nejlépe bude, dál to neřešit. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 13:52 LuXy Re: filipsi
Filter bude pod, ale v nom je ajtak podtlak, pretože čerpadlo je za filtr. vložkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 13:50 Muž filipsi [1295] Re: Sidonius
Urcite prisava. Dusledek fotosyntezy (rozpusteny, pokud by to nestrhavalo primo vsechny bublinky z listu, a i tak asi ne) by se pravdepodobne stacil spotrebovavat pri nitrifikaci (ph kysele).
Filtr je umisteny niz nez akva? (tj je tam vyssi tlak?) To by take mluvilo proti, rozpustene plyny by se neuvolnovali, naopak by se rozpoustelo vic.
Nemohu najit jedinou pricinu, jak by tam mohl plyn "vzniknout". Takze se tam musi plynny uz dostat.
Navic mnoha lidem to stejny filtr nedela, jak psali.
Reseni by mohlo byt instalovat do vika maly odvzdusnovani automaticky ventilek, jako pro topeni. Tezko rict, zda bude lepsi to resit takhle, nebo dlouho patrat po pricine netesnosti, nebo s nim obcas kyvat a vyhanet zle duchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 13:09 LuXy Re: Sidonius
Ja som tiež toho názoru že si prisáva odniekiaľ, a nemal by sa rozpustiť vo vode? Moja skúsenosť je tá že po zhruba 5-7 týždnoch od čistenia filtra je celý plný vodou (je sklenený tak preto to vidím;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 13:07 Sidonius – Tetra tec 700
Sidoniu: Vzduch (kyslík?) se v kanystru shromažďuje.
No jo, ale teď mi vrtá hlavou, kde se tam bere. Na to, aby to mohl být jenom důsledek fotosyntézy, se mi ho zdá být neskutečně mnoho...?! hmm Vypadá to spíš, že si někde přisává... :-O
Jaké máte s tímto zkušenosti vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 10:52 Žena ufinka [28] - Asie – filtr tetra dobry
mam tetra ex700 od brezna a je ok, hadice jsem jeste necistila, i kdyz uz jsou preci jen spinave, tece to jak ma, jediny problem dela rozstrik.rampa, dirky v ni prostouchavam paratkem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 10:28 Sidonius
Určitě nebude. Jinak by - podle mne - jeho výkon vyšuměl do ztracena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 09:54 R Muž Mrakoplash [1776]
hmm hmm, mam to kolinko tak krasne zarostly ze fakt nevidim jestli je tam vzduch :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 09:44 Sidonius
Ještě drží... :)
Patentové řízení zahájeno, :-D takže můžeme:
Při spouštění filtru je potřeba dosáhnout toho, aby v ohybu (plastovém kolenu) sací větve nezůstal vzduch. Pokud se tak stane, filtr se není schopen sám odvzdušnit a jeho výkon klesá v podstatě až na "0". (Jak už tu bylo konstatováno - vzduch, resp. O2, se může hromadit v tělese filtru např. vlivem asimilace rostlin.)
To, že je v ohybu sání vzduch, delší dobu unikalo mé pozornosti... hmm
Ještě musím zdůraznit, že s nasazenou teleskopickou trubkou a sacím košem se mi pomocí pumpy nepodařilo vzduch z tohoto kolena odsát. Pomohlo až to, když jsem při vypnutém filtru teleskopickou trubku s košem odpojil a koleno s hadicí ponořil do akva tak, že z něj unikl veškerý vzduch. Pak jsem filtr zapnul, a (samozřejmě pod hladinou! :-D ) připojil trubku se sacím košem.
Od té chvíle jede filtr nepřetržitě s nezmenšeným výkonem. (U mne přiškrceným na minimum. ;-) )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:52 Kostěj
Ahoj lidi,
Neurvali jste si zavírací ventil, mě to taky jen teklo neteklo, poněvadž to bylo skoro zavřeny a překroutil jsem si ovládání zavíraní, nakonec jsem si to musel odmontovat od hlavy a hadice a otevřít si průtok šroubovákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 20:35 jurin1863
Já mám EX 600,čistím ho po14 dnech,2měsíce v pohodě potom se mi snížil průtok na polovinu.Vyměnil jsem ten vrchní bílý filtr a je to O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:56 Sidonius
Ještě chvilku testování, pak patentový úřad a hnedle dám metodiku k dobru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:53 Štěpán
No a co jste s ním provedl??? Nějaké zaříkávání? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:52 langosh
Tak to jsem si oddychl... palec
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:50 Sidonius
Dnešní poledne - stále drží! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 15:27 langosh – to Sidonius
Vy to testuje pomalu jako jadernou elektrárnu :) . Zkuste nám prosím lehce poodhalit Vaše poznatky...
Roman X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:41 Sidonius
Doufám, že ten můj "mrakodrap" bude hóóódně vysoký, a že si budu moct dlouho říkat: "Ještě je to dobrý..." :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:14 Muž Horác [3942] – Sidonius
Teď jste mi připomněl ten vtip ze Sedmi statečných, jak ten chlap padá z okna a říká si "ještě je to dobrý" ... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 22:03 Sidonius
Stále drží. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29878x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884-filtr-tetratec-ex700?od=805