Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2024 19:56 Muž -aNDRe- [5] Re: Beastie
Ahoj Beastie,

chtěl jsem se zeptat. Nějakou dobu nazpět jsi řešila pořázení topítka pro cca 360 l akvárium. Mohu se zeptat, které topítko jsi nakonec zvolila?

Sám mám 360l akvárium a nyní ho řeším. Zdali dám vnitřní nebo vnější od JBL.

Děkuji za info. a přeji fajn večer. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2023 21:18 Muž Lojza007 [1180] Re: Elwira
Do tak malýho akvária podle mě stačí úplně ten nejmenší typ na 25W. U 70W může být i problém s tím, že bude moc velký a špatně se tam vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 16:55 Žena Elwira [0] – Topítko 75W
Všechny zdravím, bude mi prosím stačit 75W topítko do 40 litrů hrubého. Bude se topit pro Bettu, takže vyšší teplota ale akvárium s krycím sklem. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:32 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Používal jsem topítka od různých značek je to téměř jedno. Odpálit se může každé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:27 Muž VLAZA [2] Re: ajajak
A máte nějaké zkušenosti s nějakými značkami?
já mám zkusenosti jen s Diversa Termoplus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:25 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Do 30L nádrže stačí bohatě 20W. Při poruše by bylo po rybách. Velice rychle by stoupala teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:15 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: VLAZA
Na 54L, kdy tam je navíc těch litrů vody ménně, stačí 50W. Asi v tom nebudete mít ryby, co vyžadují 28°C+.
Ušetřit pár desetikaček a pak koukat na rybí polívku, jako už se pár lidem stalo, za to podle mě nestojí. Nešetřil bych na topítku a koupil ověřené značky. (Ale toto sám nevím.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:02 Muž VLAZA [2] Re: ajajak
karanténní nádrž bude mít 30 l a těch 100 W bych dal do 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 09:19 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Do jak velikého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 07:30 Muž VLAZA [2] – Jaké topítko?
Dobrý den,
chci si pořídit topítko na karanténní nádrž přemýšlel jsem tady tohle www.rostlinna-akvaria.cz/…
ale cenově lépe vychází že koupím tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… a dám tam co mám 50W z akvária v mojí prezentaci.
Předem děkuji za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 16:51 Muž Lojza007 [1180] Re: Beastie
Podle Surpana nebrat Resun, líp ale nedokážu poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 15:50 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Cca 13 let používám nejobyčejnější JK Animals a naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 15:05 Muž 4Sima [1888] Re: Beastie
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tak já mám zkušenosti s těmito topítky, přičemž Hagen mám dvě. Kupodivu všechny fungují a dělají, co mají. Zpracováním mě připadá nejlepší Aquael, Hageny jsem bral kvůli malé výšce. Tetra je ok, ale je lehce delší. Aquael mám zároveň nejkratší dobu, takže s rezervou. Hlavně bych bral něco od zavedené firmy. Externí asi ne ( viz koment NHKG).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2022 14:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Skoro žádný rozdíl. Všechno šmejdy včetně vychvalovaného Jageru.
Externí topítko je další součástka, co může vytopit byt. Mi vyplavilo kancelář, byla v plastu vyhřátá díra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 13:02 Žena Beastie [314] Re: Lojza007
Přestavovala jsem nedávno a zrovna upravovat topítko mě nenapadlo. Asi do toho půjdu no, místo na to mám, nebude to uvnitř, přesně nepolezou mi po tom krevety a šneci a míšení by mohlo být lepší no.
Drahé hobby máme, specificky když se mi za poslední dva měsíce zrovna rozjely dvě topítka a dvě světla :-D

Edit: Je výrazný rozdíl ve značkách? Dělá je AquEl, Hydor, EH a JBL takže jde asi jen o zkušenosti se značkou, protože jinak jsou srovnatelné. V minulé diskuzi někdo nedal dopustit na Hydor, někdo neznal, AquEl může být dobrý, někdo reklamoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 12:51 Muž Lojza007 [1180] Re: Beastie
Předpokládám, že v brzké době nedojde k překopání akvária. Pak by se nabízela možnost topné spirály pod substrát. Myslím, že je to nejrovnoměrnější způsob topení.
Jinak jsem se teď díval na Aquael vnitřní a venkovní a příkon na objem mají stejný. U toho externího bude výhoda v lepším promíchávání vody, ale je to za příplatek. Druhá menší výhoda je, že se o to člověk nespálí ani ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 12:37 Žena Beastie [314]
Tak to vypadá, že mi po 10 letech odešlo topítko Eheim Jager v 360l. Pravda včera jsem měnila vodu z kohoutku za studenou, ale v akva je 22 stupňů, na topítku nastaveno 29 a nevím nevím no, už je to přeci jen 24 hodin. Topítko svítí ale na dotek mi nepřijde teplé. Doma je tak 21 stupňů.

Potřebuji mít v akva, ale specificku u dna, 27 stupnů. I takhle mám problém s míšením vody, ať dám topítko kam dám, nikdy nemám vodu rovnoměrně prohřátou, mám studené úseky, u dna je to dost rozdíl. Asi to bude i tím, že nemám až tak silný proud, výstup filtru mám přiškrcený na polovinu.
Přemýšlím proto nad externím topítkem na výpusť filtru, prostor tam na to mám, i když "svisle" si to ještě musím zkontrolovat.
Samozřejmě cena je dost astronomická, přemýšlím ještě, jak to pak je s konzumací elektřiny. Vyplatí se externí za 1500 nebo kolik to je, nebo mám teď jít jen do něčeho za 500 a externí rozmyslet. Tady je na něj kopa různých názorů, a já se trochu bojím, co když koupím nové za 500 a stejně bude v rohu na druhé straně teplota na dně nižší....

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 10:03 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovniceRe: Papik
Super, díky. Zkusím sehnat tu Seru. Mě se to topítko SUNSUN původně líbilo kvůli signalizaci teploty a snadnému externímu ovládání, ale až později jsem se dočetla, že to taky může být pěkný šmejd :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 09:54 Muž Papik [617] Re: Coullie
Kupoval bych raději "lepší" značky. Jedno z nejkratších topítek klasické konstrukce je asi Sera RH 100W. Spokojeně používám 50W a dříve i 25W variantu. Zatím se mi nestalo, že by nedrželo nastavenou teplotu. Snad jen nastavovací kolečko jde poněkud ztuha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 09:38 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovnice – Topítko s termostatem do 100l
Ahoj,

nemáte tip na spolehlivé topítko s termostatem do 100 L hrubého? Aktuálně mám asi půl roku SunSun100, ale přijde mi, že pro udržení stálé teploty musím postupně zvyšovat teplotu na termostatu (reálnou teplotu kontroluji infračerveným teploměrem, když se mi něco nezdá). A dnes přes noc zřejmě odešlo úplně. Diskuze jsem pročetla a přijde mi, že najít spolehlivé topení je docela problém...

Děkuji

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 19:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: peppo
Záleží, jak budeš mít dlouhé hadice, ale protože tam té vody poteče docela dost a rozdíl teplot minimální, tak ty ztráty budou poměrně malé. Pokud tě i ty malé ztráty budou trápit, můžeš to řešit dál, například těmito izolacemi: www.hornbach.cz/…

Účinnost vnitřního topítka je ale samozřejmě vyšší. Taky se při poruše snáz vyměňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 18:37 peppo – integrované topítko
Chcel by som sa opýtať na váš názor. Chcel by som si o nejaký čas založiť 330 l akvárium, v ktorom by som potreboval udržiavať teplotu 25 °C. V izbe mám v zime 20 a v lete 22 °C. Filter si chcem zabezepečiť Oase Biomaster 600, otázka znie, či verziu Thermo s integrovaným topítkom alebo bez a topítko samostatné, klasické do akvária. Nejde mi teraz o značku ani o to, koľko ktoré stojí. Ide mi o hypotetickú otázku, či vzhľadom na izbovú teplotu, sa voda cestou do filtra v hadici príliš neochladí, čím by integrované topítko vo filtri nahrievalo nonstop. Pokiaľ by bolo klasické v akváriu, tak by nahrialo vodu a termostat by ho zapínal podľa potreby. Neukameňujte ma. Proste som sa nad tým zamyslel a nejako si neviem odpovedať. Ak máte osobné skúsenosti s integrovaným topítkom v externom filtri, napíšte svoje skúsenosti. Ak nie, budem vďačný aj za názor bez osobnej skúsenosti. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 05:03 R Muž afc1886 [14655] Re: Shaim
Shaim napsal:Takže lidi, opravdu to topítko je potřeba? :)
Ano, protože jsou ryby, kterým by těch tvých 22 stupňů bylo málo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 01:54 Muž Shaim [1]
K čemu využívat topítko pro domácí podmínky, kde je stabilní teplota celoročně?

Já mám v nádržích stabilně okolo 22 stupňů. Nevidím důvod topit. Mám to takto již 8 let.

V Amazonce přeci také teploty kolísají :)

Takže lidi, opravdu to topítko je potřeba? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:03 Muž vlka [3443] Re: silviebaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 17:57 Silviebaris
Prosím o radu a tip na nějaké malé topítko do 10 lit akvária...děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 23:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martinka
"Žere" pouze pokud topí (takže ve tvém případě, pokud je teplota v akváriu pod 25°C).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 21:46 Martinka – Dotaz
Žere topítko proud když je v zásuvce a není zrovna sepnuté? (Spíná se samo když teplota klesne pod 25)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 17:02 Muž Tref [20] Re: afc1886
Objednal jsem ten aquael easy ultra heater, snad bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 15:33 R Muž afc1886 [14655] Re: Tref
No jestli chceš topítko kvůli Karla rybicky.net/nadrze/30596 , tak potřebuješ topit na víc než 25℃.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 10:03 Silviebaris Re: Tref
Fotka k příspěvku Já mam tohle,položený na dně,ale da se i přilepit na sklo,tam si nastavíš teplotu jakou chceš...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 09:43 Muž Tref [20] Re: zervajs
Vypadá dobře, ale nejsem si jistý jestli má přednastavenou nějakou teplotu kdy vypne. Vypadá že se zapne a jede nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2019 08:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Anthrax
od výroby na 25 stupňů, jako většina topítek bez regulace, na ali za 10 dolarů, do nana, nebo jen o jeden stupeň nad teplotu místnosti..
asi vyzkouším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 08:08 R Muž Anthrax [4739] Re: zervajs
Vypadá to zajímavě. Ale nedověděl jsem se, jestli to má termostat, natož regulaci. Asi ne co? Aby to netopilo furt a zbytečně moc. Nebo naopak jestli to vůbec dokáže vyhrát na požadovanou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 07:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tref
co říkáš na tento ?
abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 01:09 Muž Tref [20] Re: Blackie89
Nad externím přemýšlím do 30l, to co nejmenší chci do 12l bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 22:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Blackie89
No nevím, topítko je celkem kritické zařízení, kde se dostává velmi blízko k sobě 230V~ a voda, ostatně moje fotka níže mluví za vše... Rozhodně bych šel do něčeho evropského, co skutečně má CE a garantuje nějakou funkčnost a úroveň bezpečnosti. Takže když už bych šel do průtokového, bych vybíral něco takového: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 22:11 Muž Blackie89 [493] Re: Tref
Ahoj,
tím, že máš externí filtr (mám stejný jako ty), šel bych do externího topítka - v akváriu nebude vůbec vidět..
já si teď objednal z aliexpressu toto: www.aliexpress.com/… ve 100w provedení za nějakejch 356,- kč i s poštovným, což si myslím, že je fajn a hlavně mi to nebude "hyzdit" akvo....
funkčnost, ale zatím ještě nevím - čekám naň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 21:36 Muž Tref [20] – Co nejmenší topítko
Ahoj, poradil by prosím někdo co nejmenší topítko? Jde mi o velikost a spolehlvost. Zatím to vidím na Aquael Easy Ultra Heater, ale pokud by bylo něco menšího, byl bych rád. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 13:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
:-) tyhle topítka si pamatuju, bez termostatu, nechával jsem je zapnuté furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 13:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – hlavně ne tohle...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vylovil jsem nějaká stará topítka, která jsem kdysi používal, z hloubi skříně. Dva kusy, desetiwattové a třicetiwattové. Zatímco desetiwattové bylo po těch zhruba 30 letech stále ještě v kondici, s třicetiwattovým byla větší legrace. Ne, že by netopilo, což o to, ale...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 16:42 Muž Yirka [9118] Re: Smetany
Asi mám taky štěstí, i když mi ten Atman funguje "jen" 12. rok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 10:28 Muž Papik [617] Re: Maq
Do menších nádrží můžeš zkusit Aquael Easy Ultra Heater, případně starší model pod názvem Aquael Easy Heater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2019 09:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Nepomůžeš si ničím. Ani Eheim není 100%. Mi se zatopila Sera a teď Tetratec má v sobě vodu. Příště koupím nejlevnější ponorné co seženu. Na regulaci mám pro jistotu externí digitální termostat. Uvaření ryb při poruše topítka je relativně běžné.
Edit: Jediné topítko se kterým jsem byl spokojený, byl levný Aquael. Ale nejde soudit z jednoho kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2019 09:43 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Jediné topítko které vlastním je Atman a funguje už 15let. Třeba sem měl jen štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 09:28 Maq
Jsem otráven. Dneska jsem po několika měsících zapnul topítko, a hned se orosilo, nevidím to dobře. Je to jakási lidová značka, už nevím jaká. A todle se mi s topítky stává až příliš často. Už toho mám dost.
Multiakvaristé, povězte mi celou pravdu - to musím fakt koupit drahý Eheim? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 16:59 Muž Smetany [1226] Re: Cataria
Nižší mít nebude já mám otevřené akvárium v pracovně a teplota je 21 stupňů i v místnosti i v akváriu. U otevřeného akvária, pokud bude teplota vody vyšší než vzduchu, bude velký odpar a to není ideální. Takže pokud chceš otevřené akvárium netop a ryby vyber tak aby byli při 21 stupních spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 16:49 Žena Cataria [13] Re: Smetany
A v otevřeném je to vyrovnané, nebo spíš má akvárko pak nižší teplotu než okolí v místnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 16:43 Muž Smetany [1226] Re: Cataria
Nevím jaké budeš mít světlo ale obecně počítej v zavřeném akváriu max 1-2 stupně více než v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 16:36 Žena Cataria [13] Re: Smetany
No teplota je u mě doma dost nestabilní, takže lítá nahoru a dolů. Navíc v akvárku bych chtěla mít tak 24°C +-. Udržela by se tam taková teplota, když je u mě v bytě nejčastěji tak 21°C?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861-jake-topitko-