Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kdy začít hnojit nové akvárium?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kdy začít hnojit nové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2015 21:23 Lukot Re:
doplil som rybky ako som pisal tym padom bude viac no3 a pridal som dalsich 36w svetla takze mam cca 0,5W/1L vody okrem toho som dal cierne pozadie
vsetko mam rozpisane o nadrzi v profile aj s nanjovsou foto ... neskutocne to taha oci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2015 13:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Lukot
ty plovoucky zloutnou, kdyz jim chybi N. Je to skvely indikator. Dopln NO3 pomoci KNO3 - sanytr. Bez zakladnich mereni a znalosti se do toho ale nepoustej a porid nenarocne rostliny = anubiasy, hnedovky, echinodory, kryptokoryny, zakrutichy, pripadne ze stonkovek mokranku mnohosemennou, bahnatku bezstopecnou a dalsi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 17:38 R Muž Silent [5949] Re: Lukot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 17:33 Lukot Re: romant
co je to PMDD ? no , ked sa bavilo o prihnojovani, isiel som cestou producentov, doplnil som 15 neoniek a 5 guram bielych , buduci tyzden dorobim svetlo a malo by to byt OK. a mam aj rastlinky plavajuce, netusim ich nazov dal mi ich jeden akvarista od ktoreho som bral rybky , taky malicky trojlistok a s malickym korienkom do vody... su zozltnute tak je asi malo zivin...

chudatka rybky, neviem co im spravili ci im robia vykyvy teplt a krmia lacnymi sra...mi ale neonky som kupil vyblednute take chudatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2015 15:45 R Muž romant [27987] Re: Lukot
Hnojení máš docela nastavený tzv. přes ryby a to decentní světlo by mohlo dávat rovnítko mezi producenty a spotřebitele a je docela možný, že hnojení, tedy spíše dohnojování nebude ve tvém případě vůbec potřeba. Osobně bych akvo, který je stále v kategorii čerstváček jenom sledoval a neuchyloval se hned, když nějaký rostlina neporoste podle představ, k dodávání živin z venku. Jak zde zaznělo, základ jsou dusičnany, ty bych si pohlídal, tedy tím že bych měl na hladině nějaké plovoucí rostliny a podle toho jak prosperují, rostou, žloutnou, bych se orientoval a event. přilepšoval tím KNO3. Sycením CO2 z venku se toho moc nezkazí, jenom bych dbal na kontinuitu vývoje, aby když se začne, už to běželo tak nějak automaticky a nedocházelo k výkyvům. Posílení světla bude mít za následek větší potřebu rostlin po živinách a zde již to přihnojení s největší poravděpodobností nutné bude. Osobně bych se pro jednoduchost a komplexnost vydal cestou PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 08:51 Lukot Re: Mislow
tak nesvieti mi priamo na akva len poobede na mozno 1/5
a keby som pridal este 36W nebolo by to uz moc pre rybky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 22:28 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Tak zalezi, kde ti akvo stoji. Ja mam treba jednu cast akvarka osvicenou pres okno a tam se mi v lete dela zelena prisedla a i trochu vlaknite .... a to mam osvetleni docela nic moc a navic jednotku vysoko nad akvem ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 22:21 Lukot Re: Mislow
tak ja dufam ze cez den si este beru svetlo zo slnka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 22:01 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Je to priblizne 0.3 W/l, pri takovem osvetleni se vetsinou nesyti. :-) Nerikam, ze je to malo, ale ze ti syceni neplni ten ucel, co by jsi si asi pral pri takove intenzite, kdyz to das aspon na 0.5 W/l, spis vic, tak pak CO2 vyuzijes lepe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:44 Lukot Re: Mislow
waw., takze tych 72W je malo ??? sak vonku je tma a mam osvetlenu celu miestnost ako by bol den :-D.. to som este rozmyslal ze jednu trubicu vmenim za farebnu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:31 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Jestli treba ci ne, to je tezka otazka ... Mas tam zivny substrat, tak v nem zrejme neco bude, neco dodaji ryby .... Pokud jsou udaje aktualni z prezentace, tak tam mas dohromady 72 W na nejakych pres 200 l vody v osvetleni. To je low tech intenzita a da se v tom pripade i zpochybnit ucinnost syceni .... Pokud chces sytit, tak bych pridal na svetle. Zatim si myslim, ze KNO3 by melo stacit, pokud mas malo dusicnanu. Vsak koukej na rostlinky, co se bude dit. :-) Ale to je jen soukromy nazor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 11:19 Lukot Re: Mislow
myslel som nejake komplexnejsiehnojivo, ci take netreba ? ano NO2 su nulove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:51 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Tak valisnerka snad ani co2 nepotrebuje ... NO2 by melo byt na nule a NO3 pokud neni, tak je treba pridat, to by mohlo rostlinkam chybet. Klidne muzes zkusit KNO3 .... Hlavne opatrne a postupne a neprehnat to, ale pokud nemas nejak extra citlivy rybky, tak bych to na tech cirka 20 mg/l vytahnul. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:45 Lukot Re: Mislow
no2 a no3 uz mi pasiky pomaly vobec nezafarbia ani trosku takze minima.. a rastlinky sa tahaju do vysky... zatial len valisnernia stagnuje. mozno tym ze co2 mam na opacnej strane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:39 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Tak vony substraty jsou ruzny, to se fakt tezko odhaduje, pokud nejsi zrovna chemik a nemas doma sadu na mereni vsech mikroprvku. :-D Par roku se mi zda docela prestreleny, ale ono to taky zalezi na hustote osazeni akvarka, zarybneni, apod. Asi bych se ridil hodnotou dusicnanu a pozoroval rostlinky jak jdou. Ale na rostlinky jsou tu jiny kapacity .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:22 Lukot Re: Mislow
no nutriplant substrat.. tam sice pisu zepar rokov netreba nic.. ale tomu neverim :-D a dusicnany su uplne v pohodicke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:21 Muž Mislow [304] Re: Lukot
Ahoj, ja bych si hlavne pred zacatkem hnojeni premeril dusicnany, hnojit bych zacal az zacnou padat prilis dolu. Max. bych mozna premyslel nad pridavanim mikroprvku, ale ono taky zalezi co je tam za substrat apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 21:14 Lukot
zdravim v 220l spolocenskom akva ktore bezi zhruba mesiac uz mam aj gupky neonky pancierniky atd.. svietim 9h mam novy substrat 10L .. pridavam aj co2 s domaceho biokvasu.. akurat som prestrihaval rastlinky lebo uz trcali s vody . pri merani vody som zistil ze hodnoty GH a KH sa znizuju... je to tym ze rastliny s vody vytahali látky? preba prihnojovat uz alebo ked je novy substrat tak netreba ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 10:44 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: meleri
Přidej CO2 nebo uber světlo. Moc světla = vysoká poptávka po živinách ,které když nejsou uspokojeny tak kytky strádají a nastoupí řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 12:56 meleri
ahoj, mam akvarium mesic a neco a odzacatku hnojim a pouzivam co 2, vsecchno bylo v pohode, kytky rostly skvele, kazdy tyden jsem musela protrhavat, ale najednou se zasekly a nerostou,objevila se zelena rasa. Muze to byt tim, ze kytkam chybi zelezo? Je pravda, ze ve tvrde vode a vysokem pH je velmi malo zeleza(cetla jsem to na diskuzi uz davno)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2012 20:45 Voloduson Re: dravec
Tohle je otazka na kterou ti nikdy nikdo nemuze dat presnou radu... Zalezi na ohromnem mnozstvi faktoru. Ja hnojim napriklad od prvniho dne... Mam taky zasobni substraty, prochazim kontrolovanou invazi ras, ryby vypoustim uz ctvrty-paty den (v me vode je malo N-latek, a hlavne menim temer denne vodu), CO2 zapinam okamzite atd. atd., ale vim temer presne jaky bude vysledek. Kdyz bych aplikoval svuj postup na akvarium nekoho jineho mohlo by se darit, ale taky by to mohla byt katastrofa (vzhledem k ruzne kvalite vstupni vody). Jiste nam sem muzes dodat podrobne parametry vody apod., ale i tak ti nejspis nikdo presne neporadi.
Rada, ze prvni mesic se nehnoji je rekneme pro zacatecniky, kteri by hnojenim vic pokazili nez ziskali. Zalezi co vse uz sis nastudoval a kolik zkusenosti mas. Pokud zadne, tak si najdi nejaky obecny postup zakladanim a pokus se ho drzet, dobry je treba zde: akvarium.napady.net/…
Ptas se na rostliny, ale to take nejde zobecnit, kazda rostlina prochazi (zvlast po zasazeni) ruznyma fazema, a v techto fazich maji ruzne naroky. Proste se na tvuj dotaz neda moc dobre a uz vubec ne strucne odpovedet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 20:06 Muž dravec [72] - Rostliny – Kedy zacat hnojit nove akvarium
Akurat studujem rozne fora a stretavam sa z nazormy ako napr. 1. mesiac nehnojit, s rybickami sa neponahlat, spociatku svietit pomenej, CO2 takisto spociatku nepouzivat...
Pre ilustraciu :
Akvarko ma 180 litr. brutto. Osvetlenie mam 2x39W T5 (4000K-JBL a 6700K-Hagen glo, aj CO2 mam. Takze z tejto strany by limitujuce faktory nemali byt. Pod substrat JBL manado(+7cm) som dal vyzivny substrat JBL Aqubasis (1,5-2cm), nuz kym sa k nemu korene dopracuju?...
Dalej som osadil narocnejsie rastlinky, ktore by mali prijimat ziviny hlavne listami (Hydrocotyle, Ech.tenellus, Eleocharis, Bacopa caroliniana, Alternathera splendida, Cabomba caroliniana, Hemianthus).
Jedna sa mi o to, ze odkial maju cerpat rastlinky ziviny na rozbehnutie v prvych dnoch, ak by som nehnojil?
Objavuju sa totiz riasy, takze rastlinky mi treba "nakopnut" :-)
Potom este uvazujem ci svietit naplno?, alebo zacat napr. s 1 ziarivkou?, pouzivat CO2 od zaciatku?
Uvitam kazdu radu, vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2012 20:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Fery78
...naposledy jste mi poradili abych přidal kvůli řasám a opravdu zmizely, takže je mi jasný že s hnojením na dlouhou dobu ještě počkám...
Aha! Musel jsem se podívat, o čem je řeč! rybicky.net/forum/6965… :-)
Jsem rád, že se zadařilo! palec (A ani jste nemusel snižovat intenzitu osvětlení... :))
Čekat "dlouhou dobu s hnojením" nemusí být správný postup - vždy musíte vycházet ze stavu rostlin. (Ten komplexní rozbor by skutečně "bodl". :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 17:13 Muž Fery78 [3] Re: Sid
Jasný vyčerpávající :-D , Dnes jsem dostal digitální PH Metr , změřil jsem to a hle 7.5 , žil jsem v domění že jsem někde kolem 7 , takže jsem trochu přidal Co2 uvidím co se stane , naposledy jste mi poradili abych přidal kvůli řasám a opravdu zmizely, takže je mi jasný že s hnojením na dlouhou dobu ještě počkám ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2012 16:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Fery78
...Do předchozí nádrže jsem dávkoval PMDD chci se tedy zeptat kdy začít s hnojením?
Až bude zřejmé, že tím nic nepohnojíte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 13:06 Muž Fery78 [3] – kdy začít hnojit
Dobrý den zkušenější kolegové ,
chci se vás zeptat , k vánocům jsem dostal novou nádrž , takže jsem starou zrušil a založil novou . Ze staré jsem použil část dna , externí filtr (je zběhnutý ) a zhruba 1/3 vody . Zatím to vypadá že se mi to vyplatilo , některé rostliny jsi snad ani nevšimly, že jsou jinde :-) , většina krásně bublá a zřejmě roste . Do předchozí nádrže jsem dávkoval PMDD chci se tedy zeptat kdy začít s hnojením ? Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 19:14 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: markopolo
Je úplně jedno, kdy hnojíte. Důležité je, aby rostliny měly živin neustále dostatek.
Základem výživy rostlin by mělo být zásobní hnojivo v substrátu.
Pro rostliny nekořenící do substrátu, (resp. v případě známek deficitu některé živiny) se používá její doplnění do vodního sloupce.
V takovém případě je pak vhodnější denní přidávání malé porce živin než jednorázové většího množství v delších intervalech.
Doba (denní) aplikace je s ohledem na potřebu udržet "konstantní" koncentraci živin nepodstatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 09:26 Muž kortezhugo [983] Re: markopolo
...no doporuca sa cca pol hodinu pred startom osvetlenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 07:41 Muž markopolo [2] – najucinnejsie hnojenie
Dobry den,
chcel by som sa spytat skusenych hnojicov, kedy je hnojenie najucinnejsie.
Rano pri starte osvetlenia, alebo vecer pred vypnutim.Myslim na tekute hnojivo.
Dakujem za reakcie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2010 17:58 R Muž romant [27987] Re: teleport
Jak často a a jaký množství vody a akva je měněno? Ptám se proto, že mě se velmi osvědčila u takhle čerstvých nádrží pravidelná(klidně 2xtýdně) výměna až 50%(to je extrém, 30% postačuje) množství vody. Tímto způsobem se tzv. hnojí vodou. Samozřejmě, že proti výživě do dna, popřípadě nějakýmu výživnýmu substrátu nic nemám, ale hnojení do vodního sloupce je u nově založených akvárií daleko rizikovější, než ona pravidelná výměna vody. Když už se uchýlit k přímému hnojení, tak si podrobně zjistit jaký parametry má ta voda, kterou začneme vyživovat, aby zbytečně nedošlo k přehnojení a došlo tak k nastartování nežádoucích jevů, hlavně k nadměrnému výskytu řas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:42 Žena annis [21] Re: teleport
To se asi nedá jednoznačně říct.Záleží na tom,kolik máš světla,přidáváš CO2,jak náročné rostlinky máš. Já vždy hnojím hned od začíátku.Ale za předpokladu ,že svítím dost a vzhledem k náročnějším rostlinkám do hustě osázené nádrže přidávám CO2.Nikdy jsem neměla výrazný problém.Trochu to rozepiš,jistě ti poradí zdejší odborníci na rostlinky,až sem příjdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:34 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: teleport
Mám dobrou zkušenost s tabletami pod kořeny u nově zasazených kytek. Kde jsem je použil, tak se všechny chytli. Jinak si myslím že hnojení není potřeba, ale záleží na druhu rostlin a osádce ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 10:16 Muž teleport [3]
5 týdnu založené honojit se mi moc nechce ale .. připádá mi že rostliny strádají jedny jsou pěkný a druhám žloutnou konce listů a mají děravé listy ... poradí mi někdo co na to nebo to mám nechat přirozenému vývoji ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2010 08:23 JuraS Re: Sewer
včeara jsem z akva dával pryč hodně vzrostlý echináč..musel jsem hodně zabrat a vytrhat kořeny abych ho vůběc vytáhl..toho detritu co měl kolem kořenů jsem se vůbec nebál..až se usadil tak jsem ho povrchově odsál a zbytek nechal na přírodě a filtraci..beru to tak, že v amazonii je tlejícího všeho možného mraky tun na dně a když příjde liják a nebo víc vody ..což je tam normální..tak se všechno zakalí a ryby jsou chvíli v mraku tlejících částic..taky že jo..navečer už šmejdili v novém prostoru pro ně vytvořeném...hnojím občas trochou pmdd, ke kořenům echináčů jsem dal nějaké tablety (ne jílové kuličky), přidávám co2..nebo spíš stabilizuji pH na 6,6...a svítím 120W...nemám řasy a kytky každý víkend vyhazuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 07:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: j0hny
Ja používam kuličky od Rataje. Zrovna nedostatku NO3 bych se v úplně novém akva nebála.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 00:45 Muž j0hny [86] Re: katterinecka
A nebude problem ani s nizkym obsahom NO3 vo vode ? (10mg/l)
Ja som trosku tvrdohlavy, tak snad z toho nespravim raj pre riasy.
Jake gulicky mate vy ? Tie jbl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2010 11:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sewer
No určitě by to šlo, ale asi jen někdy, třeba zrovna echonodory můžou mít kořenový systém třeba přes půl akvárka. Nebo v rostlinným akvárku kde je kytka na kytce, tam nejde moc rýt. Ale stejně to příště zkusím líp. Třeba rostlinu jen povatáhnout a pak prostě odstřihnout a kořeny tam nechat. Většinou už si ani nepamatuju kde ty kuličky mám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2010 08:44 Muž Sewer [99] Re: katterinecka
A co třeba při přesazování odebrat rostlinu i s částí dna, které by se pak propralo? X-)

Teď mě to napadlo... Mohla by k tomu dobře posloužit třeba naběračka (bez rukojěti). Rostlinku s ní pěkně podebrat a i se dnem jí vylovit (pozor na kořeny). Tu hrstku dna pak propláchnout (ve vodě odebrané z akvária? :-) ), kořeny taky omýt. Dno vrátit do vzniklé díry a rostlinku zase zasadit, kam je třeba... ahoj

...ale je to jen takový nápad. Já nijak nehnojím a na růst si nemůžu stěžovat, důležitější je správné osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2010 08:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: j0hny
Rostlinky to zvladnou i bez toho, pokud mají správné podmínky. Nebo, živiny jsou i ve vodě. ;-) Jinak já ty kuličky mám pod některými rostlinami, i po půl roce tam pořád jsou. Jen mi příjde trošku problém, když chceš nějakou rostlinku, třeba echonodor přesadit, tak se to bahníčko z kuličky dostane na povrch a začne se zozpoustět ve vodě, najednou se to začne kalit do bíla. Ale jinak jsem s tím žádný problém neměla, to rozpouštění přežily i krevetky (samozřejmě jsem se to snažila trochu odsát).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 03:33 Muž j0hny [86] – Zakladanie bez hnojiva.
A ked mam na dne vyvareny piesok ? :(
Chcem dat ku kazdej rastlinke 1 gulicku hnojiva JBL 7+13 kugeln. Malo by to byt dlhodobe hnojivo, raz za rok... Mate s nim niekto skusenost ?
Ten plant root pisu raz za mesiac, tak sa asi moc rychle rozpusta.
Alebo tie rychlerozpustajuce sa tabletky a davat do stredu medzi kazde 4 rastlinky ? (plant floor alebo tetraplant planta start)
Objednavam cca 20 rastliniek, tak mam trosku strach aby mi pred ocami nechcipla investicia.
Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:36 Muž justinik [9] Re: Argo
Co2 jedny mi to vrelo odporucaju a iny tvrdia ze je to somarina...je založene len týžden tak pockam mesiac a uvidim. vcera som don pridal ryby, viem ze je to priskoro ale nemohol som ich nechat dlhsie v malom akvarku...
S tym tekutim hnojim pockam ešte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:31 Muž justinik [9] Re: katterinecka
Pred prerobenim som daval fotky na fora, vacsina mi tvrdila ze je to slabe svetlo.. mal som ho takto založene skoro rok. Valisnerie mi vykapali hned, cryptokoryny mi zacali po case zlnut.. Sice rastli nove listy ale boli dost do hnede a stare ozltli ...ten mangan mi poradil dakto na fore, aj na obale toho pripravku je pisane ze pomaha proti zltnutiu listov..

Kedze je akvarko nanovo zalozene len týžden, tak tam mangan ešte nebudem pridávať. uvažoval som tiež na CO2 ale tiez to je ešte priskoro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:42 Usine Re: justinik
Začít hnojit novou nádrž tekutým hnojivem končí většinou katastrofou. Začal bych až tak za 1/2 roku a to jen když rostliny dobře porostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:36 Muž Argo [6] - RostlinyRe: justinik
Než začneš hnojit tekutým hnojivem (jestli to budeš mít za potřebí), tak určitě ještě před tím začni přidávat CO2 ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 15:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: justinik
a mas jistotu ze ti chybi zelezo ci mangan? Prijde mi trochu divny predelavat cely akvarko, jen kvuli tomu ze zloutnou listy, toz mohlo byt zpusobeny tim, ze rostliny byly nove a emerzni. Dno už máš prohnojený dost, záleží jestli máš rostliny co si berou živiny hlavně kořeny, jako třeba echinodory a kryptokoryny, pak přidávát hnojení nemusíš, nebo jestli máš hlavně stonkovky, pak si nemusel dávat hnojivo do dna snad vůbec. Tekuté hnojivo se přidává až tehdy, kdy ho rostliny opravdu potřebují, většinou vystačí jen pravidelná výměna vody, protože železo a jiné prvky jsou obsaženy i ve vodovodní vodě. Jinak světla mám na 100l 36W a po tom co jsem vybrala vhodné rostliny co moc světla nepotřebují, tak se akvárku daří dobře, i rostlinám a nemusím ano moc přihnojovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 14:17 Muž justinik [9] – kedy je vhodne zacat hnojit?
Žltli mi listy, tak som musel prerobit cele akvarko. Prerobil som kryt a pridal don druhu trubicu. Teraz tam mam 60 w/112 L. Cele akvarium som vycistil a nanovo zariadil. Pri sadení som použil pri niektore korene gulôčky BIVOJ a odporučili mi aby som pridával hnojivo MANGAN + Chcem sa spýtat hnojivo mozem pridat do vody hned alebo mam zopar dni pockat kym rastliny nezacnu rast??Ak ma pockat kolko je optimalne dni???

Dik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 16:34 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: MatesKGB
Fotosynteza tam neprestala fungovat jen je tam vice karotenoidů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 16:24 Muž MatesKGB [4] Re. karlos55
Z mého laického názoru bych řekl, že ta rostlina má u hladiny až moc světla a tudíš v těch listech přestala skoro fungovat fotosyntéza coze nebo že by to byl kec ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 15:40 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: karlos55
tohle je normální, nevypadá to na odumírání. já bych to nazval pěkným podzimním zbarvením :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 18:48 karlos55 Re: karlos55
Fotka k příspěvku tak je to na pytel. Hnojivo taky nepomohlo. A ještě je my zda že to leze níže pod hladinu. :-( viz:foto. Ten červený nádech dělá zářivka. Jinak při normálním světle je to do hněda. A děla se na nich trochu řasa. Takže to vypadá jak když odumírají. Třeba je to normální ale hezké to není..
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 9501x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/386-kdy-zacit-hnojit-nove-akvarium?od=81