Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2024 10:12 Muž Jarry [1437] Re: Axmi
Za mě pokud si na výměnu skla netroufneš sám, koupil bych za cca 1000Kč nové akvárium. Nějaká práce s tím je a opravdu by ta výměna komplet realizovaná sklenářem mohla vyjít na podobné peníze, jako nové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2024 18:10 Muž vlka [3444] Re: Axmi
Pokud ti akvárium rozměrově vyhovuje a chceš ho, tak nech ve sklenářství vyměnit to jedno sklo, jak píše Tojsouvěci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2024 16:28 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Axmi
Ve sklenářství Ti prasklé sklo vymění,je to banální záležitost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2024 15:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Axmi
Tuhle nádrž nechte křečkovi, bude se mu líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.02.2024 12:16 Muž Yirka [9126] Re: Axmi
Já tedy hlasuji pro nové akvárium. To je jistota a náklady nejsou tak velké. Nakonec to s prací, materiálem a ztrátou času vyjde jako sice trochu dražší, ale jednoznačně lepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2024 09:08 R Muž afc1886 [14682] Re: Axmi
Za mě taky určitě nové sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2024 08:52 Muž Sha [500] Re: Axmi
Hlasuji pro nové sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 08:48 Muž Axmi [0] – Prasklé sklo
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,

začínám s akvaristikou, a od kamoše jsem dostal akvarko (75l). Při čistění jsem zjistil, že je prasklé. Už jsem pročítal všemožná vlákna ohledné lepení, ale i přesto se chci zeptat na způsob, ať to nedomrvim. Podrží to silikon s kouskem skla/plastu? Nebo to mám vyříznout, a koupit novou tabuli. Moc se mi to nechce celý sundavat, tak jestli pomůže jen to lepení.

Díky a pěkný den
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 22:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondřej
Přilep přes to proužek skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 22:35 Ondřej – Prasklina
Zdravím, jdu pro radu. Dnes jsem přidělával nové světlo na 30l akvárko. No a prasklo mi v horním rohu asi 1cm pod horním okrajem,je to prasklina vodorovná cca 0,5 cm dlouhá. Úroveň hladiny mi začíná zhruba 2 cm pod okrajem. Mám se obávat nejhoršího? Nebo to jen zkusit zvenku přelepit či si nelamat hlavu? Díky za všechny rady. palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2021 19:08 Muž Pavel50 [30] Re: Schejn
Mají to firmy, které dělají zabezpečení objektů, jistě by se u nich dal sehnat i nějaký odřezek nebo zbytek fólie, podívej se na Google "bezpečnostní fólie na sklo"
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 18:52 Muž Schejn [0] Re: Pavel50
To je super nápad,děkuji moc, to mohu nalepit zvenku. Jen ještě sprostý dotaz dá se to sehnat kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 18:38 Muž Perlas [546] Re: Pavel50
Kolik to stoji? Neni lepsi poridit nove aq, nebo si znova nalepit jednu stenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2021 17:48 Muž Pavel50 [30] Re: Schejn
To bych možná spíše uvažoval o bezpečnostní fólii, která se dává na okna, dělají se různé i silné, tak zvané pancéřové, nalepí se to velmi snadno po namočení vodou a po vytvrzení to sklo úžasně zpevní, viz snahy zlodějů probít takto ošetřenou výlohu třeba u zlatnictví, kdy i násilně rozbité sklo nadále drží. Stálo by to pár korun, aplikace velmi snadná a bezpečnost poměrně vysoká. Navíc neviditelné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 13:22 Muž Perlas [546] Re: Schejn
Urcite se ti to nebude vzhledove libit to takto prelepovat. To je jako by sis nalepil kus skla na televizi, taky by te to zachvili zacalo rozcilovat :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 12:57 Muž Schejn [0] Re: Pavel50
Myslíte ,že bych měl nechat uříznout proužek skla cca 3 mm tlustý a 5 cm šíroky a přelepit to zvenčí nobo zevnitř ? Pokud ano jakým lepidlem ? Jsem z toho malinko rozhozený ,nic nemokvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2021 10:01 Muž Pavel50 [30] Re: Schejn
Podle mě je to rýha způsobená ujetím pravítka a štrejchnutím diamantem při řezání skla, v tom případě by to bylo jen povrchové poškození nemající zásadní vliv, může to ale podpořit prasknutí stěny v případě nějakého úderu na ni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 06:16 Muž Schejn [0] Re: Tojsouvěci
Síla skla je 5 mm ,je to Invital 60x35x30. Seškrabnout to nejde. Vypadá to jak podle pravítka. Teď jak jsem vystreslej tak mám pocit, že jsem na jednom místě nahmatal i zevnitř, ale opticky kousek vedle. Nic nemokva. Je to těžký nejde mi natočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2021 00:32 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Schejn
Prasklina by nebyla rovná a byl by vidět lom skla.Je to skutečně vryp? Nejde to seškrábnout žiletkou pod úhlem 15-30°? Jinak tipuji nepodstatný škrábanec,po odstraňování tapety nebo vodního kamene.Rozměr akva,síla skla se nedá z fotky odhadnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2021 22:05 Muž Schejn [0] – Prasklina nebo škrábanec?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, jsem začátečník a před 14 dny jsem koupil založené akvarko. Dnes náhodou když jsem hledal rybky s baterkou jsem si všiml tohoto problému. Je to z boku vzadu nehtem je cítit ale z vnitřní strany nic není,tudíž neprosakuje . Nedovedu si to vysvětlit a nechápu jak jsem to mohl přehlédnout při koupi.
Nikde jsme s ním netukli.
Otázka zní co mám dělat, je tam živé dno a mám ho plně obsazeno novýma rybkama a krevetkama.
Děkuji za rady a nápady. Marek.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 15:55 Anna Re: ZDRI
Byla to zaschlá jednorázová mapa od vody. Po utření se zatím nic znovu neobjevilo, ale filtr to určitě nebyl, bylo to po celém obvodu akva. Kontrolovala jsem spoje jak píše vlka, ale nic.
afc1886: Je to cca 60l :-D
Mám v něm kameny, tak se obávám jestli nějaký těžší neklesl a nepoškodil dno.
Takže mám vše vystěhovat, vypustit a hledat? Mám tam ohnivky a tak 300 krevet, ne-li více:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 14:10 Muž ZDRI [1415] Re: Anna
To je zaschlá (jednorázová) mapa od vody, nebo stálý stav (trvalá vlhkost)? Ještě jednou zkontroluj, jestli Ti tam voda někudy nezatéká (třeba proud vody z filtru, občas se to pohne a stříká voda mezi krycí sklo a zadní stěnu nádrže). Pokud je jinak vše OK a vlhkost je tam stále, je třeba hodně rychle nádrž vypustit a najít problém. Na nic bych nečekal, většinu skříněk vlhkost rychle nenávratně poškodí, začnou se křivit a a hrozí katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 14:10 R Muž afc1886 [14682] Re: Anna
Není to moc velký objem, ale i tak bych na nic nečekal a začal to řešit. Ono i 20 litrů na zemi není žádná radost.
rybicky.net/nadrze/29813…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 13:49 Muž vlka [3444] Re: Anna
Pokud jsou svislé ,,slepy,, bez průniku vody, tak to vypadá na dno, zkusil bych prstem po obvodu dolního slepení kde nevidím a pokud i tam nic, tak asi prasklé sklo pode dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 13:33 Anna – skvrna kolem akva
Fotka k příspěvku Ahoj,
tohle jsem objevila kolem celého akva. Znamená to, že je nakřáplé dno? A není to údržbou, skříňka byla čistá.
Jestli je prasklé dno, co s tím? :-O
Děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2019 17:04 MikiG Re: Olin;bobeš lump
Ten spodní škrábanec spraví tapeta pokud není v plánu průhledovka. Každopádně na reklamaci máš určitě právo,ale je tu otázka přepravy. Převoz jsi řešil sám nebo nějaká přepravní společnost. Každý se bude chtít zbavit odpovědnosti. Výsledek reklamace v tomto případě je hodně nejistý.Akva budeš muset vrátit a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 16:42 Olin Re: bobeš lump
Pokud máš možnost reklamace tak bych to osobně řešil. Škrábance nemám rád ;-)
Nevím zda budeš používat kryt s osvětlením. Ten by to horní škrábnutí pravděpodobně schoval. A na spodku jde taky ledacos vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 16:35 Olin Re: bobeš lump
Podle mě můžeš být v klidu. Zdá se že se opravdu jedná o pouhé škrábance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 15:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: bobeš lump
Myslím že by sis měl udělat jasno v tom co je prasklina a co škrábanec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2019 15:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bobeš lump
To nevypadá jako prasklina. Podle fotek mi to přijde jen odřené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 15:15 bobeš lump – prasklinky u nového akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím,nové akva 100x40x40,objevil jsem praskliny? v rozích. jsou celkem malé asi 1cm dlouhé a pouze z venku znatelné.když přejedu nehtem je to znát.viz foto. mám se toho bát a reklamovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 19:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: samcis
Nechat uřezat celé to sklo nové, odřezat to prasklé, dobře očistit od silikonu a nalepit to nové sklo. Imho, koupil bych nové akvárko, to vyjde tak nastejno. Z toho starého prasklého akva si můžeš udělat nějaký skleníček na masožravky nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 18:49 samcis Re: DavFM
Prelepit so sklom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 18:36 R Muž afc1886 [14682] Re: samcis
Já bych ho už nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2018 18:34 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: samcis
Vyměnit/přelepit sklo. Ale levnější asi bude koupit nové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 18:32 samcis – Prasknuté akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám taký problém pri sťahovanie akvária som buchol s akvárium a ako vidno na fotke akvárium je prasknuté myslíte že bude stačiť na to akvarijny silikón hrubka skla 2-3 mm Veľkosť 30 x 30 x 35 cm :-O výška prasknutia je 3.5cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 21:19 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: RAP
Má to dvě roviny: 1- interiér - pořídit nové, 2 - odchovna - pěstování rostlin a pod.
- vyměnit dno (nejlépe udělat celkovou rekonstrukci) a bude pro tyto účely použitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2018 12:57 RAP Re: Karlos
Jak stará je ta nádrž? Jestli by nebylo lepší pořídit akvárium nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 22:56 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Karlos
O tlak nejde,ale o to,že nezatěsníš prasklinu pod těmi nešťastnými svlaky,kdyby tam nebyly,tak stačilo odříznou menší část prasklého dna,nanést na lom praskliny lepidlo a klasicky přilepit zpět,obdobně se dělají nádrže do L a Účka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 22:14 Karlos – Děkuji
Děkuji, no je tam velkej tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2018 23:34 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Karlos
Za mne,jednoznačně vyměnit dno.Prasklinu pod svlaky nezatěsníš.Mám ověřeno po nesčetných rekonstrukcí nádrží,že svlakování je o ničem,je to pouze komplikace při rozebírání nádrží.Držím palce,ať se Ti podaří dno odříznout a při lepení nového by jsem místo svlaků použil vystěrkovaný fabion.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 18:01 Karlos – Praskle dno akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dobrý den a hezký pátek všem. Obracim se na Váš web s velkou prosbou. Mam praskle dno akvaria 190x61x50 (cca neco pod 600l). Při stěhování a neopatrné manipulaci s akvarkem se mi stal tenhle problem a nevím nejsem si jistej a nemam jeste v tomhle smeru s opravou zkusenosti, moc prosím o rady Vás zkušených akvaristů. Nejsem si jistej jestli bude stačit vlepit přes to praskle dno, dno nové či s tím dělat něco jiného. Prosím o radu a předem děkuji za Vaši chvilku.
Díky Karlos
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:33 poldaCB – akvárko - kraš
rohodl sem se že to už řešit nebudu stalo se to před nákou dobou, ale dnes mám velký akvárko na urovni který vytunim ( pro lidi coi neumí anglicky, tak to zanmená jako vylepšit).
děkuji za pozornost!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 20:25 R Muž ctibum [6909] Re: NHKG
Vždyť je jen trochu nakřuplý... smich smich smich
rybicky.net/nadrze/28006
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 20:22 Muž bury [5] Re: NHKG
Někomu tu muže přijít vtipné, ale víte jak je v dnešní době těžké sehnat levné 12ti litrové akvarium? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2018 20:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: profi-security
Nenech se odradit zdejšíma chytrolínama. Tohle se běžně lepí a jestli ti nějaké kusy schází, tak nezoufej, obkresli místo kam to chybí na papír a ve sklenářství ti to přesně na míru nařežou a vytvarujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 20:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: profi-security
To jsi chtěl slepit dohromady? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 19:52 R Muž ctibum [6909] Re: profi-security
Tak tohle by nedal dohromady ani profesor Rubik se svým kolektivem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:49 poldaCB – pokus - opavit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:42 R Muž ctibum [6909] Re: profi-security
To má kámoš smůlu teda. Lidi dneska ukradnou všechno koukám...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni