Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 12:26 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: motýlek
ono jde také o to, kolik jich to vylíhnutí přežije a kolik jich přežije ty první 3 dny. V našem případě máme téměř 100% líhnivost, což při naší spotřebě hraje dost důležitou roli. Tato sůl je pro artémie přirozené prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:30 Muž Landvir [57]
No ona tato sůl bude spíše jen pro ty co chtějí žábronožky chovat do dospělosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 11:10 Muž motýlek [275] – Re: akvaristik
to nechápu ... proč to? - zkrmím maximíálně třetí den ... a chovat dospělce žábronožek není moc efektivní ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:36 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: čichavec
Sůl na líhnutí artémií má v sobě i potravu pro artémie: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 06:09 Muž motýlek [275]
líhnul jsem v soli s jodem - žádný problém ... teď asi rok používám tu z TESCa bez jodu - není žádný významný rozdíl - ono spíše záleží na kvalitě vajíček a obalu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:02 Muž čichavec [0] - Živorodky
tak už sůl mam kámoš mi dal toho dvě kila tak můžu líhnout a je to bez jodu hop ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 16:30 Muž elko [30] - Sumci – Re: čichavec
můžeš.taky se dá použít posypová sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 15:51 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: weishauplik
Z jakého důvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2010 15:09 weishauplik
v tescu bych tohle v životě nekoupil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:26 Muž Landvir [57]
DrBolíto napsal: Nedoporučuje se kvůli Jódu. V Tesku/Qvantu mají sůl hrubě zrnitou a ta Jód neobsahuje.

S tím ale samozřejmě souhlasím;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 13:26 Muž Landvir [57]
Čau, vůbec bych se toho nebál, já líhl žábrožky jen s kuchyňskou solí a taky se líhly, odkrmil jsem s nima uz dvakrát potěr čichavců. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2010 13:17 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nedoporučuje se kvůli Jódu. V Tesku/Qvantu mají sůl hrubě zrnitou a ta Jód neobsahuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:40 Muž čichavec [0] - Živorodky – sůl
dobrý dan můžu k líhnutí žábronožek použít običejnou sůl

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 18:34 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: darka
Vždy jsem je míval vedle akvária, tuďíž v noci tma. Já bych řekl že i nad solnými jezery musí slunce asi tak jednou denně zapadnout. Dalo by se ovšem polemizovat o vlivu osvětlení na procento a rychlost líhnutí, ale pro potřeby běžného akvaristy tento vliv bude asi marginální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 15:25 jurek – Re: darka
Já svítím pouze přes den,kolem 22.-23.hod osvětlení vypínám a artémka se normálně vylíhne.
A je pravda že u Easy fish jsem světlo také vůbec nepoužíval,stačí i rozptýlené,které dopadá třeba od okna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 15:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: darka
To netuším u mě maj jen světlo který jde z okna a večer něco málo z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 15:11 Žena darka [520] – Re: Dahak
Díky palec , konečně osobní zkušenost ;-) Dnes večer to risknu a zhasnu, doufám, že zítra budou mít mrňata co jíst :-) Ještě jeden dotaz, je jedno, v jaké fázi mají tmu? Když to navečer namíchám a zhasnu, je to jedno, nebo v počáteční fázi líhnutí světlo potřebují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 15:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: darka
Používám také výhradně easy fish a nevidím rozdíl v líhnutí s přídavným světlem a bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:58 Žena darka [520] – Re: jurek
Mám je u akvárka kvůli vzduchování (od Easyfish), líhnou se dobře, ale svítím nonstop a už mě to nebaví ;-), bojím se, že když na noc zhasnu, tak bude problém. Denní světlo tam dopadá minimálně, takže na to spoléhat nemohu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:53 tomele – Re: jose
i živočichové vesměs potřebují světlo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:53 jurek – Re: jose
Reálné zkušenosti jsem napsal,nebo neumíte číst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:46 jose
je to zivocich, nie rastlina, mal by sa liahnut aj bez svetla coze zaujimali by ma realne skusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:40 jurek – Re: darka
Ono hodně záleží na druhu artémie,některým svítit musím,jiným ne.Pokud se Vám nelíhne bez světla,světlo dejte,pokud ani potom,pak je problém jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: darka
Já je mám u okna bez speciálního osvětlení a líhnutí je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:36 Žena darka [520]
Chci se zeptat, jestli je opravdu nutné po celou dobu líhnutí artémiím svítit? Teplo mají i bez světla, mám je v láhvi se vzduchováním, ne v chovné misce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 23:36 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: darka
Chce to zvlášť nádrž která je podobně jako akvárium zaběhlá, Například staré akvárko, kde na dno dáš cca 2-3cm písku. Vodu použij z akvárka a půl čisté odstáté s mořskou minerální solí. Můžeš zavést jemné vzduchování a nech nádrž 14dní až měsíc zaběhnout, podobně jako akvárium.
Výměna vody: stejně jako u akva, 1x za týden 1/3, Voda musí být odstátá 24 hod a prostá NO2.
Krmení: Střídmě kvasnicemi rozpuštěnými ve vlažné vodě, pár kapek! dávkování podle počtu jedinců, další dávka většinou po vyčistění kvasnicového zákalu vody. U větších jedinců lze použít prachové krmivo.
Za těchto podmínek by měli přežít do dospělosti, kvalita vody je rozhodující! stačí překrmit a artémka jde do háje díky znečištění vody NO2 nebo bakteriální zkáza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 14:29 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: darka
Tady jsou skoro všechny informace:
akvaristik.cz/…
Krmení: Liquizell a Mikrozell
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 14:20 Žena darka [520] – Re: DrBolíto
Čím, zda měnit vodu, pokud ano, jak často a zda dodržet stejnou salinitu jako při líhnutí, do jaké velikosti se dají artémie odchovat, atd.?
Asi jsem špatně formulovala otázku ;-) , měla znít zřejmě takto: Jak udržet již vylíhnutou artémií při životě? ;-) Líhnu ji pro potěr, ale více jak 2 dny živá nevydrží, nestíhám ji zkrmit. Když dávku vody i sušené artémky (mám momentálně k dispozici jen Hobby od Dajany, tam už sůl je) úměrně snížím, nevylíhne se nic, když poměry zachovám, sice se vylíhne, ale mám velké přebytky, které bych chtěla udržet při životě pro ostatní rybky. Zkoušela jsem artémku krmit Micronem i tekutým krmivem, ale bezúspěšně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 06:30 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: darka
"Čím": Osvědčila se mě značka EasyFish Artemie.
"Zda měnit vodu": Měnit vodu jako obvykle, 1x za týden nebo dva.
"Dodržet stejnou salinitu": V žádném případě! Artemie vydrží zhruba hodinu v akváriu, ale to už by měla být všechna sežraná.
"do jaké velikosti se dají artemie odchovat" Dá se odchovat X generací, na to je ale potřeba jim vytvořit podobné prostředí v kterém obvykle žijí. Můžete zkoušet, ale nevyplatí se to, spíše jako pokus. Já odchoval 2 generace v 0.5l vody z akvária s mořskou solí s minerály.
Při krmení nezapomeňte, že málo znamená někdy více!

Zde moje Video Artemii: photografie.kvalitne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 21:22 Žena darka [520] – Krmení artémií
Má někdo z Vás vlastní zkušenosti s krmením vylíhnutých artémií? Čím, zda měnit vodu, pokud ano, jak často a zda dodržet stejnou salinitu jako při líhnutí, do jaké velikosti se dají artémie odchovat, atd.?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 20:50 Muž SAA [9] – Re: Bak
Artemie která se u nás prodává jako odskořápkovaná se nelíhne, nevím, zda jde o důsledek denaturace proteinů. Dá se ale sehnat odskořápkovaná která se líhne - Embryon a taky se dá zbavit skořápek se zachováním líhnivosti, viz: killies.com/…. Tuhle metodu jsem ale nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 20:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Easy Fish odskořápkovaná
Mám chápat že proces odskořápkování sebou nese denaturaci bílkovina ztrátu líhnivosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 20:14 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: mirlun
Pro některý potěr jsou mražené nevhodné, protože je prostě nepřijmou. Živé jsou živé. To je prostě příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:16 Muž mirlun [48] - Rostliny – vyplatí se artemie?
jak moc jsou "instantní" výhodné? má někdo zkušenosti a může srovnat s mraženými(cenou) ? váhám nad pořízením instantních a vyzkoušet tvorbu líhně, když zmražená potrava se dá sehnat vcelku levně...
toto není provokace, to je dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:16 Muž motýlek [275]
když mám málo potěru a málo času, tak vylíhlé nauplie artemií po třech dnech scedím a dám novou vodu ... stačí pak už méně slaná ... ale někdy to po dalších dvou či třech dnech už musím vylét - dost to zapáchá ... ale lepší je to nepřehnat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:45 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: kortezhugo
... ano, taky mám informace, že vydrží opravdu dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:20 Muž kortezhugo [983] – Re: akvaristik
...niekde som cital ze aj po 15-tich rokoch sa par kusov "prebralo" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:04 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: sejkbond
Pokud dobře vzduchujete, nebude asi problém. Navíc se artemie nechají krmit a když vyrostou, můžete je zkrmit dospělým rybám. Jinak vajíčka se dají skladovat opravdu dlouho, pokud jsou kvalitní, jejich líhnivost se nesníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 07:48 sejkbond
Dobry den chtel jsem se zeptat cose stane kdyz jsem to prehnal s vajickama a dal jsem jich tam trosku vice stydim muze se neco pokazit ???? jinak semi nejake vajicka vylihly mam stoho velkou radost potlesk protoze jsem je nasel snad po 3 letech a uz jsem vubec nedoufal ze stoho jeste neco bude dik za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:50 jose – Re: hf
atémia sa používa pre jej vysokú nutričnú hodnotu, nejde ani tak o kvantitu ako o kvalitu. Keď si dáš na obed šalát budeš hladný skôr ako po 300g steaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:48 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Dá se to. Tady je docela dobře popsáno jak www.akvaristik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:22 Muž hf [54]
Dotaz. Krmí se hned s vylíhlou artemií nebo je možný ji nechat žít déle aby vyrostla? V podstatě to na nic nepotřebuju, ale tak mě to zaujalo že jsem si koupil jednu násadu jen tak pro vyzkoušení a dám jí sežrat rybičkám jen tak pro zábavu. Takže bych chtěl aby byla asi co největší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 19:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: nickolka
přesně tak, a i jde výrazně poznat že je vylíhlá oproti vajíčkům....

jak jí uvidíš, hned to poznáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:38 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: nickolka
Voda je zbarvená do oranžova vylíhlou artemkou. Když vypneš vzduchování a na líheň posvítíš bodovým světlem, breberky jdou za světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:33 nickolka – artemie
jak poznám,že se artemie už vylíhla??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 18:44 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: kolcun2
Taky ji mám, ale nechápu proč to velké balení mi nějak zvlhlo a už se nelíhne. Kupuji vždy malé balení mám ho tak na 3měsíce, líhlivost i vše ostatní super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 18:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kolcun2
Používám ji a velká spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:55 Mato00
pana beka ja som dal za 425G cca 20€ a tu 70G za 10€ :-D Ako som ty pisal, dobre sa liahne aj pri nizsych teplotach a je drobna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:38 kolcun2
Chcem sa opytat na vas nazor na artemiu na tomto odkaze.
www.akvashop.eu/…
chcem kupit artemku a neviem odkial,kedma niekto dobry odkaz na kupu artemky, poprosil by som ho.. Nechcem vela preplatit, ale hlavne kupit s dobrou liahnutelnostou. Ďakujem......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 15:06 Muž jajaapaja [174] – Re: kolcun2
Tak se podívej tady na začátek jsou tam vyfocené pěstírny na artemky.A hromada popisu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1418