Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 23:04 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kocmim
Jestli tam máš pořád ten velký anubias tak je to celkem jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 23:00 kocmim – kam umistit rampu?
Ahoj, mam akvarko 80x35cm. Poridil jsem si filtr JBL e901. Ma rampu, ktera je dlouha 20 nebo 40cm. Neumim se rozhodnou zda je lepsi umistit rampu na zadni stenu (pak bude delka 40cm) nebo na bocni (delka bude 20cm). Nemate nekdo zkusenost co je lepsi? Prodpokladam ze nasavani musi byt na stejne strane jako bude rampa?

Mam pocit, ze rybky jsou spokojene s umistenym na bocni stenu, protoze muzou plavat v "protiproudu"... ale nerad bych se zmylil a stresoval je

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:27 Muž teakmon55 [6] Re: romant
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:19 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
Poslední věta tvého předchozího příspěvku je ta velmi častá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 20:17 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Chcem si dat predfilter,ale planujem si nejaký vyrobiť.Čo odporúčate,máte nejaké návody?Či najjednodochšie dať na hadicu molitan a hotovo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 14:14 Bacoun – Kompatibilita
Ahoj,
Máte někdo zkušenost,jestli lze bioakvacit od Atmana nasadit na čerpací hlavu Aquael pat mini

Předem díky.

www.akvarista.cz/…

+

www.sklorex-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2016 15:16 Muž 150koni [653] Re: slavko
slavko napsal: dosť ma otravuje už to, že ho musím vypnúť, lebo potom mi všetko zaprská...
řeším dočasným přivřením ventilu na nižší průtok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 08:50 - Re: slavko
slavko napsal: Hmm, nechcelo by sa mi odvzdušňovať pri každej výmene vody, dosť ma otravuje už to, že ho musím vypnúť, lebo potom mi všetko zaprská...
A ešte ak ti po rokoch už nefunguje moc dobre pumpa a upádlujem sa takmer k smrti než začne ťahať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 21:58 Muž TRULY [164] Re: slavko
PRESNE taketo argumenty potrebujem, myslím to v dobrom. TOto ma tiež nenapadlo.
Možno nejaká gumička ktoru len jemne stiahnem na miesto kde je dierka :) Prípadne tam spraviť nejaky ventilček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 21:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: TRULY
Hmm, nechcelo by sa mi odvzdušňovať pri každej výmene vody, dosť ma otravuje už to, že ho musím vypnúť, lebo potom mi všetko zaprská...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 21:09 Muž TRULY [164] Re: romant
:-D ale nie teraz vážne, aká velka by musela byť dierka aby filter zavdzušnila pri poklese?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 17:40 - Re: TRULY
Kúp, namontuj a relaxuj pri akvárku.Ako napísal kolega,ta panika je neopodstatnená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2016 16:09 R Muž afc1886 [14700] Re: TRULY
Asi takhle,někdo dírku má,jiný ne.Já žádnou dírku nemám.Neboj se toho pořád,všechno pořešíš na jedničku a potom ti třeba praskne trubka s vodou ve zdi.První dny budeš možná trochu na nervy,ale potom na to nebudeš myslet. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 11:58 Muž TRULY [164] Re: afc1886
vdaka :)

SAmozrejme otázkami pokračujem :-D
Zaujíma tiež to či ste si niekto upravovali nasávanie, teda či ste si robili tu dierku do sacej trubice.
Mám na mysli ten dôvod aby sa v pripade poklesu hladiny voda zastavila vdaka zavzdušneniu trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 09:32 R Muž afc1886 [14700] Re: TRULY
901 má tepelnou pojistku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 09:07 Muž TRULY [164]
INAč zle som vam podal info, mal som na mysli JBL CRISTALPROFI e901 greenline.
Ja som sa snažil aj na nete niekde nájsť či to má alebo nemá poistku ale nič som nenašiel.
Ak by sa aj poškodil rotor tak počitam že by sa zlomila oska a poskodili lopatky, alebo by to aj vydrelo na vnutornej stene ryhy od lopatiek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 07:47 Muž martinCA [33] Re: TRULY
JBL ma tepelnu poistku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 07:04 -
Tie čo nemajú tepelnú ochranu budú normálne bežať na sucho,akurát hrozne vtedy drnčia a môže dôjsť k poškodeniu rotora.Inak by sa tomu nemalo nič stať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 23:34 Muž Fučikovský [0]
díky vám všem za informace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 21:38 laKatos Re: TRULY
mám oba typy čerpadel. Nebojím se jak jedno tak druhe pustit nasucho. s čidelm mi zahraje a do dvou vteřin se vypne. To bez mi několikrát jelo na sucho a po 5 vteřinách jsem ho ručně vypl. Tomu čerpadlu se po Pěti vteřinách nemůže nic stát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 21:13 R Muž afc1886 [14700] Re: TRULY
Úplně u všech filtrů není.To Jbl e900 nevím jistě,ale myslím že má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:47 Muž TRULY [164] Re: laKatos
no ty si mi teda poradil fakt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:45 laKatos Re: TRULY
nech to běžet bez vody. Buď se ti vypne a nebo vypne ale natrvalo hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:41 Muž TRULY [164] Re: afc1886
tá tepelná poistka je u všetkých filtrov? Zaujíma ma hlavne JBL e900. Viem to nejako zistiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:39 R Muž afc1886 [14700] Re: TRULY
Je tam tepelná pojistka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:33 Muž TRULY [164]
ahojte, zaujíma ma jedna vec. Co sa stane s externým filtrom ak napríklad klesne voda v akvariu napr. v dosledku netesnosti a nasavacia trubica sa dostane na vzduch.
Zhorí rotor filtra? Napr. u JBLe900 (len pre príklad)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 10:59 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Kevin
Neví odkud přišla informace, že proudění vody vadí rostlinám. Obecně je ideální (pokud to umožňuje rybí osazenstvo) jemného proudění vody celou nádrží tak, aby se živiny dostali po celém akváriu a také odpadní látky doputovali z celého akvária až k nasávání do filtru. Problém bych viděla v nasávání za 3D pozadím, ale taky záleží, jak je to udělané. Odpadní látky by se měli dostat k nasávání. I když není problém mít přístupné místo, kde se hromadí a odkud je vždy odkalováním dostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 10:51 Muž kuzmici [13] Re: Yirka
Ahoj, já jsem hlavici Atman i s biomolitanem kupoval tady www.rybicky-rybky.cz/… . Lze si pro to dojít k nim do Malešic, nebo jsou i na burze na Pankráci (příští neděle burza bude).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 10:44 Kevin – Filtrace
ahoj,chtěl jsem se zeptat na to jak jinak dostat co2 po celé akváriu když hodně se píše o tom že velké proudění vody vadí kytkám a ještě bych prosil o radu jestli je dobré nbo spíše nevhodné mít nasávací koš venkovního filtru za 3D stěnou.V prodejně kde jsem ho kupoval mi bylo řečeno že to není problém že to tak taky mají ale u nich bude asi vše jinak jak u běžného akvaristy,díky za nějaké odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 09:58 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Fučikovský
Doporučuji nekoukat na produkty na internetu, ale prostě do první akvaristiky po ruce zajít. Možná nebudou vést čerpadla od atmana, třeba od jiné firmy, ale čerpadlo uzpůsobené na nasazení molitanu (ukončené s trubkou nebo košíčkem) a kostku biomolitanu mít určitě budou, nebo objednají. A pokud ne, není to obchod s aqua potřebami, ale pouze chovatelské potřeby s pár rybami a tam doporučuji nic nekupovat a na nic se neptat.
Jinak v Praze na 100% koupíš atnama, třeba v ZOO Bráník.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 07:10 Muž Yirka [9126] Re: Fučikovský
Úvodem, je to opravdu dobrá volba, rozhodně lepší než drtivá většina vnitřních filtrů. tzv. honičů vody.
To, že není v kamenných prodejnách v Praze se mi ani nechce věřit, protože je to jeden z nejprodávanějších instrumentů. Nicméně na internetu je dost e-shopů s jejich prodejem.
Co se týče nasazení filtrační hmoty, nemá cenu si lámat hlavu již vymyšleným a tam, kde koupíš filtr určitě budou mít i příslušný biomolitan. Vlastní napojení vypadá asi takto:
www.jkanimals.cz/…
Hodně k tématu zde: rybicky.net/forum/12067…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 22:55 Muž Fučikovský [0]
Možná se ptám úplně blbě, chystám se založit akvárium a pročítám diskuze, nechci vnější filtr, byl jsem už skoro rozhodnutý pro vnitřní Eheim, ale nalomilo, nebo spíš zlomilo
mě množství příspěvků, které doporučují militan a čerpací hlavu Atman at, teď otázky, prohledal jsem internet a nenašel jedinou prodejnu v Praze, kde by se dal Atman koupit, ale to je asi ten nejmenší problém, přinejhorším si to nechám poslat, jen mi trochu vrtá hlavou, proč tak doporučovanou věc téměř nikdo nenabízí, není mi jasné, jak je k hlavě připojený molitan, čučím na stránky jedné brněnské akvaristiky která nabízí molitany, je v nich vidět nějaké hrdlo pro nasazení, hned se dočtu, že foto je pouze ilustrativní, že trubka není součástí dodávky...jsem z toho trochu jelen, co čerpcí hlavy Hailea? Omlouvám se, ale říkám si že líná huba je holý neštěstí, tak se radši ptám, díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:37 Stuco – Fluval c4
Ahojte
Chcel by som Vás poprosiť máte niekto filter fluval c4? Nikde sa neviem dopátrať rozmerou ak by ho bol niekto ochotný zmerať bol by som velmy vďačný. Hlavne šírku a koľko prečnieva nad vrch akvaria. Mam totiž drevenny kryt vyrezal by som otvor len neviem či vojde ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 04:44 R Muž romant [27987] Re: Uno
Super, tak jenom den před odstávkou vyměň polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 04:39 Uno Re: romant
Mam filtr JBL e1500 a akvarko jede 2 mesice takze jsem ho vzhledek k zajetosti jeste necistil.Prutok a kvalita vody se nemenila tak jsem zatim nevidel duvod.Vodu menim kazdy tyden vic jak tretinu.Kvetinu nemam ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:55 - Re: Uno
Nedávno som podobnú odstávku mal i ja.Ak je voda pred odstávkou dobre prekysličovaná a je v nádrži dostatok rastlín, ktorý po opätovnom spustení elektriny nakopne fotosyntézu tak v pohode.Mám L-ká/ ancíky/ Malawi i Tanganyiku/ afriku.Všetky ryby to dali v pohode.Ideálne pred plánovanou odstávkou urobiť čiastočnú výmenu vody.Po odstávke môžeš nádrž naočkovať baktériami pre rozbeh nitrifikácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:44 R Muž romant [27987] Re: Uno
Kdy příští týden? Kdy naposledy jsi filtr čistil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:43 Uno – omezeni filtrace 10 hodin
Ahoj lidi.

Mam dotaz.Mam 300l malawi a pristi tyden maji u nas vypnout na 10hodin proud.Tim padem nepujde samozrejme filtr a tim padem še nebude prokyslicovat voda.Dotaz zni mam toto nejak resit, napr nahradni zdroj alespon vzduchovani z alumulatoru atp nebo to ryby v klidu ustoji?

Dekuji za nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 13:00 Radek Segin Re: romant
Tak že to je jedno, jen ta od Atmana by v akvarku nevypadala moc dobře?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 15:53 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Prase nebo hrdlička, hlavně když mají vocas, tak asi tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:37 Radek Segin Re: romant
Fotka k příspěvku Nebo myslíte že by byla lepší ta co je na fotce? Ta je origo od Atmana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 14:51 Radek Segin Re: romant
No právě. Ono by to fungovalo i bez molitanu? Tak a Atman už je zapojený v akvárku. Trochu jsem ho zkřížil s Fluvalem, použil jsem od něj vytokovou hubici na Atmana. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 14:25 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
O žádným molitanu jsem nepsal ani slovo, tedy v tom příspěvku kde doporučuji to vytunění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 12:56 Radek Segin Re: romant
No jó kdybych chtěl udělat jak ty navrhuješ tak by mi tam nevlezl už žádný molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 10:23 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Mohlo. :-) Když by jsi chtěl lehce investovat do kvalitního materiálu potom bych do spodního koše dal www.akvaristik.eu/… a do horního www.akvaristik.eu/… . Tím co jsem napsal, netvrdím, že s těma molitanama to nebude fungovat, tyto moderní filtrační média jsou jenom o level výš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 09:23 Radek Segin Re: romant
Jaké kroužky, trubky? V tom Atmanu jsou jen dva koše. Původně to v něm bylo takto: spodní koš molitan, keramika. Horní molitan, vata. Místo té vaty sem dával další molitan.
Mohlo by to tak být?
EDIT-Voda proudí z dola na horu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 08:40 Jonny Re: romant
Diky mrknu na to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 08:21 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Ve směru proudění vody dát jako první kroužky, trubky, potom keramiku a na závěr molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 08:07 R Muž romant [27987] Re: Jonny
Určitě ano, je to o spotřebitelích a producentech, mrkni sem rybicky.net/clanky/1570-obhajoba-jednoduchych-akvarii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 06:55 Radek Segin Re: romant
Nevíte jak ty náplně poskládat dotoho Atmana CF600? Do spodního koše molitan a do horního keramiku?
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=722