Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa vs. citlivé ryby

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

eSHa vs. citlivé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2015 10:38 Žena drvi [2894] Re: Sid
U mě taky, použito (v obou větších akvech) opakovaně i v kombinaci s dalšími léčivy od eSHy a zcela bez problémů - bez ztráty květinky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2015 20:32 R Muž romant [27981] Re: Sid
Jedna zkušenost, ztráty žádný, tedy v rostlinstvu, ale nebyly to žádný špeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2015 20:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – eSHa gdex
Nechci zakládat nové téma, zkusím to tady:
Nemáte někdo zkušenost, jak se tváří na eSHa gdex rostliny?
Předem díky za postřehy z praxe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:13 Žena baletka [624] Re: Yirka
Je to dost možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 08:10 Muž Yirka [9118] Re: baletka
Otázka je spíše to, zda ten problém otíci nepřinesli, respektive nerozjeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 20:00 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
Ano, jsem částečně připravena na určité problémy. Ale moc nerada bych přišla jak o otíky, tak o brochise. Zejména otíci, kteří se nastěhovali před třemi dny, by to mohli odnést :-( Stále ještě doufám, že to buď není krupice anebo že to vyřeším solí. Mimoto puntíkatou neonku v noci odlovím do separé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:57 Žena baletka [624] Re: Zab01
OK, já mám taky dospělé ryby. Uvidím zítra. Dneska to zkusím osolit, teplota je na 28, takže tu prostě nechám a do rána se určitě ukáže. Jestli je to krupička, budou osypané všechny, nejpozději zítra večer... Do té doby použiji sůl, a pokud se to rozjede, risknu to s Eshou. Obě mám doma - Exit i 2000. Naposledy jsem s krupičkou zatočila během pěti dnů přesně podle návodu a akva je dodnes čisté. Tečka se teď objevila v jiném akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 19:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Svědomitě nelze tvrdit, že to ustojí...ono záleží na souhře náhod....voda, teplota, další podmínky v nádrži...ty jsou v každé nádrži jiné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:30 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: baletka
Mně eSHu přežili v pohodě, dával jsem exit i 2000 najednou, ale mám teda větší kusy, nevím jak mladí. Jinak i ostatní sumcovité rybky přežily bez újmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:24 Žena baletka [624]
Zdravím, chci se ještě jednou přeptat: tady sice všichni píší, že Esha (konkrétně Exit) se dá aplikovat ke všem rybám. Já ji potřebovala jednou a odnesli to oba ancistrusi. Léčila jsem krupičku a oba do dvou dnů (bez další příčiny) umřeli. Dneska jsem objevila na jedné neonce bílou tečku, vypadá to jako oodinium. Je to jediná tečka na jediné rybě, ale víme, jak je to s krupičkou. V akva jsou otíci a brochisové. V případě, že bych musela Eshu použít, skutečně to neodnesou?? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 16:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Yana
Po Esha exit přežili všichni a též se množí.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 10:40 Niky Re: Yana
Teplotu není třeba zvyšovat! Naopak je to zbytečné, Exit zabere na 100% a je k rybám šetrný, i k těm nejchoulostivějším ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 23:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Yana
Ancistrusům to nevadí, množej se o 106 i po podzimní léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 20:41 lucass Re: Yana
No tak teplotou toho vážně moc nevyléčíš, jenom urychlíš vývoj kožovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 13:59 Yana – Esha exit
ahojte. Chcem sa vas opytat, tych co ste liecili krupicku u SUMCOV Esha Exitom, ci nezostali po liecbe sterilne, teda ci sa vam rozmnozili? Momentalne mam krupicu aj ja a liecim iba teplotou 29,5

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:52 Žena Danila [4489] - Sumci
Dávala jsem esha pět dní, teď jsme skončili - a bez úhynu. Akvárium je plné sumců, nezahynul ani jeden. Ale kdyby to nebylo tak, že jim šlo doslova o život, raději bych se tomu vyhnula.
viz: rybicky.net/forum/1993
Držím palce
Dávala jsem kombinaci Esha 2000 a Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:46 rolandmynar
No jen bych chtěl napsat, že tady píšou někteří, že eSHa je fůůůůůj, ale třeba nenapíšou, že ji nedávkovali podle výrobce, že do té vody dali pro jistotu i sůl, že vytemperovali vodu někam na 28-29 stupňů a pod. Chci jen říct, že pokud se dávkuje dle výrobce a např. spolu s Exitem, což výrobce taky doporučuje, tak se rybám nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 21:43 JARDA111
esha neni spatna, ostatne jako vsechny leky se musi spravne pouzivat a hlavne pouzivat je vcas a smysluplne. ancisrus snasi vseobecne spatne pripravky s obsahem medi a je treba se pro ne podivat po nejakem pripravku ktery ji neobsahuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 14:43 nigule Re: langosh
diky za odkaz langoshi...podle toho, co jsem cetla v ty diskuzi z odkazu od ltebe, tak to pro ne fakt nic dobryho nebude...
ale tak snad, kdyz jim to clovek neleje kazdou chvili...pro jednou to zvladnou...doufam...
paulinn, diky za podporu ;-) snad to ti moji taky zvladnou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 14:16 paulinn Re: langosh
moje zkušenost - dobrá. eSHa EXIT i eSHa2000. Sturisoma i ancíci v pořádku cca 2 měsíce od léčby. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 21:16 langosh Re: nigule
eSHa 2000 obsahuje - 6,3 mg Ethacridinlactat (antiseptikum), 3,2 mg Kupfer 2+ (měď), 0,26 mg Methylorange, 1 mg Proflavin - upozornil bych hlavně na tu měď, která krunýřovcům určitě nedělá dobře.

Více najdeě tady - www.akvarko.cz/… - pozornost věnuj zvlaště příspěvkům od catfish. X-)

Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 20:59 nigule Re: Anonym
oukej, moc diky! mela jsem prave ob dve zkusenosti tak sem si to radsi chtela overit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 20:38 Muž [] Re: nigule
Kolega to lil k tlamovcům u kterých má bibbicepse a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 20:35 nigule – esha versus sumecci
ahoj, mate zkusenosti s aplikaci esha (konkr. esha 2000) do spolecneho akva?
slysela jsem nazor, ze neni vhodna pro sumecky. ale take, ze sumeckum nevadi. v navodu nic nepisi.
diky n.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1737x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/372-esha-vs-citlive-ryby