Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instalace tapety za akvárium

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Instalace tapety za akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:58 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Maza
Hm, skúsim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:51 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: geminika
Vzduch nevím, mě zůstává pod fólií spíš voda a ta tak po měsíci vysychá. Snad bude stačit jemně propíchnout a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:30 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Maza
No, myslela som , že to bude jednoduchšie, lebo som nedávno lepila fóliu na 45 l a to išlo ako po masle. Žiadne bubliny a pekne sa prisala. Použila som tú istú fóliu a je to celkom ináč. Nehovoriac o tom, že som sa s tým narobila a aj tak je to škaredé. Je šanca, že ten vzduch časom vyprchá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2010 13:25 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Já lepím fólii tak, že položím akva na přední stěnu, zadní stěnu vyčistím a pořádně postříkám vodou s kapkou jaru. Pak odstraním cca 10cm pásek papíru z fólie, ještě jednou postříkám sklo a ten kousek fólie bez papíru položím na sklo a mírně přitlačím - jen tak, abych mohl postupně oddělávat krycí papír z folie a nemusel ji přidržovat.
(Lépe, když to dělají dva, pak můžeš postříkat celou plochu stěny, odlepit celou folii a pěkně z jedné strany na druhou ji do té vody položit.)
Pak za vydatného podstříkávání vodou postupně odkrývám a pokládám fólii přes celé akva. Potom je nejdůležitější od středu postupně vytlačit stěrkou všechnu vodu a bublinky pryč směrem k okrajům. Neboj se přitlačit. Když je hotovo, oříznu přebývající fólii, pěkně šikmo po hraně skla.
Fólie musí plavat - nešetřit vodou. Málé bublinky se občas objeví, ale ty časem vyschnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 13:16 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: salonka
Ak ti je ľúto za gupkami, tak ti dám tie moje, lebo ja ich nechcem. Skaláre si teda vezmem. Skúsim to trochu odlepiť a pomocou saponátu prilepiť, či to pomôže. Teda ak to pôjde. Mne sa tie strapaté rastlinky páčia. Chcelo by to viac Vallisnerie a nejaké veľkolisté. Len tie sú náročné na svetlo a neviem, či im 2x18 W bude stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:27 Žena salonka [2] - Cichlidy – bublinky pod tapetou
podľa mňa to časom rastlinky zakryjú,ale bude ich musieť byť viac.A Ali,ja by som tam nedala tie rastlinky,čo máš,kúp pevné a veľké Anubiasy a také výrazné rastliny,nie tieto málo výrazné.Nveiem,ako sa volá to strapaté,čo tam máš,ale to by som tam už nedávala.A vrátim Ti asi aj skaláre do novej nádrže-naháňajú a ožierajú Black Molly a požrali aj časť gupiek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:15 Žena Linduš [166] – Re: geminika
ajaj, ta je modrá, tam to vyskakuje víc.
my měli akvárko vyprázdněné, otočené a stejně se to nevychytalo.
nelepila bych to znova, to jsem si radši s těma bublinkama vyhrála
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:05 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tu je vidno celú zadnú plochu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:03 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Linduš
Fotka k příspěvku Takto to vyzerá z blízka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:35 Muž Miras [111] – Re: geminika
jedin strhnout a pomocí jarové vody nalepit novou, ta stará se určitě poškodí :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:33 Žena Linduš [166] – Re: geminika
hele, měla jsem bublinek mraky (a to to opravdu pečlivě se mnou lepil šikovný chlap), taky jsem propichovala, koukala jsem přes akva a tapetu škrabala nehtem...
teď už je nevidím. snažím se to mít zarostlinované, zadní stěnu nečistím od řas, ale i když se podívám důkladně, fakt žádné bublinky nejsou znát.
opravdu je to tak hrozný? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:52 Žena geminika [39] - Živorodky
"Práce chvatná, málo platná." Včera som založila nové akvárium a nalepila som samolepiacu fóliu. Snažila som sa, aby tam neboli bubliny. Lenže oni tam aj tak sú. :-( Tie väčšie som prepichla so špendlíkom, ale je ich veľa. Ako sa ich zbavím? Treba to odlepiť a znovu nalepiť na Jarou potreté sklo? Neznehodnotí sa fólia po odlepení? Len akvarko už je naliate tak ho nemôžem odtiahnuť. Za ním je medzera asi 20 cm, možno by to na manipuláciu stačilo. Čo je lepšie? Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:03 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Danila
Tak nevím, moje rybičky na zrcadlo nic neříkaly, že by se jim to líbilo, nebo že ne... Taky jsem se jich ale neptal. ;-)
Zkusil jsem dát fotku do profilu, nevím, jestli je to z ní patrné, jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:09 Lenka začátečník – Re: Johanka
No to jsem se právě chtěla zeptat,jestli je lepší jen jedna barva, nebo třeba dvě barvy slité do sebe? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2009 01:55 Žena Danila [4489] - Sumci
Akvárium se zrcadlem jsem měla,nic moc, rybám se to nelíbilo, používám po vzoru zahraničí silnej polyetylénovej černej pytel:-) a vypadá to dobře, je to levné a rychle udělané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 17:23 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Kristýna
Zkusím to vyfotit, aby to bylo vidět. Pravda je, že v nádrži je vždy více světla,než okolo, proto se tam zase až tak dobře nevidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2009 15:49 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – RE: akvaristik
Asi to bude zajímavé, ale jen v hustě zarostlé nádrži, když je v akvárku jenom pár šutrů, kořen a pár rostlinek, vždycky musí být v odraze vidět foťák a osoba, jenž fotí. :-) Zajímavé by bylo sem načíst nějakou fotku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 14:39 Žena Johanka [57] – Re: akvaristik
Nevím..když si to představím..nepůsobí to chaoticky?A co to dělá při focení?Chtělo by to vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 14:24 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Sid
Nevím,jestli jste to někdy zkoušel - tedy akvárium se zrcadlem. Sebe sama si v zrcadle ani nevšimnete. Když někdo u nás kouká do nádrže a já se pak zeptám, co je na zadní stěně, nikdo neumí odpovědět. Skutečně to funguje. Před týdnem jsem to někomu radil u nás a od ne mě zeptal, jestli bych mu to nemohl ukázat, jak to vypadá. A přitom si předtím naši nádrž prohlížel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 13:46 Žena Johanka [57] – Re: Lenka začátečník
Přesně tohle jsem si říkala taky,ale postupem času jsem změnila názor.Já se černý bála,že to bude příliš temné.-Ale jak už tady bylo psáno,záleží na vkusu a na tom,jak moc a čím to chceš osázet.Já mám černou v odchovničce a současnost je taková,že v ní množím roslinky.Když byla bez nich,vypadalo to smutně ,ale teď v kontrastu se zelenou-fakt moc pěkný.Jestli se bojíš ,zkus tu modrou-Švíco to má pěkný .Jen by se mi líbil přechod od tmavší ke světlejší,ale to jsme už u toho vkusu-)) Já za sebe říkám jen-cokoliv lepší ,než holá stěna.S tapetou to vypadá celkově uceleněji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2009 13:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: akvaristik
Nesmí ale člověk v tom zrcadle koukat na vlastní Gesicht... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2009 13:37 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Lenka začátečník
Já osobně každému doporučuji na zadní stěnu akvária zrcadlo. Je to velmi efektní, není to kýč a akvárium je daleko hlubší. Mám to takto ve většině nádrží. Když se do nádrže koukáte, vůbec Vám nepřijde, že koukáte do zrcadla. Vřele doporučuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:55 švíco – Re: Lenka začátečník
Záleží hodně na tom, jak moc máš rostlinek a jaké jsou barvy (tmavě zelené, světle zelené, červené) a jak intenzivní máš osvětlení... já jsem nyní zvolil tmavě modrou a nelituju, navíc jsem za akvrákem utvořil jakýsi oblouk , takže papír není přímo na skle (skla se dotýká na krajích, uprostřed odstává) a tvoří to zajímavej prostorovej efekt díky hloubce odrazu světla od papíru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:51 Muž Miras [111] – Re: Lenka začátečník
není to je v poho, ale klidně dej tu modrou třeba, záleží na vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:48 Lenka začátečník – Re: Johanka
A není černá moc tmavá? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:08 Žena Johanka [57]
Souhlas-samozřejmě je to otázka vkusu ..Jednobarevná tmavá nejlépe černá..Lépe vyniknou rostlinky a dobře se fotí..Já ji nezvolila a lituji.svýho času jsem měla zadní část natřenou tmavým Balakrylem a taky moc pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:58 Muž Miras [111] – Re: Lenka začátečník
tak hlavně rybkám je to úplně jedno, jde jen o estetický vzhled, přičemž bych tam dal jednobarevnou, černou, modrou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:46 Muž Jirka88 [6]
Nutné to neni, ale určitě to je lepší než koukat do zdi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:34 Lenka začátečník – Tapeta ,nebo ne???
Prosím vás, je nutné dávat na zadní stranu akvárka tapetu???
Asi to je lepší ,že ano??? ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 20:50 malond – Silikonový olej
Ahoj, myslíte, že můžu na přilepení tapety použít tento olej? www.olejshop.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:50 Muž Jrk [143] Re: sokar
Přesně tak, jak píšete. Takto se to dělá. Má to tu ohromnou výhodu, že tapetu můžete pořádně usadit, vytlačit vzduchové bubliny. Kousíček by možná šel nalepit "nasucho", ale na takovou plochu jako je sklo akvária, by nebyl uspokojivý vysledek. Bylo by to samá bublinka. Jo a navlhčit můžete i lepivou stranu folie!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:13 sokar
Zajímalo by mě to lepení na sklo pomocí jaru.
Já když sem si zkoušel nalepit trochu té černé tapety,tak sem ji sloupl a tou lepící částí ji přikládal na sklo.To mám jako nejdřív sklo akva navlhčit vodou s jarem a pak tou lepivou částí přiložit na vlhký sklo??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 04:55 Muž Jrk [143] Re: Jirkatt
K tomu lepení tapet: Když jsem si lepil tapety na svoje akvárka, taky jsem se snažil pečlivě vytlačit všechny vzduchové bublinky obdobným způsobem. Pod tapetou se mi vytvořil šedý film, způsobený vlhkostí, ze kterého jsem byl zpočátku nešťastný, myslel jsem, že něco dělám špatně, když do 2 dnů nezmizel. Chce to počkat, jestli si dobře vzpomínám asi týden (až to pořádně vyschne), a výsledek byl perfektní! Dále bych chtěl varovat před použitím samolepících tapet, které byly před lepením přeloženy. Myslel jsem si, že "se to přilepí", ale takto způsobené bubliny se mi nepovedlo žádným způsobem odstranit, musel jsem použít tapetu novou, nepoškozenou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 22:54 Muž JohnyD [6]
Měl jsem stejný problém, tapeta se mi vždy odlepila, někde udělala bublinky a na některých místech byla tapeta odlepená od skla, takže byla špatně vidět. Pak jsem akvarium postříkal vodou, postupně jsem ji vytlačul a vypadalo to úžasně, ale za týden voda vyschla a samozřejmně se udělali bublinky. Pak jsem došel na zajímalý nápad, nastříkal jsem akvarium silikonovým olejem, přebytek vytlačil ven, výsledek je vynikající,žádnébubliny, žádné odloupléé místa, tapeta drží skvěle.

Sice jsme se doma pak málem utloukli, protože se silikon dostal na lino tak jsme trošku bruslili, ale aspoň byla zábava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:12 00fantomas
alebo daj vodeodolnú tapetu do vnútra akvária a budú tie farby stále krásne... Ja to mám takto už pár rokov a žiaden problém.... Ak sa to trochu zariasi , tak pri výmene vody ked sú riasy mimo vody, prejdem po nich na tapete vlhkou handričkou so soľou a tie idú ľahko dole.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 14:25 Žena darka [520]
Místo oleje doporučuji lékařskou vazelínu v tubě, za pár korun z lékárny,dobře se s ní dělá, napatlat sklo a roztáhnout tapetu, bubliny jsem vyhnala čistým vlhkým hadrem,akva je taky cca 5cm od stěny.Okraje potom olepit průhlednou lepicí páskou,drží to cca rok a zatím bez problémů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 14:00 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Vodu s jarem ne, ani s olejem. Časem se vypaří a bude k ničemu - ideál asi čistý olej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 12:38 Muž agent007 [47] – Proč voda a jar?
Voda s jarem se používá tehdy, když lepíte samolepící tapetu nebo (samolepku)na nějaký povrch. Voda s jarem proto, že po nanesení samolepky, s ní můžete ještě chvíli hýbat. Jakmile máte samolepku usazenou tak jak potřebujete, vytlačíte vodu s jarem stěrkou z pod samolepky. Pokud by jste vodu s jarem nepoužili, už by jste se samolepkou nepohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 11:07 KubaD – Re: ezechiel
to já mám udělané taky, i když to byl porod...ale není to na to sklo přilepené olejem/vodou, ať to je syté ty barvy.
mě napadlo, že bych ten papír namočil (olej/voda) a postupně to shora stahoval škrabkou na řasy, kde se dává žiletka nebo něčím podobným a nakonec bych to oblepil tou izolepou. ale myslel sem, že někdo zná nějaký lepší způsob
je teda dobré použít bodu s jarem?a co jak tam trošku jaru náhodou ukápne? to by bylo asi hodně zlé že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 11:01 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: KubaD
Normálně jsem to uřízl podle velikosti akvária, zastrčil shora za sklo a přilepil postupně jednotlivý strany ke sklu izolepou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 10:31 KubaD – Re: ezechiel
no "nějak se to tam podařilo dostat" je hezké, ale jak?:-),mi se to tam asi taky nějak podaří dostat, ale potřebuji nějakou fintu nalézti:-).
někdo tu něco psal o jaru s vodou. olej mám jen olivový, který sem ukradl rodičům, když sem byl u nich doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 10:10 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: KubaD
Já byl v úplně stejné situaci - asi 2 cm mezera a nechtělo se mi to posouvat - nakonec jsem to tam prostě nějak dostal, celkem to šlo. Pro dokonalý kontakt tapety se sklem (dobré barvy) je možné tapetu natřít třeba olejem a pak dobře přilepit na okrajích. Možná by se našlo i něco lepšího než olej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 08:46 KubaD
zdravím, potřebuji prosím trošku poradit, mám problém:-)
tapetu jsem nenalepil před zkompletováním celého akvária, ale že to tam dám potom, chyba, barvy nejsou syté, všiml sem si toho, když mi dozadu káplo trošku vody a barva na pár místech UPLNE jiná, krásná.
teď otázka: neznáte někdo náhodou nějaký fígl, jak to tam dostat, aby to bylo celé syté, když mám vzadu mezi akvárkem a stěnou zhruba 2 cm? jinak akvárko je plné ryb - odsunutí velmi pracné a pro ryby nedobré

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 21:53 Muž metal [96] - Cichlidy
da sa pouzit aj cierny alebo modry igelit.existuju velke igelitove vrecia a ked su pokrcene vyzera to ako bridlica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 17:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Marta90
...nechci ani utrácet za novou tapetu...
Nevím, jak velké máte akviško, ale černá samolepící tapeta přijde na pár desítek korun... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 17:22 Marta90 – Re: jirka4
mám stejný problém, zrovna jsem se chtěla zeptat co s tím? Poraďte prosím někdo. Já teď nechci natírat zadek akvárka a nechci ani utrácet za novou tapetu. Když tak bych to řešila až po Vánocích, potože teď mám spoustu jiných poviností. Tak jestli je nějaká finta jak to tam nalepit, aby to aspoň na ten měsíc drželo. Pak po Novém roku bych si to asi natřela, je to dobrý nápad potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:55 Muž Sprachys [48]
ja mam krevetarko s cernym pozadim ale nejdou mi nahrat fotky k nemu... jedine to poslat sem na forum ale je to foceny mobilem.... mam napatlanou zadni stenu cernym silikonem (www.horacovoakvarium.cz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:24 Muž BLACKJakub [0]
U me v prezentaci take najdes akva s cernym pozadim jen doporucuji lepit jeste pred napustenim, u me to nedopadlo uplne nejlip ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 08:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Fajnxman
Ja také. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 23:40 Muž Snofrev [54] – Re: Fajnxman
já mám třeba černou samolepku a je nás tu mnohem víc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 27949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3719-instalace-tapety-za-akvarium?od=397