Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2009 19:51 Muž Yirka [9123] – Re: Afroman
Pohlaví není lehké poznat. Zeptám se ještě (stáří nemusí být rozhodující hledisko) Jak jsou velké?
Jinak pohlaví lze mnohdy rozeznat až dle tvaru urogenitální papily v době tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:49 Afroman – skalar
mam ich v 250litrovom akva a newiem rozoznam pohlavie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2009 19:48 Muž Yirka [9123] – Re: Afroman
Mít tři skaláry a doufat že se mezi nimi vytvoří pár ke tření je naivní. Znovu ještě opakuji otázku: kde je chováš?, v prezentaci je nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:47 Afroman – skalar
Haimdol:mam 3skalarov len newiem dobre rozlisit pohlavie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:47 Muž Yirka [9123] – Re: Afroman
Kolik jich máš a v čem, nemáš je v tom svém malém akvárku? A máš vůbec pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:45 Afroman – skalar
mam asi tak rocne skalare ,,mohli by uz mat male
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:44 R Muž Silent [5949] – Re: Afroman
Kolik těch skalár máš? Chovné páry by se měli vybrat sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:43 Afroman – skalar
Haimdol:to som uz cital
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:42 Muž včelař [44] – Re: Afroman
Mně se některé páry vytírali samy pravidelně bez problémů a nějakých změn. Jiné se mi nepodařilo vytřít vůbec, ať jsem dělal všechno možné. Možná se jeden druhému nelíbili. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2009 19:40 Muž bugei [6] - Cichlidy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2009 19:38 R Muž Silent [5949]
Takhle: rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska stačí použít vyhledávač. Ono aby se třeli jaksi musíš mít ryby obou pohlaví. Ale v atlase je vše a polopatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:37 Afroman – skalar
prosim vas ako spravim vhodne prostredie pre vytretie skalara mam ich uz dlho a nic cital som clanky aj na tejto stranke a nepomaha prosim o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 19:36 Afroman – skalar
ako na to

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 23:49 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: jaa
U prvních výtěrů to neni nic neobviklého, to že u tření nikdo nasistoval by si zjistil tak, že by byly jikry prázdné (průhledné), vzhledem k tomu že sou fuč se toho asi nedopátráš. Leda že by si pozoroval zvěčenou papilu u nějakýho jinýho skalára. Místo ke kladení si pár vybíra společně, kdyš se na nějakém místě schodne, pak dojde ke tření(to může trvat několik dnů). Patrně byla zpárovaná ale z nějakého důvodu se pár rozpad, možná to bude ta kterou prohání. Vůbec by sem si s tím nelámal hlavu obvzlášt u prvních výtěrů, skaláři jsou hodně náruživý. Ke spárování nebo ke tření je můžeš trochu vyprovokovat, tak, že napodobíš monzun, při výměně vody jim tam dej o 5°C chladnější vodu. To je pro ně signál, že to nejvhodnější období ke tření. Tak hodně zdaru a ad se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 21:33 Muž jaa [5]
zdravim vsetkych odbornikov na skalarov........Dnes sa mi vytrel skalar a kedze to bol jeho i "moj" prvy vyter, tak mam zopar otazocek.......
1)co ma najviac trapi,vytierala sa sama, asi nema samca zparovaneho. V akva mam okrem nej este 5dospelich ryb(neviem ci samcov alebo samic, ale este ani jeden par) je moznost ze si najde samaca aj ked sa uz prvy krat vytrela a su spolu vsetci v akva uz nejaky cas?
2)pred vyterom si vobec necistila miesto. Preto to bolo pre mna aj neocakavane, skor si ho cistila az ked do kladla a ostatne ryba jej to zozrali(tak behom hodinky),moze to byt problem alebo je to jej prvorazova neskusenost?
3)aj ked uz je asi prazdna a nema co klast, stale ma vonku kladielko a chodi poliste a snazi sa nieco klast aj ked jej to uz nejde, je to mormalne?
4)aj ked si chrani ikri (ktore su uz ale zozrate) a svoje teritorium, tak odhana len jednu rybub a to jednu z ostatnych skalar co su v akva, ziadnu inu rybu sa nevsime, len tuto jednu a riadne ju prehana. Co to moze znamenat?
Dakujem vsetkym skusenejsim za odpovede

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 23:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miloon
Uvaříš vajíčko natvrdo,vyjmeš žloutek,který před krmením rozdrolíš a rozšleháš ve vodě,no a tím krmíš...
Nejlepší je ale krmit nupliemi žábronožky solné(artemia salina),nebo podle plůdku prachovou potravou(viřníci,nálevníci,trepka,nauplie buchanek...)
Problém je však v tom,že žloutek rychle kazí vodu,takže se musí častěji a ve větším množství měnit voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 22:32 Muž miloon [4]
ahoj...vysvetli mi niekto ako je to s tym zltkom?ako ho pripravit na krmenie pre ikri akalarov...normalne uvarit vajicko?...alebo ako...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 08:03 Muž Yirka [9123] – Re: discus
K dobrým radám discuse ještě přidám, že jikry je nutno průběžně kontrolovat a bílé odsávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 23:38 Muž discus [127] – Re: rasto
Treba tam dať aj vzduchoví kameň a nastaviť ho tak, aby jemne fúkal na ikry. Treba ta nakvapkať niečo proti pliesni. V akvaristike dostať kúpiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 22:51 rasto – pomoc
Poradte.Mam ikry od skalaroch na keramickom ihlane.Odelil som ich do prazneho akvaria.A mam na nich pustene filtrovanie.Je to spravne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:50 Muž Johns [30] - Cichlidy
artemie přežije v akvárku tuším den nebo dva nějak ji nevylovuj neboj až zjistí co to je už nebudou chtít nci jiného já dyš sní krmím potěr terčů nejdříve si toho ani nevšimnou pak je naštvou ty žábronožky plaváním a už po nich jdou jako piraně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:39 Muž Landvir [57] – Poraďte prosím
Zdarvím všechny akvaristy, mám malý dotaz. Dnes jsem vylíhl artemii a zkusil jsem ji podat potěru čichavce zakrslého, podotýkám že má 12 dní. Všude čtu, že se má podávat až od 14 dne ale ja to zkusil už dneska. Potěr ju ale nežere. Je možné, že je ještě moc mladý?? A ještě mám dotaz jestli mužu tu artemiii nechat volně ve vytíračce nebo ju nějak vylovit aby nekazila vodu nebo něco, když ju potěr nechce?? Díky moc za odpovědi. Landvir

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 12:09 Muž discus [127]
Fotka k příspěvku Do pet fľaši dám 1liter vody, 2 malé lyžičky soli a artémie podla potreby. Potom treba dobre vzduchovať.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 22:48 Muž jajaapaja [174] – Re: terkakoudelka
Půl polévkové lžice na 1,5 litru vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 21:30 Žena Alena.sv [89] – Re: terkakoudelka
Taky hezký večer. ahoj A ať se to podaří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 21:26 Žena terkakoudelka [0] – Re: Alena.sv
Tak já to vidím, že do 0,3 dám cca půl lžičky... Udělám si radši dvě - tři sklenice s různým poměrem, kdyžtak to sbaští ostatní rybičky :-) . Díky moc a pěkný večer ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 21:11 Žena Alena.sv [89] – Re: terkakoudelka
Hmm,to já teda taky ne,i když už jsem taky měla nasolenou.Jestli jsou to jen hnědá vájíčka,tak osol,jestli je to s bílým práškem(solí)stačí dát jen do vody.Toho se ale musí dát větší množství,protože ve směsi je poměrně víc soli,než vajíček.Myslím,že jsem dávala asi 1 lžíci na 0.5 litru vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 21:04 Žena terkakoudelka [0] – Re: Alena.sv
No... právě že tam návod je, ale ne česky. Co jsem vyčetla, tak jen nasypat do půl litru vody. Takže předpokládám, že už nějak nasolené jsou, tak nevím, jak teď vychytat ten poměr. Dostala jsem tip od jednoho chovatele, který to dává líhnout do skleniček - předpokládám 0,2-0,3L, tak si tak tipuju půl lžičky soli? Ale tady všude čtu poměr pro 1,5 litru, tak si s tím nevím rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:57 Žena Alena.sv [89] – Re: terkakoudelka
Ahojky,měl by tam být návod.U artemie od easy fish uvádějí: 1 čajovou lžičku artemie a 1 vrchovatou lžíci soli na 3 litry vody, teplé 26 - 28°C.Silně vzduchovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:30 Žena terkakoudelka [0] – Sera artemie - pomoc
Ahoj lidi, potřebuju poradit. Koupila jsem pytlík artemie od Sery, má se to nasypat do 0,5L vody a nic víc. Když ale potřebuju nechat vylíhnout jen trochu, má se ta voda nějak dosolit? Pomozte prosím, zítra už bychom měli krmit. Díky :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:43 Muž motýlek [275] – Re: deathfoe
jo, občas to v nouzi či kritické situaci také udělám, ale pokud to dělám plánovitě, tak se tomu vyhýbám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:37 kolcun2
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:31 Muž deathfoe [58] – Re: motýlek
To jo, ale dá se přelovovat i nějakou skleničkou (teda jestli do ní něco chytne :) ) nebo skleněnou fajfkou, prodávanou k tomuto účelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:29 Muž motýlek [275] – Re: kolcun2
možná jsem přesně nepochopil, ale dělá se to tak, že tření (nebo vývoj jiker až do rozplavání) se nechá v malé nádrži (dle druhu 5-30 litrů - výjimky více) a po nějaké době (dva týdny až měsíc) se celý obsah nádrže opatrně přeleje do rozplavávačky - samozřejmě už musím mít připravenou vodu stejné kvality a teploty ... před překlopením z vytíračky odsaju kal a nechám vody méně než polovinu - zase záleží na citlivosti toho kterého druhu rybek ... v žádném případě nepřelovovat síťkou - to i tak obyčejné rybky jako třeba dania pruhované mohou být trvale deformovány ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:09 Muž bugei [6] - Cichlidy
www.cesky-cichlid-klub.org/…

tu si najdete vsetko ohladom pterophyllum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:37 kolcun2
Chcem sa opytať. Rozplavavju sa mi skalary v 30 l akva. Mam par ktory chcem prelovit na vytretie do 30. Ked vylovim rozplavajuce sa rybky, nepoškodim ich nejak??? prsím o radu, čo s im a kde by som ich mohol dať. Mam 120 l a 30L. Môžem ich dať do nejakeho pohára?? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 19:59 Muž jajaapaja [174] – Re: pavco
Akriflavin stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 19:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
Na za plísnění jiker se používá Akriflavin,mám s ním nejlepší zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:51 Muž Yirka [9123] – Re: dan
Hypermangan, nevím, ale mně fungoval normální preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:30 dan – Re: zeck
samice se určitě netřely jelikož už se mi vytřeli a z potěru zůstalo cca 15 kousků...
ninak voda: 6,8-7ph
5 kh
0 no2
20-40 no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:23 zeck – Re: dan
Jakou máš vodu ? Netřeli se jen 2 samice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 18:19 dan – ...
Čau
dnes se mi vytřeli skaláři a list jsem dal do jiného akqu ,už jsme to zkoušel ale většinu to napadlo plísní ikdyž jsem vedle listu dal vzduchovací kamínek.Tím jsme se chtěl zeptat jestli bych mohl dát hypermangan nebo jinou "dezinfekci"do akqu(10 l) diky čao ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 15:58 Honza1 – Re: vena
Diky za info vam vsem. No nevim jak u vas, ale u nas jsem Artemii shanel ve 4 zverimexech a sehnal pouze obri davku asi za 380,- Kc. Nic jineho nemaji. V jednom ma pry pan vazene, ale zrovne dnes jak na potvoru nic. Zatim vyckavam az to priveze a zkusim to vajicko. V jednom ze zverimexu mi nabidla pani to same krmivo ca mam doma... Proste nic super nabidka rozzureny.

Drzte mi palce. Pavi vocka rodim jak kulomet, ale Skalari, to je pro me velka novinka.

Porad vaham s tou druhou nadrzi - je mala a zrovna tam mam pavi ocka...

Tech prcku je strasne moc - cca. okolo 100 mozna vic.

Ty stare zarodky s plisni jsem nakonec vycistil pinzetou. Uz je to cisty a cile se to tam mrska
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 15:06 Muž Snofrev [54] – Re: motýlek
"speciální" sítko jsem kupoval za 9 kaček v domácích potřebách
je to sítko na čaj s velmi jemnou sítkou na dně zatavené do té umělohmotné obroučky
někde jsem to tu viděl na fotce

nepropadne tím ani jedna artemka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 13:54 Muž motýlek [275] – Re: Dahak
to sítko je rozhodně pohodlnější ... a pokud se třeba dohodnou dva či tři amatéři dohromady, tak se dá půjčovat ... případně i rozstřihnout na dvě či tři části - já mám o průměru asi 25 cm (jako mívaly dříve babky na mouku), což je opravdu hodně - spíše na profi akvaristiku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 13:28 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: vena
Delam to presne takhle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 13:15 Muž motýlek [275] – Re: vena
jo, já to také v době, kdy jsem měl potěr Ramirezek v práci a jiný doma řešil nějakým hodně jemným sítkem na čaj ... jen jsem chtěl napsat, že to existuje a nemusí se experimentovat - tuším, že jsem to přad pár lety koupil asi do 100 Kč ... nálevníci se zase dají filtrovat přes kávový filtr - v naší kotlině jsme hodně vynalézaví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 13:06 Muž vena [52]
To "speciální" sítko úspěšně nahradí kapesník.Artemii odsávám z lahve hadičkou (po odpojení kamínku nechám ustát), snažím se o co nejmíň skořápek a pak proplachuju odstátou vodou z rozprašovače na pokojové rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 12:52 Muž motýlek [275] – první potrava
ještě je občas k dostání koloidní roztok krmiva - tuším nějak NBL - okolo 150 Kč ... na první zakrmení asi vhodnější než žloudek ... ale u skalárů nemám zkušenosti ... artemky jsou sqělá potrava - líhnutí se dá urychlit zvýšením teploty (dávám v nouzi na topení přes polystyrenovou desku) ... na scedění musíš mít speciální sítko - a dobře několikrát propláchnout - přece jen je to ve slané (vodivé) vodě ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:22 Muž Sadman [0]
jinak pokud jde o žloutek - doporučuji sehnat si kousek silonky, napnout ji třeba přes kus skleničky a větším kusem žloutku po ní přejíždět, aby na ní zůstal jen takový prachový povlak.. . pak už stačí jen namočit do vody a žloutkový prášek se uvolní.. a nerozpouští se vám to ve vodě a nemáte žmolky.. .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar?od=1407