Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to razborka?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to razborka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: DaveLister
Trochu bych si vás dovolil poopravit... na české názvy třeba teter, když jsme tu ve vlákně, není zase až tak moc třeba zapomínat, jen je potřeba je znát a když už tak i správně používat... Hanel, L., Novák, J., (2004): České názvy živočichů V. Ryby a rybovití obratlovci (Pisces), 4., tetry (Characiformes), sumci (Siluriformes). Národní muzeum (zoologické oddělení), Praha, 172 str.
Pochopitelně že v odborném styku je latina důležitá, ale já jen abyste třeba věděl, že platné české názvosloví prostě existuje u spousty ryb... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:38 Muž DaveLister [478] Re: DaveLister
toz se jich zeptej, co to je, snad vsude maji i latinsky nazvy
pokud vím, tak trigonostigmy jsou popsaný čtyři

si vyber :)

www.google.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:36 Muž JduSi [16] Re: DaveLister
Ja se tam ptal,jestli to neni hengelova,ujistovali me,ze ne.. Jestli se tam dneska dostanu,tak je vyfotim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:35 Muž DaveLister [478] Re: JduSi
No ona Hengelova o moc větší není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:33 Muž JduSi [16] Re: DaveLister
Espeho vypada uplne jinak jak hengelova. PRoste ta Razbora vypadala jako hengelova,jen byla max 3cm velika.. Treba je meli spatne pojmenovane a prave proto se ptam,jestli neco takoveho existuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:31 Muž DaveLister [478] Re: JduSi
Jako Hengelova vypadá Espeho, Rasbora espei - říkám, zapomeň na české názvy, každý si je vymýšlí jak chce, takže kromě nejběžnějších ryb jsou celkem k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:29 Muž JduSi [16] Re: DaveLister
Nene,rikam,ze vypada jako hengelova :) Tohle je neco uplne jineho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:20 Muž DaveLister [478] Re: JduSi
je lepsi si poznamenat latinske jmeno - ta ceska jsou zmatecna - nicmene biolib tvrdi, ze razbora zakrsla je Trigonostigma somphongsi, aka razbora menamská

je to ono? www.fishbase.org/…



PS: razbora není tetra, jsme ve špatném vlákně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 12:05 Muž JduSi [16]
Dneska jsem v jedne akvaristice narazil na Rasboru zakrslou.. Nikde na internetu jsem o ni nenasel ani zminku (mozna spatne hledam). Vypada,jako Rasbora hengelova. Ma nekdo o teto rybce nejake info? Existuje vubec tato rybka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2015 19:53 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
To je přesný, tuhle jsem jednu lehce znuděnou obsluhující v ZOO Expert upozornil na chaos u neonek a věta typu "nám to takhkle došlo na dodáku" mě ještě teď zní v uších. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2015 19:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jirri
No jo, to je ten problém deklarovaných importů a dodacích listů, většina prodavačů ty rybky od sebe nepozná... :-) Na dodáku je brigita, tak je to brigita i kdyby to bylo cokoliv jiného... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2015 19:11 Muž Jirri [71] Re: harvik
Ahoj
Taky myslím že je to rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa

V Hornbachu mi je prodali jako rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2015 18:32 R Muž Silent [5949] Re: harvik
Já bych to viděl spíše na Boraras urophthalmoides, ale možná se pletu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2015 18:26 Muž harvik [0] – nevím si rady
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Byla mi prodána jako Rasbora Brigittae ale já bych neřekl ,že je to ona. hlavě podle ceny. Dal jsem za jednu 7 kč..:-). Už v obchodě jsem ale tušil ,že to bude jiná ryba ale nevím bohužel jaká rasbora či rasborka to je. Děkuji za odpovědi. rybka je to opravdu maliná 1-2 cm velká ale je nádherná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
No kyselinu nerad, ale myslel jsem to tak, že i ty razbory zvládají pH nad 7... K těm importům... no jsou aklimatizované ve vodě, která je zcela odlišná od té přírodní... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 15:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: AssAssin
No mozna to myslel ironicky, ovsem to muzeme jen tusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 12:32 Muž Assassin [2] Re: Designer
Ja tedy import chapu jako dovezena z ciziny, takze take nechapu. Pokud je ryba z puvodniho prostredi, tak proc nema takove pozadavky na spravne pH? Nebo je to jen chyba ve vete? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 04:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Mam to chapat tak, ze to pH nebude az tak limitujicim, protoze jsou to ryby uz nejspis chovane po vic generaci v jinych parametrech vody nez maji v prirode? Pripadne jak to mam chapat, nevim jestli jsem pochopil spravne? :-)

Duhounek se mi libil uz driv, myslim ze Ty jsi mi k nemu psal, ze staci mensi nadrz a klidne si je muzu poridit, ale pozadavek na pH nad 7 (uvadeny v atlasech) mne odradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 04:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Protože se bude jednat nejspíš u obou druhů o importy, tak to zase tak velký rozdíl nebude... :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 20:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: AssAssin
Rozdil je dost velky ve vhodnem pH. Ovsem ryby to jsou nadherne, jak jsem je videl nazivo jen jednou, zazitek to byl k nezapomenuti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 20:48 Muž Assassin [2] Re: harpunar
A bude to velky rozdil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.04.2015 18:15 harpunar Re: AssAssin
Pseudomugil furcatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 18:08 Deepinpeat Re: AssAssin
to je nějaký pagavůnek, rozhodne ne razbora, ka, ani jiná kaprovitýá havět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:26 Muž Assassin [2] – Je to Razbora?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem si koupil v akvaristice 20 rybek na objednávku. Převzal jsem to v originál zasvorkovaným pytlíku s popiskou Razbora Espeho, ale teď jsem to dal ještě v pytlíku do nádrže a přemýšlím, jestli to je vůbec Razbora.... ne stydim Poraďte prosím někdo, případně je pojedu vrátit, dokud je nemám v akváriu. Díky moc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 22:41 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: Turbínka
Hmmm, toho jsem se bala tone
Edit: Muzu se zeptat, co tento odkaz? www.biolib.cz/… je na nem opravdu bornejka? Protoze ty nase jsou stejne...nejak se nemuzu dopatrat, co nam to tu plave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 18:37 Žena Turbínka [2558] Re: Katchi
Tady se přikloním k bé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 18:32 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Fotka k příspěvku Bornejská nebo skvrnoocasá?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2015 14:51 Žena Turbínka [2558] Re: Legioix
Klínoskvrnka, tedy á je správně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2015 14:44 Muž Legioix [574] Re: Miras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 14:42 Muž Miras [111] – Tetra
Fotka k příspěvku Ahoj, můžete mi poradit jakou že to mám Tetru? dík ahoj
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:15 Žena regeditka [0] - Miniakvária – Boraras Urophthalmoides pod názvem Boraras brigittae
Taky jsem jim na to v Hornbachu naivkové skočili stydim že si to ale vůbec dovolí prodávat pod špatným názvem! a netušíte kde sehnat razborku bornejku, ale skutečnou? co projíždím fotky uživatelů na rybičkách, tak mám pocit, že pro ně šli také do Hornbachu jako my :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 10:45 Muž visek [75] - Tetry
nevite o razborkach?nemuzu je sehnat tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 07:57 Žena Miluška [9] – Re: BranoN
Taky si myslím, že jsou to dva samci. Mám 10ks této razborky teprve třetí týden a mám 5samců a 5samic v 80 litr. akva a rozdíly jsou docela poznat. Samičky jsou plnější v bříšku a méně vybarvené, samci mají krásně červené ploutve a jsou hodně štíhlí. Zatím žádné rozbroje mezi nimi nepozoruju, prohánějí se, to ano, ale je to vcelku neškodné, rozhodně si neubližují. První asi 3dny byly hodně plaché a při menším pohybu před akvárkem se schovaly, ale teď už se skoro nebojí. Co jsem četla, tak se nesmí krmit nitěnkami, tak jim je nedávám, jinak jim chutná snad všechno - mražené, sušené i tablety pro pancíky ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 22:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
tyhle je redukovat nebudou, tak je rozdávej ;-) razbory skvrnoocasý moc nevyrostou, mám jich několik už asi půl roku a pořád mají nanejvíš 1,5cm i s ocasem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 22:45 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: katerinecka
Já jsem jich chtěl tak osm až deset(mněří zatím 1cm)
ale krevetky se strašně množéj.skoro každej měsíc vyleze
cca 15 6mm krevetek a živorodky trpasličí a rozborky je asi
redukovat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 22:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
já jich mám ve dvacítce 16 a občas ani nejde vidět že tam nějaká je, ale zas tak moc se nebojí. V druhé dvacítce jich mám 7 (je tam i víc světla) a jsou pořád schovaný v kytkách. Budu to muset nějak vymyslet a přestěhovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:53 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: katterinecka
myslel jsem si to ,ale tydle urophthalmoides jsou hezčí.
a stojej 8,5 takže taky 9kc.

Jenom se mi hodně množí stávající osazenctvo.
takže zatim váhám jak velký hejno pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jetta
i ve sklorexu v Brně je mají špatně označený, ale za 9 kč, no nekup to :-) Jsou v pohodě, jen trochu víc plaché. Mělo by jich být hodně. Jinak nijak náročné na chov nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:28 Muž Urgy [3] Re: Jetta
Na 99% sú to Urophthalmoides...Predávajú sa pod názvom Brigittae už dlhé roky, a pravé Brigittae zoženieš len ťažko, a taktiež sú 2x drahšie. Napr. tu v žiline sú Urophthalmoides, nazvané Brigittae :-)))) po 0,5 eura za kus a pravé Brigittae sú 1,8 eura za kus :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jetta
nekdy jsou v obchodech zamenovany, to je normalni.... videl jsem zasilku z nemecka kde byly oba druhy pomichany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:40 Muž Jetta [11] - Živorodky – máte někdo zkušenost
Dneska jsem v akvaristice viděl rozborky(moc je chci k živorodkám Trpasličím a krevetkám)
Ale prodávají je pod názvem Boraras Brigittae .ale podle atlasu vypadají jako
Boraras Urophthalmoides.
Prostě na nich není ani náznak červený barvy.
To se ty Brigitty ve stáří tak brutálně zbarvý.
nebo se akorát spletli v názvu.
a ještě ty skrnoocasy nemusí mít tak teplou vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:49 Bexi Re: danrycka
černá varianta razbory klínoskvrnné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:34 Muž danrycka [56]
Fotka k příspěvku Můžete mi někdo poradit co je to za rasboru? Dostal jsem ji od známého spolu s jinýma rybkama z prasklého akva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 21:31 Vrubouš Re: cichliďák
Rasbora maculata/maculatus
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2007 21:29 cichliďák – Co je to za razborku?????
Fotka k příspěvku Co je to za razborku????
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3092x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3577-jaka-je-to-razborka?od=39