Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:45 - Re: kortezhugo
U nás posledné dni bolo 34C.Jedná ženská to v práci nezvládla a odviezla ju sanitka.Hotové galeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 13:54 Muž kortezhugo [983] Re: prasan
No Spišská Belá nie je Lučenec X-) :)
Tu lameme rekordy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 12:04 yenya Re: prasan
To máš pravdu, 3.patro a už jsem osvětlení stahnul na 7 hodin, protože bych tam tu 30-tku měl taky. Včera večer 28,9C :-O Závidím 22C doma ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 11:33 - Re: kortezhugo
V byte mám 22 aj v týchto horúčavách.Chladenie som doteraz neriešil.Ak však niekto je na poschodí tam je teplota o dosť hore.Brácho na 3. a už mu to v akvárku ťahá na 30C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2012 13:51 Muž kortezhugo [983] Re: prasan
Keby v tom kryte bol ventilator? -tak teraz v lete by si mal poriesene IP aj teplotu. hop
Ja osobne by som uz novy kryt bez chladenia ani nechcel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 12:16 - Re: grunda
Zatiaľ všetko ide dole po skle.Na kryte ani kvapôčka.Dúfam,že sa dožijem a budem môcť referovať.Chalani ok,ok už to mám doma tak to teraz nebudem vracať.Ak nastane problém,môžte mi veriť(ak to prežijem) budem hneď referovať o dobrých a aj zlých skúsenostiach. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:40 S Muž invalida [3881] Re: prasan
Jem abys moh po roce referovaz...elektrika nejsou hrábě..........prasan napsal: Tu na rybičkách a aj na akva.sk mi písalo pár ľudí ss, čo presne tieto kryty majú už niekoľko rokov a bezproblémovo.Po roku dvoch dám info ako to funguje aj u mňa v praxi.Pozri grunda,mal som poľský plastový k setu(vodotesné pätice) a aj tak vyhorel.Skoro mi pretavilo tlmivku do akvárka.Ak má prísť dáka katastrofa,tak príde a ani IP ťa nezachráni.V mojom prípade som mal šťastie,že som bol práve doma.Pravdu máš,že tomu netreba napomáhať.Šiel som do toho,pretože to je odskúšané a nebol problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: yenya
jen pro upřesnění, paneláky nebyly stavěné podle normy, měly výjimku, jinak fáze nemusí být zapojená na levé straně, může být i vpravo, pokud je to v celém bytě stejně ;-) ale začínáme být lehce off topic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: prasan
upřímně, klidně si dej dráty do vody. Já jsem reagoval na to, že kryt dělala firma, je to prasácké a odporuje to normám. Z Polska bych si nekoupil ani šroubek (osobní zkušenost), ale kdo chce kam, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 10:49 yenya Re: Moucha
v lepsim pripade je jen propojen nulak s kolikem
Takhle se to dříve připojovalo podle normy, ostatní je samozřejmně špatně, fáze by měla být levá dírka. Máme doma jen dvoužílu, třetí vodič není, ale hlavně že to funguje. Jinak to osvětlení se mi docela líbí, ale ta vlhkost tam asi bude, trochu bych se bál. Já osobně mám vždy kryt vevnitř mokrý ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 09:53 - Re: grunda
Tu na rybičkách a aj na akva.sk mi písalo pár ľudí ss, čo presne tieto kryty majú už niekoľko rokov a bezproblémovo.Po roku dvoch dám info ako to funguje aj u mňa v praxi.Pozri grunda,mal som poľský plastový k setu(vodotesné pätice) a aj tak vyhorel.Skoro mi pretavilo tlmivku do akvárka.Ak má prísť dáka katastrofa,tak príde a ani IP ťa nezachráni.V mojom prípade som mal šťastie,že som bol práve doma.Pravdu máš,že tomu netreba napomáhať.Šiel som do toho,pretože to je odskúšané a nebol problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 11:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
To že je to udělané relativně slušně ještě neznamená, že to není o hubu. A to že kryt takhle vyrobí firma je hnus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 08:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
no tohle je jeste slusne udelany... kolikrat jsem videl samodomo svetla a to huz bylo opravdu vo hubu.... (bez uzemeni, holy draty, poskozena izolace na dvojlince..)

a nemluve o relativne castem jevu, kdy ve starych panelacich jsou v zasuvkach prohozeny faze a nulak (pricemz je faze i na koliku), v lepsim pripade je jen propojen nulak s kolikem

kolega si tahle znicil notas a malem i televizi (vzdycky kdyz ji pripojil ke spolecny antane vyhodil pojistky v celym panelaku)

a kdyz si pozval elektrikare na opravu, tak trvalo peknejch par hodin nez prisly jak to tam je vlastne zapojeny a dalsi hodiny tvalo nez to daly do cajku..... ve stavebnictvi, tam se teprve delaj (nebo spis delaly?) prusery s elektrikou


nebo kdyz jsem mel doma v zasuvce 175V..... to pani experti z CEZu nas pripojily na novy transformator.... tenkrat mi odesel nastesti "jen" modem (kterej jsem uspesne vyreklamoval)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:00 - Re: prasan
prasan napsal: Grunda ty si revízny technik?
Ja viem,že IP normy nepustia.Vodeodolné pätice a tak.No pár ľudí to takto má a zatiaľ nebol problém.Šiel som do toho po referenciách od známeho.
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 21:53 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tak v tom případě by jsi měl vědět, že nad akva mají být na trubicích patice do vlhka a předřadníky, o těch už raději mluvit nebudu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:49 - Re: grunda
Silno som to zvažoval(tiež som elektrikár). ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:45 Muž grunda [1781] - Cichlidy
elektrikář jsem, revizáka budu dělat na podzim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:42 - Re: grunda
Grunda ty si revízny technik?
Ja viem,že IP normy nepustia.Vodeodolné pätice a tak.No pár ľudí to takto má a zatiaľ nebol problém.Šiel som do toho po referenciách od známeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
na tu firmu která to dělá, by měl někdo poslat kontrolu, odporuje to el. normám. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 21:23 - Re: grunda
Fotka k příspěvku Nepoviem stať sa môže.Je to však odvetrané a k dobru je xy spokojných čo to takto od firmy majú.Dám vedieť po dvoch troch rokoch ako to funguje či nefunguje.Ok.
Chcel som ísť k lepšiemu a na poľský umelohmotný s tlmivkov čo najskôr zabudnúť.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2012 21:21 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ale proti vlhkosti nepomůžou, v noci se ti na kontaktech vysraží voda a ráno se budeš divit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:20 - Re: grunda
Fotka k příspěvku Je to zemnené,nie je to len dvojlinka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:18 -
Fotka k příspěvku Krycie sklá sú.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 20:41 Muž AG [99] Re: Trpka
Je tam krycí sklo, ne ? Ale na proudový chránič bych to pro jistotu zapojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 20:28 Muž grunda [1781] - Cichlidy
solidní sebevrah rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 16:46 Trpka
Ty dva predradniky nad vodou, na to bys asi revizi nedostal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 16:40 -
Fotka k příspěvku Nové osvetlenie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 13:28 -
Kryt je doma,paráda.Až večer ostane čas prihodím fotky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2012 23:37 Muž PaYoch [134] Re: PPC
Předpokládám, že klasický hliníkový reflektor u vás nepadá v úvahu. Pak bych použil nejspíš www.ibarvy.cz/…, který vám vydrží celkem dlouho, ovšem, nic není navěky. Před nátěrem je dobré zdrsnit jemným smirkem, pak to lépe drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2012 22:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: PPC
...Neexistuje nějaký netoxický reflexní sprej/barva, kterým bych mohl kryt zevnitř nastříkat?
Reflexní nemusí být podmínkou - stačí bílý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2012 19:41 Muž muťa [554] - RostlinyRe: PPC
Existuje taky zrcadlová tapeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 19:39 PPC
Mám koupený akvarijní set (já vím hmm ), kde je kryt akvárka černý plast. Abych měl víc světla, vystlal jsem ho po zakoupení alobalem. Pomohlo to, ale dalo to dost práce a nyní již začíná být alobal zašlý. Znamená to, že bych ho musel odlepit a zase znovu pracně lepit (pomocí oboustraných lepících pásek).

Napadlo mě: Neexistuje nějaký netoxický reflexní sprej/barva, kterým bych mohl kryt zevnitř nastříkat? Narozdíl od alobalu bych to pak mohl i pravidelně čistit od vodního kamene. Zkoušel jsem hledat na internetu, ale nedaří se mi nic najít.

Předem díky za vaše rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 17:16 kxos Re: PaYoch
Světlo jsem chtěl zabudovat do krytu. Dostal jsem totiž dvě tato světla zdarma.
Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:29 Muž souky [592] - RostlinyRe: kxos
nevidím v tom problém, jen to sklo bude brát kytkám světlo, ale nevim jak zásadně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:28 Muž PaYoch [134] Re: kxos
Otázka je, jak bude světlo umístěno. Pokud bude zavěšeno nad akváriem nebo položené na krycí sklo, nebál bych se toho, má dostatečné krytí. Rozhodně lepší řešení, než kdovíjak sestavené home-made sety, které jsou občas k vidění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 16:19 kxos – Průmyslová svítidla
Zdravím všechny, chtěl bych znát váš názor na použití průmyslového světla v akvariu.

Např.
www.svetla-svitidla.cz/…

Dík za reakce. K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 10:18 Muž Stehan [2] Re: prasan
z VAVAKVARIUM mam doma 2 akvaria...plus jedno som omylom pukol tak ešte som ho tam dal aj opraviť...perfektná robota, kvalita, všetko bez problemov, rýchlo a dobrá cena...odporúčam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 21:08 - Re: kortezhugo
Uvidím, keď to rozoberiem čo tam vlastne montujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 20:30 Muž kortezhugo [983] Re: prasan
No je to dost zla kombinacia tlmivka+plast.
Osobne by som taketo riesenie doplnil aspon o tepelnu+prudovu poistku -ved je to zalezitost par korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 16:13 - Re: savan
Diversa set.
Takže skúsenosť.Akvárko z tohto setu pohoda ok.Stolík pohoda ok.
Ale takýto kryt v žiadnom prípade už nechcem.(práve mi písal kolega na akva.sk - rovnaký problém a rovnaký set)
Diversa robieva aj AL kryty,ale tu posúdiť neviem,nemal som.
Dal som si vyrobiť (VAVAKVARIUM) nový.
4xT5 predradníky-dva samostatné obvody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 15:37 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: prasan
tak to si mal fakt velké šťastie.podla fotky to bolo osvetlenie na nejakom sete,čo to bol za set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 15:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
Tak rybám by se nic nestalo, protože by to nemělo kam téct, obvod bys uzavřel až ty tím, že tam strčíš ruku a uzavřeš obvod do země.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 15:32 - Re: savan
Našťastie som bol doma.Najskôr sa mi urobila prasklinka v kryte a skôr ako som sa odhodlal ju zalepiť sa tam dostala vlhkosť.Následne to skratlo a rozohriata tlmivka sa mi skoro pretavila do akvárka.Našťastie som to hneď odpojil a ryby i raky sú ok.Nechcem si predstaviť čo by bolo, ak by som nebol doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:21 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: prasan
to ti vyhorelo alebo skratlo?osádka akva to prežilo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:02 - Booooom
Fotka k příspěvku Ešte jedna...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:00 - – Booooom
Fotka k příspěvku Dnes nad akvárkom.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 10:41 Muž tardbas [19]
dík..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 15:33 Muž fido16 [631] Re: tardbas
Být tebou tak se zkusím mrknout po nějakém světle přímo na nanocube prodávají je zvlášť a můžeš si vybrat zda 9W nebo 11W. Jinak 4100K je spíše barva taková studená bílá myslím si. Volil bych nějakou co má víc jak to akva vypadá pak lépe.


www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 15:28 Muž tardbas [19]
..teď jsem se díval na jednu lacinou (za 35,-Kč!!!) - má taky 900lm - a má 4100K spektrum...je to dobrá barva?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 14:35 Muž tardbas [19] – rada
..poraďte mi prosím někdo - mám čínskej set - vysoký malý akvárko - je tam jen 11W trubice s paticí G23...silnější zdroj se asi nedělá - můžu ještě zkusit koupit dražší zářivku filips 900lm (svítivost)- což je už solidní kanonáž...kdyžtak poraďte, co by se dalo jiného zrealizovat...jinak ta nejsilnější 11w G23 je myslím bílá - nevadí to?
Dík..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=2757