Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 09:01 Sidonius Re: Štěpán
Vysadit CO2? Tím by mělo dojít k čemu, Štěpáne?
Vypadá to na zákal způsobený řasami. Pokud "vypnete" CO2, řasy velmi pohotově přepnou na příjem C z HCO3. To rostliny tak pohotově nedokážou.
Ale zkusit se může všechno! ;-) :-)
Když Bůh dopustí i motyka spustí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 08:58 Sidonius Re: tau
Než čekat, až "to něco jiné něco sežere", doporučuji po případném pročištění vody raději nádrž pořádně odkalit. :-)
(Pokud to "něco" co způsobuje zákal, jsou zelené řasy, na ty se doporučuje nasadit perloočky. Ovšem ty je nutné chránit před predátory - rybkami. Třeba tím zatemněním. :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 08:45 Štěpán Re: Isamik
Zkus nejdřív vysadit co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 23:34 Muž tau [14] Re: Isamik
Zatemneni... Blby, ze to chcipne a spadne naa dno... pak tam radili dat nejakyho zivocicha co to zere. Ted nevim nazev....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 23:03 Sidonius Re: isamik
Zkuste totální zatemění alespoň na 3 dny! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 22:45 Muž Horác [3942] Re: isamik
Same todle už je ... hustý hmm ... Znáš někoho dalšího, kdo má tenhle substrát a přitom žádný zelený zákal? Jestli ne, začal bych vážně uvažovat o výměně dna za klasický křemičitý písek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 20:44 Muž isamik [180] Re: Isamik
Fotka k příspěvku Dneska po prijezdu domu, zadna slava. Viditelnost v akva nekolik cm od predniho skla...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 14:14 Muž isamik [180] Re: Eff
Na sinici to zatim netipuju, spis ten prehrsel zivin nejspis. Jinak kdybych krom toho, ze nevidim z hladiny ke dnu a tim spojena obtiznost sazeni a presazovani, ani by me to nevadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 14:10 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Isamik
Není to sinice? Tipoval bych to na přehršel živin z liaporu. I doba po založení nádrže by tomu asi odpovídala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 13:58 Muž isamik [180]
rybicky.net/nadrz/2484/d12178.jpg Taky se mi udelal hezky zakal, bohuzel. Po mesici behu. hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 18:22 Muž Nik [191] Re: Twister
Já jsem měl pěkný brčál. Jeden den jsem nesvítil, jen filtroval a najednou křišťálová studánka hadra palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 17:40 Muž Horác [3942] Re: Twister
Podle fotografií máš málo rostlin (některé dokonce umělé?). Pokud za této situacie hnojíš Bioflorem, není divu, že se Ti v té eutrofizované vodě přemnožily jednobuněčné řasy. Nikdy jsem nic takového neřešil, ale kdyby jo, určitě bych přestal hnojit, častěji bych měnil vodu, posílil bych filtraci a možná i zatemnil akva (?) Výborná by byla UV-lampa, ale tu asi doma nemáš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 16:49 Štěpán Re: Twinster
Zelená, to je barva života! Rostlinného! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 16:38 Twister – Zelená voda
Poradi mi niekto prečo sa može voda v akvakru zafarbiť na zeleno? Neviem čo stým... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 22:24 Muž [] Re: Michal
mrkni na planta.aquariana.cz/… nebo www.akvarista.cz ... jestli tam něco není k použití ;-) (od VACLAV)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:28 Michal Re: Tenebras
Mám 7 pavích oček 6 neonky + se narodili paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:04 Tenebras Re: Michal
Kolik ryb tam máš a jaký druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 18:47 Michal
Ahoj
Poradí te mi někdo. Mám malé akvárko 32L. A pořád se mi kalí voda, už jse vyskoušel vše kdo co poradi, mám nějaké přípravky na úpravu vody ze zverimexu. Ale voda vydrží čistá tak 1/2 týdne a pak začne zelenat. Filtr je v naprostém pořádku.
A za druhé narodili se mi malé rybky tak 4 dny staré voda je úplně zelená je šance ji nějak vyčistit a rybkám neublížit.
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 19:07 Žena katunka [158] Štěpán
Jo jo, Horác je odzinkovává, ale ptala jsem se ho na to a říkal, že jen kvůli tomu, aby to pak právě rostlinám dodávalo železo, takže nutný to není a ničemu to neškodí když je tam dáš tak, jenom jsem je samozřejmě vyvařila...
Já nemám strach, že by umřely hlady, stejně jsou vypasený ažaž :-D , ale závojnatky, když nemají jídlo 2x denně tak jsou pak jako zběsilý a žerou rostlinky a ryjou ve dně, takže spíš doufám, že to přežije akvárko vůbec..... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 17:32 Žena Wampi [54] Re: katunka
Ahoj s tím hladem neboj vydrží to klidně i týden. O těch matkách tu byla řěč tuším včera takže to ničemu vadit nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 17:19 Štěpán Re: katunka
horác ty matky odniklovával. nevím jestli protože ho to bavilo nebo jestli ten nikl může škodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 16:58 Žena katunka [158] Roman
Už jsem nad tím taky přemýšlela, ale mám jedině kýbl :-D a to bych jim chudákům dělala nerada :-D
Dneska jsem vyměnila půlku vody v akvárku, samozřejmě odkalila dno, koupila bublifuk, rostliny připevnila Horácovým trikem ( v molitanu v kovové matce) takže už je snad nebudou vytahovat, přidala Nitrivec, vypnula vzduchování a vůbec nekrmila. Tak uvidím zítra....
Ale je pravda, že po té výměně vody rybky viditelně ožily (jestli to není tím, že už mají hlad jako prase :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:07 Muž [] Re: katunka
Mě napadlo ještě jestli nemáš možnost dát závojnatky někam mimo na 2-4 týdny.Třeba nějakej soudek či podobnou věc.Tamdáš ten vzduchovej filtr a budeš čekat až se aqa srovná.Pak tam dáš 1 závojnatku a týden budeš pozorovat co to udělá.když by to bylo ok přidáš ostatní.je to složitější,ale fungovalo by to částečně jako po založení aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:50 Žena Wampi [54] Re: katunka
No jo jak jsou závojnatky tak je problém. Něco jinýho by bylo když už by ty kytky byly zakořeněný a pořádně chycený ale takto je zdevastujou coby dup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:43 Žena katunka [158] Re: Wampi
Jo jo já vím, že jsou ještě moc malý, ale když ty mršky mi všechno hned zničí, vytahají a okoušou :-(
Tak jsem koupila aspoň kus mechu, ten snad tak brzo nezničí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:39 Žena Wampi [54] Re: katunka
To je málo a jsou slaboučký. Filtr a kytky jsou pilířem akva.(promiň side , ale je to tak viď? :) ).Právě proto se s rybama má počkat až se kytky rozrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:38 Sidonius Re: katunka
Do společenského akvária, kde nebudou rostliny ve značné převaze vůči rybkám, má smysl filtr s maximální (přiměřenou!) velikostí filtrační hmoty. Takže - ano, já bych doporučoval kostku molitanu a čerpadlo. Tak, jak o tom psal Roman ve 21:10, 22:31 a 22:44. :-)
Nebo alespoň "bublifuk", t.j. kostka akvacitu nebo molitanu + trubka, kde cirkulaci vody zajišťuje vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:32 Žena katunka [158] Re: Wampi
Fotka k příspěvku Myslím že rostlin už mám taky dost, viz aktuální foto, ale samozřejmě ještě nejsou rozrostlý...Zkusím teda nekrmit, ježíši to tam zas bude čurbes, zase se pustí do rostlin, no připevním je Horácovou metodou a ať se holky snaží :)

Ještě je tam Vallisneria spiralis a gigantea, ale ty teď plavou na hladině, nechci jim tam pořád šahat a sázet je, abych to ještě víc nevířila, zítra je připevním už napevno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:27 Žena Wampi [54] Re: katunka
tu vodu nech odstát raději několik hodin. Udělej to ráno. A držím palce. Ovšem ty články se vyplatí prostudovat až překonáš krizi. :)

No ono by to chtělo i silnější osvětlení kvůli kytkám a nejenom ten filtr. A taky by asi nebylo na škodu CO2. No a jsme zase u těch setů.. smich
No ale to je téma na déle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:23 Žena katunka [158] Re: Wampi
Tak jo jdu si napustit vodu a nechám ju odstát a zahřát a v noci budu měnit, no to je zase paráda :)
Side děkuju moc za rady, ale je fakt, že ty články jsem prolítla, zdálo se mi to celkem složitý....a já bych potřebovala hlavně vědět co teď..
Je mi jasný, že jsem udělala spoustu chyb, teď mi jde jen o to, jak to co nejrychleji napravit, aby byly škody co nejmenší.
A tak se ještě vrátím k původnímu dotazu, má smysl kupovat ten molitanovej filtr místo vzduchování nebo ne?
Jo a moc vám všem děkuju za pomoc, je mi jasný, že je to otrava radit někomu, kdo si za problémy může sám :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:17 Žena Wampi [54] Re: katunka
Ty musíš nekompromisně měnit tu vodu, jinak je nezachráníš. Tou vodou z kohoutku. Odkaluj a nekrm.Jednou se mi taky stalo a pomohlo vyměnit půlku vody a druhý den taky třeba čtvrtinu a hodně kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:15 Sidonius Re: katunka
Katunko - Roman, Wampi a Václav vám sdělují to nejpodstatnější - z toho vyjděte.
V případě, že se zvyšuje koncentrace NO2, je lepší vodu průběžně obměňovat a obsah dusitanů snižovat. Používejte odstátou vodu, ta nitrifikačním bakteriím neublíží.

Ještě jednou vřele doporučuji PROSTUDOVAT - ne přečíst! - uvedené odkazy. Pochopení filtračních procesů je jeden za základních kamenů mozaiky zvané akvaristika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:14 Žena katunka [158] Re: Mrakoplash
Jo to jsem si taky myslela, ale taky tam psali, že by to mělo zmizet do 8 dnů a já to tam mám už skoro 15 a spíš hůř než líp....
Může to být z kořene? A jak to poznám? Kořen mám kupovanej a máčela jsem ho, voda po máčení zakalená nebyla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:12 Žena katunka [158] Wampi
Já jsem tomu taky nevěřila, ale zkoušela jsem ten test i na vodovodní vodě (o mg/l) a na vodě ze studně (0,1 mg/l) takže to snad jakž takž měří. Tyhle hodnoty jsou tam už asi týden... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:12 R Muž Mrakoplash [1776] Re: katunka
Nekde tu pisou na ten bilej zakal hodne vzduchovat a nevim jestli bylo neco i se svetlem , ale zakal zmizi sam. Mam tuseni ze nalevnici nebo neco takovyho to je..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:09 Žena Wampi [54] Re: katunka
No to co si psala asi nemůže být tak nějak možný, to by bylo moc a asi už by neplavaly. Ty testy nebývají spolehlivý na 100%. No nic v tomhle případě bych já osobně nekrmila ( neboj nechcípnou z hladu) a vyměnila bych 1/3 vody a to opakovaně dnes i zítra tj. po 24 hod. a pak to změř. znovu co to udělá.

to bílé smetí mi jednou takhle pouštěl kořen tak šel ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:08 Žena katunka [158] Re: Wampi
Fotka k příspěvku No já jsem právě četla, že když je akva v záběhu tak se voda měnit nemá, nebo se tam prý ty bakterie neusadí nikdy. Ale nechci ty rybičky trápit, tak jim občas vyměním, ale zas nevím jestli jím tim víc neškodím. Filtr hladinu čeří, ale když jsem jednou přes noc vypla vzduchování, taky byly ráno všechny u hladiny. Ono je to fakt dost zakalený, počkej zkusím sem nahrát nějakou fotku...
Poslala jsem ti vzkaz

Vidíš? Skoro nejde dohlídnout na druhou stranu, když se dívám z boku, je to takovej mléčnej zákal a plavou v tom takový bílý tečky, možná jenom zvířenej detrit nebo vzduchový bublinky možná, ale nevypadá to moc zdravě...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:56 Žena Wampi [54] Katunka
pokud ti filtr čeří hladinu tak to vzduchování vypni. A s tou vodou je to fakt nic do ní nelej , nech jí odstát a co nejčastěji jí měň, a hodně kyti což je ale u závojnatek těžký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:52 Žena katunka [158] Re: Usine
Filtr i vzduchování jedou nepřetržitě celou dobu...Žejsem tam dala ryby brzo je mi teď už jasný, holt jsem byla nedočkavej začátečník :-(
Dávala jsem tam jenom AquaSafe při napuštění, asi před týdnem Nitrivec a jinak nic. Vodu jsem měnila asi 3x (myslím teda asi tak 1/3 při odkalování)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:50 Usine Re: katunka
Máš akvário 19 dní a dala jsi ryby moc brzo do akvária rostliny ještě nefungují a ty čtyři prasátka tomu dávají zabrat. Jediná rada je vydržet a co nejčastěji měnit vodu Jestli máš filtr na čerpadlo tak by měl stačit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:39 Žena Wampi [54] Re: katunka
ty závojnatky jsou asi prasátka , ale zas nějak moc ryb tam nemáš. Já bych teda část vody asi vyměnila pokud je to tak drastický. Jaký máš ty hodnoty?

Ty máš to akva asi 19 dní viď? Celou tu dobu filtr jel? Co výměna vody? A co si tam případně lila a nebo dělala s filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:27 Žena katunka [158] – Zákal
Fotka k příspěvku Prosím, mám zelené akvárko. Co s tím? :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda?od=550