Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2024 20:17 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Vodu normálně odsaj z volného prostoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2024 07:22 Muž KarásekLut [93] Re: Icestar
Fotka k příspěvku HD Taky mam "matku v ocekavani", vcera sem chtel vymenit vodu a kdyz sem prohlizel akvarium,tak sem spatril drobotinu (viz.foto). Napocital sem zatim 3 ale pockam kolik jich bude dal. Takze vymena vody se odklada hop hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2024 14:28 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvku HD Video přidat nejde, tak si prosím ten pohyb vzadu domyslete. Pár dní dozadu jsem se pídila po pohlaví tohoto obříka... tak teď už není pochyb hop a držte prosím palce...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2024 17:35 Muž vlka [3444] Re: čtverzubec
Já je rozmáčknu mezi prsty a nechám padnout na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2024 20:41 Muž Freedlo [222] Re: čtverzubec
Hehe:-D.. no casto se premnozuji, tak pinzetou ty nejmensi pridrtim a krevetky maji veceri. Kolegove odpusti.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2024 20:07 Muž čtverzubec [2] - ČtverzubciRe: Freedlo
Freedlo napsal: Zalezi pokud chces CHOVAT krevetky a dopravat jim nebo je tam proste mas spolecne s rybkama a nejsou priorita. ...
... a v neposledni rade jim moc chutnaji pidi levatky (kdyz jim je trosku..pripravim)...

Chci je chovat a o rybkách teprve uvažuju.
A jak ty levatky "připravite"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2024 20:54 Muž Freedlo [222] Re: čtverzubec
Ja ty svoje prikrmuji - kdyz uz je chovam, tak at si posmaknou. Zalezi pokud chces CHOVAT krevetky a dopravat jim nebo je tam proste mas spolecne s rybkama a nejsou priorita. Urcite si jidlo sami najdou, ale budou rady, kdyz jim neco das. At nejsou jen o rase a zbytcich jidla: )

Ja davam koprivy, okurku, obcas nejake zeleninove tablety pro rybky u dna, tycinky, pak mam nejake komplexni krmivo pro krevetky:shrimp dinner se to jmenuje a v neposledni rade jim moc chutnaji pidi levatky (kdyz jim je trosku..pripravim). Hazim jim tam i listy mandlovniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2024 20:33 Muž vlka [3444] Re: čtverzubec
Najdou si samy co potřebují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2024 19:36 Muž čtverzubec [2] - ČtverzubciRe: Freedlo
Děkuji za odpověď, už se mi vylíhly. Mám je nějak speciálně krmit? Občas jim dávám lízátka pro krevetky nebo list kopřivy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2024 19:21 Muž vlka [3444] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Někdy valím i do hloubky, aby detrit zmizel, třebas tento boční...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2024 16:24 R Muž Anthrax [4762] Re: vlka
Tímhle bych asi vycucl nejen krevetky ale i celé svoje 20l krevetárko během pár vteřin. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2024 16:20 Muž vlka [3444] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Z čínského odkalovače za dvacku jsem použil zelený zvon, který sice má nahoře u hrdla hrubé ,,jakosíto,, ale tím projde Krevetka jako nic, takže když jednou za čas řádně odkaluji, hlavně detrit u předního skla, vcucne to i spoustu malých Krevetek, které jsou vepředu v písku, protože tam pravidelně krmím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2024 15:31 R Muž Anthrax [4762] Re: vlka
Čím to odkaluješ? :-) Mně se nestalo abych v kýblu našel víc jak dvě malé krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2024 14:25 Muž vlka [3444] Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To já mám po odkalování hezky dlouhou zachraňovací akci z umyvadla...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2024 22:29 R Muž Anthrax [4762] Re: Passenger77
Odkalování je věc druhá. Ale přiznám se, že jsem tohle u krevetek nějak extra neřešil a žádné velké ztráty nikdy nenastaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2024 22:10 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anthrax
Jj, ani detrit ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.03.2024 21:06 R Muž Anthrax [4762] Re: Elektronikar
To by chovatel těchto krevetek nemohl měnit vodu téměř nikdy. :-) Tyhle se množí pořád a pořád je v akva nějaká krevetí drobotina. Stačí natáhnout na hadici např. punčochu a máš jistotu, že nic omylem neodsaješ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2024 19:41 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: čtverzubec
A keď sa vyliahnu nemeň vodu, aby si neodsal aj malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2024 19:05 Muž Freedlo [222] Re: čtverzubec
Noc zvlastniho neni treba delat: ) nestresovat krevetky, udrzovat vhodne podminky v akvariu, obcas je prikrmit krevetim jidlem nebo zeleninou a cekat, jestli vykuli male krevetky.
Jsou opravdu pidi, tskze jestli je mas v nejske vetsi nadrzi, chvili potrva nez si nejakeho mimina vsimnes pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2024 19:01 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – vajíčka
Dobrý den, dnes jsem zjistil že moje krevetka neocaridina davidi má vajíčka. Na co dát pozor nebo co bych měl udělat, aby se vylíhly? Teplota v akváriu je 22-23 °C. Děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2024 18:36 R Muž Anthrax [4762] Re: KarásekLut
Ahoj. Chlapi už práci odvedli. To co vidíš pod ocáskem samičky, jsou již oplodněná vajíčka. Porod od tvých krevetek opravdu nečekej. ;-) Není na škodu si to trochu nastudovat. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2024 18:28 Muž KarásekLut [93] Re: Tomig
Minimalne jedna ma uz zluty kulicky pod ocaskem tak uz je prace na chlapech hop je otazka za jak dlouho budou mlade porozene? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2024 07:41 Muž KarásekLut [93] Re: Freedlo
Ja sem vzal co bylo, vic kusu v obchode nemeli smich za chvilu bude v olomouvi akvatera tak jich treba par dkkoupim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2024 07:40 Muž KarásekLut [93] Re: Xklop
Sou tam s japonicama, je tam jedna rybka a to je Otik a tta je s nima v pohode.hladinu zkusim poresit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2024 22:35 Muž Freedlo [222] Re: KarásekLut
Urcite bych doporucil vice kusu nez 10ks . 20-30 kousku a urcite nebude nutne resit, jestli je holka - holka nebo kluk : ) . Me bylo doporuceno 20 kousku..dal jsem 20kousku a sup sup.. mam jich tak sto za pul roku: D - pokud maji neocaridiny rozumne (nastudovane) podminky, tak to lita - driv nebo pozdeji: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2024 20:08 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak Neocaridiny se množit určitě budou. Na té fotce to vypadá že jsou v nádrži s Japonikama sami a to je vždycky lepší než s rybami. Sépiovou kost bych tam nedával. Spíše bych řešil tu mastnou hladinu. Třeba upravit výstup filtru, zlepšit biologií v nádrži, nepřekrmovat atd.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2024 19:33 Muž KarásekLut [93] Re: Tomig
Jde o neocaridiny red cherry, chtel jsem prave neocaridiny aby se mi mnozily. Navic bych caridiny nemohl mit ani z hlediska toho ze mam tvrdou vodu a vim ze tu ony nemaji rady. Dal sem je do alva 20.Unora tak budu sledovat a treba se mi casem objevi nejake mlade :) japonicy se nerozmnozuji v normalni kohoutkove vode ale to mi nevadi protoze jich tam mam 5 a to mi staci na to aby dokazali "vycistit" akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2024 19:19 Muž Tomig [16] Re: Xklop
Ano. Tak nějak. Už jsem si to dohledal v atlase. Doufám, že ostatní informace platí. KarásekLut se ptal totiž na něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2024 18:45 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Tomig
Asi jste měl tou Caridinou na mysli oblíbenou Amano krevetu Caridina Japonica (tu má kromě Red Cherry i kolega na fotce).... ta skutečně pro rozmnožování potřebuje "slanou vodou". V dnešní době je ale nabídka krevet rodu Caridina veliká - nejznámější jsou Teď Crystal, Black Crystal a spoustu Taiwan Bee variant a ty již ke svému mu životu a rozmnožování slanou vodu nepotřebují. Nicméně oproti rodu Neocaridina jsou o dost citlivější na parametry vody a jejich změny. Obecně potřebují vodu měkkou a mírně kyselé pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2024 18:04 Muž Tomig [16] Re: 4Sima
Tak to se omlouvám za zavádějící informaci. Měl jsem za to, že caridiny potřebují brakickou vodu všechny. Evidentně bych se měl vrátit zpátky ke studiu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2024 17:56 Muž 4Sima [1894] Re: Tomig
Tak jsou druhy krevetek, kde je odchov těžký, ale netvrdil bych, že se caridiny nerozmnoží. Je to složitější, některé potřebují brakickou vodu. Měl jsem caridiny cantonské, chov mi nakonec v běžné akvarijní vodě nešel, ale dvě malé se mi tam zjevily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2024 17:38 Muž Tomig [16] Re: KarásekLut
Čau. Samičky jsou větší a tvoří se jim na zádech žluté sedlo. To jsou neoplozená vajíčka. Po svlékání si vajíčka přesunou pod ocásek a sameček je oplodní. Nevím co máš za krevetky. Píši o neocaridinách. Caridiny procházejí larvalním vývojem a v akva podmínkách se nerozmnožují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2024 09:50 Muž KarásekLut [93] – Cerveny krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtel bych se zeptat zkusenych krevetaku. Koupil sem si 10 cervenych krevetek (doufam ze se rozmnozi) a cekam co prijde. Zda se mi to nebo vetsima sou samicky? Soudim podle vyrazneho zbarveni. A kdyz uvidim ze "trepotaji" zadnima nozkama, mam ocekavat prirustky nebo to delaji bezne? Nekde sem cetl ze by se jim do akvarka mohla dat sepiova kost aby meli "kvalitnejsi" krunyr. Pomaha to,ma nekdo zkusenosti?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2024 21:53 Muž vlka [3444] Re: Martin1972
Čím budou starší, tím víc budou ,,tmavší,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2024 18:10 Muž Martin1972 [3]
Dobrý den, tady nováček. Mám neocaridina davidi (asi)red rili. (ve varietách se ještě moc neorientuju). Hledám a nemůžu najít info od někoho z praxe. Zatím jen opisy jednoho autora od druhého. Kolik Vám dorostly necaridiny davidi a od kolika mm se holky začínají zajímat o snůšku? A ještě: Zkoušel někdo vyselektovat nové barevné rázy? U mých "red rili" jsem u několika kusů našel přechod červené do černé. Za mě efektní zbarvení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2023 15:10 Forza250 – Přemnožené krevetky červené
Ahoj vespolek.
Dostal jsem od kamaráda asi deset krevetek červených a teď nevím co s nimi. Strašně se přemnožili. Jsou v akváriu spolu s neonkami obecnými a razborky klinoskvrnymi. Poradí mi někdo jak je redukovat? Už mám červené dno.????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2023 08:04 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Dal jsem na tvoje rady a objednal jsem vaničku Monosolenium (ze stránky www.profiplants.cz) tak snad od nich budou rostlinky v pohodě a v aq snad hezky porostou. Přihodil jsem k tomu tři malý řasokoule. Tak už jen čekám až to prijde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 13:28 R Muž Anthrax [4762] Re: KarásekLut
Řasokoule? To spíš mechy, Monosolenium tenerum, nebo další husté porosty se jim líbí. Z toho jich vždy při prostřihu vypadne spousta. Že bych je někdy našel ve větším počtu v řasokouli, to říct nemůžu. Ale je to fakt drobotina, člověk je snadno přehlédne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 13:24 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Tak ja doufam ze podminky sou vhodne. Pokud se vylihnou a budou prosperovat tak to bude super. Mozna jim tam prikoupim par rasokouli. Ty maji pry rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2023 13:17 R Muž Anthrax [4762] Re: KarásekLut
Ahoj. Není březí a rodit je určitě nebude. :-) Ale ano, nosí na sobě přilepená oplodněná vajíčka. Do pár dní můžeš očekávat líhnutí mladých krevetek, pokud na ně máš vhodné podmínky. Konkrétní datum ti ale nikdo neřekne, protože se budou malé krevetky líhnout průběžně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 12:56 Muž KarásekLut [93] – Brezi???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,
mam jen otazku. Zda se mi to nebo je brezi a bude za chvili rodit? Da se odhadnout cca za jak dlouho by to mohlo prijit? Diky predem vsem zkusenejsim krevetakum :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2023 16:12 Muž PetrO [752] Re: Rovano
Ano, pravda.
V malém akváriu mi Neocaridiny téměř zmizely. Zůstaly tam jen dva velké kousky a to se dřív bez problémů pěkně množily.
Zcela určitě za to mohou přemnožené Endlerky.
Prostě krevetám nedají šanci se rozmnožovat.
A to je akvárium docela pěkně zarostlé mechem atd.
Dále jsou tam jen Razborky skvrnoocasé, ale s těmi problém není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 15:43 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: KarásekLut
Ještě je dobré počítat s tím, že ryby jsou z prodejní sítě třeba vyhladovělé a rádi se v novém domově řádně napchnou.

Neonky modré mi populaci nelikvidují-nikdy jsem je neviděl :-D. Ale ta malá živorodka Wingeova, ta občas ty nejmenší naháněla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2023 13:49 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Ja prave nechci aby krevetky byly dragy zivy krmivo. Krevetky bych chtel normalne videt. Ale bud nekde udam ty rybky co mam a nebo poridim dalsi japonici a pockam az rybky "sejdou vekem"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2023 11:50 Muž Lojza007 [1203] Re: KarásekLut
Čtyřpruhé ty krevetky do týdne kompletně vyloví, to je pro ně jenom drahý živý krmivo. Větší neonky je budou celkem aktivně taky lovit, spíš ty mladší krevetky. Pak to chce opravdu hodně zarostlou nádrž. Nakonec to stejně bude vypadat tak, že občas bude vidět dospělá krevetka, kterou nechají neonky na pokoji a zbytek bude zalezlý v houštinách.
Pokud chceš mít krevetky a chceš je vidět, tak já mám odzkoušeny pouze tyto druhy ryb - neonka modrá (prostě je moc malá, aby si na krevetky troufla), pancéřníčci, parmička černopruhá, gavůnek diamantový a razborky (bornejka, kubotajka). Obecně buď ty ryby musí být bíložravci, miniaturní nebo naprosto mírumilovný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2023 10:51 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
No, mě fungují Neonky Červené s krevetkami docela dobře ;-)
Krevety se úspěšně přemnožují.
Ale základ je pořádně zarostlé akvárium.
A níže uvedené SAE si jich opravdu nevšimnou.
Ale taky si myslím, že ty Pamičky Čtyřpruhé by si rády daly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 10:43 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak oba druhy ryb aktivně napadají krevety... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 10:34 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
Parmicky ctyrpruhe a neonky cervene. Ja sem chtel jen krevetky tak sem se snazil udat i parmicky i neonky ale nikdo nechtel. Tak s tim ted nejde nic delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 10:14 Muž Lojza007 [1203] Re: KarásekLut
Jaký parmičky? Zatím vím pouze o jediných, který nechají krevety na pokoji - SAE.
Jinak co má být cílem nádrže? Pokud mají být krevetky vidět, tak tam můžou být maximálně mini rybky typu razborky, jinak prostě krevetky nebudou vidět a pak nedává smysl je tam vůbec dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 08:54 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
A jaké parmičky myslíte? Pokud třeba tetrazony, tak těm jen připravíte živé krmení v podobě krevet.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov