Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:17 Muž erik [10] Re: Wanderer
Mám to úplne rovnako, kúpil som si 4 malé skalare, 1 z nich zomrel hneď na druhý deň, ostatné tri pekne narástli síce ten jeden ktorého utláčali ten bol menší ale vždy sa bránil, teda samica, a takmer vždy sa bola z veľkou samicou, keď išli do väčšieho akvária, tak sme k ním pridali 4 malé, 3 z nich zomreli a jeden vyrástol na podobne veľké ako veľký pár, ale to bude asi samec. Takze zase ostali len 4. Tak som tú menšiu samicu daroval abymala kľud. A s tými malými to nebolo extrémne zle, že by ich nenechali ani dýchať. Ale občas ich odplašili a asi to nedali. Iné ryby mi neumiersjú takže si myslím, že to bude proste povahou. Keby vyrastali spolu asi by to bolo iné. Keď sa mi podarí zohnať Manacapury tak budú odmalička spolu s uvidím ako sa budú správať pretože má to dosť zaujíma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2017 21:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: erik
Začínám to vidět podobně. Ty čtyři se vrhly na tu zbylou menší závojnatou a myslím, že to bude otázka času, než ji uhoní taky. Prostor je rozdělen pro dvě dvojice a tahle nikam nepasuje. Takže už to s přidáváním dalších skalár taky vidím bledě. Leda by byly stejně velké, jako ty co tam jsou a minimálně dvě, spíš víc, aby se ubránily. A to zas nevím, jestli se mi tam vejde už s tím co mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 20:54 Muž erik [10] Re: RAP
Díky, idem hľadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2017 19:57 RAP Re: erik
Manacapuru jsou v Česku dost dlouho, aby generace F4 a výše byla k dispozici.
F2 a výš už nebývají tak háklivé, záleží jakým způsobem jsou odchovány. Osobně mám za "nejrozmazlenější" F1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 19:52 Muž erik [10] Re: Wanderer
Nemám dobré skúsenosti s pridávaním skalár, nájde pár silných a ostatné proste zabijú, nenechajú ich ani dýchať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 19:50 Muž erik [10] Re: JoKa
Vždy vidím len F2 alebo F3 zoženiem niekde aj tie odchovy ďalej, prípadne pri nejakej 4 a 5 generácii bude problém, napríklad s krmivom a agresivitou rýb. Ďíky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 19:46 Muž erik [10] Re: MonterMonty
Myslíš nič viac, akože žiadne iné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2017 18:55 JoKa Re: romant
Však mě už znáš. Když si něco vezmu do hlavy, tak tomu klidně založím pětikilo, když to nepůjde jinak... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2017 18:49 R Muž romant [27987]
Chlapci, víte proč jsem byl tak přísný? :) Už jsem se bezpočetkrát setkal právě s tím, že debata, než se dopracovala do onoho bodu, kdy jsou informace více zdůvodněny a je tak podloženo to jednoduchý "A" či "B", tak to prostě umřelo a už se k tomu nikdo nevracel. Byť mám posléze o uživatelích, kteří se pídí po informacích, možná až moc negativní představy, jak jsou líní a nečtou, tak přecijenom se mezi nima najde někdo, kdo bude číst, kdo si dá tu práci se ve vláknech vrtat někdy až do zblbnutí a právě pro tyhle uživatele je důležitý ony správný a zdůvodněný informace uvádět, to jsou posléze akvaristi, kterí vědí do čeho tak nějak jdou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 18:41 JoKa Re: RAP
A přesně to je můj plán, po zvážení všeho. Jeden sestavený pár v 250 a jeden, max dva ve 300l (60 cm výšky). Pohromadě budou jen, než se sestavý páry... Zbytek ryb dostane tchán k Vánocům...
To už je průchozí ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2017 18:11 RAP Re: romant
To bych se možná i hádal. Takový chovný pár, aby měl klid na výtěr.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2017 17:02 R Muž romant [27987]
WF do 250 litrů nepatří ani jedna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2017 16:58 RAP Re: DavFM
DavFM napsal: Mlynář by vám to řekl jasně, je to o vodě, ty ryby si smrdí a pak se rvou. ......
Tohle Honza tvrdí, co ho znám. Pokud ti to pomohlo, tak je to dobře. Ale není to samospasitelné. Je potřeba splnit i další podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 16:57 JoKa Re: RAP
No uvidíme, přesvědčím se sám, ne že bych nevěřil, zrovna Tobě, ale rád si všechno omakám sám. Jedna věc je si to přečíst a druhá si to omakat a vyzkoušet.
Mám výhodu, že budou malé a vždycky je můžu rozházet, až se začnou párovat, na 4 a 4, jedna banda ve 300 a druhá v 250... Každopádně se na ně moc těším... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2017 16:53 RAP Re: JoKa
No, jestli mají vypadat takhle rybicky.net/fotogalerie.php… , tak bude muset přidat na velikosti akvária při 8ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 16:30 JoKa Re: MonterMonty
Ještě bych zdůraznil, že tazatel se ptal na xtou generaci. Určitě nemyslel nějakou F2, F3, ale něco podstatně dál.
Osobně jsem to pochopil tak, že se ptá na rybu, která je po několik generací odchovávána v akváriu. Je domestifikovaná a bude se rozhodně chovat spíš jako "běžná" skalára...

A abych jen neplácal vodu, zkusím si to ověřit sám. Mám objednané právě Manacapuru WF. 8 kusů a půjdou do objemově hodně podobného akva... Předpokládám, že ryby už jsou touhle dobou v Republice a teď se karanténují (to mi připomíná, že to musím prověřit).
Takže vyzkouším sám a velmi rád dám vědět... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 16:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DavFM
Tady bych řekl že výtka není míněná směrem na agresitu ale na minimální životní prostor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2017 15:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MonterMonty
Mlynář by vám to řekl jasně, je to o vodě, ty ryby si smrdí a pak se rvou. :-) ;-)
Já ze svých skromných zlušeností musím říct, že něco na tom bude, voda jako silný čaj a ryby se chovají jinak,apistogrammy a neonky se vybarvily tak, že jsem to předtím ještě neviděl a potěr Corydoras Julii v tom roste rychleji než v obyč.vodě, mám zapomenutý 1ks v BW a 5ks v normální vodě,rozdíl v růstu je měřitelný. Toto ale může být i tvrdostí, kterou udržuju pod 1°GH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2017 15:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Po nedávných zkušenostech se stejným počtem i velikostí akva ,max 5 a nic víc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 14:37 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Driv3r napsal: Co je zkratka WF ? (Divoký odchyt)??

wild form


Ale pozor, výraz wild form, překládáme my, opravdu zběhlí angličtináři, též jako Formulář daňového přiznání smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 14:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Driv3r
Driv3r napsal: Co je zkratka WF ? (Divoký odchyt)??

wild form
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 13:20 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Co je zkratka WF ? (Divoký odchyt)??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 11:04 JoKa Re: RAP
Jsem o tom přesvědčený... Za dodržení jistých podmínek samozřejmě. Té xté generaci klidně. U WF bych hovořil jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 11:01 RAP Re: JoKa
JoKa napsal: ........Do 250? Pokud tam budou sami, klidně 8...
Myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 23:03 JoKa Re: erik
Pokud to bude xtá generace, tak se bude chovat úplně stejně, jako ty přešlechtěné o kterých hovoříš...
Do 250? Pokud tam budou sami, klidně 8...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2017 22:59 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: erik
5ks v pohode, chov podla mna klasika, akurat moze sa stat ze nebudu chciet
suche krmivo, co by az taky problem nemal byt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:40 Muž erik [10] – Manacapura
Zdravím, chcem sa opýtať, stále viac sa mi páčia Manacapury, nechceme odchytu, môže to byť xtá generácia to mi nevadí, aspoň ich nemusia vyloviť z ich prirodzeného prostredia. A teraz moja otázka, môžem ich dať do môjho akva 250 litrov. Nebude to pre nich málo? Napríklad 5 kúskov, je ich chov oveľa ťažší ako chov preslachteného skalara? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:18 Žena Sucu [12]
Fotka k příspěvku muj serial na pokracovani
zacala jsem jim davat zrat 2x/den jak jste doporucily a jedna z holek uz prerostla vsechny ostatni
je tam i nekolik vazne povedenych kousku, ale vyfotit se mi podarilo jen tuto
ted jsem nahrala do alba 360l minividejko, kde jsou dalsi dve krasavice

zatim mi stale neposlali zadny dopis se stiznosti ci reklamaci, tak snad se maji dobre, vzdy jak rano rozsvitim, uz jsou nastoupene v chumlu a cekaji, co tam hodim :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 20:14 - Re: Wanderer
Skús pozrieť akú rýchlosť má v konkretných lokalitách skalárov Amazonka.Také agresívne správanie môže spôsobovať i nadmerné prúdenie v nádrži.
Môj brácho to riešil výtokom z filtra otočeným smerom na zadnú stenu akvária. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2017 19:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Je na úplně stejném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 19:46 RAP Re: Wanderer
Ještě jedna zdánlivě bezvýznamná věc. To nové akvárium stojí na jiném místě než staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 19:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Ale musím dodat, že ty skaláry mě berou hodně. To je vážně nádherná majestátní ryba. Vždycky, když jsem uvažoval o akváriu, tak jsem tam aspoň dvě chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2017 19:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r , Wanderer
Nevhodná voda , nevhodné osvětlení (přesvětlené nádrže , které jsou teď "velmi moderí") , nevhodné krmení- to vše bude mít za následek zvýšenou agresivitu ryb ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 19:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Voda je stejná jako dřív. Dno zůstalo taky stejné, nic jsem nepropíral, pouze jsem štěrk přidal. Jediný problém je v novém filtru, který asi ještě nebude úplně zajetý, byť už teď vypadá solidně zarostle. Důkladně jsem tam při zakládání propral původní (viz fotky v prezentaci). Proto častěji měním vodu a měřím dusičnany. Jinak je to jiným prostředím, než se to časem usadí. Je tam větev, která jim narušuje volný prostor, to před tím neměly, proudění vody je jinak, filtr je na druhé straně než byly zvyklé, víc rostlin. Prostě všechno jinak a tak si vyjasňují, kde je nejlepší flek v akváriu a kdo na něm bude bydlet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:54 Muž Driv3r [236] Re: prasan
Hm to může mit taky vliv.ale v předchozím akva se snesli (jak píše) a po přendání se perou mohla se. Mu změnit voda díky jinému dnu či podobně že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:46 - Re: Wanderer
A čo voda? Ak im moc nepasuje i to môže stupňovať agresivitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:29 Muž Driv3r [236] Re: Wanderer
Já mám dve parmičky mechove a když se ty mí tři začnou škorpit tak stačí aby kolem jen propluly a hned je klid.aby neměli tolik času na škorpeni mezi sebou. Vím že někdo namítne ze je budou honit a okusovat ale neděje se to vic si všímají sami sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
No uvidíme. Třeba nechám těch pět co mám a nebudu přidávat žádnou. Podle toho jak píšete by to chtělo řešit přidání co nejdřív, dokud nevyrostly. Jak povyrostou, tak se s malejma nováčkama nebudou mazat vůbec.
Teď jsou na sebe jak psi. Mramorované proti černobílým. Jsou všechny stejně velké a teď je rvačka, kdo bude bydlet u filtru. Chvíli mají na vrch jedny, pak druhé. Závojnatá tam zůstala chudák sama, je menší, ta radši vždycky vyklidí pozice. Stejně si myslím, že ji časem uhoní... Paradoxně v 240l (kde bylo podle mě na 6 skalár už přeplněno) byly víc v pohodě. Chvíli se pošťuchovaly a pak si žily poměrně v klidu. Teď jsou ve dvojnásobném objemu a naháněj se po celé délce akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 18:04 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Netvrdím ze to bude vždy fungovat.nedávno sem dostal většího samce skaláry.předtim nez sem ho pustil sem si všimnul že ancici přerovnali kořen a ja ještě přitom vyškubl 2 rostlinky.a cela osádka v te (chvíli v chaosu ) byla trochu neklidná a vpuštění bylo bez větších emocí. Je to jen muj pohled furt lepší něco zkusit nez nic ne?I romant to později částečně píše.i skaláry se ve volné přírodě drží v hejnech a spolehaj na mimikry v hejnu.a svým úzkým profilem v kořenech.nepopírám ze skaláry nejsou temperamentní.a když se rozhodnou že ten se jim nelíbí tak ma smůlu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:40 - Re: Wanderer
To čo napísal romant plus by som ryby pár dní nekŕmil a začal až po pridaní novej ryby-rýb.Vtedy nové prosteredie a záujem o potravu predčí záujem o novú rybu-ryby.Určite to nebude 100% pomoc a rada,ale asi to najschodnejšie čo sa pri cichlidách odporučiť dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 17:15 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Přidání je samozřejmě možné, ale chce to třeba před samotným přidáním nádrž pozměnit, jinak zorganizovat rozložení schovávaček, prostě i pro stávající obyvatele vytvářet dojem nového prostředí a do tohoto přidat nový ryby, kdy jsou na tom všichni tak trochu stejně, což lze vnímat jako ono doporučení vystresnutí(v přeneseném slova smyslu). Jako ideální, což ovšem se mnohdy těžko splňuje, je vhodný přidávat obdobně velké jedince. Výše popsaným se prostě snažíme navodit dojem, stejných podmínek pro všechny, ale jak zde již zaznělo, jsou to cichlidy a dovedou být velmi temperamentní a ani to co popisuji nemusí být 100% účinným opatřením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2017 15:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-tak jednoduše to zase nefunguje
-navíc to co jste popsal, nelze v žádném případě u cichlid tohoto druhu očekávat
-vámi popisované a uváděné je možné u druhů ryb ,které svojí ´´velikostí´´ nemohou konkurovat svým predátorům(nebezpečí) a v případě ohrožení se semknou do skupiny(hejna) ,čímž vytvoří celek určité velikosti ,který má matoucí úlohu proti predátoru(nebezpečí)
-tato skupina(hejno)druhů ryb, nemá žádnou sociální vazbu ,tak jak to známe u cichlid,
-proto uvedená možnost vystresování ,není zcela na místě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 15:14 Muž Driv3r [236] Re: Wanderer
Nebude to bez problémů ale udělat se to nechá.Hlavně nesvítit a určitě nepřidávat jen jednu.Nově příchozí jsou dost stresovaný.a na svoji obranu už nemaj šťávu.Možná by nebylo od věci stávající osádku trošku vystresovat a instinktivně by se měli zhlukovat v hejno a tim si na sebe vic zvyknout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 13:56 RAP Re: Wanderer
Ono to není tak snadné, přidávat do zaběhnutého společenství další ryby. Přeci jen skaláry jsou cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 09:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dneska jsem ji vylovil chcíplou. Tak nevím, co se stalo. Možná následky stěhování. Vypadá zdravě.

Myslíte, že časem můžu do toho svého akva ještě nějaké skaláry doplnit? Teď to nechám až se to po přestěhování usadí, ale časem bych tam rád nějakou ještě přidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:29 JoKa Re: Wanderer
Může, v celku obvyklé... A budou to asi dvě holky. Samci nebývají až tak moc agresivní... Ale jistě se výjimky najdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dneska jsem se na ni zaměřil. Občas vyleze, poplave si jinde... Vypadá to na šikanu. Jede po ní jedna z mramorovaných skalár. Jak tahle malá vyleze ze svého koutu, dřív nebo později se do ní pustí. Teda v menším akváriu byly víc v pohodě. Může z toho být tak vystreslá, že by nežrala?
Nic dalšího neobvyklého jsem nezjistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 18:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Wanderer
To už asi bude k řešení , teď příjde na řadu to bystré oko , sleduj oči ,žábry, pokud ještě vyjdou nějaké bobky - jak vypadaj - jakékoli anomálie v chování oproti těm druhejm , nejeví vůbec zájem o žrádlo a dění kolem nebo to žrádlo plive ? nezdá se třeba pohublá oproti ostatním ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MonterMonty
Tak bohužel nežere. Ta druhá závojnatá se o žrádlo rve a tahle nic.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=851