Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 18:54 R Muž romant [27983] Re: Sára73
Ale jo, oni to klidně i dají, leč z nich budou nedomrlý mrzáčci, prostě zprzněný ryby. Pokud jsou skaláry tvoje srdcovka, potom se jenom těžko chápe že jsi je dovolila dát do těch ani né 100 litrů a že jsi cíťa, to tě holka neomlouvá, právě proto jsi se neměla nechat ukecat a nepřijímat ten danajský dar. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 18:41 Sára73 – skaláry ve 112 l
Zdravím.....chtěla bych poprosit o konzultaci...
Nebudu sáhodlouze popisovat, jak se 4 skaláry ocitly v mém 112 l akvárku...prostě by si šly jinak zaplavat do WC.....
Bohužel ryby "vyrostly" v 70. akvárku, je jim přibližně rok a na výšku mají cca 8cm, mám je 3 měsíce a nepodařilo se mi pro ně sehnat odpovídající ubytování...ten, kdo trochu ví o co jde se oprávněně obává, že jsou podražené v růstu a tudíž zůstanou prťavé.....
Jinak jsou ryby zdravé-zatím, nejsou vystresované, v klidu plavou po celé nádrži, často ve skupince, až na malé šarvátky při krmení se vzájemně nenapadají, zatím neměly tendence se vytírat.......skaláry jsou moje srdcovka, dřív jsem je měla a výhledově zase větší nádrž plánuji v horizontu 2-3 let, ale zatím to vypadá, že zůstanou u mě v malém.........
V akvárku je ještě 20x neonka modrá a 4x pancéřníček zelený........problém je samozřejmě jak litráž nádrže, tak i vodní sloupec max 32cm a trochu se mi dělá mdlo, když pomyslím, co by nastalo, kdyby se začaly v tak malém prostoru vytírat.....pak by jediná možnost byla asi dočasně přesunou 2 skaláry do mé šedesátky.......
Myslíte, že by to mohly v relativním klidu u mě dát (pokud by se toho dožily, tak by pak šly do velkýho akva) a nebo je to moc velké týrání a bylo by milosrdnější je utratit.....do toho, abych se přiznala se mi moc nechce, když ryby zatím vypadají v poho a navíc jsem trochu cíťa...........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:25 Žena Sucu [12] Re: Pepan
Což o to, tady jsem se ptala asi 3x, na různých akva skupinkách i těch cíleně zaměřených na skaláry na FB také. Inzeráty občas jak si vzpomenu jsem také prošla. Ale tak člověk má i jiné starosti, než hledání ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 10:00 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Sucu
Ahoj, moc se s tím nestresuj....Do drahých ryb bych zatím fakt nešel, akorát budeš mít víc trápení než radosti. Doporučuji sledovat inzerci - třeba IFAUNA či Hyperinzerci ...akvarijní ryby a zvířata.....tam je zrovna inzerát z 27.3.2017 mj. na černé skalárky od chovatele z Litoměřic, přičemž ryby prodává jen u sebe (tj. nezasílá)....takže je šance vidět rodiče nabízených rybek, získat radu a popř. kontakt na jiné chovatele. Jo, a inzerované rybky stojí 22 korun ;-) . Schválně si tipni, jakou marži si připočítávají v kamenných akvaristikách....
Tak hodně zdaru a trpělivosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 20:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sucu
Ona je ještě jedna, ne moc oblíbená možnost. Prostě kupovat ryby neznámého původu a pochybné kvality. Ty nejlepší kousky si nechat, zbytek dát pryč.
Proto jsem nabízel Aquamaster. Zajedeš tam, koupíš 10 levných skalárů. Navíc si vybereš ty lépe stavěné. Snad pár z toho nakonec vybereš a zbytek pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2017 19:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sucu
Napsat inzerát je první, zahřívací kolo. To je aktivita "jenom aby se neřeklo". Skutečný zájemce se pozná podle dalších aktivit. Třeba by se zkusil zeptat stálic tohoto fóra nebo redakce. Nezdá se mi, že by chovatelé těchto ryb byli tak v ilegalitě, že by je nikdo z Rybiček neznal.
Mimochodem, i tady na Rybičkách je vlákno "Kde sehnat tyto ryby". Zkusil bych to v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 19:36 Žena Sucu [12] Re: jackk74
Psala jsem inzeráty, že sháním. Vyhledat se mi chovatele prostě nezdařilo. No nic, končím. Nějak se to vyřeší časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2017 14:37 jackk74 – re:Sucu
Většinou se Ti nikdo neozve.Musiš si je hledat a kontaktovat sama.Většina chovatelů má stálý od byt ryb a nemají potřebu nabizet na internetu sami. Stránky mají, ale musíš je kontaktovat Ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 08:46 Žena Sucu [12] Re: karmen1976
Ale mě se nikdo neozval, že by měl ty černé. To já bych v okolí Prahy i dojela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 19:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RAP
Před tím jsem měl čtyřpruhé z burzy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 19:35 RAP Re: vaaclav
vaaclav napsal:............Taky jsem si na burze koupil čtyřpruhé po 10 korunách a vyrostli z nic docela obstojné ryby......
Neříkal si, že si ty Peru-Altum kupoval v Braníku a že pocházely od Krčka? OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2017 19:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Pro začínajícího akvaristu by kontakt s chovatelem mohl taky znamenat zdroj neocenitelných informací, na které v obchodě či na burze nemusí být čas, případně zdroj těch informací tam chybí. Ve spoustě obchodů jsou místo prodavačů podavači a od těch se člověk kvalitní informace prostě nedopídí. Tím nechci tyto zdroje ryb absolutně odmítat, ale riziko nákupu nekvalitního materiálu je tam mnohem vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 19:25 Muž liborass [174] Re: vaaclav
taková černá skalára zrovna nebude patřit mezi drahé ryby a u chovatele bude cena nižší než ve zveráku, aspoň z mé zkušenosti to tak vždy bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 19:17 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Na druhou stranu je lepší začít z lacinějšími rybami a naučit se to s nimi než napoprvé utrápit ty drahé. Taky jsem si na burze koupil čtyřpruhé po 10 korunách a vyrostli z nic docela obstojné ryby, dvou jsem sice stříhal ploutve ale dorostlo jim to rovně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2017 18:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sucu
Podpořím názor Karmen 1976.
Člověk by si měl rozmyslet, co chce. Pokud chci mít hezké akvárium s nádhernými rybami, pak bych asi nešel do nejbližšího zverimexu a bez rozmyslu koupil to, co mají v první nádrži. Chce to najít chovatele, který mi bude garantovat kvalitu ryby a který má dobré reference. Ano, bude to stát více, ale vyvaruji se toho, že časem zjistím, že půlka hejna neroste, protože je podražena vícerým přeléčováním a ve finále zjistím, že většina ryb v dospělosti zdaleka neodpovídá tomu, co jsem jako mláďata naivně koupil. Pak následuje zklamání, starost o zbavení se nežádoucí obsádky. A v důsledku to může být mnohem dražší než když napoprvé nakoupím u renomovaného chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.03.2017 18:30 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sucu
Miriam.
Pokud chceš kvalitní ryby tak musíš počítat s tim že budou stát vic než na burze nebo ve zvěráči.
A taky je jasnýs, že se na ně asi budeš muset jet někam podivat někam jinam než jen po Praze když chceš vidět rodiče. ..

Věř nebo ne, ale okolo Prahy je celkem dost chovatelů co má top ryby..ale za 68kaček fakt nebudou...
Chce to hledat když něco chceš. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2017 18:26 RAP Re: Sucu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 18:07 Žena Sucu [12] Re: RAP
nemá tam kontakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 17:46 RAP Re: Sucu
rybicky.net/clanky/957-navsteva-u-zdenka-docekala
Můžeš se s ním telefonicky domluvit a až bude zavážet Prahu, může ti je přivést sebou. Koupíš je přímo od něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2017 17:42 RAP Re: NHKG
No jo, ale Kudrna překupuje, takže Sucu rodiče bohužel zase neuvidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2017 16:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sucu
Pokud chceš konkrétní rybu, musíš být ochotná něco obětovat (čas a peníze).
Co tady: www.aquamaster.cz/…
Z Prahy to není daleko a posílá i kurýrem. Pravidelně od něj beru, ale většinou beru importy z Německa a ne skladové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 16:07 Žena Sucu [12]
Nejspíš o tom, že jsem byla na více místech včetně Braníka a nebyli tam a když ano, tak stály nad 150 kus a to je trošku cena mimo
Nejspíš také o tom, že jsem sháněla chovatele, u kterého bych viděla i rodiče a zase si nenaběhla.
Ale tak asi je tady spousta odborníků, co nakupují svoje ryby v hobby marketu a vyhovuje jim to.
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:18 R Muž romant [27983] Re: RAP
Tak potom o čem se tady bavíme? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:17 RAP Re: romant
romant napsal: Každá, opravdu každá akvaristika má svoje dodavatele a každej, opravdu každej máme h..u, tedy ústa a zeptání je stále ještě zdarma ..........
Pokud vím tak např. do Braníka vozí(il) skaláry Zdeněk Dočekal a to už je samo osobě nějaká záruka kvality. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 19:01 R Muž romant [27983] Re: Sucu
Aha, já myslel že v praze docela slušně funguje MHD, ale už toho raději nechám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:55 Žena Sucu [12] Re: romant
jenže v akvaristice co je v okolí, by mě jedna taková skalára vyšla na 200 a to za mladé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 18:04 R Muž romant [27983] Re: Sucu
Každá, opravdu každá akvaristika má svoje dodavatele a každej, opravdu každej máme h..u, tedy ústa a zeptání je stále ještě zdarma, tedy u nás to tak platí, nevím jak v hlavním městě. ;-) Tedy zajdu do akvaristiky, zeptám se zda-li mají od svého dodavatele zalistovaný černý skaláry, podotknu že černý jako že černý, ne pruhovaně černý a když dostanu pozitivní odpověď, objednávám a čekám až se z akvaristiky ozvou, že moje objednávka již dorazila a odnáším si v tom samým sáčku jak to přišlo od dodavatele požadovanou objednávku a když se mě to nezdá, tak si ji neodnáším, ať si je vpustí do nádrže a prodají někomu kdo je bude chtít. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
:-) Zkuste začít nakupovat v obchodě ... tam zboží můžete reklamovat docela snadno ... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 17:43 Muž Fučikovský [0]
Fotka k příspěvku Včera se mi poprvé vytřely skaláry. Akvárium je necelých pět měsíců po založení. Vytřely se zlaté a jikry hlídají všechny tři. Je to normální? Zbylých jedenáct pruhovaných a tři černé obývají druhou polovinu akvárka. Vše je zatím úplně :-) bez problémů, jen mě zaujala ta "švédská trojka."
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 17:22 Žena Sucu [12]
Já bych strašně ráda další čistě černé, ale neseženu. Jedině kdybych zas na burze od toho minulého a to nedopadlo poprvé moc slavně. Z 8 ks jedna závojová co má vadné ploutve a vyrostla plnohodnotně zatím jen jedna a další dvě se zdají snažit také růst. Zbytek zakrslouni :/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:00 Muž Yirka [9123] Re: LiborSprysl
Já se nepletu, pouze popisuji praktiky vás, některých chovatelů a prodejců.
Myslím, že nejeden akvarista mi dá za pravdu.
Ale jo, potmě je každá černá ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 09:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: Při správném světle a úhlu pohledu i na těch černých uvidíš pruhy.
Mé doporučení by bylo jednoznačné, než hejno každý pes jiná ves, tak určitě klasiku.


JEJDA...pokud nastává tento jev, tak pán si plete černou skaláru s barevnou verzí "smoke" ... sorryjako Jirko, ale jinak nemohu... Protože černá je prostě černá! ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 09:06 Muž Yirka [9123] Re: Sucu
Při správném světle a úhlu pohledu i na těch černých uvidíš pruhy.
Mé doporučení by bylo jednoznačné, než hejno každý pes jiná ves, tak určitě klasiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 07:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sucu
Pokud máš černé a nechceš křížit. ..Tak sežeň zase černé. ..protože při koupi jiné barevné varianty křížit budeš. .
Nebo si kup jaké chceš a když bude potěr, tak ho nechat v akváriu a příroda se postará .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 06:39 Žena Sucu [12] – co dokoupit ?
Zdravím. Jelikož jsem kromě burzy, kde jsem si posledně natloukla rypák, nesehnala černé skaláry, přemýšlím, co dál. Jakou variantu pořídit na doplnění hejna ? Aby se to pokud možno nekřížilo a nevznikla tam divočina ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Driv3r
Driv3r napsal: Je mozny ze se za 5 dni utvoří par? A to jsou ted opět v chaosu protože velky povolilo.a oni se rozhodnou ze nakladou.;-) sel jsem ven a koukám ze akva ma dve oddělené skupiny.a uprostřed na echinaci jirky.samec sice brani s ni ale oplodnění se nekoná.
Jak po pěti dnech? Ale stimul může být změna vody, to je časté... samec brání, ale oplodnění se nekoná ... jestli se už nekonalo ... a když se nekonalo, není to samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 17:07 Muž Driv3r [236]
Je mozny ze se za 5 dni utvoří par? A to jsou ted opět v chaosu protože velky povolilo.a oni se rozhodnou ze nakladou.;-) sel jsem ven a koukám ze akva ma dve oddělené skupiny.a uprostřed na echinaci jirky.samec sice brani s ni ale oplodnění se nekoná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2017 17:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jurka
Já jsem si dal do podobné nádrže (80x50x40) taky 4 skaláry na spárování a nebyl to až takový problém, vlezli se, nepozabíjeli se.

Co ale je problém a důvod proč to neudělat je ten, že ty ryby prostě nedorostou, zůstanou takoví malí chcípáci. Pár se mi udělal, i se už množí. Jejich první odchov teď ve věku cca 4 měsíce je už skoro stejně velký jako jejich rodiče po cca roce a půl.

V tak malým prostoru ti skaláři nedorostou takoví, jak by mohli a i tak potom vypadají moc velcí do takového malého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 15:00 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Yirka
Yirka napsal: Zase z nich nedělejme labutě. Jakmile jsou ryby "zralé", párují i trojkují se tak nějak podle chuti. ;-)

Tady jde o to, kolik skalárů se v pohodě vejde do 140 l. Pár ano, 4 ryby už jsou podle mě moc především proto, že pokud by to byly 2 páry, tak jeden si zabere 4/5 akvária, druhý se bude krčit někde pod filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 12:33 Muž Yirka [9123] Re: Ivoš
Zase z nich nedělejme labutě. Jakmile jsou ryby "zralé", párují i trojkují se tak nějak podle chuti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2017 11:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Jurka
Jurka napsal: Pokud bych je pořídil, tak bych koupil více menších a počkal až se spárují.

To bych nedělal - pro 1 pár sice to akvárko zas tak malé není ale pro více skalárů už ano. Na tvém místě bych se poptal už po hotovém páru protože lidé si často pořizují 6-8 skalárů (neboli tebe napadlo patrně přesně to samé), kteří se pak dle šťastné ruky při výběru spárují. Minimálně 2 páry se utvoří prakticky vždy a pak se začnou mezi sebou řezat, takže "šťastný" majitel hejna složeného z několika párů velmi rád nějakou tu dvojici odprodá.

Takže pokud by sis pořídil více ryb a čekal až se ti spárují, musel bys záhy řešit problém: "Co s těmi přebytečnými rybami".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2017 05:09 R Muž afc1886 [14655] Re: Jurka
Nad skaláry bych vůbec do tvé velikosti nádrže neuvažoval,je to pro ně malé. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 22:23 Jurka Re: NHKG
Pokud bych je pořídil, tak bych koupil více menších a počkal až se spárují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2017 22:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jurka
1. Malé.
2. Jak chceš pořídit pár? Buď koupíš více mladých ryb a počkáš až se ti sestaví pár. Sestavený pár se těžce shání a budou to velké ryby.
3. Každá ryba je jiná. Některé skaláry nechají na pokoji i potěr a některé budou lovit vše, co jim vleze do tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2017 22:15 Jurka – Skalára- společné akva
Nejspíš tu už podobné dotazy padly, takže se omlouvám, pokud bude tento dotaz někoho obtěžovat. Mám nádrž 140l (80x50x35)cm, zvažuji do ní hodit skaláry.
Takže tady jsou mé dvě otázky.
1. jak je to s chovem ve společné nádrži. Jsou to dravci, takže by menší ryby jako neonky,platy,gupky apod. měly požrat. Ale už jsem se setkal s názory, že pokud přijde skalára do nádrže jako poslední kus a nejlépe ještě malá, tak by ostatní ryby měla nechat.

2. pokud by někdo byl toho názoru, že v nádrži této velikosti by neměl být s chovem problém, tak kolik bych jich mohl pořídit, jeden pár?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 00:12 Muž Driv3r [236] Re: JoKa
Já vím koukal jsem už před 5 dny.ještě s tím počkám. Trochu to předělám nechci přímo biotop,ale tak aby to pro ně bylo co nejlepší. Myslíš ze bylo schůdné se přijet osobně podívat a nabrat pár rad? Teda pokud se na mě ne-zlobíš za tu rozmíšku v češtině. :) .jsi z tábora?a z písku to nemám tak z ruky.
Ps:já se taky těšil ale nemůžu udělat žádný kiks přeci jen de o život mazlíčků a radost z koníčku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2017 23:46 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Driv3r
Prosím OT.Martine děkuji,vážím si tvého komentáře,všichni jsme chybující na cestě k poznání,nejsem výjimkou,nelituji času a peněz ve své celoživotním akvaristickém snažení,je mi pouze líto všeho, co jsem sice v dobré vůli,svojí nezkušeností a nevědomostí s velkým elánem
o život připravil.Přeji Ti,ať se Ti akvarijní svět změní v životní styl.Ať se Ti daří! :-)
;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 23:19 JoKa Re: Driv3r
Mrkni na mé akvo černovoda. Chystám se na manacapuru WF. To akvo jim chystám třetí měsíc... Ano, na fotkách vidíš 4 skaláry, to jsou moje odchovy, které jsem tam pustil fakt jen na chvilku trochu se rozplavat... Už víc jak měsíc tam nejsou. Před dvěma měsíci jsem teprve vychytal a stabilizoval vodu. Druhý měsíc mám stabilně pH 6.8, tvrdost do 4 dGh a vodivost 120 mikrosiemens (nevím, jak se to píše)...

Akvo je ready, stabilní na přijatelnou vodu, druhý měsíc, měsíc a půl bez skalár... Vidíš tam ty WF? Ne? A proč je tam nevidíš, protože tam ještě nejsou....

A není to proto, že nespěchám... Těším se jak malý kluk na buldozer k Vánocům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2017 22:36 Muž Driv3r [236] Re: Tojsouvěci
Nepovažuj diskusi se mnou za ztracený čas jsem rád ze jsi mi odpovídal.to platí pro všechny zúčastněné. Jsem rád za každou radu a budu se ji řídit. Je fakt ze potřebuji více zkušenosti a připravenosti.Děkuji všem za otevření očí. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.03.2017 22:11 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Driv3r
Martine ,to co Ti tady fundovaně píší kolegové,tak jsi ode mne obdržel v emailu v trošku obsáhlejší verzi,psal jsem to stejně otevřeně všem zájemcům ,kteří si pořizují své svěřence výběrem očima,bez toho,že by měli základní představu co to obnáší. :-( Mám dojem,že z mé strany jsem udělal téměř maximum,celek výsledku je přehlídkou mého ztraceného času.Takže ještě jednou,zapomeň chvíli na Nanayky,udělej si pořádek ve složení osazenstva nádrže,někomu podaruj někomu stávájící skaláry,pořiď si 6-10 pěkných mladých skalárek standartní chovatelské formy a po seznámení s jejich cyklem životních požadavků a projevů chování (případně i rozmnožení),to můžeš všechno zrušit, nechat nějaký čas akvárium totálně bez ryb a pořídit si Nanaye.To je to maximum ,co lze udělat,ale čas Ti běží. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=701