Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 22:43 Muž Driv3r [236] Re: dudak
otik je tam nahodou nejde ulovit:-)a 3ks Živorodka Wingeova.vir neděla. tak ja je nebudu stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2017 21:51 Muž dudak [1885] Re: Driv3r
otíka ani potěru pavok se bát nemusíš, to by si měli rodiče ohlídat. Ale budeš to mít těžší se zakrmením. Pokud ti ten fluval nedělá moc velkej vír v akvárku, tak bych filtr neřešil. Na krmení na chvíli vypnout a poslat to stříkačkou rovnou mezi mladý. Teda až budou rozplavaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2017 21:19 Muž Driv3r [236]
Další otázka v atlasu se píše rodiče po rozplavani odlovit ze by je sežrali mám či nemám?tojsouveci je odchoval ve společenském ty mi maj v chaosu jen 1 otika a 3 malí živorodky.a ještě jedna věc přemýšlím jestli jim tam nedat bublifuk misto stávajícího vnitřního při prendavani bych ho namočil do vody vyprane z toho vnitřního a nechal chvilku běžet.výměna vody při tomhle zpusobu odchodu se nechá nebo je to všechno vystresuje a sežerou to?vyměnil bych jen málo za vodu z RO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2017 03:16 RAP Re: Driv3r
Svítit můžeš malým světlem, aby rodiče neměli úplnou tmu. Běžné osvětlení nech v normálním rytmu.
Krmit artémií začni až se většina potěru rozplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 22:19 Muž Driv3r [236]
Tak mám vykuleny. Prcky rodiče uz je podruhé přestěhovali sem netušil ze to dělají mám jim nechat svítit?kdy mam začít s artemkou?je jich tak 30ks :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 07:31 Žena Sucu [12]
NÁVRAT K OTÁZCE VRSTVY LISTÍ V NÁDRŽI

krásné články v 37. čísle akvaristy

e-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2017 10:17 Žena Sucu [12] Re: Driv3r
Také se na nich učím, jak se o ně správně postarat aby byly spokojené. Tahle je vysloveně kost a kůže, ale je to bojovník.
Včera jsem mu chtěla dát pinzetou dva kousky toho potěru a teda žral to snad celou noc. Ale už je má snědená a zdá se mi, že v noci si sám i něco ulovil a dneska dokonce i sezobl pár vloček. Ještě mu tam dám něco mražených dafnií a vypustím ho z malého prostoru. Ale zůstane chvilku v tom 40l. Větší mám už jen tu 360 a bude mi stačit když uvidím, že má něco v břiše.

Nějak si neumím představit, že se svými nulovými zkušenostmi jdu do něčeho víc, než je pár neonek a houf podražených rybek z obchodu. K tomu jsem docela pragmatik a tak mi nějaký ten nezdar přijde pouze jen jako další výuková látka. Ale zas bez srdce nejsem. Každý neúspěch mě bolí a každá zmařená šupinka trápí (proto se snažím toho kostlivce zachránit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 23:25 Muž Driv3r [236] Re: romant
Jj to souhlas ale jak se to pozná?já nad tema 2 taky zlomil hůl.a ted je pěkná i hodně povyrostl,ale já to ještě nemám ve voku,(jak se říká) smich proto jsem dopsal ze to nemusí platit u všech. mě se to povedlo.Až časem se uvidí co v ňom skutečně je.ryby u sucu jsem neviděl,tak sem napsal jen svuj poznatek.Měl bych asi podotknout ze se na nich učím,a tudíž nejsou do chovu,až a jestli ta doba nadejde tak rozhodně nebudu nechávat špatné kusy.zatim je to dobrá škola ukázali mi ze ve vhodných podmínkách bez stresu atd se dokážou hodně vzchopit.
Ps: teď sem začal další fazi,příprava na odchov.viz prez..chaos.

Jednou ty Nanayky mit budu! ano .ale předtím mám jeste co dohánět. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 20:07 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Otloukánek je něco úplně jinýho než podtržená a živořením zubožená ryba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 20:04 Muž Driv3r [236] Re: Sucu
No ja mel taky otloukanka a uz vypadal ze to zabalí,jeste byl nemocný a otloukanek.byl na samotce respektive ve dvou(.chaos) a dnes sem ho přelovil zpet.pěkně povyrostl a zesílil.ale to nemusi platit u všech.!možná by mu klid chvilku prospěl.ale ne do nejakeho pidi akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2017 14:34 Žena Sucu [12] Re: NHKG
Nejsem citlivka. Říkáš že to nedožene. Tak měla na to už nějaký ten týden, to je fakt. Jestli do rána nic nesežere, půjde na prkýnko (utrácím přerušením páteře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 11:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sucu
Pokud nejsi velká citlivka, utrať tu rybu. Šance že doroste do pořádné velikosti je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 11:11 Žena Sucu [12] – udělala jsem dobře ?
Když jsem posledně dokupovala ryby, docela pěkně to skoro všechno vyrostlo. Mám tam teď dva dominantní samce a mám takový pocit, že čím větší hrbol na hlavě, tím víc testosteronu ta ryba má.
Je tam ale jedna ryba, která je jak po pobytu v Dachau. Jediná nevyrostla a je tak vychrtlá, že jí počítám minuty do konce. Tak jsem ji vylovila z velké nádrže (kde neměla moc šanci dostat se k jídlu) a dala jí do 40l s black mollama. Okamžitě se na ty mladé začala vrhat a snaží se si něco ulovit. Ale je teda dost neobratná. Zatím snad nich neulovila a to je tam těch mladejch tolik, že to snad začnu prodávat jako žrádlo pro kočky. Ale zas je super, že tu chuť k jídlu má. Ještě mě napadlo, že bych ji dala na chvilku do porodničky s několika nejmenšími kousky, aby měla šanci se nažrat a to jídlo jí furt nezdrhalo. Snad neurazím ničí jemnocit.
Ale co myslíte, může se v týhle nádrži dostatečně dožrat a zesílit, aby zvládla konkurenci ve velké nádrži ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:24 Žena Sucu [12]
Aktualizovala jsem fotku a doplnila o fotografii filtru. Neděste se, je to fušeřina amatérská. Ale funkční. Jinak skaláry si rozdělili nádrž na 3 zóny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.07.2017 15:40 RAP Re: Sucu
Zmetky by měl vyřazovat již chovatel a nedávat je do oběhu. Podle velikosti zkrmit nebo šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 14:57 Žena Sucu [12]
Poslušně hlásím, že vlepený filtr skvěle funguje, žádná ryba neumřela a ani se neperou. Většina z těch co jsem dokoupila pěkně roste a pomalu přemýšlím, co dál s těmi, co jsou spíše zmetky, než pěkné rybky. Z potěru nepřežil žádný, ale po celou dobu se ty prvorodiče starali naprosto vzorově.

Co děláte s rybama, co v chovu nechcete ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2017 10:55 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Wanderer
Skalárky rostou při dobrém krmení strašně rychle. Po 2 týdnech jsou možná 3x větší než po vykulení, takže ta 10-ti litrová nádržka je pro ně opravdu malá. V tomhle věku a množství už by měly být alespoň ve 30-ti litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2017 22:02 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Máš malou nádržku a i přes tu péči se ti nedaří tam udržet kvalitu vody, tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 22:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Co dělám blbě? Vylíhne se mi 40 malých skalárek. Vylíhnou se v 10 l nádržce, zatopím jim na 27°C, vzduchuju a denně vyměním cca 2/5 vody, včetně odsávání nečistot. Týden si tam spokojeně vegetí, rozplavou se, baští žábronožku a pak během dvou dnů vychcípají a je po nich.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 15:31 Žena Sucu [12] Re: LiborSprysl
Já si na první pohled i myslela, že jsou to jen jikry. Až o nějakou dobu později jsem si všimla, že jsou už vylíhlé. Dokonce je přesunuly na jiný list. Hodím tam tu pistii a uvidím no. Ale jako rodiče jsou úžasní. Na nováčky jak profíci :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 15:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Libore, zcela vážně, proč by to nešlo?
Já jsem sice transportoval list s jikrama, ale úspěšně se z nich vylíhnul potěr a vyrostly slušné ryby.

No něco jiného jsou jikry a vývojová voda, to asi v ideálních podmínkách lze, když to tvrdíš třeba ty ... dáma je jinde - "už se jim to na tom listě i hemží" ....u potěru hrají hodiny ve vývoji... to už bude jinak s ním v tomto stádiu manipulovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2017 14:42 RAP Re: Sucu
Neřeš to, prostě to nech osudu. Ber to tak, že pokud něco přežije, tak jen ti nejschopnější, jako v přírodě. A tak by to mělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 14:39 RAP Re: LiborSprysl
Libore, zcela vážně, proč by to nešlo?
Já jsem sice transportoval list s jikrama, ale úspěšně se z nich vylíhnul potěr a vyrostly slušné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:35 Žena Sucu [12] Re: LiborSprysl
Vim já ? Jsou to moje první mladé od skalár. Vím o tom prdlajs, jak moc jsou náchylné na transport. Jen se snažím najít řešení, aby neumřely všechny. I když je to volovina. S tím prostě musím počítat, když je to společná nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 14:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
??? Koukám, že vy jste fakt echt machr...jak byste asi chtěla trasportovat mláďata k odchovu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:19 Žena Sucu [12]
Můj odhad je, že se tu ani nenajde nikdo z Prahy, kdo by o ně měl zájem. Pokusit se je odchovat. Mě je jich tak líto, miminek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 12:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
Zbytečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 10:39 Žena Sucu [12] Re: LiborSprysl
Já je ani nemám jak krmit. Jediné co pro ně pak mohu udělat, je prachové krmivo co mám pro potěr krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 08:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sucu
Není téměř na 100%...99,9 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 08:11 Žena Sucu [12]
Dneska jsem zjistila, že po víkendové absenci mé osoby v domě se černé skaláry vytřely a už se jim to na tom listě i hemží. Když tam šoupnu dost velkou pistii, je šance, že by něco přežilo ? Odchovničku žádnou nemám a i odlovit je vůbec z nádrže by byl problém. V podstatě si ani nemyslím, že něco dožije dospělosti. Je to společná nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 11:47 RAP Re: DavFM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2017 09:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Wanderer
Já už bych je stejně doporučil z těch 9l dát do většího. Oni fakt moc žerou, rychle rostou a v tak malém akva to neudržíš, dřív nebo později se to zvrtne a najednou budeš sledovat, jak jim mizí ploutve. A když je nebudeš moc krmit,aby se ti nezkazila voda, tak budou mít hlad a budou se uždibovat navzájem.

A ještě jedna věc, nevím teda jaké skaláry máš, ale žádná velká sháňka po nich nebude a nebudeš vědět co s nima. Pár jich možná rozdáš, ale pak nebudeš vědět co s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 08:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wanderer
Že máte pravdu, nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 07:09 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Asi nebude úplně ideální, abych k týden starým prckům přidal nové jikry... skaláry se mi vytřely znovu, tak jsem to chtěl ještě zužitkovat. Jaký na to máte názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2017 18:24 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Wanderer
Vodu měň každý den, co nejvíce to půjde. Bordel odsávat. Když tu vodu budeš měnit málo, tak z nich budou zmetci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2017 18:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mám v odchovničce (cca 9 l) malé skalárky, pár dnů staré. Topítko, 28°C, vzduchování. Plavou jim tam žábronošky. Mám nějak odseparovat sem tam zdechlinku a zaplísněné jikry nebo do toho nemám radši hrabat? Přípafně jak? Bojím se, že žijící prcci přijdou k úhoně. Jak často mám měnit vodu? Díky předem za zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 14:10 Muž strappy [39]
Zkus cichlid klub. Tam bys mohl uspět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 13:13 Muž fiskaren [11] – Chovatelé ideálně z Moravy
Zdravím všechny, měl by někdo nějaký dobrý tip na nějakého slušného chovatele skalár ideálně na Moravě? Hledám někoho jako je např. p. Pejša přes terčovce, ale nějak jsem se zatím ničeho nedohledal...hledám spíš odchovy přírodních forem...manacapuru, nanay atd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 12:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Sítka na čaj se dají sehnat v různých velikostech ok. Má dvě a kromě toho ještě cedítko z překapávače na kávu, přes které v pohodě stahuji vodu z vytíraček s čerstvým potěrem a je to v pohodě. Jde jenom o to, zamyslet se a vybrat si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 12:08 Muž liborass [174] Re: Driv3r
já měl nelétavé a hnala mě taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 11:25 Muž Driv3r [236]
Jasny ze jde o nelétave.to by mě mladá hnala s mouchama v bytě;-) smich tak ja je zkusím pak poreferuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 21:00 JoKa Re: Pepan
Sítkem na čaj musí zákonitě projít... Tedy tím běžným sítkem na čaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:57 JoKa Re: romant
Ok, beru... Však jsem konstatoval, že nemůžu fundovaně odpovědět, protože jsem to nezkoušel... A proč jsem to nezkoušel jsem také vysvětlil, i když blbina... :-)

Zkoušel to někdo??

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
JoKa napsal: Nevím, byla to myšlenka.
Bylo tam i Možná... Takže k zamyšlení, debatě...
S ohledem, v jakém prostředí se octomilkám daří (pH silně pod 7, ale silně) a proplachování mě nenapadá jak udělat...
Fakt jen myšlenka...

Zchladit v ledničce aby byly méně pohyblivé, pak vyklepnout z chovné sklenice na sítko na čaj a spařit horkou vodou, aby nelezly po bytě a krmit. Jo a používat zásadně bezkřídlé formy, jinak by měla manželka "radost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:28 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Hmm, za mě blbina. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:25 JoKa Re: romant
Nevím, byla to myšlenka.
Bylo tam i Možná... Takže k zamyšlení, debatě...
S ohledem, v jakém prostředí se octomilkám daří (pH silně pod 7, ale silně) a proplachování mě nenapadá jak udělat...
Fakt jen myšlenka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:22 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Proč by měl bejt problém s Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:20 JoKa Re: Driv3r
Jestli to bylo adresováno mně, tak netuším... Nemám vyzkoušeno, ani mě to nikdy nenapadlo... Možná pH bude dělat bordel, fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:12 Muž Driv3r [236]
Hele a co octomilky bude to vhodný pro skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 19:09 JoKa Re: Sucu
Na ty Tvoje špechtěnce bohatě postačí krmivo SAK. ( www.Exothobby.cz ). Mám ho vyzkoušené, dávám ho občas i terčovcům... Ideální základní krmivo v mnoha příchutích a velikostech... Za mě více než kvalitní, dnes už....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=451