Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 10:51 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Driv3r
Jojo, s hodinami. Ty co tam jsou, to je můj vlastní odchov, dočasně. Zjistil jsem, že bez skalár je to akvárium nuda. Je jich tam teď 12. Chtěl jsem přivézt příští měsíc Manacapuru, ale řeším kolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 10:50 - Re: Wanderer
Mám v 200-ke osem kusov a dáke extra výpady nepozorujem ani pri trení.Skôr sa len tak strašia pózovaním a typickým trasením.Posledného mladého som pridal len nedávno.Trocha ho poobkukovali a skôr sa sám drží v ústraní ako by ho oná ostatná skupina napádala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 10:29 Muž Driv3r [236] Re: Wanderer
Do jakýho akvária to chceš? S hodinami? Měl sem jich v mým asi 16ks řežou se vždycky.akorat ve větším hejnu nevandrujou furt do stejný rybi.
Kupodivu bych řek že je lepší když je jich víc,i agresivita při tření byla menší.v menším počtu se najde jeden pár co pak zabere celé akvá a ostatní doslovně šikanuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 10:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaaclav
Hmm, obávám se, že takhle přerybněné akvárium by mi dlouhodobě nefungovalo. 10 skalár se mi už zdá moc a dost na hranici, tak uvažuji o 8ks. Ten objem na tak velké doporučované hejno mám prostě moc malý. Obávám se, že nakonec skončím zase u dvou párů. Chcíplé utrápené skaláry jsem už zažil.

Rozhodně díky za postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.01.2018 09:30 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Začínal jsem vždycky z 10 ks a pak to zredukoval na 3 páry. Dopadlo to ale vždycky stejně. Tři páry stabilně na svých místech ať se třely nebo ne a šupiny létaly neustále. Takže to chce opravdu aspoň 15-20 jedinců jinak budou ty nespárovaní chudáci. Ještě dříve jsem to zkoušel jen z dvěma páry a dopadlo to stejně dominantní pár zabral 3/4 akvária a po dvou letech jim to přestalo stačit a zabrali to celé. Nakonec jsem skončil jen z jedním párem. Jeden čas jsem akvárium rozdělil velkými kořeny na tři části aby na sebe neviděli ale nebylo to nic platné. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 08:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaaclav
To už jsem četl dřív a chytřejší nejsem. :-) Asi budu muset jít cestou vlastní zkušenosti. :-)
20 dospělých skalár tam prostě nenarvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 08:23 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 08:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaaclav
Co to je poměrně hodně? Teď chci nějaké pořídit, objem je samozřejmě omezen, tak řeším kolik a od jakého počtu je hejno...

U jídla se rvou i malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 08:14 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sucu
Pokud jsou mladé tak je z nich hejno. Jakmile dospějí začnou se rvát. Musíš jich mít poměrně hodně aby se tak nedělo a to je většinou problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 07:21 Žena Sucu [12]
Jak to ty lidi dělají, že mají z těch skalár hejno ? Mě se to neustále jen pere mezi sebou a že by byly ucelená skupina se říct prostě nedá. I u jídla se perou.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2018 23:16 - Re: Sucu
Je to cichlida,nie je sa čo diviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 20:21 Muž Skrblík [9] Chovatel
Dobrý večer, nevíte někdo o chovateli, který má v nabídce skalary amazonske? Děkuji za kontakty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 19:31 Žena Sucu [12] Re: Wanderer
Já tam mám těch skalár 5. Z toho jeden větší pár a u zbytku mohu jen hádat. Jedna se pravidelně schovává za tím velkým kmenem a má klid.
Jde nejak upravit podminky tak, aby se netreli tak casto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 18:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sucu
Měl jsem to obdobně, dva páry, co se pravidelně třely. Rozdělily si akvárium na půlky, na hranicích se občas řezaly jak koně a neonky mezi nima kličkovaly. Ale kupodivu to fungovalo. Ovšem mám mnohem víc rostlin a i ta větev byla přirozená překážka, tak na sebe ani neviděly, když nechtěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 15:59 Žena Sucu [12] Re: afc1886
Je tam. Jen upozornuji, ze externi filtr je teprve tyden a tak jede zaroven s molitanem a proto tam jsou dve rampy. Az se zajede pujde fuc molitan a treba mi pak ustoupi i ta silena ruducha. Kvuli mladym jsem ted zase dva tydny nemohla odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 15:32 Žena Sucu [12] Re: Amatértom
To akvarium uz je uplne jine, nez jsou ty fotky. Je tam docela dost kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 14:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Sucu
Ostatní chovatelé nemají akvária takto prázdna, takže si obyvatelé v době tření nejsou tak na očích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 12:53 Žena Sucu [12] – 13 mesicu
Zdravim.
Je to jiz 13 mesicu, co jsem si poridila skalary. Za tu dobu jsem dospela z ciste cernych az na finalni klasicke skalary. Ty co jsem mela predtim (cerne i mramor) jsem po sparovani a prvnim vytreni predala o dum dal chovately, ktery mel o ne zajem.
Ted mam par skalar co poprve dotahl poter az k rozplavani. Jenze oni se mi rozplavavaji u nasavani externiho filtru. Ted tam ani nedam zadny molitan. Netvrdim, ze maji nejakou sanci na preziti, je to spolecna nadrz. Parek rodicu zbytek hejna odsunul i s neonkama nekam do rohu. Zbyle tri skalary se zdaji byt takove nedorostle stale a vecne jim vycujhuje to jejich kladelko.
Je to 360l a ja pomalu zacinam zvazovat, ze bych tam nechala jen ten jeden par. At se tam utvori jaky par chce, vzdy je zbytek nadrze schovany v rohu.
Chapu, ze kdyz se vytrou jsou teritorialni, ale to tak mate vsichni, ze kdyz jeden par naklade, tak zbytek nadrze se tlaci v rohu ? Protoze oni mi nedelaji ty ryby nic jineho, nez ze kladou jikry. To je skoro neustale.
Nebo nejaka rada, jak tu jejich potenci trosku umirnit ?
Debilni dotazy, ale me je uz zbytku tech ryb vazne lito. Jsou okousani, nenazrani a nedorostly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2018 16:09 -
Moje marble redhead www.youtube.com/…
a moje Rio Belém
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 22:31 Muž Cherchan [7]
Ďakujem za váš názor :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2018 22:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Ty ryby už toho u kolegy nic moc neudělají, tedy velikostně, pokud ti v akváriu proseperují, tak bych je tam už ponechal, i když to není to pravý ořechový, ale u tebe jim bude možná líp, jsou tam šéfové, než u kolegy kde by to byl párek otloukánků. Toť můj, možná překvapivý názor. ;-)
Co je na tom překvapivého. Je to logický důsledek použití mozku. Být na Tvém místě nějaký aktivista, řval by že ty ryby v tom malém akvárku trpí, majitel by tomu řvaní podlehl, věnoval by je do toho většího akva a místní smečka velkých skalár by s nimi udělala krátký proces a to ze dvou důvodů. Jednak jsou ve svém teritoriu, což je výhoda číslo jedna a zřejmě jsou větší, což je výhoda číslo dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2018 22:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Otakar04
Půl až tři čtvrtě roku. Plus minus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 22:15 Otakar04
Jak staré musí být skaláry aby se mohli třít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 21:37 RAP Re: romant
romant napsal:..... Toť můj, možná překvapivý názor. ;-)
Kupodivu s tebou souhlasím. :-D Ty ryby mají i slušné a rovné ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.01.2018 18:34 R Muž romant [27987] Re: Cherchan
Ty ryby už toho u kolegy nic moc neudělají, tedy velikostně, pokud ti v akváriu proseperují, tak bych je tam už ponechal, i když to není to pravý ořechový, ale u tebe jim bude možná líp, jsou tam šéfové, než u kolegy kde by to byl párek otloukánků. Toť můj, možná překvapivý názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 18:27 Muž Cherchan [7]
Fotka k příspěvku Aloha, mám v 112 L AQ parík dospelých skalárov , ktoré som si pred 2 rokmi doviezol z burzy . Ryby sú zdravé, vitálne pravidelne sa vytierajú. Známi má AQ cca 400 l so skalármi - vraví aby som mu ryby daroval, pretože moje AQ je pre ne malé. Čo si o tom myslíte vy mám ryby pre ich vlastné dobro darovať či si ich môžem ponechať ?

Prikladám aj fotku svojho AQ.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2017 22:02 Muž Yirka [9126] Re: Mitroz
A tomu tento obvykle říkáme kladélko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2017 20:07 Muž Driv3r [236] Re: Mitroz
ta agresivita je normalní vždy si budou vyjasnovat postavení.jikry ji nezatvrdnou vytře se sama.nebo přebere donuti nějakeho samce.k zatvrdnutí by mohlo dojít když rybě nedaš šanci se vytřít stres atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 19:27 Muž Mitroz [160] – Samička bez protějšku
Ahoj všem. Trochu divný dotaz nezkušeného. hmm
Mám v akva čtyři skaláry od každého pohlaví dva. Utvořil se jeden pár i se několikrát vytřel.
Teď to přišlo i na druhou samičku (čistí list, vysunuté tento, nevím jak se to u těchto ryb jmenuje stydim ) jenže žádný ze samců nejeví o tření zájem. Zkouší to průběžně na oba, ale zájem je nulový. Chová se agresivně již dlouho (hlavně na konkurenční samičku), ale asi až teď vyšel najevo pravý důvod.
Mám se obávat toho, že se samička nezbaví jiker a dojde k nějakému problému (zatvrdnutí jiker) nebo si s tím příroda nějak poradí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 20:27 Rado – Pterophyllum scalare Rio Belém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 18:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
Říká se tomu "párování natvrdo" , 50% šance určitě je ale někdy si ryby prostě nesednou a nenaděláš nic www.youtube.com/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 11:07 Muž Driv3r [236]
Otazka utvoří se par když necham jen samce a samici dle meho vyběru? je tu aspon 50%šance?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 22:41 Muž Driv3r [236] Re: dudak
ja sem přendal prcky do společenskeho a nějaky větši skalar se na nem vyřadil jeden fous předni ploutev a ocas kus horni a vše dorostlo uplně dobře.krom zadní ploutve tu měl sežranou až k pateři nechal sem ho tam že ho dorazí ale nějak se z toho vylízal a zadni ploutev ma takovou divnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 22:27 Muž dudak [1885] Re: Amatértom
ono dost záleží co jim chybí za ploutve, nepárové ploutve většinou dorostou, i když o tom jestli do plné velikosti se polemizuje, ale třeba jestli jim chybí "fousy" tak ty nedorostou. Pan Burzanovský má někde na skalárfóru fotky 2 měsíčních skalár s upálenými ploutvemi ala terčovec a o měsíc později už to mají skoro zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 22:04 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Na malých rybách to nepoznáš projeví se to až později. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 21:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
A já myslel, že by si na burze prodávající nedovolil přinést mrzáky. Prochází tam hodně zkušených akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 21:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Fotka k příspěvku Já jsem to dělal je ale lepší si sehnat lepší ryby a ne z burzy což byl také můj případ. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:52 R Muž romant [27987] Re: fiskaren
Jsou-li ploutve odděleny mechanickou cestou, potom obvykle dorostou, ovšem jsou-li tzv. upálený(nejčastěji z přebytku N látek) jsou z nich ryby na skrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2017 20:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fiskaren
Pokud nemají ploutve nic jim nedoroste, pokud jsou jenom poškozené tak dorostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:39 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: fiskaren
Jo, někdo dokonce šetrně zastřihuje křivě rostlé, aby narostly nové hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:37 Muž fiskaren [11]
Zdravím všechny chovatele těchto krásných ryb :) dnes jsem si dovezl z burzy 6 kousků skalár a u některých jsem si bohužel nevšimnul že jim chybí některé ploutve...rybky je při převozu určitě neztratily, musel jsem je v takovém stavu už koupit, jak říkám, bohužel jsem si toho nevšimnul :/ otázka zní, dorostou ploutve znovu, nebo z rybek už budou jen kryplíci? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:28 Muž Driv3r [236] Re: Wanderer
A to byla voda v akva 8st?nebo jsi tam dopouštěl 8st?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:47 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Tak to je otázka toho času, jestli ještě nebyly na tu studenou zvyklý, potom ano, časy jsi neuvedl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Driv3r
Dopouštím hadicí přímo z baterie. Měl jsem to nastavené akorát. Jenže pouštěl kluk a vrazil tam rovnou studenou z řádu a já to šel kontrolovat až za chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: romant
Tam na žádný pomalu nebyl čas. Okamžitě jsem odčerpal kýbl vody a pustil jsem tam horkou. Kdybych řešil nějaké postupné zvyšování teploty, tak by to pochcípalo hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:42 Muž Driv3r [236] Re: Wanderer
jak se ti povedlo 8stupnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:00 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Pokud plavaly, potom to zvládnou, teď pomalu nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 12:16 RAP Re: Wanderer
Osm stupňů nevím, ale 14 daly kančíci celkem v klidu.
Uvidíš, jak se porovnají s teplotním šokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 11:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Zblbnul jsem výměnu vody a měsíc staré skaláry chvíli plavaly v osmistupňové vodě. Máte s tím zkušenosti, myslíte, že to zvládnou? Bylo to jen pár minut. Chcípla jenom jedna mrňavá, ty větší se s tím popraly líp, některé ryby mají přes centimetr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.11.2017 20:14 Muž Densi [40] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A začalo to takhle :
A "konec" je takový :
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=351