Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:47 Žena Verimmi [173] Re: romant
JJ já to nijak nehrotím, vytřou se, vytřou se, nevytřou nevadí...
výmněnu vody měli teď jak cestovali z toho malého ubytování do toho většího, ale hlavně mně zajímalo jestli nějak poznám zda se třeba dva spárovali, je jich 6 nejsou všichni stejní, ale nekupte to za 14kč/ks dva jsou zlatí, dva nebo tři koi a jeden je takový jakoby mechový, z těch zlatých je jeden menší a jeden větší, ale jsou prý stejně staří a u těch koi je taky jeden znatelně menší. Momentálně žerou jak diví- koupila jsme na aquaburze nějaké krmení- granulky s 30% masové složky a oni po tom jedou jako po uzeném a ta napapaná bříška jsou pak krásně poznat :) pak papají mražené nítěnky a ještě nějakou směs co byla pro cyhlidy,směs špenátu s něčím, to jim taky šmakuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:38 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Moje rada je jednoduchá. Nechat tomu volnej průbeh a až budeš mít všechno tak jak si představuješ, tak je můžeš zkusit trošku stimulovat intenzivnějšíma výměnama vody a snížit jim vždycky při tom o 2 stupně teplotu(třeba mít 27 a schodit jim to na 25) a samozřejmě to chce mít ryby tzv. dobře rozkrmený a uvidí se. Ovšem čím víc se chce, tím míň to jde, to je stará vesta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:33 Žena Verimmi [173] Re: romant
k sakru tak z toho asi sejde... na začátku února mělo přijít větší akvárium a přišlo dříve, dostala jsme ho jako dárek od manžela a tak putovalo osazenstvo mých dvou stávajících akárií do toho jednoho, které musím postupně dozařizovat ale i tak jsem si zde již vytvořila náhled nádrže. Ikdyž ještě není zařízená a mnoho se tam toho ještě změní....
A od té doby co jsou ve svém novém domově se tohle nestalo, očas do sebe dloubnou, ale jinak jsou jako cvičené opičky, plavou skoro pořád spolu a takjsem zvědavá jestli z toho něco bude.

Ale díky za odpověď, mám zatím největší zkušenosti s živorodkama a množením ancistrusů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2013 15:18 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
To co popisuješ je projev dvoření a můžeš očekávat, že na to v dohledný době skočí. Začnou čistit nějaký místo, kam posléze samička klade jikry a samec je oplodňuje a střídají se a oba dva to místo hlídjí, ale ve společenským akváriu je obvykle do rána místo čistý, sežerou to buď ony samy, nebo ostatní ryby v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:14 Žena Verimmi [173] – skaláři
Ahoj, má v akváriu 6 skalárů, zpočátku se mezi sebou kočkovali, dva se třeba skoro 10sec. drželi tlamičkama, ale teď spolu plavou jako vycvičení, je možné že se z nich jednou vyčlení třebá pár, který by mohl mít i mladé a jak poznám, že se třeba dva spárovali. Do teď jsme chovala hlavně živorodky a tam je to jasné :)
díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:11 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Nicky
5 skalár ve dvoustovce rozhodně není nic drastického
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:06 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Týrat je nebudeš, oni si samy řeknou, tím jak se budou chovat, jestli jich je tam už moc, nechat, sledovat, řešit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 14:04 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Bob66
Jsou hejnové, to vím, ale mají určité nároky a nechci 5 dospělých skalár týrat ve dvoustovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:57 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Nicky
Nech je pohromadě, skaláry jsou hejnové ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2013 13:22 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Nechal bych je po kupě a řešil to když by nastal problém, to že se porovnají je klidně možný. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 13:20 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Takže bych je pak měla vyselektovat a nechat jen pár, nebo jich nechat víc, pokud se snesou? Vzhledem k velikosti a zarybnění mé nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 12:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Za dva, tři měsíce se mohou začít snažit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 10:11 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Ta šedivá byla špatná, koupila jsem ji ve zverimexu, byla v jiné nádrži než bílá. Byla apatická, bez zájmu o žrádlo, s bílým trusem. Druhý den už vypadala dost bídně, tak jsem jí zkrátila trápení.
Ta bílá je čistě bílá, ale ty, co jsem koupila, by mohly být mixlé s gold diamant. Viděla jsem rodiče - čistě bílí, ale malé skalárky mají v hřbetní ploutvi a lehce na čele trochu žluté barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 10:07 Žena Nicky [195] - Labyrintky – skalára - věk
Ahoj,
včera jsem si dovezla 4 skaláry silver platinum k mé jedné, kterou už jsem v akvárku měla. Podle slov chovatele jsou jim cca 4 měsíce, za jak dlouho budou pohlavně dospělé? Velikost viz moje akvárko: rybicky.net/nadrze/16781. Až vytvoří pár, mám v plánu je trochu vyselektovat, 5 skalár na 200l je dost, jen chovatel říkal, že bych je tam měla nechat všechny v hejnu, pokud to půjde, že samotný (ve dvou) jsou hodně lekavý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
To první může být mapa, leopard, kalifornie...ne kontrastní a ještě do toho šajní blesk...ta druhá platina být může, ale zdá se mi, že by to mohl být také gold diamant...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 08:19 Muž Yirka [9126] Re: Nicky
Člověk zkouší a pátrá aby nakonec zjistil, že nejhezčí je ta klasická kresba: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:57 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Děkuju. Ještě zkusím, jestli by o ně někdo neměl zájem, že bych přeci jen vytvořila stejně barevné hejno, vypadalo by to mnohem líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:30 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Pohledej silver, platinum, tomu by to mohlo odpovídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:28 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
sad všechny o chlup větší skalárky v prodejně už byly v těle skoro bílé.
A tyhle nové dvě by prosím mohly být co barvu?
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Já vím, hrozný mix, ale s tím už nic nenadělám. Kdybych volila znova, vzala bych stejné hejno, ale zas nechci všechny, jako jsou ty první dvě průhledné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:13 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Jak poznamenal kolega, nějakej ten duch tam v genech bude, stran toho krmení bych zkusil třeba Tetra discus a samozřejmě živou, to je na barvičky požehnání. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2013 18:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nicky
Někde se při jejich zrodu mihla varianta ghost...takže lepší to nebude, pomoci se dá třeba krmivem s karotenem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 18:07 Žena Nicky [195] - Labyrintky – barva skalár
Ahoj, myslíte, že budou tyhle skaláry už napořád takhle průhledné, nebo se to změní s věkem? Zatím jsou v těle asi jako dvacka a padesátikoruna.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:39 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Jj živá je živá, přes to vlak nejede, to se potom můžeš snažit sebevíc a ono stále prd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:36 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Díky moc, to je fajn, že se to stává. Papáníčko mají pestré, jen už nedostávají živé moučné červy, když už nemám hrotočelce. To je jediná změna ve skladbě jídelníčku. Údržba je spíše častější, předtím bývala 1x týdně, většinou po výměně následoval výtěr, nyní měním každý 4. den, ani to s nimi nehne. Tak uvidíme, mi to zas tak moc nevadí, aspoň tolik nebojují. Jen mě zajímalo, jestli jim něco nechybí. Ty červy jim zkusím koupit, ale u nás zrušili prodejnu s rybářskými potřebami, tak už to není tak jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:25 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Ano normální to je, oni se zase do toho dají. Můžeš to podpořit častější výměnou vody a dobrým papáníčkem, s teplotou můžeš zacvičit nahoru, dolů, ideál je měnit studenější vodu, ale jestli nějak efektivně neodchováváš, tak bych to nechal na nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:22 Žena lucie.aqua [511] – Netřou se
Dobrý večer, mám dotaz ohledně tření skalár. Mám 2 roky 5 skalár, které velmi brzy po zakoupení vytvořily páry a pravidelně se třely, cca co 10 - 14 dní jeden pár. Nyní se nevytřely už dost dlouho, koukala jsem do deníku, že naposledy koncem září. Je to normální, že si dávají pauzu? Nebo myslíte, že je něco špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tyson7
Na růst má vliv spoustu věcí, nejdůležitější je kvalita a výběr krmení a kvalita vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:39 R Muž romant [27987] Re: tyson7
Čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 18:36 tyson7 – Skaláry mi nerostou
Dobrý den,rád bych požádal o radu.Mám 190 litrové akvárium(rohové),na výšku nad 50cm.Začal jsem neonkami obecnými(130 ks)a nyní jsem si pořídi 6 skalár amazonských.Mám je již nekolikátý měsíc a zdá se mi,že přestaly růst.Mají pouze pár centimetrů.Není příčinou valký počet neonek?Vše mám od chovatele,který říkal,že tento počet nebude mít vliv na růst skalár,Ale nějak se mi to nezdá?Předem děkuji za odpověd´.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:33 RAP Re: Luky89
Luky89 napsal: To mi tam toho moc nezbyde. :-( Možná to přehodnotim a nebudu dávat skaláry, ale všechno ostatní, co jsem napsal. uvidim. Dík.
Ty si chtěl k tomu všemu dát ještě ten pár skalár? coze To bys to akvárium musel mít dvakrát větší!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:53 Luky89 Re: lucie.aqua
Hmm ten se mi nelíbí, já mám obyčejné krunýřovce. Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:50 Žena lucie.aqua [511] Re: Luky89
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:49 Luky89 Re: lucie.aqua
Co je ten otík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:46 Žena lucie.aqua [511] Re: Luky89
Nedávej labeo a parmičky...Už kombinace těchto dvou ryb není vhodná! Mám je ve 300 litrech a labeo parmičky hrozně prohání, nenechá je v klidu nažrat. Parmičky černopruhé by měly být po více kusech, a přitom narostou přes 10cm! Proč nechceš třeba otíky? Jsou to milé rybky, řasožrouti...Místo těch parmiček... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:40 Luky89 Re: RAP
To mi tam toho moc nezbyde. :-( Možná to přehodnotim a nebudu dávat skaláry, ale všechno ostatní, co jsem napsal. uvidim. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:29 RAP Re: Luky89
Luky89 napsal:Chci tam 3x pancéřníčky zelené, 5 teter černých, 2 čichavce perleťové, cca 4-6 pavích oček, 8 gavúnků Boesmanových nebo diamantových, 1 labeo červenoploutvé, 2 parmičky černopruhé a 6 neonek obecných nebo červených. Otázka zní jasně. Můžu to takhle poskládat?
Odpověď zní ano, pokud ze seznamu škrtneš gavůnky, labeo a parmičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:24 Muž půlpy [2131] Re: Luky89
nevím jakou výšku má ta Tvá nádrž kvůli skalárám, ale když se budeš držet starým pravidlem u jikernatek 1cm délky ryby=1litr u živorodek a ryb dna 1cm=1,5 až 2litry, tak je to hodně ryb (ber délku ryby v dospělosti ne co máš nyní koupený) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:04 Luky89 Re: RAP
Podle mýho propočtu by tam bylo 110 litrů čistý objem. Takže? Jaký je přiměřený počet? Chci tam 3x pancéřníčky zelené, 5 teter černých, 2 čichavce perleťové, cca 4-6 pavích oček, 8 gavúnků Boesmanových nebo diamantových, 1 labeo červenoploutvé, 2 parmičky černopruhé a 6 neonek obecných nebo červených. Otázka zní jasně. Můžu to takhle poskládat? Dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 21:59 RAP Re: Luky89
Luky89 napsal: Hmm a kolik bys doporučil těch ostatních ryb? Případně jaké?
Přiměřeně! :-D Respektivě přiměřeně skutečného objemu vody v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 21:31 R Muž romant [27987] Re: Luky89
Osobně bych šel do jistýho páru, tedy pokud to nebude udělaný tím klasickým způsobem přirozeného výběru z více jedinců a zůstane jenom ten pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 21:30 Luky89 Re: RAP
Hmm a kolik bys doporučil těch ostatních ryb? Případně jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 21:23 RAP Re: Luky89
Ale jo, ale záleží jaké. Jen to nepřehnat s ostatníma rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 21:10 Luky89
Mohl bych dát skaláry amazonské do Juwel Rio 125 litrů? Sice se uvádí minimální velikost nádrže 150, ale stačilo by tohle pro jeden pár a další rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:50 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
výměny vody já rozhodně nepodceňuju :-) A v novém akvu už vůbec nebudu nic podceňovat, protože to bude prakticky bez rostlin - blackwater plný větví, suchého listí apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:48 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
Chov běžný jako šlechtěnci, dokáží dorůst opravdu zajímavých rozměrů. Jenom poznamenám a nebudeš se tomu ani snad divit, nepodceňovat výměny vody, to u nich platí ještě více než u šlechtěnců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:46 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Manacupuru
na burze jsem pořídil 4 kousky skalárek "Rio Manacupuru". Jsou to nádherný ryby, stavbou těla uplně jiný než "klasický" šlechtěný skaláry. Mám zatím malý kousky, tak 3,5-4cm délka těla, ale ten rozdíl jde prostě vidět. Zatím plavou ve čtvrtkubíku (v prezentaci naprosto neaktuální sestava ryb, a vlastně všeho, nemám čas to nafotit a upravit), ve velmi blízké době půjdou do nového 130x45x60cm (351 litrů, 60 je výška).

Napadla mně ale taková otázečka - liší se nějak jejich chov od chovu běžně dostupných šlechtěných ryb? Nikde jsem se nedočetl o nějakých odlišnostech, ale třeba tu někdo bude vědět víc :-) A jak je to s velikostí u těchto ryb? Dorůstají větších velikostí než šlechtěnci? Někde jsem tuším četl že ano, ale jistý si nejsem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 18:14 Tom13
Ano, vím, máte pravdu. O chovu a jiných věcech jsem tu na foru četl. Větší akva budu mít asi za měsíc. Potřebuju poradit na tuto konkrétní situaci. Pak půjdou do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 17:58 R Muž romant [27987] Re: Tom13
Všechno špatně, kolego, takhle to nebude fungovat, mrkni se nároky těchto krásných ryb a uvidíš, že chybka je na Tvojí straně a to v tom, že jsi je do Tvého akvária vůbec umístil a argument typu "vždyť to doteď fungovalo", na mě nezkoušej. Pokud to nebudeš promptně řešit, tak o toho mladýho jedince příjdeš. rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
Edit: Prosím správce sloučit s tímto vláknem. rybicky.net/forum/3448
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 17:58 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pro skaláry máš naprosto nevhodnou nádrž, dej je pryč oba, ať se netrápí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 17:55 Tom13 – skalára - agresivita na nového
Ahoj. Potřebuju rychle poradit. Mám akv. 60x40x30 a v něm jednoho skalára amazonského (cca 3roky)plus pár pavích oček. Byli původně dva, ale jeden nedávno uhynul. Od té doby je ten samotný takový apatický. Našel si úkryt za větší rostlinou a často tam přebývá, sem tam vyleze a po pár minutách zase zajede(do té doby se neschovával ani jeden). Zdá se zdravý a žere (i když ne s takovou vervou, jako předtím). No a tak jsem mu pořídil mladého kamaráda. Po minutě vylezl a vypadolo to v pohodě. Jenže vydrželo jim to sotva pět minut. Starčí se do mladého pustil a řádil, jak pominutý. Tak zlého jsem ho ještě nezažil. Pře tím se ti původní dva taky uměli prohnat, ale bylo to sem tam a ne tak agrasivně. Zatím mají zhasnuto aby se uklidnili. Co má udělat? Dát mladého pryč, nebo počkat, jestli si nezvyknou? Díky všem za rady. Tomáš

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2301