Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2013 22:02 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Ano, tak se nám to vyjasňuje, to budou střevní paraziti, u skalár nic nenormálního, obyvykle to propuká při zhoršení podmínek v akváriu, nebo ony parazity si každá ryba neustále nosí v sobě a oni jenom čekají na šanci se namnožit natolik, že to rybu začne sužovat. Léčba je možná, nicméně bych tak nečinil a rybu šetrně utratil. Drsněji řečeno, kvůli jedný rybě bych se netrápil nákladnou léčbou a možným rozhozením rovnováhy v akváriu, toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 21:57 Žena Verimmi [173] Re: Verimmi
skalára je divná, místo hovínka jí tam visí něco podivného tenkého, bílého a schovala se za kámen, zvažuju jestli ji nemám odlovit jinam, ale k dispozici je jen kyblík a vzduchovací kámen... další akva nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:47 Žena Verimmi [173] Re: romant
jj to máš pravdu je to hnojivo pro rostliny, nikdy jsme nic takového do malého akva nepřidávala, takže v tomto se vůbec nevyznám...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:45 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Měl jsem spíš na mysli třeba Torben, nebo Amazon. Ten brutus to je spíš hnojivo pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:43 Žena Verimmi [173] Re: romant
rostliny se dokupují pořád na tom pracuju, jen tady u nás ve zverimexu toho moc nemají a když tak hroznou kvalitu. z burzy švagrová donesla to co je teď uprostřed akva, byla tam jiná a tu co je vpředu v rohu a u toho malého kořene, názvy ti z hlavy nevysypu a ani švagrová si nebyla jistá co to vlastně je.
rašelinovým vyluhem myslíš co? dávala jsem brutus- rašelinový výluh pro rostliny, došel předevčírem, musím něco zase koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:39 Muž půlpy [2131] Re: Verimmi
mám taky 300 hrubého a k těm 7skalárám tam mám 9 čichavců + další rybky, mám za to že mám přerybněno, ale rybky zatím spolu vycházejí senzačně ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:37 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
To máš jako s lidma, někteří si taky nesednou. ;-) Už jsem Ti to psal, chce to polepšit se s rostlinama, hlavně něčím vzrůstnějším, to mají skaláry velmi rády a přidal bych nějakej rašelinovej výluh, může taky přispět k lepší pohodě ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:34 Žena Verimmi [173] Re: půlpy
mám akva 300l čistý objem tak 230l amám tam 6 skalár už tak mi to příjde dost, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:33 Žena Verimmi [173] Re: romant
jj to vím že se to jen tak poznat nedá :) proto říkám, že zatím nemůžu rozlišit pohlaví, ale je jich tam 6 takže předpokládám, že jsme se určitě netrefila do samých samic, ten tmavý kousek mi připadá že před pár dny měl vidět papilu vypadala jak rovnostraný trojúhelník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:32 Muž půlpy [2131] Re: Verimmi
mně se to stalo něco podobnýho před rokem, když jsem měl jen čtyři skaláry, jedna začala být menší a stranila se i když při krmení ostatními napadána nebyla a papala s nima, nakonec ale odešla, zapomněl jsem říct že se mezi sebou napadaly všechny 4 skaláry, :-( po úmrtí té jedné jsem přikoupil další 4 a je po šarvátkách ano a od té doby jsem tam mněl již dvakrát jejich jikry ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:30 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
To pohlaví nebudeš vědět do doby než se projeví ve tření, to je potom už jistota, ale do tý doby to bejvá jenom taková tipovačka s mnohdy překvapivým rozuzlením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:28 Žena Verimmi [173] Re: romant
ok,
on právě měl okousanou ocasní ploutev asi se trochu pobili stále neznám jejich pohlaví, to se schovával asi dva dny pod tím filtrem, pak se přidal k ostatním plaval s nimi a dneska tak tak stál, skoro ani neplaval, vyplaval si jen na granulky nahoru a pak se tak zase usídlil a hledí na bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:26 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Tak pokud žere, tak bych to neviděl zatím nijak tragicky, asi dostal nakládačku, tipoval bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:24 Žena Verimmi [173] Re: romant
no dneska žral jak jsem jim sypla granulky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Přijímá potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:21 Žena Verimmi [173] – skalára
Ahoj zase dotaz ohledně skalár, jsem hrozná já vím, ale chovám je poprvé... jaký může mít důvod skalára se stranit ostatních? Jak jsme již psala dříve jedna skalára si zalezla pod filtr- byla trochu okousaná a dneska celý den (krom krmení) stála před bioakvacitem a čuměla na něj. Tož je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 14:06 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
no to asi né no :-( ale tak nedá se nic dělat, až odělám školu tak na to budu mít více času tak se tomu budu víc věnovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 14:04 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Rubby222
Tak v tom bude ten největší prů...r :-( Ryby se se sice vykulí ale nebude nikdo, kdo by potěr permanentně vykrmoval, takže přinejlepším přežije pár zakrslíků. Pochybuju o tom, že by mamka doma líhla artemku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:45 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
Myslíš ? to by bylo supr..jenže on je problém v tom že já musím do školy mimo své bydliště od neděle do pátku takže nemam čas u nich bejt a starat se aby se potěr vykulil v pořádku :-( a doma není nikdo schopnej kdo by se mi o to mohl postarat...můžu se akorat spolehnout na mámu že mi to bude krmit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:35 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Rubby222
Hele, pokud ročiče ustáli všechny tvé zásahy, kterých nebylo zrovna málo, tak věřím, že se dočkáš i potěru ;-) A kdyby náhodou ne, tak do měsíce se nejspíš vytřou znova.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:22 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
je to jejich první výtěr takže taky tomu moc nevěřim ale bylo by to fajn odchovat jiný ryby než živorodky a bojovnice :-) filtr mam interní ale dost silnej takže tam dám asi slabší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 13:18 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
Super :-) díky hoši :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:51 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Rubby222
jo a ještě jedna věc - než se vykulí, tak nečisti sklo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:47 Muž Yirka [9123] Re: Rubby222
Nejlepší bude to nechat na nich. Mimochodem, jestli je to jejich první výtě není moc velká naděje na úspěch. Ale chybami se učí nejen člověk, ale i rybky. Uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:46 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Rubby222
Pokud jsi už všechny ostatní ryby odlovil a jikry zůstaly, tak by se o ně rodiče měli postarat. Ještě si pohraj se vzduchováním, nepřidávej ale sežeň si lipové dřívko místo klasickéno vzd. kamene aby jsi měl co nejjemněší bublinky. Ošéfuj si filtr aby nemohl nasát mladé (především pokud máš externí). Teplotu vody drž na 25-26°C a zbytek už nech na rodičích. Mezitím popřemýšlej o tom, čím budeš rozplavaný potěr krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 12:22 Muž Rubby222 [3] - Labyrintky
Zdravím, vytřely se mi skaláry vespolečnym akvárku na magnetickou stěrku...vubec sem to nečekal a nevím co mám dělat aby mi jikry nezaplísnily a hlavně aby se malý rybky vykulily :-) v první řadě sem odlovil všechny ostatní ryby a dal sem je do jiného akvárka, vyměnil sem 1/2 vody a nechal jsem tam jen rodiče a jikry a zesílil sem vzduchování aby nezaplísnily, ale co dál ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2013 05:00 R Muž romant [27987] Re: bansher
Ta filtrační hmota, je ten molitan co je uvnitř toho filtr, jako ta náplň, která je osídlena těma nitrifikačníma bakteriema a toho materiálu je tam v poměru k výkonu filtru málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:42 bansher Re: romant
většinu už jsem pročítal a snažím se toho držet. Co hlavně nerozumím pořád tak co je to ta filtrační hmota? .. Mám Filtr AQ FAN 2 Plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2013 23:26 R Muž romant [27987] Re: bansher
Ty N látky mám na mysli dusičnany(NO3), ale hlavně dusitany(NO2), který v nově založených a brzy zarybněných nádržích mohou, když se intenzivně(denně, či obden) nemění voda, zlobit. Nastuduj si koloběh dusíkatých látek, tzv. nitrifikaci, to je to co je pro akvo důležitý, aby docházelo ke správný přeměně více škodlivých dusitanů na méně škodlivé dusičnany, který jsou posléze konzumovány rostlinama. Filtr má malý objem filtrační hmoty, kde se mohou usídlit ony potřebné nitrifikační bakterie, jenž onu přeměnu N látek prování a čím více těch bakterií, tím lépe, takže čím větší prostor pro osídlení tím líp. Mrkni se třeba i na tyhle odkazy: www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
maniakva.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:17 bansher Re: romant
mám tam panceříčky, kteří to naopak čistí. Jinak ano s akvaristikou jsem začal teď nedávno vodu čistím po 2 týdnech. Kytky nakoupím další po výplatě. Dno bylo 2x přeprané. Nerozumím co je myšleno poddimenzovaný filtr a N látkami. Jediný co jsem ve vodě měřil je Ph, které je v normě.

Jako začátečník si rád nechám poradit pokud máte na mě chvilku.

RE:EDIT: v akvaristice mi řekli že pro 2 by to neměl být problém a rovnou jsem je koupil i s akváriem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2013 22:45 R Muž romant [27987] Re: bansher
Tak co na to říct, tak trochu klasika. To akvo je čerstváček, řekl bych. Určitě bych nepodceňoval výměny vody a činil je velmi často. Dno je trošku hrubozrnnější a zřejmě i s obsahem vápence, filtrace poddimenzovaná(objemem filtračních hmot), málo rostlin, hodně spoluobyvatel bordelářů, to jenom tak co na první pohled vidím. Tu skaláru podle mě udolala vyšší hladina N látek a šnek si jí už jenom šel zbaštit.
Edit: Jinak na skaláry to akvo není velikostně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:30 bansher Re: romant
Fotka k příspěvku Foceno dneska 17:36 s tím, že si vpravo dole hezky plave, kolem 8 nalezen za kmenem pod šnekem... opravdu tomu nerozumím ... akvárium má 100l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:18 R Muž romant [27987] Re: bansher
Šikla by se prezentace toho akvária kde máš ty skaláry, to by možná spoustu věcí vyjasnilo. Ona jedna fotka je kolikrát lepší než sáhodlouhý slohový cvičení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:15 Žena vondr001 [674] Re: bansher
Příčinu hledej jinde. Skalár musel být už KO než na něj šnek vlezl. Vycítil že umírá a šel se jen nabaštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:11 bansher Re: romant
Pod akvarijniho sneka, bohuzel uz se nevzpamatovala :( .. Stejně ale nechápu jak se to mohlo stát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:43 R Muž romant [27987] Re: bansher
Pod jakýho šneka? Tomu nerozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:41 bansher – Pomoc s chudackem scalarem
Dobry den
prosim o pomoc, chudak se dostal nejak pod šneka, a když se nam ho povedlo dat pryč, tak scalarek je zmatenej a sotva plave. Ploutvicky ma snad v poradku. Jde mu nějak pomoct, nechci aby nam umřel sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:55 Muž Yirka [9123] Re: Kučim
Bez problémů, jen zvaž, viz předchozí diskuse, co k nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:42 Kučim – všeobecně
Chtěl jsem se poptat.zda do 240l akva výška 60cm mužů dat 2páry skalár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:27 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: RAP
Díky, měřím dusitany, vodu měním maximálně jednou za týden a momentálně mi nejvíc odpadu dělaj šneci, jinak to šlape dobře. Do budoucna jsem sama zvědavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:22 RAP Re: Nicky
Teď nevím, jestli je příspěvek myšlen pozitivně, nebo negativně... ano, nemám akva blackwaters
Na tebe nebyl myšlen nijak. ;-) Šlo jen o upozornění grundy, že máš vyšlechtěnou formu, nikoliv importy.
PS: Dej si pozor na přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:13 Žena Verimmi [173] Re: romant
jo tu jsem chtěla koupit na burze jak tam byla švagrová, ale prý měli samé zdechliny, tak nevíííím, příště musím jít sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2013 14:10 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Ve všech nádržích kde jsme skaláry měl, nebo mám, neopomínám mít tuto roslinu, vytvoří příjemnou možnost schovávaček a decentně přistíní hladinu. rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:06 Žena Verimmi [173] Re: romant
ok, ted to vypadá, že zase plave s nimi.
díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 14:04 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Díky, tak uvidím, až povyrostou, udat vzrostlé akary je i lehčí než malé a tyhle jsou vážně hodně malé (menší, než ramirezky) a roste jen to, co jsem považovala za samici. S těmi čtverzubci tedy bude problém v každém případě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:54 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Osobně bych tam neměl jenom ty akary, ale s cichlidkama bych problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:53 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Yirka
Jak tak koukám, rozloučit se se skalárami by vyřešilo všechny problémy, ale jak jsem je nikdy nemusela a teď se mi začaly tolik líbit, spíš bych udělala větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:51 Muž Yirka [9123] Re: Nicky
Uvidíš, jak se to vyvine. Když tak se budeš muset s něčím rozloučit (akary, cichlidky a.) anebo také třeba zasáhne příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:47 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Yirka
díky, tak aspoň ušetřím. jen ve vivárku kvůli mě objednali cichlidku agassizovu fire red, bylo by asi blbé ji teď nevzít (místo ramirezek). inspirovala jsem se tady: rybicky.net/nadrze/12747 , což asi nebylo úplně šťastné...

konečná sestava by byla 5 skalár, 2 akary, 2 cichlidky agassizovy, pancéřníčci, limie a tetry stříkavé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:46 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Pokud se bude ten největší rabiját neustále obouvat do ostatních, tak ho na 2 dny odlov do nějaký separé nádrže, klidně flašky od okurek se vzduchováním a za ty dva dny ho vrať nazpět.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=2201