Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: vendy
Nikdo si z Tebe srandu nedělá, odpověď je myšlena zcela vážně. X-) Vodoléčba = častá a intenzivní výměna vody, to je to oč tu běží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 12:41 RAP Re: vendy
A ta vodoléčba... to nevím jestli si ze mě děláte srandu nebo jak to mám pobrat?
Vodoléčba alá romant znamená výměna části vody za novou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 12:34 Žena vendy [27] - CichlidyRe: RAP
tak jsem dneska ráno našla páreček jak hlídá jikry, druhý se k tomu asi taky chystá. Samice se rvou myslím, že je to od toho mají je potrhané jen ty u těla průhledné nikde nic.
Co se týče vody vyměnuju ale při tomle vedru se teplota šplhá nad 27, mám vše pootvírané a hlídám aby neskákaly...Potom se tu mluvilo o kongách. Já je mám snimi taky a sem spokojená mě neotrhávají rostlinky. dávám jim spirul. tablety nalepím na sklo a kdo chce zobne si... Drží se mi u vrchu dolů na rostlinky nechodí tak nevím jak by je mohly otrhávat:) A ta vodoléčba... to nevím jestli si ze mě děláte srandu nebo jak to mám pobrat? :) prostě nic nedělat? nebo sůl do vody. palec asi sem trošku mimo tak se nezlobte. Jinak to jídlo, dávám asi dvě dávky mezi prsty vločky, namíchané od chovatele červené a zelené, potom mám nějaké červené granulky pro terčovce ty taky dvakrát mezi prsty, potom dám jeden čtvereček mražených potvůrek a až nikde není nic nalepím na sklo 2 tabletky spilur. vše postupně, aby to co nejméně padalo na zem. a to je vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:30 Muž Mislow [304] Re: romant
S tim zivenim mas pravdu, krmim 3 x denne a zvlast pri vecernim krmeni musim dat slusnou davku, kdy je cast dna pokryta .... Krunyrovec zere hlavne v noci, mrenky brzo rano ... Kdyz k tomu rano prijdu, je dno ciste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:57 Muž Tomiino [43] Re: romant
asi tak :-) kdyz se udela nejaky parecek,vytrou se mi..tak to nemam kam davat.Odchovnu v planu opravdu nemam...od toho jsou jini lide :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:55 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Zdravá chutná svačinka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:54 Muž Tomiino [43] Re: RAP
krizeni muze prijit..ale kdyz je nebudu chtit odchovavat a prodavat,protoze nemam kde atd tak mi to muze byt asi jedno co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:53 RAP Re: vendy
Jak píše romant, vodoléčba a klidně bych jim výměnou snížil teplotu. Případným použitím rašelinového výluhu nic nezkazíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:50 RAP Re: Tomiino
....planuju 5 manakapur,4 bellem....
Obě formy jsou nádherné, ale pozor na křížení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:20 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Zřejmě slušnej oddíl a hlavně dobře živenej. Ono kdo chce mít pěknou rybu a nebude jí náležitě krmit a vodu dostatečně měnit, tak jí mít nebude, ani kdyby přečetl celej internet, jsou věci který se prostě nedají vobelstít. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:15 Muž Mislow [304] Re: romant
30 let je hodne zkusenosti, budu si to pamatovat az se mi vyskytne nejaky problem. :-) Zatim vse klape. Jen jsem byl prekvapen, jak rychle ryby dozraly do pohlavni dospelosti. Kdyz jsem je koupil, tak mely asi 4 cm, za necele 2 mesice jsou 8-10 cm a uz se parkrat vytrely. Jsem na to koukal jak na zjeveni ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:00 Muž Tomiino [43] Re: romant
Tak ti nevim..neni spatna ale neni nejhezci.Asi jsem narocnej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:50 Muž Tomiino [43] Re: romant
videl jsem tady dost nadrzi stejne a stejne obyvatele.planuju 5 manakapur,4 bellem,mam tam 3 parmicky siamky..nejakou sberaci cetu dna..a to posledni je nejaka tetra mensi delky nez skalary :-) kongo bude po nadrzi litat jako zbesila,na to staci siamky.Takze vitezi asi cisarsky.Nebo mohu pridat nejakou jinou???nejaky tip krome cervenohlave ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Já konga se skalárama mám, ale ze mě si příklad neber, já jsem sedlák. :-D
Edit: Ono totiž jak v africe, tak na amazonce můžou bejt podobný podmínky, kde ryby žijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:39 Muž Tomiino [43]
Skalara je Amazonka...a kongo Afrika hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:36 Muž Tomiino [43] – Re: romant
jj docetl jsem se vse cos napsal,sorac :-) prave premyslim co k manakapurum pridat za rybky.Neonky uz jsem zkusil,odchytal a prodal :-) ted bych chtel neco vetsiho.Zrovna ty cervenohlave se mi moc nelibi...nepotrebuju mit v akva stale hejno..1 samec a 4 samice cisarek :-)kongo zase vice vyrostou nez cisarky.Tata mel kongo a 9-10 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:28 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Ano, celou dobu Ti to píšu a když se podíváš do atlasu, tak se to tam taky dočteš, ale já nevím jaký záměr máš, někdo právě to jak se chovají ocení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:22 Muž Tomiino [43] Re: romant
co myslis tim ze se nebudou chovat klasicky? :-) ze se nechovaji jako hejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:18 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Je to o tom krmení, jak píšu a těch císařek klidně víc, jenom od nich nečekej že se budou chovat klasicky, jako tetry, ale bude to skupinovka. Pokud ti jde o kompaktní hejno, tak tetry červenohlavý, to je jistota kompaktního hejna(minihejna) v jakýmkoliv počtu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:15 Muž Tomiino [43] Re: romant
Tak abych si nasadil rybky ktere mi budou ohlodavat rostliny nemusim,kdyz jsem se zbavil anciku.Takze cisarsky 5 ks max. ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:06 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Konga na pohodu, ale mají rády jemnolistější rostliny a když na to příjde, tak i mladý lístky anubiasů umějí udělat, je to o vhodnosti krmení. Císařky nejsou klasický hejnový tetry, jsou to spíš takový ryby do menší party(jeden kluk a 3 holky), když jich je víc, tak netvoří hejno a jsou po skupinkách a hájí si svoje teritorium, ale ostatním rybám, skaláry nevyjímaje, nic neudělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 17:42 Muž Tomiino [43]
Skalary a tetry cisarske..muzou byt ve spolecnem akva v klidu co lidicky?nebo nejake sptne zkusenosti?nebo co tetra kongo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:55 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Ono budou rozdíly u toho množství malejch skalár a v tom jak akvárium vypadá. To co píšeš, že jsi četl, si dovedu představit v holý nádrži kde je nahečmáno desítky mlaďochů a jediným zdrojem potravy je to co jim chovatel dodá. Já mám skaláry v akváriích s různejma přestávkama přes 30 let a nikdy jsem s tím ve společenských nádržích s rostlinama problém neměl a to ani při 14 denním nekrmení v době dovolený. Přecijenom v tom tzv. klasickým společenským akváriu se toho k snědku dá docela dost nalézt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:42 Muž Mislow [304] Re: romant
Nevim, sam s tim zkusenosti nemam, ale uz jsem se s tim setkal pri vyhledavani inf. na ruznych webech pred porizenim vlastnich ryb. Bohuzel nevim, kde jsem to cetl, je to par mesicu zpet a prosel jsem toho dost .... Autor psal, ze mlade skalary si z nedostatku potravy mohou okusovat ploutve ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:09 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Skaláry si samy sobě ploutve neokusují, na to jsou jiní kofři, jako třeba tetry krvavý, nebo parmičky čtyřpruhý, který za předpokladu, že jich je v akváriu podlimitní množství(méně než hejno 10), tak se nudí a línějším rybám, ke kterým skaláry patří ty ploutve můžou oždibovat. Ono potrhání jak o něm mluví tazatelka je s největší pravděpodobností kombinací toho jak se ryby hašteří a když se k tomu přidají o kapánek horší podmínky, tak se to ještě zvýrazní, protože obnova ploutví je pomalejší nebo pozastavena, takže vodoléčba není nic jinýho než vylepšení prostědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 14:40 Muž Mislow [304] Re: vendy
P.S. Jeste musim rict, ze, co se tyce tech nitenek na hladine, u tebe by to asi nefungovalo, u mne jsou pouze skalary ryby, ktere i sbiraji potravu z hladiny ....Ostatni pouze dno nebo chytaji pri dopadu ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 14:36 Muž Mislow [304] Re: vendy
Jsem zatim napul teoretik, ale hodne jsem o skalarach precetl nez jsem si je poridil. U me se potrhane ploutve zatim neobjevily. Krmim 3 x denne nejen kvuli skalaram, ktere jsou pomerne zrave, ale i kvuli ostatnim rybam. Mam 2 odrostle papouchy, krunyrovce 42 cm, mrenky a nekolik tlamovcu, coz si vyzada docela dost spotreby krmeni. 2 x denne v tvem pripade si myslim pro skalary by mohlo stacit, pricinou potrhanych ploutvi by mohlo byt okusovani z potravnich duvodu. ;-) Docela se mi osvedcily susene nitenky, dlouho se drzi na hladine, tak dam pri krmeni vic a skalary, pokud maji i za nekolik hodin hlad, si maji moznost uzobnout z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 13:30 R Muž romant [27987] Re: vendy
Na potrhaný ploutve, nejen u skalár, jenž vznikne povětšinou při nějakým vyjasňování si názoru, je nejlepší vodoléčba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 13:27 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Mislow
Mě se tam odhání ti velcí. Samci se jen ukazují a cukají před druhým, spíše samice prohánějí ostatní. Jedna už má kladélko hodně vidět tak ta řádí, ovšem samci se nijak neangažují tak říkám kdy už to na ně "příjde", aby byl už klid ano Také mi ze začátku očesávaly nízké rostlinky, prý je málo krmím, tak je krmím dvakrát denně a myslím, že jsou vybarvenější a klidnější. Jestli to není ničím jiným...
Někteří začaly mít potrhané ploutvičky (ty u těla průhledné) a na těch roztrhaných místech to je bělavé, je to normální jev? Něco jako "strupy" nebo něco podobného? Bojím se aby nebyla plíseň nebo krupička... Ale mají to pouze ty potrhané ploutvičky. Nechci zbytečně léčit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:50 Muž Mislow [304] Re: vendy
Ahoj, ja mam skalary nove asi 2 mesice, poridil jsem 8 ryb do 780 l (hruby objem) a zatim nejsou problemy. Uz se i parkrat vytrely (z cehoz nic nebylo, ostatni ryby to sezraly). Pri treni samec ostatni ryby odhanel, ale nejakou vetsi agresivitu jsem nezaznamenal. Ani rozdeleni akvaria. Jde pouze o chovani v obdobi treni. Pri dostatecne velkem akvariu by nemel byt problem. Skalary mezi sebou svadi souboje, coz je ale normalni, ty jsou vsak velmi kratke a rozlozene do hejna, zadna ryba neni "vybrana". Zatim jsem jeste podrobne nepozoroval, ale myslim, ze mam samce a samice asi napul. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 08:58 Žena vendy [27] - CichlidyRe: RAP
tak jsem teda na rychlo prezentaci vytvořila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2013 09:28 RAP Re: vendy
Tak se chci jen podělit o radost..
Tak si vytvoř prezentaci a poděl se i obrazovou formou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 22:01 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Designer
Dobrý večer :-) tak v akva mám 3 asi roční páry pruhovaných a v tom večerním světle se jim krásně lesknou modré ploutvičky a jemné modrozelené pigmenty pod hlavičkou, jsou nádherné, pošťuchují se, ale menších skalár si nevšímají.Tak se chci jen podělit o radost, děkuji všem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:16 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
u skalár je lepší větší hejno, řekněme 10 ks do tvého akva, plus nějaké tetry, něco na dno a bude to akorát. skaláry netvoří páry na celý život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vendy
Vis, ono to vzdycky nejde, si nechat vsechny ryby. Meli jsme doma 5 nebo 6 Cichavcu perletovych (premyslim a nevzpomenu si, jestli 5 nebo 6), krasne rostli a ukazalo se, ze jsou vsechno samci. Voda se varila, jak se rvali... Zustali nakonec jen 2, ostatni jsem odnesl do jedne prodejny, a pridal jsem 2 samice (ty byly tady z fora, zase byly pro zmenu v nevhodne malem akvariu). Dva pary ve 160l vody byly snesitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:04 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ano vím, aby si sami vybraly. Ale dejme tomu že koupím 12 ks, a bude z toho 4 páry, zbytek utlučou? a jak si rozdělí akva? každý pár jeden roh? neutlučou se? na těch stránkách popisoval celkem agresivní chování při tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 14:59 R Muž romant [27987] Re: vendy
To rozdělení není nikdy stejné, neb dopředu nevíš jaký složení kupuješ, kolik bude samců a samic. Osobně vždy ze svých zkušeností preferuji více ryb a možnost přirozeného výběru z hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 14:47 Žena vendy [27] - Cichlidy – množství ryb?
Ahoj, pročítám Horácovo akvárium a všimla jsem si, že v akváriu se skaláry rozdělily místa a ostatní vyštvaly. Já jsem chtěla do 600 l koupit alespoň 4 páry a k tomu právě zmiňované tetry kongo a jiné menší ryby.(V akva mám dostatek rostlin a kořen až k hladině) Myslíte, že budu mít stejný problém? Mám tedy raději koupit pouze 3 páry, aby si rozdělily akva? Po koupi ryb nehodlám ryby prodávat. tak abych měla jasno, co mě čeká. Jak to mají skaláry rozdělené u Vás?Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 12:05 Muž kofejn [963] Re: Tomiino
Třeba zkusit krmit na dvou místech. A po mražené artémii od Koblasy se můžou utlouct palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2013 11:44 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Mraženým, nebo živým rozhodně nic nezkazíš, ale pokud nejde o příznak nemoci a jsou ty ryby jen rozmazlený, tak na to platí dokonale to, že hlad je nejlepší kuchař ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 11:41 Muž Tomiino [43]
Lidicky,davam skalarum jbl vlocky,tetra vlocky,tetra discus,jbl granulky ale zere jich jen par..nektery priplavou ke zradlu a jen na to blbe koukaji...jak je donutit k jidlu?zkusit mrazeny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 09:15 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Tomiino
Tomiino napsal: Dokáže někdo sepsat podle svých zkušeností,životní parametry vody pro Skaláry ? :-)
rybicky.net/odkazy/literatura…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 23:24 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
Ahoj, souhlasim, ze neni dostatek inf. o akvu. Viz vyse, 8-10 skalar je pekne hejno, ale bojim se, ze ne do 280 l akva. Jsou to prece jenom cichlidy, teritorialita se u nich projevuje jako u ostatnich cichlid. A nejsou zrovna nejmensi. I kdys se agresivita v hejnu rozlozi, proto se vetsinou doporucuje par do mensich akvarek a vetsi hejno do vetsich, tak stejne pro hejno je potreba akvo rekl bych tak od 400 l vyse. Mensi ryby, jako treba neonky mohou fungovat v pripade, ze skalary jsou velmi mlade pri porizeni a zvyknou si na ne. V tak velkem akvu je to ale sazka do loterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Bez dalších relevantních informací o nádrži tvého kamaráda by pokračování v této debatě pozbývalo smyslu. Doporučuji zaregistrovat se, stvořit prezentaci s co nejvíce údajema o nádrži a dát fotky a potom se jistě najde někdo, do bude umět poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 18:48 Muž Tomiino [43] Re: romant
uz je ma zalezle tak 14 dni,ale bile vykaly u nich nevidel zatim.Vodu meni 1/3 tydne.Jinak me se z toho rybky dostaly(zatim) ted sem pridal eheim substrat pro a v kosicku je jeste volno,tak tam nacpu biomolitam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 18:42 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Preventivní vodoléčbu a pokud se budou i nadále schovávat, tak půjde zřejmě o ryby načatý, neb schovávání se je jedním z prvních příznaků nemocí ovšem nechci malovat obrazce na zeď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 18:39 Muž Tomiino [43] Re: romant
jeste tam neco je.nejaky anciky,pancernicky panda,neonky...je to info pro znameho.Ma tam 15 malejch a z toho 5 furt zelezlejch za korenem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 18:35 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
8-10 kousků. Co bude dalšího, nebo už je? Těma skalárama mám na mysli partu malejch ryb, který spolu vyrůstají a selektují se a tvoří se evnt. páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 18:33 Muž Tomiino [43]
Mam dotazek.Jak velky pocet skalaru do cisteho objemu cca 270 l ?dekuji :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1990