Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Tomiino napsal: Ahoj,sleduju chovani mych skalaru :-) kdyz koukam do akva z dalky obcas nejaka plave,prijdu k akva vyplavou vsichni s poza rostlin,dam jim nazrat napr,mrazeny to je neskutecny boj,kdyz jim dam suche vlocky,granulky nejaka basti,zbytek kouka az to spadne na zen postupne klofou :-) odejdu od akva a pomalu zaplouvaji mezi koreny a rostliny ...je to normalni? u jedne jsem videl sedy vykal ale to bylo asi z koretry :-)
Nevím jestli jste jen z města piva, nebo jste někdy viděl život na vsi... smich ale slepice se chovají stejně, i když misku se zrním nenesete, tak se často seběhnou z celého okolí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2013 21:48 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Pokud ten výkal není takovej jakoby dutej a déle se držící u řitního otvoru, tak potom je to jejich chování v normě. Zvedl jsem oči od klávesnice a dívám se na akvárium a skaláry ani nevidím, ale jakmile se zvednu a přejdu po místnosti, tak už jdou loudit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:44 Muž Tomiino [43]
Ahoj,sleduju chovani mych skalaru :-) kdyz koukam do akva z dalky obcas nejaka plave,prijdu k akva vyplavou vsichni s poza rostlin,dam jim nazrat napr,mrazeny to je neskutecny boj,kdyz jim dam suche vlocky,granulky nejaka basti,zbytek kouka az to spadne na zen postupne klofou :-) odejdu od akva a pomalu zaplouvaji mezi koreny a rostliny ...je to normalni? u jedne jsem videl sedy vykal ale to bylo asi z koretry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 10:55 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Mislow
Ahoj, tak parametry vody jsou v pořádku měřím no3 a no2 dva dny po sobě před čištěním, abych věděla jestli nejsou hodnoty vysoké a jsou téměř na nule. Ano jedná se o samičku, ale teď se asi 3 týdny netřela a mám to v poměru o samici méně, jedna umřela asi před měsícem. Jinak dnes se začala zase vybarvovat čistila jsem včera. Ale je spíš jak chameleon. Mamka má podobný problém a to je má malinké už si je tak přivezla pán ji řekl, že je to možná těma genama,že se ji nemusí vybarvit..tak netuším a když knim přijdu začne se barvit asi čeká krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:50 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: Mislow
Mislow napsal: Prohledam internet,
ceskycichlidklub.eu/…

Mislow napsal:Uvidim, co zdejsi trh nabizi, ziju ve Skotsku. :-)
Pokud to tam objevíš, tak vřele doporučuju přírodní výrobky texaské firmy Jungle (do kontinentální Evropy se to nedováží). No a kdyby to tam neměli, tak by ani na tamním trhu rozhodně neměl chybět Tetra-Torumin.
Jinak Skotsko je známé svými rašelinišťmi, tak by tam neměl být problém sehnat snadno čistý přírodní produkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:12 RAP Re: vendy
Jestliže se tře často, předpokládám, že jde o samici, může to být reakce na výčerpávání organismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 19:08 Muž Mislow [304] Re: vendy
Ahoj, co se tyce skalar, tak jsem zacatecnik, mam je poprve teprve nekolik mesicu. Ale zmena zbarveni ci ochabeni nebo zvyrazneni barev hodne souvisi u ruznych zivocichu vcetne mnoha druhu ryb s ruznymi okolnostmi. Jak rika roman, v podstate se jedna o druh stresu. Ale stres muze byt zapricinen vselicim. Varujicim je stres ze spatne kvality vody nebo nevhodneho slozeni ryb v akvu apod. Ale jsou i druhy "stresu", ktere jsou normalnim jevem a k zivotu patri. Pokud se ryba tre, mohlo by to i souviset s timto a vratit do normalu po obdobi treni. Mam takovy priklad z pohlavniho chovani mych tlamovcu. Pokud jsou v hejnu, tak nejprve se vybarvi dominantni samec a stejne stari ostatni samci se mohou vybarvit az o mnoho mesicu pozdeji. Je to ochrana proti dominantnimu samci, aby je povazoval za samice, cimz se vyhybaji napadani .... Ale to je jen uvaha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:34 R Muž romant [27983] Re: vendy
Chtělo by to fotku, je to obvykle stresový zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:28 Žena vendy [27] - Cichlidy – bledá skalárka
Stává se Vám to někdy? Mě jedna začala blendout, černé pruhy ji téměř zmizely během týdne i oranžová hlavička. Je úplně stříbná. Ztmavne jen u jídla. Jí normálně a i se tře. Je nějaký problém??? Ostatní jsou vzhledově v pořádku jedí všichni, ničeho zvláštního sem si nevšimla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:52 Muž Mislow [304] Re: romant
Ano, kazdopadne to zkusim. :-) Ryby budu pozorne sledovat. Az na tento incident behem poslednich par dnu problemy nejsou. Samozrejme, ze mensi roztrzky jsou v ramci hejna neustale, ale bez nasledku. Napadena skalara ani nema snahu nekam utikat nebo se drzet stranou, .... uvidime jak se to bude dal vyvijet a zkusim tu raselinu s vymenami vody. ....vodolecbu .... :-D Kazdopadne diky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:42 R Muž romant [27983] Re: Mislow
Tady jde použitím té rašeliny spíš o přidání prospěšných látek do vody a to zejména tříslovin a huminových látek, což jsou právě ty sklidňovadla, jak jsem Ti psal v začátku. Vyměň jim častěji tu vodu, zkus nějakej ten výluh a bude se vidět, jaký bude vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:31 Muž Mislow [304] Re: romant
To neni spatne, mohl bych to pouzit i do sveho filtru. Pokud ale jde hlavne o zmekceni vody, tam to neni. Vodu mam mekkou. Aktualni mereni vody, mam jen hruby test, posledni cisteni probehlo pred tydnem, NO3 kolem 30 mg, NO2 0, GH tezko precist, nekde mezi 8 - 16, KH kolem 3, pH pod 7, chlor 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:18 R Muž romant [27983] Re: Mislow
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:13 Muž Mislow [304] Re: grunda
Prohledam internet, zasobeni zdejsich obchodu na urcite produkty je velmi chude, ceho maji dost, je umelych kaminku vsech barev na dno a umelych dekoraci. Posledne jsem nesehnal ani filtr do maleho akva. Skoro vsechno uz kupuji pres internet. Uvidim, co zdejsi trh nabizi, ziju ve Skotsku. Kdyz tak pujdu do zahradnictvi nebo prirody a vyresim to touto cestou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:07 Muž Mislow [304] Re: romant
To dava smysl, radsi pujdu do akvaristiky, bude to jistejsi. I kdyz z chemie jsem maturoval a myslim si, ze bych to vyvarem a merenim zvladl taky, ale zkusim prvne tu akvaristiku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 20:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mislow
kup si rašelinu od Sery - granulovanou a dej ji do filtru, na tak velké akva jsou výluhy drahá sranda
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:39 R Muž romant [27983] Re: Mislow
To co jsme Ti teď doporučili je už konečnej produkt v podobě výluhu. Akvarijní rašelinu v akvaristice samozřejmě koupit můžeš taky a z té potom vařit, k čemuž doporučuji mít k dipozici velmi přesné a prokazatelné měření Ph, neboť si vyrobíš odvar kyselinky, tak aby se to posléze míchalo tak, aby nebyl problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:33 Muž Mislow [304] – Dikec
Diky, nikdy jsem raselinu nepouzival, ani jsem nevedel, ze se da poridit v akvaristice. V zahradnictvi mne napadlo, jen jsem se bal, jestli do toho pro rostliny nepridavaji nejakou chemii... Kdyz tak si to zjistim ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mislow
Pridej Torben, mivaji treba v Hornbachu za 31Kc 180ml. Melo by to stacit na 750l vody. A mas to hned a bez prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:29 R Muž romant [27983] Re: Mislow
Opatrně s rašelinou, když nemáš zkušenosti, tak výluh použij komerční, třeba Torben, nebo Amazon a dávkuj dle návodu. Ne každá rašelina je vhodná k vaření odavarů. Je možno použít taktéž olšový šištičky, lity mandlovníku, mrkni do příslušnýho vlákna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.07.2013 19:27 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mislow
www.akva-exo.cz/… např, taky se dá sehnat všude za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:23 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mislow
v zahradnictví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 19:01 Muž Mislow [304] Re: romant
Ahoj, doufal jsem, ze se objevis. ;-) Zkusim to, jen premyslim, kde sehnat raselinu, kterou bych mohl pouzit na vyluh v akvariu.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 18:48 R Muž romant [27983] Re: Mislow
Nejdříve bych se zaměřil na podmínky a často měnil vodu a začal, pokud nedáváš, přidávat rašelinovej výluh, může být, že jejich souboje prostředí podporuje, tak proto ty výměny a výluh. Pokud to nepomůže a bude jistota, že voda je v pohodě, tak toho agresivnějšího jedince na týden odlovit a potom vrátit jako nově příchozího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 16:05 Muž Mislow [304] – Skalary, prosim o radu zkusenych
Pred nekolika mesici jsem si poridil hejno 8 skalar amazonskych do akvaria 780 l hruby objem. Velice rychle dorostly a ted si 2 nejvetsi samci zrejme vyrizuji otazku dominantniho postaveni. Kdo je dominantni je ted uz celkem jasne, problem je ze jeden z nich uz ma docela poskozenou spodni cast tlamy od souboju, nejvetsi samec ho stale nenecha na pokoji. Zadne jine poskozeni a problemy s rybou jsem nezaznamenal. Nevim jestli bude nejlepsi rybu z hejna vyradit nebo jeste chvili pockat, skalary mam poprve a nemam zkusenost kam az to muze zajit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:56 R Muž romant [27983] Re: RAP
Přesně tak jak píšeš, mám tu zkušenost, že čím větší "provoz" kolem akvária je, tím větší úspěch lze ve společenským akvu s vytírajícíma se skalárama dosahovat. ;-) Už jsem obdobnou skoro raritu několikrát taky viděl, však tady na fóru je taky několik lidí, kterým se dostalo té možnosti ve svých nádržích toto pozorovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:51 RAP Re: romant
Děkuji Romane.
Jen jsem si vzpomenul na jeden pár, který jsem viděl v akvaristice. Odchovával tam v prodejní nádrži za plného provozu mladé. Když první výtěr dorostl v těle cca 1,5cm vytřely se podruhé a vychovávaly obě generace spolu. Krásné čtyřpruhé a všechny mladé byly okamžitě zamluvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:47 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
no mám tu krmení pro potěr gupek myslím, že je to nějaký usušený žloutek. Zítra zajdu do akvaristiky a něco koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:46 R Muž romant [27983] Re: vendy
Musíš pořešit krmení, jinak ty malý začnou padat bez ohledu na to jestli je někdo sní, nebo ne.
Edit: rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
rybicky.net/forum/3703
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:42 R Muž romant [27983] Re: RAP
"Jestli se rodiče takto starají o první výtěry, vůbec bych jim do toho nezasahoval".

To je zásadní věta, takříkajíc z učebnice akvaristiky, k tomu není co dodat. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:42 Žena vendy [27] - CichlidyRe: RAP
dávala jsem do malého ty rozplavané které nehlídaly, aby je nikdo nesnědl : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2013 19:16 RAP Re: vendy
tak sem musela teda chytit je a na rychlo jsem napustila maličké akva a dala je tam, miminek je asi 15 tak uvidíme! doufám, že jim ten malý prostor zatím postačí.
Nějak mi není jasné, koho si dala do maličkého akva rodiče či potěr.
Jestli se rodiče takto starají o první výtěry, vůbec bych jim do toho nezasahoval. Pokud by si chtěla zkoušet odchov, dal bych pár samostatně a vše nechal na nich. Tedy mimo krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 23:06 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ahoj! Tak se v pozdních hodinách musím pochlubit co jsem teď dělala :) Skaláry se před pár dny zase vytřely dnes večer koukám a tam z vajíček se hýbou ocásky. Tak že je zkusím odlovit. To bylo! myslela jsem že to na listě nějak drží, ale jak jsem do toho drcla tak to vše popadalo. Chvilku jsem teda hleděla a skaláry ihned po mě šly a mojí neohrabanost napravovaly. Všechno posbíraly do tlamek (oba dva) a znovu je pokládaly na list. Když jsem tam znovu šla rychle je sluply a když sem vyndala ruku znovu je na ten list pokládaly! nádhera asi bych je přejmenovala na tlamovce potlesk tak sem musela teda chytit je a na rychlo jsem napustila maličké akva a dala je tam, miminek je asi 15 tak uvidíme! :-D doufám, že jim ten malý prostor zatím postačí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 21:45 R Muž romant [27983] Re: vendy
Klasické chování ve společenským akváriu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 21:33 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
mě se teď dvakrát vytřely sice nevím kdo ským, ale na stejným místě poprvé to hlídaly tři dny a dneska po výměně vody se vytřela snad hned a za chvíli to po ní samec jedl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:47 Muž kofejn [963] Re: romant
Ok, jedu pro vodu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:45 R Muž romant [27983] Re: kofejn
Neřešil bych to, do rána tam stejně nic nebude. Skaláry netvoří stabilní páry, takže ty kluci budou o tu holku trošku soupeřit a ona se bude vytírat s tím, kdo jí v ten moment sedne nejvíce. Čas ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:38 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Vytřeli se mi skaláry a tak blbě, že při výměně vody budou jikry na vzduchu. Přežijí jikry pár minut na vzduchu?
Je to jejich první vytření (navíc ve společenském akárku), tak z toho stejně nic nebude. Ale co kdyby a jen ať trénujou. Navíc je to docela chráněném místě a samec je docela důrazný :).
A ještě jeden dotaz. Podle papily to vypadá, že mám jednu samici a tři samce. Může to dlouhodobě fungovat? Zatím po sobě jdou samci navzájem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 12:50 R Muž romant [27983] Re: vendy
Ona je ta vodoléčba i jedním z podporovatelů, jak dostat ryby do tření a zacvičit jim při tom s teplotou je taktéž možný a má to na ně mnohdy velmi pozitivní vliv právě v tom směru podpory třecích aktivit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 12:47 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
děkují :) tak to jste hodní palec provedu to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 12:44 R Muž romant [27983] Re: vendy
Nikdo si z Tebe srandu nedělá, odpověď je myšlena zcela vážně. X-) Vodoléčba = častá a intenzivní výměna vody, to je to oč tu běží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2013 12:41 RAP Re: vendy
A ta vodoléčba... to nevím jestli si ze mě děláte srandu nebo jak to mám pobrat?
Vodoléčba alá romant znamená výměna části vody za novou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 12:34 Žena vendy [27] - CichlidyRe: RAP
tak jsem dneska ráno našla páreček jak hlídá jikry, druhý se k tomu asi taky chystá. Samice se rvou myslím, že je to od toho mají je potrhané jen ty u těla průhledné nikde nic.
Co se týče vody vyměnuju ale při tomle vedru se teplota šplhá nad 27, mám vše pootvírané a hlídám aby neskákaly...Potom se tu mluvilo o kongách. Já je mám snimi taky a sem spokojená mě neotrhávají rostlinky. dávám jim spirul. tablety nalepím na sklo a kdo chce zobne si... Drží se mi u vrchu dolů na rostlinky nechodí tak nevím jak by je mohly otrhávat:) A ta vodoléčba... to nevím jestli si ze mě děláte srandu nebo jak to mám pobrat? :) prostě nic nedělat? nebo sůl do vody. palec asi sem trošku mimo tak se nezlobte. Jinak to jídlo, dávám asi dvě dávky mezi prsty vločky, namíchané od chovatele červené a zelené, potom mám nějaké červené granulky pro terčovce ty taky dvakrát mezi prsty, potom dám jeden čtvereček mražených potvůrek a až nikde není nic nalepím na sklo 2 tabletky spilur. vše postupně, aby to co nejméně padalo na zem. a to je vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:30 Muž Mislow [304] Re: romant
S tim zivenim mas pravdu, krmim 3 x denne a zvlast pri vecernim krmeni musim dat slusnou davku, kdy je cast dna pokryta .... Krunyrovec zere hlavne v noci, mrenky brzo rano ... Kdyz k tomu rano prijdu, je dno ciste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:57 Muž Tomiino [43] Re: romant
asi tak :-) kdyz se udela nejaky parecek,vytrou se mi..tak to nemam kam davat.Odchovnu v planu opravdu nemam...od toho jsou jini lide :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:55 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Zdravá chutná svačinka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:54 Muž Tomiino [43] Re: RAP
krizeni muze prijit..ale kdyz je nebudu chtit odchovavat a prodavat,protoze nemam kde atd tak mi to muze byt asi jedno co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:53 RAP Re: vendy
Jak píše romant, vodoléčba a klidně bych jim výměnou snížil teplotu. Případným použitím rašelinového výluhu nic nezkazíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:50 RAP Re: Tomiino
....planuju 5 manakapur,4 bellem....
Obě formy jsou nádherné, ale pozor na křížení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:20 R Muž romant [27983] Re: Mislow
Zřejmě slušnej oddíl a hlavně dobře živenej. Ono kdo chce mít pěknou rybu a nebude jí náležitě krmit a vodu dostatečně měnit, tak jí mít nebude, ani kdyby přečetl celej internet, jsou věci který se prostě nedají vobelstít. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1951