Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Designer
když se podíváš na fotky nádrže, tak zjistíš, že těch 30cm je reálných. nejsou to 3cm dna ani 1cm odshora není hladina. Ohnuté ploutve u mramorky potvrzují jen předešlé informace. Snad se je podaří udat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Romane, jeste k tem 30cm vysky vodniho sloupce. Ono to muze byt i 35cm, tady kazdy centimetr dobry, 3cm pisku staci taky, a kde je potreba, se proste udela kopecek. Pro tech 35cm jsem odecetl 3cm na dno, 1cm nad hladinou, a 1cm spodniho skla. Hitparada to jiste neni, ale 35 zni prece jen lepe nez 30 :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:03 Annette Re: vaaclav
Ty tetry a parmicky uz necham dozit, mam je minimalne 4 roky, tak uz to maji za par... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Annette
Tak to k těm skalárům přihoď i ostatní ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:56 R Muž romant [27982] Re: Annette
Potom, ale to chce pořešit i ty tetry stejným způsobem jako skaláry. Tluče se tam(u těch teter) ta čistotnost s bordelářstvím závojnatek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:53 Annette Re: vaaclav
Panove romant ma pravdu. Dlouho jsem se rozhodovala, ale po valentynskem darku od pritele je to jasny. Bude z toho zavojnatkarium. Aktualne je tam pet zavojnatek (uz je to stop stav) takze potrebuju ty skalary rychle udat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Annette
Jestli dáš závojnatky na jaře pryč tak to bude pro skaláry akorát. Jen si je nech. Zas tak malé akvárium nemáš a žádný Alti z nich nebudou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:09 R Muž romant [27982] Re: Designer
Moje rada je stále stejná, nevzdávat to a nabízet, což podporuji i tím, že zde nechávám to inzertní sdělení tazatelky. X-) Jasně, rozumím tomu co píšeš, vono to nějak dopadne, když se tam nechají, ale z těch ryb budou mrzáčci, toť můj názor a už končím příspěvky na toto téma, už jsem se vymezil dostatečně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Mas lepsi radu? Sem s ni. Muze je jeste utratit, nebo dat nekomu do mnohem mensiho akvaria, ci odnest nekam do kramu, kde kdyz je vezmou, stejne zase nejspis skonci buhvi kde, jen to neuvidi. Troufam si rict, ze vetsina prodanych ryb konci hodne spatne, vetsina akvarii patri nekomu, kdo o tom moc nevi, a casto jde jen o pomerne kratkodobou zalezitost, nez do toho pidiakvaria prijde (po vymreni vseho) krecek. Co bys rekl tomu, ze Ti soused rekne, ze jeste pred vanocemi musi udelat udrzbu akvaria... a to byl snad rijen, a podle jeho slov, celkem male akvarium narvane Pavimi oky.

Tady je cokoli radit tezke, kazda rada bude spatna, snazil jsem se jen najit tu nejmene spatnou, mozna blbe, ale ja lepsi reseni nenasel. A samozrejme je muze dal nabizet, to jsem ale snad psat nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:51 Annette Re: Designer
Je to tak jak pises, teplotu uz jsem zysila na 24 na zacatku ledna. Ale nechat je tam nechci, vim ze byla chyba je tam vubec porizovat, snad se najde nekdo kdo je v aqu ma a ubytuje i ty moje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:48 R Muž romant [27982] Re: Designer
Jirko, Jirko, to jsou rady jak od Přemeta prkenný podlahy. Vždyť ty skaláry budou nucený žít v 30 centimetrech. Co z nich bude? Jedněm teplotu doporučíš zvýšit a co další ryby? Mixovat závojnatky se skalárama, to je na prd. Nezlob se na mě, ale tohle je hodně špatná rada. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annette
Zalezi na tom, proc se jich ches zbavit. Jestli proto, ze mas malou vysku akvaria (40cm), ze mas nizkou teplotu (20-22°C) a ze nepatri k Zavojnatkam, tak proste zvys teplotu na 24°C, starej se dobre o udrzbu akvaria, a nech to jak je. Ony se ty Skalary totiz stejne dost tezko dostanou do rukou nekomu, kdo jim zajisti lepsi podminky.

Nebo to ma jiny duvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 13:20 Annette Re: Designer
Hm, jenže co teď s nima? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 13:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annette
To je tezke, kdo ma ty nejvhodnejsi podminky, si rad vybere, a kdyz se daji male hezke kusy s moznosti vyberu koupit i za dvacku (i kdyby "nejake lepsi" za 200, stale o nic nejde), asi se nikdo nedere vzit neco ve smyslu "Darovanemu koni na zuby nehled.", kdyz ho to okolo mohlo stat celkem slusny peniz.

U Tebe v nadrzi vidim kazdou Skalaru jinou, a tak mozna by pomohly jejich fotky, aby si nekdo mohl rict, ze tyhle chci, ne ze proste vezme neco, o cem ani nic nevi. Chtelo to pred touhle inzerci udelat par fotek do prezentace, o ktere jde a jak aktualne vypadaji, a pak to sem soupnout i s linky ;-) . Stejne se ale bojim, ze tohle bude tezke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 08:06 Annette
Ahoj, vím že to sem nepatří, ale nevíte o někom z prahy, kdo by si vzal tři skaláry? Nemůžu je udat, když už se někdo ozve tak má absolutně nevhodný podmínky pro ně. hmm díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.02.2014 19:30 Muž Yirka [9118] Re: Folvi
Ale jeho rady, na rozdíl od tvých např. komentářů k nádržím, pomohly mnoha nejen začínajícím akvaristům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2014 19:28 RAP Re: Folvi
Je vidět, že Horáce neznáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -17   16.02.2014 18:54 Muž Folvi [-22] Re: azalka
horácovo akvárium? ten člověk je dle toho co píše strašný "chytrolín" avšak zakládá většinou na svých pocitech a domněnkách a ne na zkušenostech a standartech... moc bych na něj nehleděl

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:36 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Yirka
Ona zatim nevypada zrovna promiskuitne. S tim jednim samcem se drzi skoro porad pohromade uz nekolik mesicu a obcas zautoci na ty druhe dva ten par spolecne. Myslel jsem, ze skalary tvori pomerne stabilni pary. No necham je byt a uvidime. Diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:26 Muž kofejn [963] Re: RomanMch
Fungovali mi ve stejném složení v pohodě, ale jen do doby, než chcípla samice. Pak to byla řežba a musel jsem dát všechny pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:21 Muž Yirka [9118] Re: RomanMch
To je marné, teď si vybrala jednoho, příště to může být jiný. Když budeš mít dva páry, tak se budou prohazovat. Nechal bych to být a buďto tu situaci ustojí, je třeba členitý prostor s dostatkem úkrytů a teritorií nebo to budeš muset řešit. (A nebo to vyřeší samy...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:02 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Tri samci a jedna samice
V mem "hejnu" 4 skalar jsou 3 samci a jedna samice. Samice si uz davno vybrala samce a vcera se vytreli. Takze ted je otazka, co dal? Muzu nechat tuhle konstelaci ryb? Nebo se mam pokusit nekde sehnat napr. jeste jeden par a ty dva samce dat pryc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
Jen zdá...i kdy fotka není stopro... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:03 R Muž romant [27982] Re: MichalK
Mají je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:00 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Fotka oci je tu, je to foceno predevcirem dnes je maji o malinko rudejsi se mi zda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 15:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Většina přírodních forem mívá červenou duhovku oka.
...částečně červenou barvu v duhovce oka. Pokud by měly červenou duhovku, hraničilo by to s albinismem... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MichalK
stačí kouknout do místního atlasu rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:42 RAP Re: MichalK
Většina přírodních forem mívá červenou duhovku oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MichalK
nebylo by foto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:31 Muž MichalK [16]
Je to normální, když mají skaláry červené oči? A je možné, že jedna z nich jakoby "kadí" řasu, nebo je pravděpodobné, že se jí jen zasekla ta řasa o ploutev?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:54 borel Re: Ičin
Asi to tak bude, musí si zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 20:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Osobně si myslím, že ani ta bílá nebude až takový problém. Jen to chce ze začátku přistupovat k nádrži opravdu opatrně, žádné prudké pohyby. Možná i lehce zatemnit. Ve chvíli kdy si spojí návštěvu majitele s potravou, tak tam člověk může skoro tančit a je jim to jedno, hlavně že spadne dlabanec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:08 JoKa Re: borel
Ach so....
Já to pochopil, že v bílém tričku nežerou živé patentky a v jiném triku jo... :)
Už jsem doma... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:00 borel Re: Urtman
Asi semto napsal blbě, to co žerou nezáleží na barvě trika, ale aby bylo jasno. Bílé oblečení, nežerou nic,a leknou se. Jiná barva žerou všechnoA to chování posuzuju podle toho žemám vedle sebe 4 nádrže plné skalár. Takže u nanayek je pohyb,u těch ostatních klidná plavba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 19:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
Přesně tak , prvních 14 dní u mě skoro nežraly , byly pořád někde zalezlé mezi kytkama , strachy prděly do trenek, když kolem prolítla neonka , naučil jsem je na krmení do jednoho rou a běda když tam ráno nic není , manifestujou tam klidně pak do oběda
dělám to i se sítkou když potřebuji něco odlovit , sítku v akva nechám viset a občas do ní dám nějaké krmení , přestanou se jí tolik bát a odlov je pak jednoduhší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:58 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Tomu se dá rozumět. ;-) Takže živá je "chlupatá" a mražená jim smrdí. :-)
Edit: Jj o přírodních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: To platí o mražený, nebo o živý o níž je řeč?
Živá je trochu "chlupatá" ...
a bavíme se přírodních skalárech....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:54 radim Re: MonterMonty
všimni si co dělají ryby v pěstírnách a v obchodech, když dáš ruku k hladině ;-) je to o zvyku ryb a časem se nebudou lekat ani té bílé. Ony si to časem spojí s tím "dobrým" a nebudou se bát... Když příjdu k nádrži doma, tak ryby lezou skoro ven z akva, jak jsou natěšené že něco dostanou a je jim taky jedno co mám na sobě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
No jasně , tady u mě to zas nakladlo jikry ,druhá samice na to čumí , asi by chtěla taky a samec stresoň lítá a odhání obě tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:30 Muž grunda [1781] - Cichlidy
moje placky mají paniku ze žluté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:28 R Muž romant [27982] Re: MonterMonty
Ono, při tom hodnocení barvoplachosti je docela vhodný se dívat na to s jakým druhem že to kolega má, měl problém, aby se to zbytečně nebagatelizovalo. Divočáci jsou trošku jinej level. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 18:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: radim
U nás teda musím říct at se k akva přiblíží kdokoli jakkoli oděn , skaláři jsou první u krmítka a třepou se aby něco dovnitř spadlo k snědku , a určitě nějakou dietku naordinovanou nemaj , jediný s čím maj problém je když je potrava moc malá , jako třeba mražený cyklop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:09 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Mým skalárkám je už jedno, co mám na sobě, jak přijdu na metr k akvárku, jsou všechny u hladiny :-) ale pravda, moc bílého oblečení opravdu nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:07 JoKa Re: borel
Asi to špatně chápu, blbě čtu, nebo to blbě vysvětluješ. Ale barva trička přece nemá vliv, jestli žerou, nebo nežerou živé patentky... Pochopil bych, že nežerou vůbec nic, když se leknou bílé barvy a schovají se, ale jak to souvisí konkrétně s živou patentkou? V zeleném tričku žerou mraženou, v černém živou?? Fakt nechápu... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:57 radim Re: borel
tomu teda říkám skok... od ustrašených schovávajících se ryb až k žraní z ruky jen díky barvě trička coze u té bílé tada souhlasím, že zvířatům celkově nepřidává na nebojácnosti.
A jinak se určitě nechovají podle toho co píšeš ;-) "neposedné, živé a hodně se pošťuchují" klasika skalár...jen počkej, však ony ti ukážou, až to na ně příjde co je to skutečné pošťuchování X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:57 R Muž romant [27982] Re: RAP
Tak ono když si uvědomíme, nebo podíváme kde že to tihle krasavci žijí, tak je to jasný, čím tmavší, tím lepší. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:55 RAP Re: borel
...se té světlé barvy prostě lekají a schovávají se
Vidíš, to mě nenapadlo, ale je to tak, příliš světlé barvy nejsou pro tyhle ryby vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: borel
chová se úplně stejně, pokud jsou skaláry v dobré kondici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 17:25 borel Re: Urtman
Já sem věděl že se probudíte všichni, po tom nedělním obědě chrápete u akvárií! Ale fakt je že se té světlé barvy prostě lekají a schovávají se. Ta ryba je sice skalára, ale chová se uplně jinak než "obyč" skalára. Jsou neposedné, živé, hodně se poštuchují a začínají se mi fakt líbit. Kdyby někdo v severních čechách měl na prodej dejte vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 17:18 JoKa Re: borel
Nakonec sem zjistil že když mám na sobě bílé tričko schovávají se. Převlékl sem se do tmavého a žerou z ruky.
Cože?? Co to je za ... ?
Možná když si přítelkyně vezme na sebe bílé tričko, přestanu kouřit a začnu jíst zdravě... :-D
Ne, promiň, sranda... :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1651