Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 10:36 RAP Re: romant
Jak se říká u Cichlidářů , první tři výtěry se nepočítají. Jen u vzácných druhů se to nepočítá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 08:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: romant
mám stejnej názor a není z mojí hlavy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 04:58 R Muž romant [27987] Re: matlala
První výtěry je naopak dobrý jim nechat, tam kde je, oni se budou učit a je to taky o kvalitě jedinců a jestli jsou to mlaďoši, tak ať je budoucí potomstvo kvalitní, počkáš si na další pokusy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 00:47 Muž Mislow [304] Re: matlala
Takovejch jeste bude .... Skalary mam jen rok a pul a trou se v jednom kuse ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 00:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
tak ještě je nechám, radči bych kdyby o to pečovaly sami. Ale první výtěr je první no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
A neni to fuk? Seberou se oboje a hyn sa hukaze ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 14:33 R Muž romant [27987] Re: Designer
To máš sice pravdu, ale je otázka který z nich byly oplodněný. Je klidně možný, že to ta sólo samice tam bouchla taky, když viděla jak se páreček tře. Už jsem se s tím setkal a jistě nejsem sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matlala
Pujde, kdyz jim ty jikry seberes a das je jinam :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:59 Muž matlala [798] - Rostliny
Ty jo taky jsme nevěřil že jsou až tak promiskuitní. Dokud jsem to včera neviděl u mých mlaďochů.
Mám 7 red devilů (jeden zkapal z nějakého neznámého důvodu nedávno, asi neco vnitřního, protože byl 2 dny špatný) a 9 klasických (dar od jednoho človíčka z Chropyně, je to prý F2 z odchytu, každopádně vypadaj krásněji když se vybarví a maj dobrou náladu).
Včera jsem šel ráno do školy a v akvu jakejsi šrumec, no neměl sjem čas zkoumat. Když jsem odpoledne došel domů, hledím jak vyjevenej, na microsorku jikry a samec se třel se dvěma samicema (všichni 3 ti klasičtí), samice jikry jen 20cm od sebe na stejným trsu microsorek. :-D

No sotva se večer zhaslo bylo po jikrách, to je klasika a nepřekvapilo mě to. S tetrama a pancíkama to asi nepude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:48 RAP
... všechny varianty, jenž uvádíš jsou možné
S tím musím souhlasit. Někdy stačí zdánlivá maličkost a všechno je jinak. Změníš značku krmiva, přidáš trochu rašelinového výluhu, vodárny změní hodnotu(y) vody v rámci povolených mezí. A to nemluvím o přestavbě akvária(přesazení kytek, výměna dekorace).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:37 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
"Zítra" může být všechno jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:31 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
O tom, ze skalary jsou promiskuitni, jsem cetl. No ty moje nejsou :( Mam je skoro rok, ten parecek se vytvoril zhruba po dvou mesicich a uz se od sebe nehnou. I terorizovani jinych ryb delaji spolecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:25 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Skaláry jsou promiskuitní ryby, takže vlastně všechny varianty, jenž uvádíš jsou možné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 21:18 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Samice klade jikry bez samce
Zdravim, pred nejakou dobou jsem se ptal na konstelaci 3 samci a jedna samice skalary ve spolecenskem akvarku. Situace se kapanek zmenila. Mam tam jeden parek zihanych skalar, ten se vytvoril ta nejak spontanne, jsou porad spolu a maji se hodne radi - vcera se uz potreti behem par mesicu vytreli a pece o jikry jim jde cim dal lip. Ale z jednoho utiskovaneho "samce" zihane formy se vyklubala samice, ktera to asi dneska psychicky nevydrzela a ted prave klade jikry kousek od toho parecku. Sama, bez samce to tam lepi na list. Takze bych se chtel zeptat 1. jestli je tohle normalni 2. je nejaka sance, ze se ten zihany samec bude nekdy trit i s tou druhou samici, kterou evidentne nesnasi - zmeni nazor? 3. ctvrta ryba je prirodni pruhovana forma, podle kladelka bych odhadl, ze je to fakt samec, ale ten se drzi bokem. Je normalni, ze se barevne variety skalar navzajem ignoruji? Nebo se snad ten pruhovany samec da nekdy dohromady s tou samici, co tam na nej "zbyla"? Diky moc za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:06 Muž Tomiino [43] Re: MarekP
nene tata je ten den nekrmil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tomiino
Tak za 1) dolévat vypařenou vodu nestačí, část vody by se měla vyměňovat (1/3 i klidně 1/2 týdně) a za 2) píšeš, že žerou, ale když je krmíš ty, tak ne - to mě tak napadá, nejsou náhodou přežraný?

Dal bych všem hladovku pár dní a pak bych to ověřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:32 Muž Tomiino [43] Re: romant
tak neco takoveho sem mu rikal a on ze jsou v poradku ,ze zerou atd ale kdyz je krmim ja jenom na to cumi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Slovní spojení "vodu doleje jednou týdně", to ve mě vzbuzuje zvláštní pocity. Ať pořádně přitlačí na výměny a když se nezlepší, tak odlovit, to že jsou načatý v tom množství je pravděpodobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:19 Muž Tomiino [43] Re: romant
Naopak ty vetsi uz tam jsou dele nezerou jen nejaka pak k nim pridal odchovane a ty krasne zerou.no jo jenze ho tlaci misto nema kam pridat akva :-( podobny problem ma u paru tercovcu taky mu nezere.Bordel odkaluje ale vodu doleje asi 1 tydne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:18 zvedavka Re: romant
Všechno jde, pokud to tak bude lepší, uděláme to. Díky za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:15 R Muž romant [27987] Re: zvedavka
Nejde ten potěr přelovit, klidně do belíku s jemným vzduchováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:12 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Aháá, tak to není dobrá zpráva, to chce přizpůsobit údržbu, tedy měnit vodu obden a osobně bych nemíchal drobotinu s dospělákama, to neprospěje nikomu. Když odchovnu, tak separovaně, podle věku do party a chovnej pár sólo do klidu. Jinak předpokládám, že ty co nežerou jsou mlaďoši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:08 zvedavka – Potěr x Terap
Má šanci na přežití potěr skalár při aktuální léčbě nádrže TERAPem?
Má s tím někdo přímou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 17:05 Muž Tomiino [43] Re: romant
no nevim je tam tak 20-25 ks skalaru,nektere 3 cm,nektere 5 cm nektere dospele a jeden parecek...ale ze by jich bylo moc se mi nezda...kdyz vidim nekdy nadrze u chovatelu tak v takovem akva maji rybek treba 70 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:57 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Co znamená to "max. 25 ks", to mě trochu nějak neštimuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:53 Muž Tomiino [43] Re: romant
Bordel odsava docela casto,zase tolik ho tam neni.Rostliny tam nejsou..je to nadr tak 80x40x40 cca max 25 ks.Rikam si jestli by to nemohlo byt tim ze dolejva vodu primo z kohoutku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:40 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Klidně i to nějakej ten problém s nemocí bejt může, ale prvotně bych se zaměřil na pohodu v nádrži, výměny vody, ne moc světla, klidně i nějakou rostlinu, stahovat bordel ze dna a několik dní bych nekrmil. Jinak jak je to akvo velký? Velmi dobrou zkušenost mám s klasikou 50x50x50cm, jestli třeba stresík z prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 16:03 Muž Tomiino [43]
Hezky den preji,chtel bych se zeptat na chovani skalar.Ja je mam v zarostlem akva,jak mam na profilu a ryby krasne rostou,zerou no parada.Ale skalari co ma tata doma..se chovaji divne.Udelal si malou odchovnicku a skalary ma v holem akva,cerpaci hlavou,vzduchovanim,voda je pekna,bez zakalu atd.Jenze nejake ryby nezerou davam jim vlocky,discus a dalsi zradlo spadne vedle nich,jsou u dna a cumi na to jako paka ... moc casto u ryb nejsem,tak nevim zda maji bile vykaly ale kdyz sleduji dno zadne tam nejsou...muze se jednat treba o nemoc?nebo je takove chovani nekdy normalni u urcitych jedincu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:21 Muž acik [416] Re: RAP
s tím jsi mě dostal,je to moooc velký,ale perfektně provedený,to bych doma bral i v menším :)
www.youtube.com/… speciálně něco pro tebe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:56 RAP Re: Hansel
Se stejně velkou nádrží(osobně bych řekl ta samá) se zúčastnil soutěže přírodních akvárií a mladé alty tam vypadaly jako normální skaláry.
Tenhle odkaz tam je hlavně kvůli Romanovi. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 16:57 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RAP
No :-D Dosáhnout takové nádrže (ta 5400l) že tam poměrem velikosti skaláři vypadají jak nějaké tetry nebo obecně "malé ryby", to už má koule palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 15:47 Muž Mutagenn [1] - Amerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:37 RAP Re: RAP
Proč sem ta videa dávám, když by se spíš hodila do zajímavých odkazů? Napadlo mě, že někdy je lepší jeden obrázek než sáhodlouhý příspěvek. ;-)
PS: A taky abych podráždil nejpracovitějšího redaktora. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 15:23 RAP Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.02.2014 15:13 RAP Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:09 R Muž romant [27987] Re: RAP
Já se kloním k tomu počátečnímu podcenění podmínek. Samozřejmě, že to křížení stylem každej s každým tomu nepřidá, ale mám teď v práci jedno akvo, kde jsou ryby od chovatele bordeláře, taková ta odpadní IV. cenovka ke skrmení, kterou dostal současný majitel darem, tedy oním pověstným, danajským. Jakž, takže se zmátořili, ale jsou to nedomrlý jedinci a agresivní až hrůza. Podmínkama to snad nebude, neb majiteli meju hlavu co tejden, aby vodu měnil aspoň trochu podle mých představ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:54 RAP Re: Annette
Poslední dobou se to vyskytuje dost často a to i u ryb ve vyšších akváriích. Takže hádám, že se projevuje dlouhodobé příbuzenské křížení nebo nevhodné podmínky(zejm. v počátku vývoje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:31 Annette Re: RAP
Hm,ale stejně by mi to doma neprošlo :-). Je dominantní jako prasátko, hlavně když přijde někdo k akvárku tak se může zbláznit.
A to jak má tu horní ploutvičku ohnutou, to jí má zlomenou tím že má nízké akvárko? Mně to přijde divný. Už jsem viděla spoustu skalár v menších akvárkách a tohle neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:27 RAP Re: Annette
jedině že bych je dala do vany
Náhodou, taková dobře zařízená vana.... Necháš trochu přitékat vodu přes filtr s aktivním uhlím, ideální je termobaterie.
Ale vážně. Podle fotek je z těch tří největší a tak je dominatní jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:39 Annette Re: romant
Vím vím... snažím se napravit chyby a dopřát jim co potřebují, ale když je nikdo nechce.... hmm upřímně teda: další akvárko zakládat kvůli nim nebudu... na to nemám místo, jedině že bych je dala do vany... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:19 R Muž romant [27987] Re: Annette
Hodně nadneseně a bez urážky řečeno, potvora jseš ty, když jsi to takto zkombinovala, ale to už víš, že to takto dlouhodobě fungovat nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:17 Annette Re: romant
To je ale teda pěkná potvora, poněvadž když byla v 60ti litrech, tak vzteklá nebyla... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:05 R Muž romant [27987] Re: Annette
Samce nebo samici spolehlivě rozeznáš ve tření, takhle je to jenom hádání. ;-) Ta ryba bude vzteklá, jak píšeš, protože ty podmínky nebudou zrovna moc košér. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:04 RAP Re: Annette
ta mramorová je samec či samice?
Nelze s jistotou určit, natož s fotografie. ;-)
Většinou bývají "vzteklé" - agresivní, když jim něco nevyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:24 Annette Re: Ičin
Aha, myslíš že jsou na tom teda špatně? Ach jo, to mě teda fakt mrzí... tone A ještě jeden dotaz, ta mramorová je samec či samice? Je hrozně vzteklá, čím by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Annette
Je to označení pro rybu chovanou v nevhodných podmínkách, především v malé nádrži a/nebo vodě špatné kvality. Taková ryba je menší než je obvyklé a velice často má ještě i další tělesné defekty, např krátké ploutve, zkrácené tělo atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:04 Annette Re: RAP
Jak podražená? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:04 RAP Re: Annette
rybicky.net/fotogalerie.php… -čtyřpruhá(podražená chudinka)
rybicky.net/fotogalerie.php… tohle tzv.duch
Mramoráka si již identifikovala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 12:01 R Muž romant [27987] Re: Annette
Vidím tak klasickou formu amazonskou, u toho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:59 RAP Re: Designer
Podle této fotky rybicky.net/fotogalerie.php… by se tam kbelík vešel v pohodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1601