Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 12:32 Honza Re: Heimdall
A jaké rybky by se snesli v pohodě ze skalarou ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 12:18 R Muž Silent [5949] Re: Honza
Já bych je dohromady nedával. Skaláry chtějí svůj klid a tyhle parmičky by je jak svou živostí tak i velikostí dosti iritovaly :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 11:43 Honza – snesitelnost
Ahoj otázka. snesou se mi tyto dvě rybky ? Skalára z Parmičkou žraločí.Předem díky za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 21:26 Muž Mislow [304] Re: Tomason
Ja radej vubec tyhle mrazeny cervy nepouzivam, krmim jen susenyma nitenkama nebo mrazenyma krevetkama a mrazenym masem skebli ze supermarketu, je to jeste navic lehce povarene. Zatim za asi 2 roky, co mam skalary, tak zadna nemoc a samci jsou pekni macci. :-) A ted jdu najit naky drevo a zaklepat si. :-D
PS: Samo pouzivam i jina krmiva (vlockove, granulove)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 17:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Tomason
Moje Proužata milujou sušene patentky. Od Tetra Delica Leckerbissen., mražene od www.nakrmryby, pak jim davam vločkové, smlsnou si i na žradle pro Anciky, a když mam na zahrade v sudu živoly komar larev, tak maj hody a nepohrdnou spařenou kopřivou. No a ted cca pul roku měly přisun potěru Anciku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 17:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomason
Bojíš se celkem oprávněně , já mám poslední dobou fakt pecha na mražené i živé a to i od největších chvástačů v Praze jak maj všechno nej a stejně to šlo za stálého míchání do haj...
ale i u toho mraženého , pokud to má pěknou barvu zamražené , většinou to je vpohodě , nesmí to bejt našedlé -umdlé - natož smradlavé
mě toto nakupování krmiv nas... natolik že jsem si sehanal násadu a založil chov dafnií(i v paneláku na balkóně to jde ve 30L kýbli od primalexu) nebo jako to má RoFr v plastovém kalfasu za dvě stovky z OBI hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 16:29 Muž Tomason [37] – Skalára
Děkuji pánové, já se bál dávat mraženou stravu, protože vždy když jsem to vyzkoušel tak se objevila nějaká nemoc a za to mi to nestálo. No dám tomu ještě jednou šanci. Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2015 16:25 R Muž romant [27987] Re: Tomason
Jenom doplním kolegu, klidně se inkriminovaní jedinci můžou potýkat s vnitřníma parazitama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 16:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomason
Nekvalitní strava , nedostatečné krmení potěru(takzvaně podražené ryby) ale o skalárách je dobře známo že i při stejném přísunu potravy rostou ryby nestejnoměrně rychle
EDIT: k tomu krmení, chce to pestrou stravu , nakup i nějaké mražené , více druhů toho vločkového , gramulovaného atd. když tě budou doma krmit jen ovesnou kaší , taky to nebude vono...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 14:35 Muž Tomason [37] – velikost
Chtěl bych se zeptat, nemá někdo tušení čím může být způsoben problém s růstem u skaláry? Mám 3 skaláry (ve 250l), koupené ve stejném obchodě a jeden vyrostl do "normální" velikosti a ostatní jsou oproti němu téměř poloviční. Krmím vločkovým krmením. V posledním týdnu se mi ve vedlejším akváriu rozmnožili živorodky, tak je dávám k dobru. Děkuji za názor a radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.04.2015 06:56 Muž Yirka [9126] Re: MichalK
Skalárky se nebudou chovat jako typické hejno. Mají sice rády větší druhovou společnost, ale jsou to individuality. A opravdu nejsou rasistky, na barvu nehledí. Jako hejno se budou chovat jen při krmení, ale to pak neznají bratra ani sestru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 06:43 radim Re: MichalK
Rybám je to vcelku jedno, jakou kdo má barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 23:20 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, mám v akváriu skaláry (přírodní forma, red devil, černý a žlutý), tvoří někdy různé barvy mezi sebou hejno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2015 11:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NHKG
Prodej u nas by predpokladam neprosel zakonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 11:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barakainus
Máš pravdu. Jsou to GMO z Tchaj-wanu, vygooglil jsem si článek k fotce. Píše se tam, že svítí i ve dne. Brzy určitě budou v prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2015 11:04 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Souhlas, je to humus, ale v Asii jsou takové ryby asi populární. Navíc to asi budou bezbarvé ryby a tu barvu jim dodají injekcí.

Mozna se pletu, ale tohle jsou nejspis GMO, ne barva ze strikacky. Tady maji dania a tetry cerne ve vsech barvach a vim, ze v asii maji i convict cichidy a skalary s GFP, tedy zelene, takze bych se nedivil, kdyby je udelali i v ostatnich barvach.
Ruzova bude asi combinace RFP a CFP ci BFP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 21:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: prasan
No a keď to chceme urýchliť, tak ich potetujeme sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 12:29 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Otázkou je jak vypadají, když se vypnou baterie.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 12:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prasan
Souhlas, je to humus, ale v Asii jsou takové ryby asi populární. Navíc to asi budou bezbarvé ryby a tu barvu jim dodají injekcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 12:20 -
Fotka k příspěvku dscwd.com/…
Toto je už fakt extrém.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 18:19 R Muž romant [27987] Re: jani2204
Nic, nech to na nich, do ráno z toho nic nebude, tedy je-li to prvovýtěr a je-li to ve společenským akváriu, tedy s největší pravděpodobností. Mrkni spíš do tohot vlákna. rybicky.net/forum/3703
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 18:14 jani2204 – Pomoc
Vytreli sa mi Skaláre. Poraďte mi čo ďalej mám robiť. Som začiatočník ....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 20:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: umi
Tak ešte raz. Ja som mal na mysli tie baktérie, ktoré tam leješ. Sú to predsa kúpené, že?
Myslíš, že v tých kúpených (ktoré sú vo fľaštičkách) je zabezpečené okysličovanie? Je im dodávaný kyslík? Určite vieš, že nie. Takže zázračné baktérie to zrejme nebudú.
Súhlasím s tebou, že baktérie nie sú len vo filtri. To už ale hovoríme o zabehnutom akváriu s dostatočnou a účinnou filtráciou. Poprípade o akváriu, v ktorom je dostatok zdravého rastlinstva.
No a na záver, ak je v akváriu vyššia koncetrácia dusičnanov, tak baktérie pre účinnú nitrifikáciu potrebujú vyššie množstvo kyslíka. Tak sa môže stať, že o ten kyslík oberajú práve rybky. Ak by tomu tak nebolo, tak by si sa sem ani nedotazovala na problémy s nimi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2015 09:32 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: umi
Ryby mají samozřejmě taky nějaký imunitní systém.
To, že přestanou v takových případech žrát, znamená, že se se organismus snaží sám sebe co nejméně zatěžovat (v tomto případě trávením potravy, když je trávicí trakt zaneřáděný parazity). Ryba tzv. "postává" protože šetří energii a pudově postává na takovém místě nádrže, kde jsou nejlepší podmínky samoléčby - zpravidla hned u topítka.
Skalára této velikosti se z těchto problémů zpravidla dokáže sama nějak vylízat během 1- 2 týdnů ale pak už bývá "nalomená", čili náchylnější k recidivě a pokud ještě není zcela dospělá, což je případ tvých skalár, tak pomaleji roste a ani nedoroste do patřičné velikosti dospělé ryby.

V každém případě doporučuju přeléčení tím Entizolem protože pokud dodržíš doporučovaný postup, zlikviduješ i vajíčka parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 22:38 umi Re: umi
napriek tomu, že mi všetci hovoríte, aké sú moje ryby chúďatká, asi mi vyzdravel jeden skalár. dnes úplne normálne jedol a výkaly mal hnedé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 22:35 umi Re: cezarmilan
áno, mám slabý filter, preto ho mením... podľa mňa je jedno, či sa tam tie baktérie namnožia samé, alebo ich tam vylejem. hlavné, že sú tam. keby som to akva zakladala od začiatku sama, určite by som postupovala tak, ako mi radíš. podľa mňa majú nitrifikačné baktérie dosť kyslíka na život, keď ho majú dosť ryby. okrem toho, ako vieš, baktérie nežijú len vo filtri ale aj vo vode, v dne...
rastliny na hladine neberú svetlo, lebo som špagátikom oddelila časť hladiny a sú len tam.
nepočúvam rady? už som si ich zobrala k srdcu niekoľko a som za ne vdačná. nepočúvam len jednu radu, lebo sa mi zdá úplne nezmyselná: utratiť čulé ryby, alebo dať ich niekam inam. kam ich mám dať? 90% akvárií, čo poznám v mojom okolí, má horšie podmienky ako to moje. a kto si ich všetky vezme? mám ich zaniesť do petshopu? tam sú tie podmienky v tých holých akváriách preplnených rybymi podľa mňa o dosť horšie. a ako viem, že si ich kúpi niekto, kto bude mať lepšie podmienky?
sory, ale nekonám? posledný mesiac väčšinu voľného času trávim tak, že si čítam o akvaristike, alebo v akva niečo prerábam. pred tým mesiacom to bolo len holé dno s rybami a 15w svetla.
podľa čoho vlastne vieš, že sú v mojom akváriu rybky nešťastné? sú pekne sfarbené, čulé, neskrývajú sa, nie sú agresívne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 22:14 umi Re: Ivoš
ani nevieš, ako si ma potešil, že to dno by sa mohlo dať spraviť aj takto, aj tými ostatnými informáciami :) nerada by som to celé rozoberala a rybičky len viac stresovala. po tom, čo ste mi všetci písali, som aj rozmýšľala, že by som sa ich vzdala, ale aj tak pre ne nemám takto narýchlo lepší domov. rastliny doteraz rástli veľmi zle, lebo na začiatku bolo v akváriu len 15w svetla. keď som ho doplnila, začali sa pekne rozrastať a dúfam, že za 2-3 týždne to už bude riadne zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2015 20:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: umi
No a tu sa mi vidí, že nie celkom si pochopila pojem nitrifikácia. Netvrdím, že tými akože baktériami s fľaštičiek akváriu nepomôžeš, ale baktérie je lepšie nechať samo namnožiť.
Baktérie potrebujú k životu podmienky a hlavne kvalitnú filtráciu, teda i kvalitný filter s dostatočnou plochou na osídlenie. No a v tvojom pidifidíku na to podmienky nemajú. Naviac baktérie k životu nutne potrebujú kyslík a myslíš, že v tých fľaštičkách v regály im ho niekto do tých fľaštičiek púšťa?
Kým sa ti celý proces s baktériami započne je potrebné rybky niekam dať a to najlepšie do zabehnutého akvária, alebo sa s nimi jednoducho treba rozlúčiť. Tie rastlinky na hladine síce dokážu odburať dusičnany, ale zase bránia prieniku svetla ostatným rastlinám a tie môžu chradnúť.
Chceš radu a namiesto konania sa ohradzuješ a brániš. Nieje to teda zbytočné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2015 08:34 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: umi
Promíchání dna s jemnějším pískem není špatný nápad.

Zaběhnuté akvárium si sice představuju trochu jinak (rostliny se rozrůstají natolik, že je třeba je protrhávat) ale jelikož nemáš akvárium přerybněné, tak rybám nějaká kalamitní otrava dusíkatými látkami při základní údržbě nehrozí.

Co se týče tvrdosti vody, tak s tím bych si hlavu nelámal, běžným dospělým rybám je tvrdost vody celkem lhostejná, mně teče z vodovodu voda velmi tvrdá, která je pro tření skalárů nepoužitelná ale odchovávaný skaláří potěr mám už ve 2-3 měsících stáří na ni postupně přivyklý, je zdravý a rychle roste.

Střevní problémy tvých skalárů lze dobře léčit Entizolem (rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu), hádám, že na Slovensku se dá krabička sehnat za 1 Euro.

Je to lék na předpis ale když obvoďákovi vysvětlíš na co ho potřebuješ, měl by ti ho předepsat s tím, že v lékárně uhradíš plnou cenu léku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 00:52 umi Re: Ivoš
nie je to parmička denisova, ale Garra cambodgiensis, čo mám aj napísané v prezentácii.
no ja si myslím, že akvárium je zabehnuté, pretože funguje už 4 mesiace a vyše mesiaca doňho lejem nitrifikačné baktérie. síce v ňom už od začiatku boli ryby, čo je nesprávne, ale nitrifikačným baktériám je to jedno. mám aj biofilter. ak by tam stále bolo väčšie množstvo amoniaku a dusitanov, nezomierali by mi rybky? alebo by aspoň boli priotrávené a malátne, nie? viaceré z druhov, čo tam mám, sú na tieto látky podľa popisov dosť citlivé.
na zrnitosť dna nepostačí, ak dosypem navrch drobnejší piesok, ktorý postupne vyplní škáry?
nenechám si všetky druhy, čo tu mám, ale o živorodky by ma nebavilo sa starať. mala som ich ako dieťa, čiže túto fázu už mám absolvovanú :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 00:23 umi Re: cezarmilan
Ako som už písala, základy som si už naštudovala, teda poznám druhy filtrov a viem, čo sú nitrifikačné baktérie. Odkedy som akvárium dostala, pridávam ich vždy pri výmene vody a niekedy aj častejšie. Podľa čoho vieš, že nie je zabehnuté? Nenáročnými rastlinami je posadené celé dno, len tie čo sú vzadu sú ešte nízke, preto ich nevidno - je tam napr. egeria a nitella. Keďže to ešte nie je rozrastené, mám na hladine veľa plávajúcich rastlín, aby pomáhali odstraňovať dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 23:01 Muž Mislow [304] Re: Ivoš
Ahoj. Tak nevim, jestli bych kombinoval zivorodky s neonkama. Nerikam, ze to nejde, ale nemyslim, ze je to nejlepsi volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 22:42 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: umi
Taky přijdu se svou troškou do mlýna. Snad to nejhorší, co může začátečníka potkat, je to, že zdědí akvárium i s rybí osádkou, takže chtě nechtě pokračuje v chybách předchozího majitele.
Například, ta ryby, co tu někteří považovali za "sumčeka žraločího" bude nejspíš parmička denisonova (rybicky.net/atlasryb/parmicka_denisonova), která je pro tuto nádrž zcela nevhodná.

Já bych doporučoval začít znova a od píky protože, jak už tu bylo psáno přede mnou, nemá cenu řešit dílčí problémy, když je vše od základu špatně, počínaje zrnitostí dna.

Mimochodem, už jen ty rozměry akvária (cca 60x60x60) jsou pro společenskou nádrž více jak nevhodné - ona je to vlastně taková vytíračka pro skaláry či terčovce ale jako společenská nádrž je použitelné jen pro drobnější, max. střední ryby a ty v žádném případě ne hejnové.

Z toho, co jsem viděl v tvé prezentaci, bych si ponechal jen neonky a ty doplnil nějakými živorodkami, na těch by se měl vyučit každý akvarista. (A alespoň rychle zkrmíš to nakoupení krmení.)

Na skaláry do této nádrže rychle zapomeň, ledaže by se ti časem podařilo sehnat párek - v tom případě by si vystačili i ve dvou aniž by nějak strádali.
Pak ale počítej s tím, že až se budou třít, tak zbytek rybí osádky se bude krčit někde v protilehlém rohu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 21:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: umi
Postrehol som, že si vážiš rady. Prosím teda, aby si sa ich aj pridržala. Skús teda takto:
Prečítaj si najprv toto:
sk.aqua-fish.net/…
ďalej
www.akva.sk/…
Ak nechceš mať trápenie rýb v priamom prenose, tak sa o nich postaraj u niekoho iného, nie v tomto akváriu.
Vyber z akvária všetky kamene a do akvária nanos čo najviac rastlín a nenáročných, rýchlo rastúcich. Nechaj akvárium zabehnúť po dobu , ktorá je nevyhnutná. Po tomto môžeš akváriu upraviť a vybrať vhodný počet rýb a hlavne vhodný druh.
Zaujíma ma vývoj tohoto a hlavne som zvedavý ako si tie rady zoberieš k srdcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 18:43 umi Re: romant
presne toto čerpadlo som včera pozerala, len som si nebola istá, či je to dostatočné. super, to môžem objednať. ďakujem za pomoc :-)
mäsom ich kŕmim preto, že oni nič iné nechcú, nevedela som, že by im to mohlo škodiť. teraz mám znovu živé niťovky a to im chutí úplne najviac, no zoženiem ich málokedy. skúšala som rôzne suché krmivá, ale úplne ich ignorovali. sú to nároční stravníci, mám doma už plnú skrinku :) ešte skúsim sušené komárie larvy, ako mi radila aj Karmen, tie som zatiaľ nemala. mrazené krmivo som u nás v petshope nevidela, dokonca ani mrazničku... chcem kúpiť násadu grindalu a vonku mám sud na komárie larvy, takže budú mať stále čerstvé. len dovtedy musia vydržať. skúsim teda odniekiaľ zohnať zásobu mrazeného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 18:43 R Muž romant [27987] Re: grunda
A já si z toho kecání asi něco dělám. :-D Naprosto souhlas, správná připomínka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2015 18:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
tady ti do toho budu trošku kecat, dokud jsou ryby nemocné(nebo po léčení na parazity), tak bych krmil jen suchým - není třeba zatěžovat trávící systém víc, než je třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 17:53 R Muž romant [27987] Re: umi
Fajn, takže filtraci lze za rozumný peníz a účinně pořešit třeba takto. www.akvariumonline.sk/… a k tomu www.akvariumonline.sk/… . Záměrně jsem vybral Slovenský web. Tím masem bych nekrmil vůbec, něco si o tom nastuduj, to není dobrá cesta, vločky, granule, patentky, komáří larvy, když je možnost živý, je to super bašta. Měň velmi často vodu a to teď po dobu týdne klidně obden min. 1/3 objemu akvária, čímž akváriu výrazně pomůžeš, tedy té kvalitě prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 17:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: umi
pokud je skalára chycená parazity, a nechceš se jí vzdát, tak ji aspoň přestaň ládovat masem a nejeď na nějaké kvalitní suché krmení. Pokud se ji teda nesnažíš co nejrychleji zabít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 17:41 umi Re: romant
takže problém vidíte asi všetci hlavne v tej filtrácii. uvedomujem si to aj ja a už sa rozhliadam po nejakom lepšom filtri, to som predsa písala už na začiatku. zatiaľ ho nemám len preto, že som študentka (no money :-P ), neplánovala som teraz zakladať akvárium a určite vieš, že do toho všetkého treba investovať :-) takže na to idem postupne a z pôvodného zariadenia, aj keď to znie asi neuveriteľne, bol filter najlepší, tak zostal na koniec. budem rada, ak mi poradíte nejaký, čo by bol vhodný pre moje akvárium a cenovo čo najprijateľnejší ;-)
aby si ma nechápal zle: mne nevadí vaša kritika, keď sa z nej niečo nové naučím. vážim si, že sa snažíte pomôcť začínajúcim akvaristom. len o takýchto základoch som si už čítala a aj tu na fóre sa o nich často hovorí. pýtala som sa na informácie ohľadne chorôb a liečenia, lebo o tom ešte skoro nič neviem a bola som zvedavá hlavne na praktické skúsenosti. určite budem v prvom rade investovať do filtra, len som chcela vedieť, aká je šanca, že to skaláre prežijú a či pre ne môžem niečo urobiť.
keď kŕmim mäsom, nenahádžem ho len tak do akva :) dávam ho rybkám ponapichované na špandlách v prednej časti akva, takže vidím, či niečo nespadlo. a keď aj spadne, pancierníček sa o to do minúty postará. ale máš pravdu, to dno by asi bolo dobré trochu utesniť. tiež rozmýšľam, že sa niektrých rybiek vzdám a namiesto toho kúpim zostávajúcim viac kamarátov.
obidva skaláre dnes s chuťou jedli, takže dúfam, že im je lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 17:27 R Muž romant [27987] Re: kvietik
Dát pryč, je mnou myšleno utratit. Ryby, který jsou dlouhodoběji napadený vnitřníma parazitama a jde z nich už vystélka střev, tak i když je nakrásně, jakž takž z toho vykřešeš, nic z nich posléze není, nikdy nedorostou normálních parametrů, budou z nich takový nedomrlý zámory a proto, já volím raději tuto přímější cestu, která je samozřejmě pro mnoho jedinců nezkousnutelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 17:20 Muž kvietik [86] - Amerika
este som chcel k tomu krmeniu, maso im radsej nedavaj, kup mrazenu dafniu a artemiu, to je urcite lepsie krmenie.
A este jedna vec k tomu co pisal romant,ze dat chore ryby prec.Podla mna je to ale dilema co s nimi. Darujes chore ryby?kto by ich chcel...alebo utratit? to nie kazdy zvlada, preto mi pride najrozumnejsie skusit pomoct tym skalarom...samozrejme ak to zoberes na peniaze , tak dva skalare su lacnejsie ako drahe lieciva, no myslim, ze takto sa to brat vzdy neda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 16:22 R Muž romant [27987] Re: umi
Njn, holka máš to těžký, ptrochu konstruktivní kritiky a už je problém a to jsou tyhle stránky co do kritzování velmi mírné. To kdyby jsi zavítala na specializovanější weby, to by jsi se nestačila divit, jak by s tebou místní diskutovali. Prostě kdo to neustojí, není hoden rady, tak se k tomu taky přistupuje. Ovšem dost už dalších emočně podbarvených komentářů a pojďmě si to zopáknout. Nevhodná filtrace, nitrifikace bude probíhat v omezené míře, ve vodě se budou hromadit škodlivý N látky(suplovat se to dá intenzivní výměnou vody), dno je podlě dostupných fotek tvořeno spíše větší frakcí, což když jsem si přečetl, že krmíš sekaným masem, mám vážné podezření, že zde dno nebude akváriu pomáhat, ale spíš mu bude škodit, tedy v tom, že to maso bude velmi snadno do dna zapadávat a tam hezky zahnívat a opět jsem u kvality vody, tedy kvality prostředí, jak jsem ti již v předešlých příspěvcích naznačoval. Jak jsem taky již psal, skaláry nejsou ryby párový, ale hejnový, takže pravděpodobnost, že se ze dvou jedinců vybere funkční pár, je velmi nízká. To doporučení Nematolu bych silně zvážil. Ono by se klidně mohlo stát, že skalárám nepomůže a ty si ještě více rozhodíš akvo, tedy jeho stabilitu, takže zase znovu na začátek. Takže závěrem moje doporučení, který jitě nebude přijato s potleskem, leč to je můj přístup. Skaláry pryč, tedy obecněji, všechny ryby vykazující nemoc a makat na kvalitě prostředí a až bude akvo v kondici(pojede tam odpovídající zaběhlej filtr min. 2 měsíce, budou více rozrostlý rostliny), tak pouvažovat o rybí osádce trochu více komplexneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 15:12 umi Re: kvietik
ďakujem, konečne aj odpoveď k téme, na ktorú som sa pýtala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 15:10 umi Re: cezarmilan
Cezarmilan, v čom sú tie podmienky také zlé? Filter je slabý, to viem a budem ho čoskoro meniť, ale ostatné veci sa mi zdajú byť v poriadku. O to akvárium sa starám len niečo vyše mesiaca a vymenila som tam už vlastne všetko okrem filtra. Rastlinky sú posadené po celom dne a pekne sa rozrastajú, vytvorila som tam aj rôzne skrýše. Prerybnené to určite nie je podľa žiadneho zo vzorcov, čo som našla. Sumčeka žraločieho vôbec nemám, neviem, ako ste na to prišli ;-) Rybky zomierali skoro každý deň, keď som to akvárium dostala ja a odvtedy už zomrela len jedna tetra. Snažím sa im vytvoriť čo najlepšie podmienky, dávam im aj surovú potravu. Všetky sú aktívne a nevyzerajú, že by im niečo bolo, dokonca aj tie skaláre, ktoré riešim, plávajú po celom akváriu, všetko skúmajú a občas trošku preženú tetry, len málo jedia. Tak prečo by mali zomierať? Prosím ťa, vysvetli mi to bližšie, lebo nechápem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 23:12 Muž kvietik [86] - Amerika
ak nepomáha výluh zo šištic a zvýšenie teploty, tak by som použil Nematol od sery. čo sa týka akvaria, tak je pre pár skalarov ešte ok podľa mňa , ale či ti z tvojich dvoch vznikne pár vedieť nemôžeš teraz.Určite by som dal preč z akva toho "sumčeka žraločieho" ak to je on tá rozmazaná ryba a aj panciernika trinidadskeho. Akupiť poriadny filter lebo toto čo tam máš je riadne slabé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: umi
Veľmi vážne zlé sú na tom všetky rybky. Daj si prosím, naozaj prosím povedať. Máš tam nevhodné druhy rýb. Akvárium je malé napríklad pre sumčeka žraločieho????
To, že si videla rybky v horších podmienkách neospravedlňuje ďaľšie nevhodné podmienky.
Určite nieje vhodnejšie rybky nechať zomrieť, no v zlých podmienkách umierajú rovnako a k tomu ešte pomaly a bolestivo.
Liečba rýb je lotéria. Najvhodnejšie bude zabezpečiť im vhodné podmienky a čo najviac prírodzené prostredie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 00:31 umi Re: romant
A podľa čoho vieš, že tá príčina stále pretrváva? Oni tie problémy mali už keď ich naši kúpili. Viem, že to akvárium ešte nie je dokonalé, ale stále ho vylepšujem a skaláre zase nepatria medzi tie najnáročnejšie ryby. Videla som ich už žiť v oveľa horších podmienkach - u nás majú napr. v jednej akvaristike výstavné akvárium s dvoma dospelými skalármi len s umelými rastlinkami ne Tým sa ale nechcem vyhovárať :) Určite na tom všetkom popracujem.
Píšeš, že pre skalárov nie je dobré, aby žili len v páre. Ja som práveže počula aj názory, že je lepšie chovať pár, lebo keď ich je viac, dominantné skaláre môžu tých slabších potláčať a šikanovať dokonca aj vo väčších nádržiach - ale neviem, čo je na tom pravdy. No určite si nemyslím, že je lepšie nechať ich zomrieť ako keby mali žiť neplnohodnotný život v páre, ak si to chcel naznačiť. To by sme už mohli utratiť všetky rybky, čo sú odsúdené prežiť neplnohodnotný život v akváriu ;-)
Ešte by ma zaujímalo, ak mi vieš povedať, ako veľmi je to s nimi vážne, aká je šanca ich vyliečiť a či sa to môže preniesť aj na ostatné rybky. Aby som aspoň vedela, na čom som...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2015 19:51 R Muž romant [27987] Re: umi
Nejdříve musí být podmínky, bez toho nic nevyřešíš a ostatně, ono to akvo na skaláry moc není a na dva už vůbec ne, jsou to totiž hejnový ryby. Nemá cenu tam prát nějaký léčivo, když se bude léčit pouze následek, ale příčina problému bude přetrvávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:43 umi Re: romant
Rastliny sú už posadené po celom dne, len čakám, kedy sa viac rozrastú. Filter plánujem meniť v blízkej dobe. Ale neviem, čo robiť s tým skalárom, čo nechce skoro vôbec jesť. Neviem, ako veľmi je to s ním vážne. Nechcela by som o nich prísť, sú to moji obľúbenci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1451