Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:42 R Muž romant [27987] Re: Sstevo
Skaláry je dobrý chovat ve skupině, oni to jsou ryby hejnový a řekněme že na 6 člennou partu by ti mělo 250 litrů(čistýho) stačit. Výšku vodního sloupce ne nižší než 50cm(čistýho), samozřejmě čím vyšší, tím lepší, ale zae to nechce hnát do nějakejch neobslužnejch vejšek, tedy akvo do 70 cm, aby se to dalo ještě rozumně udržovat. Další výhodou u vyšších nádrží je, že si mlžeš dovolit i nějakou tu přírodní variantu, který jsou vzrůstnější a ty vyšší sloupce jsou vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:42 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Sstevo
Jde o to kolik jích chceš mít, ale výška minimálně 50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 12:30 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chcem sa spytat aké velké akvárium je treba pre pár skalárov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 19:33 R Muž romant [27987] Re: Sstevo
No, spíš tam ty skaláry živořily. 70 litrů to se nepoužívá ani jako rozplavávačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 19:27 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chcel som sa spytať lebo som vydel jedno akva kolem 70l mal tam 2 skalárov a žily mu 5 rokov bez problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2016 18:44 R Muž afc1886 [14700] Re: Sstevo
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 18:42 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
Chci se zeptat ze ci můžu dát pár skalárov do 120 l akva mam tam už len ancistrusov a pár cichlidiek kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 15:51 Žena baletka [624] Re: romant
Fotka k příspěvku Je to oficiální, máme jaro. Už jsou vytřené všechny tři páry. Ještě tam mám tři ryby, tak kdoví, co se bude ještě dít ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 13:24 R Muž romant [27987] Re: baletka
Že by si jejich geny vzpoměly na období dešťů a hojnosti potravy ze své domoviny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 13:22 Žena baletka [624]
Tak mně tady nastalo hromadné tření, další dva páry čistí listy a mají zřetelně viditelné pohlavní papily. Tak nevím.. podle počasí venku na ně asi přišlo jaro...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 12:40 R Muž romant [27987] Re: RAP
Přesně jsi to Vlasto trefil, tam jsem tím příměrem mířil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2016 12:30 RAP Re: Romy
Romy napsal: Já ti dám starýho psa...
Je fakt, že když jsme začínali v minulém tisíciletí, bylo to o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2016 12:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: romant
Já ti dám starýho psa... rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 12:01 Žena baletka [624]
Jinak ještě abych to uvedla na pravou míru, jikry tam stále jsou. Nedělám si iluze, že toto společenské akva přežijí, ale rodiče se starají evidentně dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 11:54 R Muž romant [27987] Re: baletka
Starej pes jako je Romy, zákonitě poradí ten Acriflavin, vysvětlil jsem co a jak. ;-) Máš-li eSHu 2000 volil bych toto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 11:52 Žena baletka [624] Re: NHKG
Já tedy taky se trochu acriflavinu bojím. S Eshou mám lepší zkušenosti... Romane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Tak pak Eshu 2000? Ta by měla být šetrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 07:58 R Muž romant [27987] Re: baletka
Toho acriflavinu, jak píše kolega jenom přicmrndnout, aby ve snaze více pomoci rybám si člověk nerozhodil akvo. Vůbec netvrdím, že je acriflavin neco špatnýho, použil jsem ho již bezpočetkrát, ale taky jsem již to předávkování zažil, tak proto na tuto možnost upozorňuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 01:32 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: baletka
Pro jistotu bych přidal Akriflavin,jako prevenci pro druhotné zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 23:29 Žena baletka [624] Re: Yirka
Jasně, o jikry nejde, s tím v takové nádrži počítám. Díky. Edit: už jsou pryč. Zmizely, jakmile se zhaslo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 23:22 Muž Yirka [9126] Re: baletka
Je to běžný průvodní jev každého třecího období. Jikry budou do rána pravděpodobně pryč. V dobrém prostředí se ploutve rychle zhojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 23:13 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Ahojte, chci se zeptat, omlouvám se, pokud tu někde takový dotaz už padnul, těch stránek je hodně... Před pár dny jsem si všimla, že se mi skaláry chovají nějak jinak, než obvykle, dnes jsem zpozorovala u jedné důkladně otrhané ploutve, zprvu jsem se lekla bakterky, protože ty ploutve mají i ony bílé okraje.. hned nato jsem ovšem objevila snůšku vajíček v rohu. Ta potrhaná skalára je ta, která více brání, cestuje do prostoru a pere se, druhý z páru (podle mě samec) se drží více u vajíček a vypadá velmi dobře. Tak se chci zeptat, jestli může jít o nějaký řekněme běžnější průvodní jev tření. Přikládám jedinou fotku, na které je při troše dobré vůle něco vidět na ocasní ploutvi, jinak sebou ryba pořád strašně mele, nedaří se mi vyfotit. Romant možná podotkne něco o křišťálové kouli ;-), nicméně kromě vodoléčby a výluhů, můžu něčím rybám pomoci? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 18:48 R Muž romant [27987] Re: bwater
Pořiď jim odpovídající nádrž a nebo do této nádrže odpovídající osádku, bude to dokolečka dokola. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2016 14:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bwater
Někomu jí daruj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2016 13:56 Muž kofejn [963] Re: bwater
Romant tu někdy doporučuje odlovit teroristu na chvíli do separé, ať "vychladne" :). Mám skalár pět ve 250 a když se třely, pár si místo udělal, ale ostatní měly plac a byly v pohodě.
Chce to asi opradu větší akvárko www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:15 bwater
tak teror dvou skaár na tu třetí pokračuje už vypadá opravdu pochable uplně dobitě potrhaná a vypadá opravdu hodně vystresovaně. potravu prijima nají se a opet zahnána za kořen kde táví celý den,a pokud vyleze dostane nakládačku že to uplně klepe a je to i slyšet co se v akvu děje. mám to nechat být a nebo mám utlačovanou skaláru někomu věnovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:27 bwater
děkuji pan hak mi rikal ze tento počet rym v této litrazi v pohode vodu menim po necelem tydnu tretinu mají se u me dobře pestra strava a kvalitni filtrace a casta vymena vody... dekuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:24 R Muž romant [27987] Re: bwater
Jsou to ryby promiskuitní a je klidně možný, že se za nějakej čas v roli utiskované(ho) ocitně jeden z těch co dnes utiskují. Potrhaná, potlučená skalára se v dobrých podmínkách velmi rychle zotaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:21 bwater
takže romante až přestane tření,myslíš že ji zase dají pokoj? j si myslím že tech 160 pro 4 kusy by mohlo stacit moc dalších ryb tam není i když pravda 200 L by jim slušelo víc myslš že ta uiskovaná ryba to v pohodě ustojí nebo je náchylnější ted k nějakým parazitům nebo nemoci nějake? musim zatukat na sklo a z poza korenu pripluje nažere se chvili ji nechavaj zrat ale pak zase zazenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:14 R Muž romant [27987] Re: bwater
Ano je to normální a je to taky odpovídjící chování i velikosti nádrže, kde je máš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 20:12 bwater – skaláry amazonské
Ahoj mam 160 L akva a v něm 4 skaláry amazonské. pár neonek a 3 paví očka tot vše.
Začal se mi asi na necelých rok starých rybách dělat pár plujou pospolu dvě skaláry už spolu čistili i podklad kořen a jedn má i povytažené kladélko. Utiskují ale doslova masakrují třetí vzrůstově největší ale podobně těm dvoum velkou skaláru že má zdevastované ploutve uplně dotrhané a musí být neustále zalezlá za kořenem jakmile vypluje okamžitě ji tam naženou znovu má uplně šrámy po těle a potrhané ploutve mám to nechat na nich nebo to nějak řešit 4 ryba je manacapurka malinká asi 2-3 měsíční a tu jen kousek popoženou jinak po ni ale vyloženě nejdou je toto chování normální ? je mi jí líto musí být schovaná a působí vystresovaně. vymenama vody se to nelepsí výkaly všichni normální, žerou ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 23:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sromatko
Modrý rámeček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 22:41 Muž Sromatko [1] – Sro
Fotka k příspěvku Nazdaarek cele jsem si to zde procet a mam par dotazu
Po letošním ježískovi který mi donesl mini akvárko 180*60*60 s podmínkou skáláry panceřníčci..

Snáší se tyto ryby?? (Můj názor :ano ryby dna + skaláři to by šlo)
Jaké počty?? skalára hejno cca 10??
Díky
ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 21:46 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: romant
Čili si vlastně neodporujeme, jen každý z nás vypíchl odlišný možný původ problému. Proč se vlastně "hádáme"? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 21:18 Muž kofejn [963] Re: bwater
Fotka k příspěvku Je to asi jen nenažranec. Někdy taky koukám, co to z nich vyleze coze . Zvlášť kdy přikrmím kopřivou nebo naloveným živým krmením.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 19:44 bwater
ahoj jedna z mých skalár ted neustale vylučuje výkaly je to normální? jsou dlouhé a nekdy takove hrudkovite jindy zas pekne silne a PLNé jsou hnědé nebo do zelena podle potravy ryba se nestrani normalne zere... nejde o pruhledne bile vykaly ale hnede nekdy vcelku celkem silne a nekdy takove zohybane hrudkovite jsou tak 2-3 cm dlouhe coz je dost ostatní sklary mají kratke normalni... to se ryba nejak vyprazdnuje nebo co? nezda se mi ze bych prekrmoval ale krmim normalne mam je nechat třeba dva dny vyčistit? vodu menim jednou tydne filtr docela naddimenzovany kytky pistie mam jemny pisek a tak vždy seberu u vymeny vody všechny vykaly olsove sisky,torben... je to normalni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2015 23:01 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Je podražená a nikdy nedoroste svoje sourozence, tyhle jedince jsem vždycky skrmoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 22:58 Muž MichalK [16] Re:
Dekuju za nazory, ale tohle vsechno vim, nevsiml jsem si pri koupi, ze ploutve nema, chtel jsem se ale zeptat, jestli to muzu nejak ovlivnit aby aspon trochu povyrostla, nebo byla vitalnejsi. Je hrozne ji takhle videt. Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2015 21:35 R Muž romant [27987] Re: fajfmen
Budu se opakovat, ale to co je vidět, je klasická chovatelská chyba, která mě nevadí, vím že tomu nejde ani zabránit, ale už mě vadí, že se ta ryba dostane až do nádrže zákazníka, který není až tolik znalý věci. Voda je důležitá v ranější fázi odchovu, toto se děje už při intenzivním výkrmu, kde se prostě stává, že to některý kusy odnesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 21:31 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: romant
To může být pravda. Je hromada způsobů jak zprznit mladinkou skaláru např. špatným složením vody. No ale taky to může být výsledek odchovů za každou cenu - všechno špatně, hlavně když je jich moc!
Sám jsem je sice zatím neodchoval, mám teprve mladé ryby od léta ve společném akvárku, dřív ale než se mi začaly potvůrky párovat, sehnal jsem si o nich veškerou dostupnou literaturu (např. magazíny Akvárium živě z r. 2006, celý ten ročník byl věnován právě skalárám), sčítnul to s předchozími zkušenostmi např. z odchovů kančíků, akar anebo cichlidek... a nestíhal se divit jak moc jsou v první fázi zranitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 21:12 R Muž romant [27987] Re: fajfmen
Má je upálené vysokým obsahem dusíkatých látek ve vodě, kde se omladina u chovatele pohybovala, prostě flákaná výměna vody, krok nevratný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 21:00 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: MichalK
Břišní ploutve (a vlastně jakékoli ploutve) jsou vzrůstem obvykle geneticky dané - první ukazatel proč nekoupit "tuto rybu" = má je nějaké zakrslé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2015 20:57 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Je zprzněná od chovatele, vůbec se neměla dostat do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 20:49 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat, přesně před rokem jsem si koupil 3 skaláry - dvě malinké a jednu o něco větší, doma jsem si všiml, že ta větší, nemá takové ty ploutve "nožičky", zjistil jsem, že to je z přemíry dusíkatých látek u chovatele. No a teď už ty malinké přerostly tu jednu "beznožičkovou", ta vypadá dost bídně. Je to tím, že už je navždy poznamenaná a zůstane malá, nebo můžu tento stav ještě změnit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 20:44 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: romant
U prvního páru hodiny pozorování ryb v několika zveráčích, abych to dal podle povah dohromady... a následný šťastný odhad, u druhého taky tak a u třetího naprostá náhoda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 20:36 R Muž romant [27987] Re: fajfmen
No a za čas se ty páry prohodí a bude stále veselo. :) Zřejmě božská ruka při výběru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2015 20:34 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: dravec
Taky se může stát, že se Ti ze šesti ryb sestaví tři páry jako mě - to je teda podívaná, když si všechny jako perfektní trdliště vyhlédnou jen a jen ten JEDINÝ správný echináč v akvárku, žádný jiný nechtějí a zhádají se o něj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 19:54 R Muž romant [27987] Re: dravec
Tak, jestli "to" na ně přišlo, bude jejich celý akvo. ;-)
Edit: Tedy pokud je to pár, ovšem se klidně může jednat i o vyjasňování si pozic mezi stejným pohlavím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 19:51 Muž dravec [72] - Rostliny – skalare vs tetry
Tetry su zalezene medzi rastlinami. Je mozne že na pricine su 2 skalare co ich obhanaju? Prosim o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2015 15:59 R Muž romant [27987] Re: kafe
Vyjasňování si pozic ve skupině.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1301