Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 14:33 - Re: DavFM
Raz som im list zobral,ale všetko to poplesnelo.Dal som im tam také tie umelé atrapy listov(od kámoša čo skaláre odchováva).No na potvoru si stále nájdu iné miesto a na túto atrapu sa zatiaľ vytreli len raz.Najviac sa im pozdávajú listy anubiasu alebo to šupnú kolmo na koreň.(odtiaľ je samozrejme problém následne ikry zobrať)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 14:29 - Re: Ivoš
Nemal som v pláne odchov mramoráčov.Predsa len sú to ešte mladé ryby.Je mi jasné,že mladé pri 10-tich dalších skalároch moc šancu nemajú.
Skôr ma zaujmalo ako na tie pruhované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.12.2016 10:41 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: prasan
Pokud budeš chtít mladé odchovat ve společenské nádrži, tak jsou veškeré rady úplně zbytečné. Je sice fajn pozorovat rodiče, jak se starají ale ty prcky dlouho živé neuhlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2016 08:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: prasan
Tak to tem pruhovanym vem hned jak se vytrou. Oni mi to taky pozirali, bud ovivali tak silne az jikry litaly pryc a hned to zobli a nebo chteli zobnout plesnivou a zobli si vickrat no a obcas se prali s jednou neonkou a 3 dalsi jim to zraly. Takze vzdycky do vecera hlidali prazdny list. Minulou nedeli jsem ustrihl list se zbytkem jiker, cca 50, dal do elementky a dneska tam mam cca 30 kousku tesne pred rozplavanim. Ztraty velke, ale i tech 30 bude problem rozdat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 07:23 R Muž romant [27987] Re: prasan
Artémku zkusit stříkačkou vstřikovat do hejna potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 07:00 -
Práve dnes sa mi vyliahli skaláre.Rodičovský pár má sotva 5-6cm v tele.V dave dalších desiatich rovesníkov strážia urputne.
Škoda,že práve mramorové a nie pruhované o ktoré by som sa rád pokúsil.Stále požerú znášky.
Dáka rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 14:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tojsouvěci
No já myslím, že mně to vysvětlovat nemusíte, vím... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 12:59 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: LiborSprysl
U cichlid k tomu dochází pro rannější pohlavní dospívání samic,kdy mladíci ještě nevykazují pohlavní aktivitu.Někdy se může stát,že se sice lesbický svazek stane trvalým,ale většinou se jedná pouze o přechodnou záležitost,po přepárování s dospělými jedinci opačného pohlaví jsou tyto ryby v reprodukci funkční.U terčovců se mi zamilované holky čtrnáctkrát vytřely v přítomnosti samců,až po oddělení z nich byly vzorné maminy s množstvím potomků,ale bez kluků to nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 09:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Driv3r
Dvě samice se spolu vytřou velmi často... dokonce jsem sledoval jejich kladení... ta druhá vždycky zaujímá polohu samce jako strážce prostoru ... Samotnou jsem nezažil při pokusu o odjikření se ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 08:08 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
To jsou tvi?trochu mě s tim zaskočili nečekal jsem ze to vubec zkusí sem je nevybiral do páru.byli koupený tak trochu impulzivne.s dětmi sme neodolali.ale jako kazdy akvarista jsem rad kdyz se mu povede uschovat nejaky mladý. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 08:07 RAP Re: MonterMonty
Z tvého úhlu pohledu máš pravdu, ovšem pokud to nechá na rodičích, může se časem dočkat jen pár odchovaných kousků, ale za to nádherného pohledu na pečující rodiče viz. rybicky.net/nadrze/21509 . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2016 22:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Driv3r
Fotka k příspěvku myslím že budeš rád kyž se na to vyprdnou , zjistíš že to nemáš čím ukrmit , nemáš na to sklo , denodenní lítání s kýblema ... dej pokoj ... smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 20:46 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Klasika, těch pokusů ještě bude. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 20:45 Muž Driv3r [236] Re: romant
tak uz to vzdali:-)jeste tam zabrousi ale uz si plavci po celim akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2016 18:45 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Nechal bych to na nich, ale jestli se chceš snažit, prosím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2016 18:29 Muž Driv3r [236] Re: romant
ja bych rek ze prvni jeste jsem je nevydel to delat :-)ale vetsinou sem doma jen 14 dni z mesice. kdyz sem je kupoval tak sem nerikal aby skusil vybrat par tak me to prekvapilo.vytre se samice sama bez samce? nebo s druhou samici? ja vim ze vetsinou o prvni vyter prijdou ale i pro me to bude zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2016 18:13 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Kolikátý jejich výtěr to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2016 14:08 Muž Driv3r [236] – skalra chov
tak trochu otazka dnes se mi vytreli skalary na vypnuty filtr sem ani netusil ze jsou par maj tak 6-8cm na delku netusim jak jsou stary ale proti tomu darovanymu sirotkovi jsou to skvrnata. (prezentace chaos) otazkou je jak moc je stresovat prendavanim nasavani filtru pac ten je schovanej za tim vnitrnim (bezeli soubezne aby se odelali bakterie) na richlo jsem spichnul sitku a tou rozdelil akva mam skusit prendat to sani ted kdyz se staraj o jikry nebo az se do vykuli. bohuzel az se to vykuli tak vsechno schramstne ten ext fitr nema na sobe jemny sitko.paka si to udelali primo u nasavani filtru:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 01:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Brezina4
Nevím, co znamená "piglovat" filtr, ale pokud jim dostatečně protéká voda, nedotýkal bych se ho.
K akváru samotnému. Stejně, jako jsi přerybil, měl bys i přerostlinovat. Vykašli se na design a nacpi tam další rostliny. A nějakou dobu, pokud budeš sestříhávat, cpi ustříhané zpátky a zahušťuj.

P.S. Myslím, že mít v tomto skaláry, je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 23:40 JoKa Re: Brezina4
Polovinu vody u skalár (mám je v 200l) měním každý týden, bez výjimky. A to tam neřeším žádný problém a mám tam jen ty skaláry s pár ancákama... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2016 18:29 R Muž romant [27987] Re: Brezina4
Ano, ve tvém případě kde je přerybněno, týdně je narušována kultura nitrifikčních bakterií ve filtru a dno s největší pravděpodobností nedokáže plnit svojí funkci záložního filtru, neb je tvořeno kamenolomem, kam bordel jenom zapadne, těžko se doluje zpět, tak zde rozhodně bych měnil min. polovinu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 18:26 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Menit tydne 40l vody je malo? A N latky jsou v normalu kazdy tyden je merim. Nevhodne ti je mysleno co? A to ze tydne pigluju filtr je spatne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2016 18:21 R Muž romant [27987] Re: Brezina4
Tak zcela upřímě, to by jsi měl. X-) Podívej, pro pravdu se člověk obvykle nejvíce zlobí a to že ti, co odpovídají na tvoje dotazy pravdu mají, to je zřejmé. Máš rybí polívku, nevhodný dno, týdně pígluješ filtr, měníš málo vody, N látky ti v tom akváriu lítají jak na houpačce, no to by bylo aby nebyl problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 18:16 Muž Brezina4 [0] Re: romant
On se tady mistr snazi byt strasne vtipny. Abych nemel za chvili ja stresovy zbarveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2016 17:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Brezina4
Tvůj problém se jmenuje 50 ryb ve 180 litrech vody a ještě guláš jak hrom, co Ti k tomu říct více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 17:46 Muž Brezina4 [0] – Uhyn Skalar
Jaky muze byt duvod nahleho uhynu skalary? Je to z leknuti jak se pise nebo ze mam vice druhu ryb v akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2016 23:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sten
Další skaláry do takového akva už fakt ne! pak se to lehce zvrhne k tématu - "co je to za nemoc" 120ti litrové akva s výškou 60cm - to tak odhaduji na velikost 50x60x40 , nebo něco podobného , to se používá pro jeden již "sehraný" pár k vytírání atd- takže si raději rozmysli co chceš , jestli to bude chov skalár , pořid jim větší akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 23:27 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Ahoj, dokoupit dalsi skalary do 120 l? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 23:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sten
Máš jen dvě možnosti. Najít si mezi nimi pár a ten si nechat a ostatní dát pryč, nebo dokoupit další ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2016 19:48 R Muž romant [27987] Re: Sten
Tak jestli je to hnaný na vejšku, tak to bude nejspíš taková kostka, kde není opravdu kam uhnout a ten prostor se jedinci, který se z nějakého důvodu rozhodl to akvo pojmout jako svůj prostor, velmi snadno bránit, tedy útočit na ostaní. Jistě je zde argument, že to bude dělat i v metrovým i v jedenapůl metrů dlouhým akváriu, ale tady to má snažší. Opravdu by pomohla fotka toho akvária, ono jeden obrázek je lepší než půlhodinový slohový cvičení, těch proměnných který do hry budou vstupovat je bezpočet a nechce se mě je zde všechny vyjmenovávat. Pokud nemáš odvahu k veřejnému prezentování, tak mě to klidně pošli formou SZ. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 19:29 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sten
Dej jim ještě čas. Oni si to srovnaj

Tim ze daš agresora pryč toho zas tak moc nevyřešiš. .
Kdyby byla fotka akva, taky by to řeklo vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2016 16:06 Sten Re: karmen1976
Mám to docela zarostlé a dominuje tomu velký kus dřeva - právě za ním se v Pogostemonu nebo v Limpnophila Aquatica schovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2016 15:59 RAP Re: Sten
Sten napsal: ......Na druhou stranu - v odkazovaném článku se autor chlubí, že má na 8 litrů objemu jednu skaláru, u mě je to na 30. Ale to je jen tak potměšile na okraj.
Vzhledem k tomu, že je Ivoš zkušený chovatel skalár, ví co si může dovolit. On ten poměr 1ryba/8litrů je trochu zavádějící. Jinak to funguje u malé a jinak u velké nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 15:07 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sten
Zeptám se jake mas v akvu rostliny ?
Máš moznost v akvu nějakým zpusobem rozbít prostor ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2016 13:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sten
Ono u některých cichlid je přerybnění možným řešením problémů s agresivitou. Agresivita se pak rozprostře a kvůli nedostatku místa nemají dominantní ryby šanci bránit si revír. Používá se to hlavně u Afrických cichlid.
Edit: Mi se to přerybnění osvědčilo u čichavců šedých. Čím vic jich v akváriu bylo, tím méně bylo problémů s jejich chováním. Bohužel pak mi začaly umírat citlivější ryby, protože jsem neudržel kvalitu vody.
Ale 8 litrů na rybu mi přijde extrémní. I když tam nebudou jiné ryby, musí být problém s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:57 Sten Re: NHKG
Díky. Zkusím to nějak pořešit s ohledem na kvalitu života zbytku party. Na druhou stranu - v odkazovaném článku se autor chlubí, že má na 8 litrů objemu jednu skaláru, u mě je to na 30. Ale to je jen tak potměšile na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sten
Ano malé. Je malé i na to, aby se ten pár vytvořil. Tady to chtělo koupit hotový pár. Ale i tak by hrozily problémy. Skaláry netvoří pevné páry na celý život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:43 Sten Re: NHKG
OK, akvárium je malé (120l, výška 60 cm), proto jsem měl vždycky záměr mít jen páreček, pro který je to na spodní hranici (já vím sad ). Ale liší se to od toho, co jsem četl. Tahle skalára prostě zahnala všechny, nejde o žádný dominantní pár. Samozřejmě je možné, že mám prostě kliku a prodali mi 4 kluky/holky. Zkusím ji tedy udat a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.10.2016 12:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sten
Přečti si tento zajimavý článek o chování skalárů a něco z něj určitě pochopíš rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru Jinak by ses taky mohl o akvárku rozepsat, nebo lépe udělat prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sten
Jak je to akvárium velké? Ideální u skalár je velké akvárium a 6 a více kusů.
Po odebrání dominantní ryby se může stát jiná ryba dominantní. Ale za pokus to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:27 Sten – Agresivní jedinec
Mám v akváriu zatím čtyři skaláry, doufal jsem, že se vyprofiluje páreček, ale zatím se mi tam projevil jen jeden skalár, který zahnal ostatní tři do houští v rohu akvária a ovládá zbytek prostoru (k ostatním rybám agresivní ale v podstatě není). Jsou to mladí jedinci (mám je z burzy cca měsíc, celkové stáří neznám) a trochu se bojím, aby ten jeden agresor neumlátil zbylé tři. Nemám ho raději rovnou někomu nabídnout a nechat tam jen tři?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 18:01 R Muž romant [27987] Re: Densi
Tak na tohle budou klasicky dva názory, já preventivně neléčím, živým krmím taky, jako prevenci používám pravidelnou výměnu vody a listy mandlovníku mořskýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 17:52 Muž Densi [40] - Amerika
Ahoj, zajímal by mě váš názor na to, zda-li aspoň jednou ročně akvárko nepřeléčit proti střevním červům. Od jara krmím i živým - hl. dafny, popř. komáří larvy.
Někteří autoři to uvádí jako potřebné, já tam zatím nic nedávám...ale je fakt, že psi i kočky se také pravidelně "dezinfikují"....Díky za názor. A pokud nááááhodou ano - tak čím rybičky obdařit ??? (občas přidávám třený česnek do krmení, ale dost to plivou...) D.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 19:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Martagiglless
čuchám potíže s filtrací , ty "houbičky" - mi nějak nesedí k adekvátnímu filtru pro 180L , no o velikosti akva budu taky pochybovat , a to - pokud není výška akva alespoň 50cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 16:17 R Muž romant [27987] Re: Martagiglless
Chceš rady co změnit? Je to jednoduchý, zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětný nádrže, uveď co nejvíce pravdivých údajů a bude se to řešit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 10:34 Martagiglless Re: grunda
Pravda, měla jsem to rovnou upřesnit.

Akva mám 180 l, v něm skaláry, pár neonek, parmičky a black molly ( uznávám, že složení by mohlo být asi lepší). Teplotu mám 26 stupňů, vodu měním co 2 týdny, dno odkaluju, filtr mám Eheim, v něm 2 houbičky, čistím vždy střídavě jednu. Akva mám docela zarostlé. Pravda je, že tato skalára už je horší po několikáté, měla už asi 2x nějaké problémy, taky jsem ji dostala darem, tak nevím, jestli už nemůže být třeba starší. Samozřejmě uvítám i rady, co by bylo dobré v akvárku změnit :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2016 06:02 R Muž romant [27987] Re: Martagiglless
Pravda, taky se dlouho nevydržím dívat na trápící se rybu a tvoje skalára se zjevně podle popisu trápí a proto bych volil poslání na druhej břeh, ono to skutečně na ten měchýř vypadá a to je v drtivý většině konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2016 00:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Martagiglless
křišťálovou kouli mám sice v servisu, ale tipuji pidi akva, nevhodnou osádku, špatnou údržbu a filtr naprd - z toho správně usuzuješ chycený měchýř. Ale třeba se pletu, nicméně bez podrobnějšího popisu nádrže ti tady nikdo neporadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 21:50 Martagiglless – Plave břichem nahoru
Ahoj, už dva dny mám problém s jednou skalárou - plave břichem nahoru, nekoordinuje plavání, ale je aktivní, ne že by stála na místě. Před 3 dny na ni začali útočit 2 parmičky mechové - byly spolu v akvárku už dlouho a nebyly s tím žádné problémy, až teď. Všimla jsem si toho, a ráno už plavala skalára v rohu za filtrem, na dně, břichem nahoru, nemohla se z tama dostat.Vyčistila jsem vodu, dala ji do karantény, ale nijak se to nelepší, ani nehorší. Napadlo mě, že by mohla mít problém s plynovým měchýřem, který si mohla poranit, když ji ,,uháněli" ty 2 parmičky. Ostatní rybky jsem v pohodě, akvárko je udržované. Máte někdo nápad, co by to tedy mohlo být a co by se s tím dalo dělat? Případně má s tím někdo zkušenosti? Je hrozné se na ni dívat, jak se trápí :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 15:59 R Muž romant [27987] Re: jakuka
Jasně, napsal jsem jak bych postupoval já, ono až vyrostou, tak ten jejich defekt bude markantnější, ale proti gustu žádnej dišputát.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1101