Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára amazonská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Skalára amazonská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 09:06 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Jak dlouho ma vyznam cekat jestli poteru dorostou brisni ploutve? U 3tydenniho poteru 2 kousky z cca 30 maji ty ploutve nevyvinute,jen takove vajgliky. Asi vyradit hned,ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 08:49 - Re: romant
Ako píšeš.A keď to má náhodou farieb viac tak to prinajlepšom ponúknu ako marble alebo koi. :-D

Skaláre si ako partnera často hľadajú jedince s podobnou kresbou.U mňa je tento pár ten pruhovanejší a na druhej strane mám asi dalšie dva páriky,kde sa jeden sfarbuje viac ako spomenutý leopard či zebra.
Ja osobne nemám záujem ich všetky odchovať.Nechám si len zo desať pre seba aby som videl čo z toho pôjde.Osobne som dosť proti takémuto mršeniu a račej si vyberám čisté ryby prípadne ich poctivo už za mala selktujem.Mršiny idú pa pa potrubná pošta.Ja viem,že kopec ziskuchtivých by sa nahnevalo aká je to škoda a radi by takéto mršence predávali na burzách.Vidina peňazí často zastieňuje skutočnú krásu akou akvaristika byť má.
Napríklad také Procambarus clarkii ktoré som mal, sa bežné orange predávajú ako vyblité.Tie moje aby boli k svetu som selektoval dlhé 4 roky(s chovom rakov som nakoniec po 7 rokoch skončil)
Na druhej strane bez mršenia by asi ani nevznikali nové variety.No ak už niekto chce dostať niečo zaujmavé,tak by sa selekcii mal venovať na plno.A nie na pol odfláknuté ryby púšťať do predajní a na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2017 08:46 R Muž romant [27981] Re: prasan
Njn, atraktivní barvičky, k tomu nějakej "hezkej" název a nová var. je na světě a ten kdo kupuje nepomyslí na to, že kupuje dobře odprezentovanej zprsk, tak to chodí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 08:42 -
www.youtube.com/…
Myslím,že Pterophyllum scalare var.silver bude tak akurát.Majú niečo s leoparda alebo zebry ale v podstate sú strieborné. :-)
Ale kedže 80% skalárov i na burzách a v predajniach je totálny mix a nie čisté formy, bude lepšie asi označovať ich len Pterophyllum scalare.Škoda,že to kopec chovateľov takto zmršilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 08:11 R Muž romant [27981] Re: prasan
prasan napsal: Tak to už bude taká tá všade prítomná zmeska.Táto možno z tej lepšej sorty.Ano, přesně ten dojem z tvých ryb mám. ano palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 07:14 - Re: RAP
Tak to už bude taká tá všade prítomná zmeska.Táto možno z tej lepšej sorty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 21:42 RAP Re: prasan
Podle těch skvrn bych řekl, že mají něco z leopardů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 20:53 - Re: Urtman
Chlapec od ktorého ich mám mi to nevedel povedať.Strieborné s nádychom do modra,modrozelena - bežné asi mixnuté zebra s pruhovaným,možno s Nanay.Sám netuším.No plutvy a telo v reále krásne.Chalanisko mi ich v lete doniesol takéto
www.youtube.com/…

A teraz už ich mám ako svoju dlaň.Jeden pár mám oddelený a ostatné spolu v druhej polovici akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 18:27 JoKa Re: prasan
Dobrá práce...

Co to je za barevnou variantu? To je nějaká ta zebra??

Předpokládám, že jsou v sólu akvu, nebo mají spolubydlící??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 10:09 - Re: Pepan
Ale nie Pepane.Aj mne sa kade čo pokazí,len s neuspechom sa človek nerád chvastá.Takže ak niečo pokašlem a prídem o rybky,tak s tým v tichosti bojujem sám. sad
Som málo čo doma a niekedy Bohu žiaľ nestíham meniť vodu a čistiť filtre ako by som sám chcel.Takže občas prídem z práce a čaká ma nepekné prekvapenie.Na druhej strane sa sem tam niečo pošťastí ako tieto skaláriky,nedávno Neochromis rufocaudalis Saa Nane alebo L052.Jóóój a už zas sa chvastám stydim

PS: Ak si človek nachystá vodu ktorá im vyhovuje,tak ono to potom príde samé.Nič viac ani menej v tom nie je. :-) Veľa čítam a tu občas treba i medzi riadkami.Inokedy zase nič iné ako pozorovanie konkrétneho druhu nepomôže.
Tento konkrétny pár je ešte len začínajúci rodičovský a niekedy im vysvetliť,že ikry sú kamarát a nie potrava je umenie. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2017 10:06 - Re: LiborSprysl
Vidíš dobre,ale nie je to preto,že sa držali.Len som ja blbec nedostatočne rozmrazil krmivo a to je následok.Dnes už to majú ok.A nebola to plieseň ale zbeletá - ľadom popálená tlamka. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 09:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Kdeže jsou ty časy kdy jsem viděl zcela spolehlivě... ale nevidím lehce zaplísněné tlamky dospělých? Teda minimálně jednoho kusu? Jakoby se za ně před časem drželi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 09:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Na co sáhneš, to se Ti daří. Nechceš namnožit ty zlaté rybky jak plní ty tři přání? :-D Prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 09:26 - – moje ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2017 22:32 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sucu
Chce to rozmanitost. Já krmim mraženou koretrou,patentkou,dafnii. Pak vločkové,granulky se spirulinou,s česnekem, sušené komáři larvy, sušené nitěnky,. A když nastane správný čas tak živolama ze sudu, kopřivu...a taky potěrem pavok ze svého odchodu...
Každý den dostávají něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 16:53 -
www.youtube.com/… zaujmavé sfarbenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 16:23 Žena Sucu [12] Re: MonterMonty
ja koulim ocima i na doktory, vubec nesmis resit :) ale dneska to bylo vazne o tom, ze jsem nemohla od baraku dal a na delsi dobu, v tydnu uz si muzu dojet v ramci mesta v podstate kamkoliv me olimituje dvojkocar
ja jim tam hodila tri ty tablety a nadseny byly vseci, u neonek vidim krute prezrani, ale nemam pocit, ze by k tomu pustili i nekoho jineho, mrchy nenazrany (jednu jsem hodila i krevetam, smakulozni)
za odkaz dekuji

ne, vazne nesmis brat v potaz jak se tvarim a co rikam, ze vseho si delam srandu, ale uvnitr jsem dost vazna a vsechno analizuji
a ten samec skalary, co je dle vas mrzak - me se libi, ma krasny slahouny na ocasu a celkove je pekny, jen proste ma roztrepeny hrbet, ale co jsem tak koukala, tak to ma asi polovina z nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.01.2017 15:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Sucu
Vono , kdybys nekoulela očima vzhůru, kdykoli se Ti někdo něco pokouší poradit , zřejmě by jsme se dostali i k tomu kam si zajet nakoupit opravdu kvalitní mrážo nebo i živé co se u nás vůbec dá sehnat.
Kupovat blistry nebo čokolády , to je opravdu nejdražsí voda v republice , prostě to do těch malejch balení šůlí jak můžou , z jedné kostičky z blistru s bídou nakrmím dva prcky , ze stejné kostky ale z kilového balení jich nakrmím deset
takže si sem zavolej p. Grygerovi , www.nakrmryby.cz ,sídlí pod motolskou nemocnicí a domluv si s ním kdy tam bude ,popřípadě pokud toho budeš mít více , myslím že nad 500,- i rozváží
co se týká rozmanitosti ,krmím patentkou a koretrou - živou pokud není tak mraženou ,s tím živým je opravdu potřeba naučit se zacházet , jinak to může skončit dost špatně ,černé komáří larvy, mysis ,gamarus ,dospělá žábronožka ,cyklop , občas nastrouhané rybí filé a špenát , jako doplnkové krmení a hlavně abych taky do ryb dostal i "zelené" kupuji výrobky firmy Tetra - Tetra Rubín , Tetramín ,Tetra Phyll a celou řadu Tetrapro ..
samozřejmě nítě jsou výborným krmivem , jen potřebují mnohem větší péči při pročištování a skladování ,osobně mám raději živé,jakékoli- sám si ho pročistím a zamrazím , vím takhle co mrazím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
To víš, já mám delší vedení, tak to trvalo než mi to docvaklo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:37 R Muž romant [27981] Re: Pepan
No to to trvalo, konečně smysluplná rada. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.01.2017 13:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Tam je to jednoduché. Ve vodě musí udělat kuličku, nesmí pouštět barvu a musí se hýbat. Jak se to nehýbou, pryč s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:33 R Muž romant [27981] Re: Pepan
Já neřeším jestli jsou od chemičky, já řeším jak ještě můžou vypadat a "vonět" aby se jima dalo krmit, v tom je podle mě celý jádro pudla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Nevím, jestli bych je poznal podle zápachu. Ostatně, je celá řada chemikálií, které jsou jedovaté a nemají žádný zápach. Ale mám dobrý zdroj nítěnek. Krmím jimi už několik let, nikdy s nimi nebyl problém, technologii přechovávání jsem zvládl, tak v tom problém nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:27 R Muž romant [27981] Re: Pepan
Ty to poznáš, podle barvy a zápachu, o tom nepochybuju, ale pozná to i ten kdo si přečte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Když je budu mít týden doma a jednou nepropláchnu, nic se neděje, Tady je důlěžité, aby byly z dobrého zdroje. Pamatuji si, že za totáče, kdy čističek nebylo tolik, bylo i více lokalit nítěnek. A vím že mě kamarádi na Ostravsku varovali, že nítěnky z pod chemičky nebrat. Tam by ani měsíční vyplachování nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:19 R Muž romant [27981] Re: Pepan,DavFM
No a až to vaše doporučení jednou ten kdo si přečetl podcení, z nějakého důvodu nepropláchne a klidně bude krmit, potom může být na průser zaděláno. A víte proč jsem to takto napsal? Aby si všichni, kdo mají tendenci lajdačit a bejt v tomto ohledu líní a podceňující situaci, dali na krmní nítěnkama chuť zajít. Jinak samozřejmě taky s nima takto umím krmit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
Podle mě je to jednodušší než péče o artemku. Tak nevím, co s tím někteří dělají štráchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Pepan
I 3 tydny vydrzi, mozna i dyl, ale to uz jsou sezrane. 2x denne rozmicham na prvocinitele, sliju bordel, dam novou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 12:57 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Pokud je k dispozici dobrý zdroj nítěnek, já krmení jimi doporučuju. Uchovávám je v ledničce v jedné dóze z jídelního nosiče asi v jednom centimetru vody. Jednou za den nítěnky propláchnu pod vodovodem, nekrmím s nimi a zbytek dám zase do ledničky. Při takové minipéči vydrží klidně i dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 12:43 R Muž romant [27981] Re: Sucu
Pestrost, to je to, oč tu běží. Takže když se krmí třeba jenom granule a suchý, proč ne, ono dnešní moderní krmiva už jsou velmi dobře vyladěný a dokáží rybám dodat vše potřebné, tedy střídat značky a neměl by být problém. Vyvaroval bych se rozhodně nítěnek(umím s nima krmit, ale nebudu doporučovat, je to o uchování). Patentky bych nezavrhoval, když jsou k dispozici kostičky pěkně červených červíků do sebe propletených, krmím bezproblémů. Ta červená barva značí čerstvost a že s daným krmeněím neproběhl žádný rozmrazovací cklus a ta propletenost, že patentky byly mraženy živé a né žádná mrtvá břečka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 12:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sucu
Já krmím ryby mraženou koretrou (bílá komáří larva - glass worm), černá komáří larva a hlavně mraženou artemiií.
Patentky a nitěnky žijí ve dně a je v nich dost bahna, tak je nepoužívám.
Koupit bílou nebo černou komáří larvu ve slušné kvalitě je obrovský problém.
Takže doporučuju tu mraženou artemii. Líhnout nemá smysl, to je dobré jedině pro potěr.
Ale normální skaláři bez problémů můžou být celý život jen na sušeném (doporučuju graule sera discus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 12:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sucu
Pokud budou na burze živé patentky, tak bych je koupil a namrazil si sám. Spousta lidí, včetně mě, to takhle dělá a ta kvalita je nesrovnatelná. Sice je to pracnější, ale nekupuju nejdražší vodu v republice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 11:57 Žena Sucu [12] – co dal ?
jelikoz mi bylo receno, ze ty svoje placky tyram hladem, kdyz jim sypu a hazu granule, vyrazila jsem na nakup a koupila jim patentky - nic jineho tu v okoli nemaji a na burzu pujdu az pristi tyden
jeste se pokusim, jestli se mi zadari vylihnout nejake artemie (uz jim ty slupky hazet nebudu), co jeste by jste doporucili, koupit jim, aby se meli dobre ?
ty patentky z obchodu to je jak plivnout do rybnika, jedna ta tableta okryva tak 10 komaru a tim to konci, vazne tragedie za velky penize

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 15:50 - Re: MonterMonty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Niečo som nechal rodičom a niečo som nevedomky odsal.Takže tie odsáte mám v druhom akvárku a začínajú sa rozplávavať.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 15:48 - Re: Maniak333
Ak majú dobrú vodu,tak kľudne pár môžeš nechať i takto.Bude sa vytierať a množiť úplne normálne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 15:44 Muž Maniak333 [3] – Odchov
Dobry den
Chci se zeptat zda musím skaláry prelovovat do jiné odchovny nebo je muzu nechat v nádrži kde jsou sami bez písku jenom s vytíracím kuželem. A zda se mi takhle budou pořad třít kdyz budou mit vhodné podmínky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 00:36 - Re: MonterMonty
Vieš,že neviem Monty.Nemám tam teplomer a ani ich takmer nepoužívam.Tuším som na termostate nastavoval 28C ale fakt teraz neviem.Mám taký ten laboratórny teplomer a s ním meriam teplotu.Môžem zmerať, ak to chceš vedieť presne.Väčšinou sa predávajú kadejaké polské a tie neraz ukazujú aj 4C rozdiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 22:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Rado , jakou máš u skalár teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 22:00 -
Pruhované sa vyliahli a idem sa trápiť ďalej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2016 17:17 - Re: Tojsouvěci
Tak ja sa tomuto venujem popri bráchovi dlhšie a už som si čo to odchoval.Skaláre však mám za tie roky prvý krát.
Mramorové stále poctivo strážia a pruhované stále opatrujú ikry.Uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2016 13:56 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: prasan
Držím palce,ať se to podaří,každému přeji v přímém přenosu vidět, jak vzniká nový život
v jeho nádrži. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 15:44 - Re: Tojsouvěci
Ide mi len o tú radosť a nemám zámer im ikry brať.(samozrejme ak by som ich odchoval viac,tak ich darujem alebo predám,niečo si do dalšieho chovu nechám) Mramorové pekne strážia no pri dalších spolubývajúcich to asi nevyvedú.
Dnes som ako vianočný darček dostal od pruhovaných dve znášky naraz.Tak teda uvidím či to opäť nepožerú.Všetky ryby sú ešte len mladé a trú sa u mňa zrejme prvý krát.Pár tých požratých pokusov,tak uvidím.Teplotu som im trošička dal hore.
A dík za koment. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2016 23:56 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: prasan
Rado,je to trošku dilema,jde o to jestli Ti jde o komerční rutinní odchov směrovaný na počet odchovaných kusů ,nebo jakoby přirozený odchov v přítonmosti rodičů s výběrem nejživotaschopnějších jedinců a zachováním instinktu péče o potomky v dalších generacích,má to ještě pár variant.Požírání jiker u mladých párů bývá většinou nezkušeností,rodiče přílišnou péčí mohou jikry uvolnit od pokladu, a po opakované snaze vrátit je zpět je po neúspěšných pokusech pozřou,několik takových pokusů končí vyluxováním celého výtěru,ale pokud mají ryby zachován základní instinkt koloběhu života,tak je reálná možnost ,že se budou o potomstvo starat.Může stát,že některé ryby jsou notorickými požírači jiker,ty jsem po určení dotyčného jedince vyřazoval z dalšího chovu,druhá ryba po přepárování bez problému fungovala,jako chovná.Měl jsem kdysi pár notorických požíračů jiker (trošku náročnější cichlidy,když nemají sekret,tak zlikvidují jikry,nebo vylíhnutý potěr,ale když na ně přijde další perioda výtěru ,tak zlikviduji i odrostlý potěr,který na nich není závislý,a obráceně byly schopné vodit dvě generace mladých současně),téměř dvacetkrát si zopakovali kanibalismus jiker,a po šokové změně teploty a pH z nich byl nejlepší pár,co jsem kdy měl.Je to také trošku o pozornosti chovatele, u disků se požírač po výtěru odlovuje a mláďata odvodí jen jeden z rodičů,neznám nikoho z chovatelů skalár,který by se tomu věnoval,teoreticky by to mohlo fungovat stejně.Upřímně Ti přeji,ať si s odchovem,aspoň několika mladých uděláš radost. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 19:42 - Re: Tojsouvěci
Tvoju prezentáciu so už videl niekoľko krát.Mám v stene akvária, ktoré sa mi dajú predelovať obdobne ako si to riešil ty.Spomenutý pruhovaný pár je v jednej polovici sám,no i tak ikry zatiaľ stále žerú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2016 17:30 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: prasan
youtu.be/… jestli chceš napovědět,tak se mrkni např.do mojí prezentace. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 15:07 - Re: romant
Šak ja to nikdy s rybkami schválne nesilím.Ak sa majú fajn ,tak sa vytrú a čo to si odchovám.A samozrejme ak mám trocha čas.Tieto skaláriky som dostal od známeho,tak sa len snažím niečo vylepšiť aby sa mali fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2016 14:37 R Muž romant [27981] Re: prasan
Možno tak aj tak. ;-) Ono někdy ať děláš co děláš, stejně požadovanýho výsledku nedosáhneš a až se přestaneš snažit, odměna v podobě potěru tě třeba nemine. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 14:35 - Re: romant
Napadá ma či pruhovaným nevadí akvárium bližšie k chodbe,kde keď idem z práce alebo do práce musím svietiť.Možno potrebujú väčší kľud a prestanú to žrať.A možno v konkrétnom akvárku nie ideálna voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 14:33 - Re: DavFM
Raz som im list zobral,ale všetko to poplesnelo.Dal som im tam také tie umelé atrapy listov(od kámoša čo skaláre odchováva).No na potvoru si stále nájdu iné miesto a na túto atrapu sa zatiaľ vytreli len raz.Najviac sa im pozdávajú listy anubiasu alebo to šupnú kolmo na koreň.(odtiaľ je samozrejme problém následne ikry zobrať)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 14:29 - Re: Ivoš
Nemal som v pláne odchov mramoráčov.Predsa len sú to ešte mladé ryby.Je mi jasné,že mladé pri 10-tich dalších skalároch moc šancu nemajú.
Skôr ma zaujmalo ako na tie pruhované.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 70 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 65628x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3448-skalara-amazonska-chov?od=1051