Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krunýřovec jednopruhý Otocinclus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:41 Muž kofejn [963] Re: romant
Fotka k příspěvku Teď, po rozsvícení, se přesunul, tak třeba je naděje. Odlovil jsem ho a dal do separace s půlkou tablety. Uvidím co zítra. Kdybych aspoň byl přes týden doma, aby manželka nemusela řešit mrtvolky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: Katida
no nese si je pravděpodobně ještě z Amazonky, otíky nikdo moc nemnoží. Prevence jediná, koukat v akvaristice a vybírat podle břich, ale i tak si myslím, že koupě otíka je loterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:26 R Muž romant [27987] Re: Katida
Ptáš se a zároveň si odpovídáš. Ta cesta k nám do akvárií je docela krkolomná a ty ryby toho mají docela dost za sebou, než nám plavou v akváriích. Nejlepší prevencí je dobrá péče o akvárium, neb si ryby parazity nesou s sebou a jejich namnožení dojde právě v momentě, kdy je tzv. něco špatně. Mám tu zkušenost, konkrétně s otíkama, že i při sebelepší péči se podobný věci stávají, to jenom na zdůvodněnou, že ten problém konkrétně u tazatele nemusí být ovlivnitelný, což píšu s vědomím, že kolega patří do kategorie svědomitých akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:17 Žena Katida [33] Re: romant
A jak se tam dostali? Mela je ryba od nakupu? Existuje nejaka prevence?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:08 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Jak ryba nežere, má to v sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:06 Muž kofejn [963] Re: romant
To by bylo blbý, měsíční léčbu ramirézek entizolem už jsem absoloval a zbytečně. Otík vypadá takhle blbě dva dny, respektivě jsem si ho všimnul, když se neukázal u okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:58 Muž kofejn [963] Re: Katida
Hadovku dávám nespařenou, ale vyžerou jen vnitřek. Po dvou, třech hodinách ji vyndavám a dávám šnekům do sklenice. Spařený ledový salát ani čínské zelí mi nežrali, na jaře zkusím hlávkový salát.
EDIT:
To Libor: Ty tablety od Sery spirulinu snad obsahují, ale teď ji dávám spíš okurku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ta ryba je podle mě sužovaná nějakýma vnitřníma parazitama, což u nich bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kofejn
Taky myslím, že jako přídavek bys jim měl zkusit koupit spirulinu nebo chlorelu... ale pozor na některé výrobky, které mají spirulinu tak akorát v názvu. Raději vždy koukni na složení... Já třeba Brotia pagodula přikrmuji čistou chlorellou určenou pro lidskou stravu. A jak jsou mlsné a jen řasožravé, tak na tomto si pochutnají... a pak na spařené kopřivě, kterou dávám krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:47 Žena Katida [33] Re: kofejn
Okurku oparit vrici vodou cca 30sec a pak jim davat? Jak dlouho cekat az ji zacnou jest? Valela se u me pres noc (stejne jak pak list salatu) a nikoho jsem u ni nevidela. Mozna to nestihli najit. Skusim jim zase spestrit stravu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:43 Muž kofejn [963] – Re: Katida
Okurku baští pěkně. rybicky.net/fotogalerie.php…
Otázkou je, jestli z hladu, nebo jim tak chutná. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:38 Žena Katida [33] Re: kofejn
Myslim, ze je moc mala. Cetla jsem, ze narozdil od jinych ryb Otici by meli mit vzdy plna briska.
Moje o okurku/salat moc zajem nemaji :( wels chips ji, ale nejradsi maji spirulinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:05 Muž kofejn [963] – Propadlé břicho
Fotka k příspěvku Jaká je pravděpodobnost, že se otík s propadlým bříškem vzpamatuje? O jednoho jsem přišel před týdnem, toho si "podala" samice kakadu vodící potěr a tenhle možná taky dostal nějakou ránu. Je z hejna nejmenší.
Je apatický a nestará se o žrádlo, vyplavat k nadechu zvládá. Řasu v akvárku skoro nemám, otíci a pár šneků ji ohoblují. Přikrmuji okurkou hadovkou, a když není, tak na noc tabletami wels chips od Sery, tak by hlad mít neměli. Ostatni jsou OK. V akváriu plavou od 3.11.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 11:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Já věděl, že to bude "z gruntu" smich Tak toho ekvádorce jsem asi ani na fotce neviděl... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 36   12.12.2012 09:07 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Ono záleží na tom, co se sleduje, resp. co je možné prokázat. Relativně nejsnadnější je anatomické vyšetření, zda dotyčný druh má či nemá strukturu, která může fungovat jako přídatný dýchací orgán. Rozlišuje se sedm různých typů takových struktur a dá se říci, že většina krunýřovců jeden z nich má. „Všichni“ by se dalo říci, kdyby byly zkoumány všechny druhy, což nebyly – při množství druhů krunýřovců je to vcelku pochopitelné. Údajně (nemám k tomu konkrétní citaci) není schopen vzduch využívat lipopter ekvádorský (Lipopterichthys carrioni). Z druhé strany – je několik rodů, kde byly tyto struktury prokázány u všech druhů (k roku 1998, kdy práci na toto téma publikoval J. W. Armbruster) – Otocinclus, Farlowella, Loricaria, Aphanotorulus, Pterygoplichthys a Peckoltia. Druhý stupeň zkoumání je, zda se příslušná anatomická struktura skutečně k dýchání používá, tj. do jaké míry je funkční. To je metodicky náročnější a pracnější, protože to vyžaduje histologické vyšetření tkání, takže takto potvrzených výsledků je málo. No a třetí stupeň je pozorování chování ryb, kde se naráží na různé problémy – většinou pozorují akvaristé, méně vědci; v akváriích se nechovají zdaleka všechny druhy; v přírodě lze dýchání vzduchu (nebo přesně řečeno něco, co tak vypadá) sledovat zpravidla nejlépe za stavu velmi nízké vody a výrazné hypoxie vodního prostředí, což ale nevypovídá nic o tom, jak se stejné ryby chovají v podmínkách normálního prokysličení vody atd. Velmi nízkou schopnost využívání atmosférického kyslíku (i když nějaká tam je) mají třeba sturisomy a chaetostomy.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
Já nechci Jardovi fušovat do řemesla, protože to nebyla žádná nadsázka o tom, že ví všechno, a co neví najde. ano Také už jsem něco té plazivé havěti měl a fakt mne nenapadá žádný krunýřovec, který by si nebyl schopen "přidýchnout". Vydržme, má toho moc a tak až se objeví, třeba řekne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 16:26 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
Takže podle toho co jsi napsal, tak né někteří, ale všichni? Nemám to tak zmákle tak se raději ujistím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Ne že bych tě chtěl trápit, ale protože víš všechno a co ne to najdeš...- jsou nějací krunýřovci, kteří přídatné dýchání nemají? Zatím mne žádný nenapadl...tak jsem docela zvědav...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   10.12.2012 00:13 Muž rudolf [4681] Re: kofejn
Ano, je, někteří krunýřovci mají vyvinuté přídatné dýchání stejného nebo velmi podobného typu jako pancéřníčci, rod Otocinclus patří mezi ně.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 23:05 Muž kofejn [963]
Je u otíků normální, že se chodí "nadechovat" k hladině? Občas nějaký zamíří k hladině jako panceřníčci a pak pouští bubliny. Před výměnou, po výměně vody, je to jedno.
Jinak se mi zda, že prosperují, bříška mají plná, jsou aktivní.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:35 - Re: Pedro94
Môže byť jednoducho prežratý,alebo obdoba problémov ako pri ancíkoch.
www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.11.2012 11:34 Muž fido16 [631] Re: Pedro94
Mě přijde tento otík akorát tak pěkně nažraný :-). Otíci mají takové bříško normálně takže bych to na nemoc neviděl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:17 Muž Pedro94 [0]
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, jestli otík, s takto velkým břichem je samička plná jiker nebo projev nějaké nemoci. Ryba setrvává stále na jednom místě a není moc aktivní. Napadlo mne, jestli třeba netrpí vodnatelností, ta se ale také projevuje zježenými šupinami, což jsem na tomto otíkovi nezaregistroval. Díky za každou radu :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 18:45 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.09.2012 17:24 Žena petulinakk [2016] Re: rudolf
Ta skvrna na ocasním násadci u některých jedinců vypadá spíš jako jedna trochu rozčíslá, nebo dvě ale spolu spojené... žádná mezera mezi nimi není :-) je to trochu vidět v profilu nádrže na videu "To je MOJE tableta-1" rybicky.net/nadrze/13426 (nevím jak dát odkaz jen na to video)
ale zase když jsem spočítala dvojitá W, vypadá to opravdu na macrospilus.

Já vím že chleba levnější nebude ať už je to kterýkoliv, v podstatě je to jedno, ale prostě mě těší když vím co mám v akvárku :-) Mnohokrát děkuji za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   15.09.2012 09:33 Muž rudolf [4681] Re: petulinakk
Ano, tihle by měli být O. macrospilus. Ty tečky nad podélným pruhem jsou takový "vedlejší" znak, zkušenosti ukazují, že ne ve všech případech úplně jednoznačný. Hlavní je vzhled skvrny na ocasním násadci, u O. macrospilus jde o skvrny dvě, těsně k sobě přiléhající, první (přední) z nich je okrouhlá, druhá spíše páskovitá nebo srpkovitá - to se mi zdá, že u Vašich rybiček vidím. Další pomocný znak, ne vždy zcela 100%, je kresba v ocasní ploutvi, u O. macrospilus má podobu dvou W, u jemu nejpodobnějšího sesterského druhu O. hoppei bývá jenom jedno W :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2012 07:28 Žena petulinakk [2016] Re: rudolf
Fotka k příspěvku Tak díky Vašemu poopisu mi bylo hned jasné že mí "affinis" nejsou affinis - výrazná skvrna na ocasním násadci se nedá přehlédnout coze
Vím že fotka není nic moc, ale zřejmě mám tedy macrospilus (tmavé skvrnky nad podélným pruhem)?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 28   15.09.2012 01:37 Muž rudolf [4681] Re: Zoidik
To, že O. affinis se do akvárií téměř vůbec nedováží, není žádná novinka a psalo se o tom i u nás. Vzhledem k tomu, že odkazované stránky s klíči a přehledy druhů rodu Otocinclus nejsou v češtině, bude možná pro někoho užitečné připomenout článek, který jsem na tohle téma napsal do rubriky Odjinud v AT 2/2001, tedy skoro před 12 lety. Samozřejmě je třeba vzít do úvahy, že zohledňuje stav "otocinklů" na evropském trhu na přelomu století a vůbec nereflektuje druhy, které byly vědecky popsány až po roce 2001. Nicméně citované druhy jsou i dnes těmi, které se vozí nejčastěji.
Jaroslav Hofmann

Jak rozeznat různé druhy krunýřovců rodu Otocinclus
Ingo Seidel publikoval v Aquaristik aktuell již dříve (7-8/2000) článek o systematice, biologii, chovu a odchovu těchto drobných krunýřovců. V č. 11-12/2000 na něj navázal přehledem v současnosti platných druhů včetně upozornění na časté záměny. Ty jsou aktuální i u nás, protože i do ČR se zástupci rodu Otocinclus dovážejí často pod chybnými jmény. Podle revize celého rodu, kterou publikoval v r. 1997 americký ichtyolog Scott A. Schaefer, je platných 13 druhů – osm je jich známo již dlouho (O. vestitus, O. affinis, O. flexilis, O. vittatus, O. hasemani, O. hoppei, O. mariae a O. macrospilus), pět jich nově popsal Schaefer (O. bororo, O. caxarari, O. huaorani, O. mura a O. xakriaba). Nevyjasněné zůstává nadále správné zařazení druhu popsaného r. 1908 jako O. gibbosus, který však do rodu Otocinclus zřejmě nepatří.
Navzdory pojmenováním, pod nimiž se objevují v importech, jsou v posledních letech u nás i v okolních evropských zemích nejčastěji v akváriích chovány druhy O. hoppei a O. macrospilus. V akvaristické literatuře se tato jména prakticky nevyskytují, zato se tam často objevují O. affinis (dovážený výjimečně zřídka), O. vestitus (dovážený příležitostně) a O. vittatus (z této trojice dovážený nejčastěji, ale nikoli v poslední době). Oba v současnosti hojně dovážené druhy, O. hoppei a O. macrospilus, se vyznačují tím, že široký podélný tmavý pruh táhnoucí se od oka směrem k ocasu končí ještě před ocasem a je oddělený od nápadné velké tmavé skvrny na ocasním násadci. Zatímco O. hoppei nemá jinak na těle žádnou kresbu, O. macrospilus má nad podélným pruhem četné tmavé skvrnky. U O. vittatus se široký podélný pruh na těle trochu zužuje, na ocase znovu rozšiřuje, plynule (bez přerušení) přechází do skvrny na ocasním násadci a za ní dále pokračuje až do ocasní ploutve. Na první pohled je mu hodně podobný O. vestitus, který ale má podélný pruh v celém průběhu stejně široký, tj. nezužující se uprostřed těla. O. affinis vypadá naproti tomu úplně jinak – podélný pruh je velmi úzký, bez přerušení zasahuje až na ocasní násadec, kde se nerozšiřuje ve skvrnu; ocasní ploutev má tento druh na rozdíl od předešlých bez kresby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   15.09.2012 01:31 Muž rudolf [4681] Re: ivaha
K přehledu druhů v citovaném článku jenom upřesnění. Druh O. arnoldi, který byl po určitou dobu synonymizován s O. flexilis, byl v roce 2010 revalidován, takže jde opět o platný druh. O. flexilis se už zase uvádí v rodě Otocinclus, nikoli Macrotocinclus. V rodě Macrotocinclus, vytvořeném teprve v roce 2001, tak zůstává pouze M. affinis, a je otázka, jak dlouho. Kladistická studie fylogenetických vztahů mezi jednotlivými druhy "otocinklů" oprávněnost vytvoření takového samostatného rodu pro druh affinis, resp. druhy affinis a flexilis zrovna nepodporuje.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   15.09.2012 01:22 Muž rudolf [4681] Re: Zoidik
Kdybych si měl vsadit podle téhle jediné fotky, tak Otocinclus macrospilus. Je ale třeba se podívat na další jedince a srovnat jejich kresbu. Zásadní znak, který u této ryby vidím, je oddělení podélného středního pruhu a skvrny, resp. skvrn na ocasním násadci. O. vittatus ani O. vestitus to nemohou být, protože u nich podélný pruh přechází ve skvrnu plynule, bez přerušení. Ale nedá se vyloučit, že jde o klam fotky, proto je třeba se podívat na další ryby. Ani u dalších zde v diskusi zmiňovaných druhů - O. mariae a O. huaorani - není podélný pruh oddělen od skvrny - to je údaj z popisů těchto ryb, nikoli z toho, jaké jméno někdo přiřadí nějaké fotografii na nějakém serveru. (I když třeba planetcatfish má vesměs úroveň výbornou, tak zrovna v tomto případě je u 7 fotografií zveřejněných u druhu O. huaorani na první pohled zřejmé, že na nich jsou minimálně dva různé druhy (?formy) ryb.)
Další znak, který může pomoci, je tvar zadního okraje skrny na ocasním násadci, tedy té její strany, která zasahuje do ocasní ploutve. U O. mariae vybíhá tato skvrna uprostřed takovou tupou špičkou dozadu, tedy pigment se jakoby táhne po prostředních paprscích ocasní ploutve směrem dozadu. U vyfotografované ryby také nic podobného nevidím, i když je trochu problém, že za ocasní ploutví je černé pozadí, takže ta kresba je špatně čitelná.
Jaroslav Hofmann
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 23:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Ještě mě Libor upozornil na tenhle článek rybicky.net/clanky/533-krunyrovci-rodu-otocinclus, ten jsem taky četla poprvé.
Zdejší atlas je sice pěkně zpracovanej, ale někdy je mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 22:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ivaha
Podrobné zkoumání mě čeká až v pondělí, tak snad se k něčemu dopátrám. A že affinis neni affinis ale něco jiného mě taky překvapilo. To je skoro jako kdybych si šel koupit oktávku a prodali mi fabii, že je to ono smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 22:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Ten odkaz mám od malého Libora, já sama jsem vůbec netušila, že u nás prodávaní O.affinis obvykle vůbec affinis nejsou ;-)
O.huaorani mám zřejmě i já. Ale je pravda, že pečlivě a podrobně jsem to ještě neprohlížela. Každopádně jsou to rozkošný rybky, všech 8 jse schopných namačkat se na jedno místo, jen aby byli spolu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.09.2012 22:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Již to zde bylo psáno několikrát...zdejší fotografie jsou v některých případech odrazem fantazie prodejců a tupého přejímání informací chovatelů, kteří jsou přesvědčeni, že mají pravdu...Tuším, že se to týkalo některých corydorasů a velmi pravděpodobně to bude i u dalších druhů ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 22:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ivaha
Ty jo, tak podle těchto stránek by to zase mohl být Otocinclus huaorani nebo Otocinclus mariae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 22:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Podle těchto stránek O.affinis vypadá jinak www.planetcatfish.com/…
Já taky budu zkoumat, který že to vlastně mám, protože jednopruzí to nejsou (ale podle fotek ve zdejším atlasu ano ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 20:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: navik
CO tak koukám na ty fotky asi taky vittatus bych tipnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2012 20:30 Muž navik [908] - SumciRe: Zoidik
Dovolím si rychlou odpověď. Affinis určitě ne, k O.vittatus bych se přiklonil dle fotky, ale jelikž máte ryby na očích, zkuste mrknout na odkazy:

www.aquarium-forum.at/…
www.remowiechert.de/…

které Vám mohu pomoci s identifikací druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 20:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Affinis nebo Vittatus
Fotka k příspěvku Dovolím si jendu rychlou otázku. Je to Otocinclus Affinis nebo Vittatus? Koupil jsem ho dnes u Rataje a dle něj to je vestitus, tak se chci ujistit co jsem to vlastně koupil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Jo ideál jsou snad jen ty formosy..., i když asi i samice budou ty jikry žrát...Já je měl u pávčat, ale jak se dorostenci stali přerostenci, tak už jim to zobali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
otíky mám kupodivu s Corydorasi BV, H. formosa a E. annulatus. Nádrž je 65l určená pro ty živorodky. Nijak do ní nešťourám a zarůstá mechem, řasou a řečánkou - pěkná nevzhledná džungle. Ale pro tyhle druhy ryb se zdá být velice vhodná a proto nemním se v ní zbytečně šťourat. Teplota vody se pohupuje na 25°C a tvrdost dle srážek od 12-25 dGH.
Pokud bych ty BV vylovil, možná by úspěšnost byla vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2012 12:24 Muž navik [908] - SumciRe: Tomas Enderson
Určitě je úspěšných chovatelů více, např. zde na rybičkách akvarista s nickem "vláček", pokud si dobře pamatuji, úspěšně odchoval více druhů otocinklů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.06.2012 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
Tomas Enderson napsal: Tak to gratuluji. Jsi asi fakt jeden z mála a možná i jediný v republice. potlesk Alespoň co moje paměť a zdroje sahají.

Martin Honzejk

To tě věru paměť i zdroje klamou smich Ty odchovy se podařily více akvaristům, ale problém spočívá v tom systému množení těchto malých krunýřovců...Povětšinou totiž kladou jikry zcela nekrytě a vzhledem ke své velikosti a konstituci málokdy jikry uhájí. Nejsou to prostě ancistrusi se svým brněním. Jiker nejčastěji kladou kolem sedmi! (Víc jsem jich neměl smich , ale za to několikrát). Proto je procento Semtexových úspěchů docela velké, protože jede "na náhodu", jak předpokládám. Já pokud jsem si na horách stihl všimnout že "taťulda sedí na vejcích" - tedy například v úžlabí listu echinodoru a on na nich fakticky nesedí, ale je kousek od nich, což je o to horší si všimnout - pak jsem stříhal list a líhl bokem. I šest kusů jsem odchoval... smich Ovšem to bylo tak pro radost a protože nemám na takovou piplačku čas, tak jsem toho i s ohledem na cenu těchto rybek nechal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:52 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Semtex
Tak to gratuluji. Jsi asi fakt jeden z mála a možná i jediný v republice. potlesk Alespoň co moje paměť a zdroje sahají.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.06.2012 22:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Gedžit
v Třebíči zdechl pes.
V Jejovcké bráně je těžko objedná, Zverda na kpt. Jaroše asi taky ne, ten to má jen okrajově a ostatní jsou na tom asi taky stejně. Na chovatele zapomeň - v zajetí se málo komu množí a když tak sem tam jeden dva. Já to štěstí mám. Už minimálně dva malí otíci se odchovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:27 Muž Gedžit [0] - Miniakvária
Prosím vás, navíte prosím, kde se dá v Třebíči sehnat Krunýřovec jednopruhý? Popřípadě jestli tam neznáte nějakého chovatele. :-) Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:37 Muž malyLibor [5371] - Asie
www.youtube.com/…
Tohle se mi tuhle otevřelo, když jsem googlil info o chovu otíků. Tak asi takto se získávají otíci pro evropská akvárka. Kolik jich tak přežije, než se dostanou až k nám? 1 ze 100?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.06.2012 18:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: jitkaS
Pokud nebudou tam vstřícní, budou vstřícní v Braníce a je pravda, že když jsem tam posledně byl - a to bylo nedávno - tak otíci vypadali tak, že byste je bez problémů naložila a doma vypustila. Což se právě nedá moc říct o jiných, proto jsem vám navrhoval vypustit ten mezičlánek, aby bylo o jedno lovení a přelévání méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 18:56 jitkaS
Děkuji za radu, snad v obchodě budou vstřícní a nebude jim málo obědnat pro mě pět otíků. Zatím jsem se tam ptala na otíky marně. Asi budu muset přímo za panem vedoucím.Otíky moc chci,jsou to velmi krásné a užitečné rybičky, ale v obchodech moc často nejsou, tady u nás ani nevědí co to je. Dokonce se mi snažili vnutit přísavku thajskou jako otíka. Kdybych to nezlala ,tak bych se za opár měsíců nestačila divit jak by mi otíci vyrostli. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2012 07:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: jitkaS
jitkaS napsala: Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.Chci si do rýžovištního akva- blyxové pořídit otíky, ale nemůžu je nikde sehnat. Nevíte kde se dají sehnat v okolí Nymburka, nebo Kolína.Uvítám i nějaký spolehlivý internetový obchod. Děkuji všem za pomoc.
Nakupovat otocinkly přes internet je hodně velká hloupost...V Nymburce se domluvte s panem Hamplem, až bude objednávat ryby do svého obchodu, ať tak učiní pro vás. Přijdou zabalené a vy si je odvezete zrovna domů bez přelovování, které bývá dost rizikové. Totéž myslím svede v Kolíně i pan Mikšovský. To záleží kam máte blíž. Pokud si třeba nechcete zajet do některého pražského velkoobchodu zrovna. Plaček má máloobchodní dny pouze v pátek, s ostatními je třeba se dohodnout.
Teď jsem koukl, že jste z Poděbrad...tak to máte k Hamplům blíž smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3426-otocinclus-affinis-krunyrovec-jednopruhy-chov?od=868