Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 23:35 Muž wladys [291] - Cichlidy
Romy..to o těch prodavačích sem myslel v to smyslu,že radíš hned nějaké druhy ryb aniž bys věděl jakou má nádrž..... v tom je podle mě kámen úrazu.Takže pokudmáš xeno větší nádrž dejme tomu 200-250 litrů s délkou dna aspoň 100cm jdi klidně do toho,ale pamatuj si hlavní a zásadní pravidlo...MBUNY JEN VE VĚTŠÍCH SKUPINÁCH OKOLO 8KS/druh!A samozřejmě,čím větší akva tím lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 19:41 xena
no kluci zase se k vuli tomu škorpit nemusite.ja se chtěla jen zeptat na nazory a jak je to s chovem.a u tlamovcu bych byla začatečnik. chtěla bych skusit chovat i něco jinyho.zatim chovam skalary akary hněde,ancistrusi aty se mi zatim daři docela dobře.tak bych rada něco naročnějšiho a rada bych rady skušenějšich kdo to chova .v prodejně je to nic moc řeknou cokoli aby to prodali nevim jak jinde ale tady u nas to tak bohužel je.
tak se zas ozvěte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 15:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Za 1. nikomu nic nedoporučuji,pouze jsem psal,že odchov je snadný.Předpokládám,že si o chtěné rybce něco přečte.

Za 2. v době,kdy jsem se tlamovci zabýval,jsem měl 5x200 l nádrží,v každé 1-2 samce(podle agresivity)a 5-10 samic,+200 l,250 l-dekorační.

Chované druhy-Pseudotropheus zebra,Labidochromis caeruleus yelow,Melanochromis auratus(250 l- 1samec,2 samice,hodně členitá nádrž),Labeotropheus trewavasae a Pseudotropheus lombardoi.

Za 3.Nevím proč ti připomínám akva prodavače,můj názor ti nevnucuji,ale při zachování podmínek pro chov,to náročná rybka není.Ani pro méně zkušeného akvaristu.A o tom byla myslím řeč.O začátečníkovi tu nebylo ani slovo.



Mimochodem,za asi 5-6 let chovu tlamovců,jsem odchoval kolem 500 mladých,brali mi je v Praze na Lukách.Až mi je nechtěli brát,zrušil jsem chov a přesedlal na terčovce.Postávat na burzách,se mi opravdu nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 00:32 Muž wladys [291] - Cichlidy
Romy můžu se zeptat kolik už si odchoval tlamovců a v jak velkých nádržích?Radíš tady začátečníkovi melanochromisy a ani nevíš jak má velké akvárko....promiň,ale tvou odpověď neberu.Hodně mi tvá odpověď připomíná dokola omílané odpovědi pánů prodavačů a prodavaček v akvaristikách... :-O no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 22:35 xena
diky za rady a nazory ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 12:19 Muž Jammes [72] - Afrika
chov je sice snadný, ale je potřeba dodržet podmínky pro chov těchto ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2007 00:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Naopak u těchto rybek je odchov velmi snadný,samozřejmě při zachování základních pravidel,1 samec,2-6 samic,dobrá filtrace,čistota vody...Stejně tak Pseudotropheus,Cynotilapia,nebo třeba Melanochromis.Malawi je obecně jednodušší,než Tanganika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 23:23 Muž wladys [291] - Cichlidy
..máš chybný název ryby...vše podstatné o chovu najdeš třeba zde myfish.akvamalawi.com/… pokud si začátečník ,tak se do afriky raději ještě nepouštěj a zkus nějaké "obyčejnější" ryby. ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 23:18 xena – libidochromis yelow
dobry den mohl by mi někdo poradit s chovem těchto rybiček

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 22:08 Matúš – Tlamovci
Tak teda ďakujem... ;-) Vwlmiste mi pomohli.. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 23:26 Muž wladys [291] - Cichlidy
Žlutý je podle tvaru těla a hlavy nejspíš nějaký Melanochromis...barva by odpovídala mladým rybám nebo samicím...buď johani nebo interuptus.

Ta druhá ryba je Cynotilapia pulpican mladý ještě né plně vybarvený samec...prodává se taky pod obchodním označením Pseudotropheus "Kingsizei" a taky pod nesprávným označením Cynotilapia afra....ikdyž to není ani jedna z forem afer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 18:24 Matúš – Tlamovci
No ten žltý by to mohol byť, ale tieto dve ryby som nekupoval spolu... takže nemusia byť pár... okrem toho p. saulosi má chrbtovú plutvu čiernu a ten môj ju má bledučko modrú. a aj chvost je iný. ale môže byť možno že je ešte mladý... tak teda ďakujem... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 09:28 pavel
řek bych, že to jsou Pseudotropheus saulosi, žluté samička a modrá sameček
viz : www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 23:00 Muž Michal J. [37] - Rostliny
podla mna Pseudotropheus zebra yellow ten zlty a Pseudotropheus zebra asi mbuna ten druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 22:17 Matúš – Tlamovce
...tak neviete.... prosím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 19:33 Matúš – tlamovec
Fotka k příspěvku a tu druhý..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 19:33 Matúš – Identifikácia tlamovcov
Fotka k příspěvku Potreboval by som určiť druh dvoch tlamovcov. Fotky nie sú bohviečo ale dá sa... tu je prvý
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 19:40 Muž Jenda [2] - Amerika
no menim tak jednou za tyden cca 40L . v predchozim prispevku jsem se spletl mluvil jsem o NO2 ktere neni ani 0,1... hrotocelce jsem vylovil a nasadil vlockove krmivo pro tropheusy ,tak uvidim. koreny se mi vytahavat nechteji ,tak jeste chvili pockam snad se to zlepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 23:33 Muž wladys [291] - Cichlidy
No3 neměřitelné je trochu divné..jaké je NO3 na vstupu?Jak dlouho je nádrž založená?Jaká je hodnota NO2?
To krmení určitě změň.Ph je tak na hraně..takže já osobně bych vyndal i ty kořeny a místo nich dal kameny....trofíci budou jen rádi. ;-)
Ještě se zeptám jak často a kolik měníš vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 20:39 Muž Jenda [2] - Amerika
diky za pomoc... tak jsem meril PH 7,7 NO3 takrka nemeritelne , takze mim problemem v teto chvili je asi to krmeni ktere tey zmenim.budu se tedy muset zbavit tech hrotocelcu co jsou snimi v nadrzi ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2007 08:51 Baset
Pro tropheuse je základní podmínkou pro zdárný vývoj kvalita vody a krmení vhodné pro tropheuse. Změř parametry vody, kořeny již byly zmiňovány. Kouknul jsem do prezentace nádrže a zhrozil jsem se při čtení čím krmíš. Ještě že nemají ryby ruce. Je zázrak, že ještě žijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 23:03 Muž wladys [291] - Cichlidy
Tak za prvé nadpis máš pseudotropheusy a ptáš se na tropheusy...to je velký rozdíl...a jak sem tak koukal na tvou prezentaci,tak vidím hlavní problém ve dvou věcech.První věc je kvalita vody....ty haldy kořenů určitě snižují PH dolů.Nepíšeš kolik si naměřil,ale pro tanganiiku by nemělo být pod 7.5...lépe 8 a výše.Druhý problém je v krmení.....můžu se zeptat proč krmíš býložravce převážně masitým krmením?Se divím,že ti ještě nepomřely na BLOAT. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 20:12 Muž Jenda [2] - Amerika – pseudotropheusy
zajimalo by me cim to muze byt ze moje duboisy i morni se vubec nevybarvuji jsou takrka cerne ... ojedinele pri kdmeni nebo pri soubojich samcu nejaky naznak je

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 23:55 Muž wladys [291] - Cichlidy
Karle....co ti na to říct,já se bavím o názvech v obchodech a atlasech samozřejmě,ty by měly být přesné a nezavádějící...já když se bavím z někým o tlamovcích tak taky používám zkrácené názvy a ne celý latinský název....Karle dáváš zbytečné otázky...joo a kaprovi říkáme Franto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 23:03 Karl – to Wladys
Takže Kaprovi řikáš Cyprinus carpio? Teda pokud je obecný,samozřejmně. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 22:17 Muž wladys [291] - Cichlidy
KARL:
ryb obecně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 17:02 Muž Killer [133] - Sumci – názvosloví
pokud někdo vymyslí nějakej systém jak zařadit názvy tlamovců v nových překladech,tak to budu respektovat, ale pokud se řekne tlamovec africký, tak nevim jestli je to velký nebo malá ryba,což podle latinskejch názvů napč když mi řekneš nimbochromis tak vim že to neni barevná 10cm ryba která žere řasy a nemusim ani vědět kterej to je nimbochromis..

Atlas zde: :
názvy tlamovců jsou dělané systemem česky tlamovec latinsky rodový i druhový jmeno . Proč to tak je? Protože atlas je dělaný česky a zároveň latinsky,takže kdyby Rex nechal jen tlamovce latinsky, tak by to vypadalo blbě navíc bys je měl rozházený všudemožně po atlase, proto se vymyslel tenhle systém.Navíc je to všeobecnej server o rybičkách,tudíš by asi nebylo dobré udělat specialní atlas tlamovců zvlášť..
Pokud má někdo lepší nápad jak to uspořádat aby to technicky a esteticky šlo,tak to může navrhnout Rexovi v podobě soukromé zprávy.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 00:00 Karl
Ale Wladys,nač ta ironie. Tvůj názor ohledně českých názvů se týká jen tlamovců,cichlid nebo ryb obecně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 22:53 Muž wladys [291] - Cichlidy
Killere ne nech se rozhodit..plně s tebou souhlasím.Jedině latina...ovšem u těch českých názvů se opravdu někdy bavím..... :) Viz třeba Tlamovec africký...podle názvu musí být všem jasné o jakou jde rybu,že? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 22:06 Muž Killer [133] - Sumci – Karl
Dohady..prostě začínaj přerozdělovat pseudotropheuse do dalších rodů podle určitějch znaků + nějaký obměny..ale je fakt že je v tom zmatek..nicmeně když ti řeknu latinskej název starej nebo novej,tak aspoň víš o jakou rybu se bude jednat přibližně,ale český názvy když ti řekne někdo,tak akorát víš že to je tlamovec,ale jestli tlamovec žlutý myslí tuhle nebo tamtu rybu..dříve sem se tim trošku zabejval a jak sem psal o těch z komoleninách tak sem jich pár přidal když sem našel něco v angličtině...později sem zjistil že to nemá smysl a vrátil jsem se k latinskym názvum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 17:58 Karl
To je sice pravda,ale podívej se na dohady odborný veřejnosti kolem latinských názvů a kdo tedy potom určuje kterej název je oficiální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 17:13 Muž Killer [133] - Sumci – Karl
neoficiálních je mnoho...tlamovec žlutý,modrý,černoploutvý..mluvim o OFICIALNIM názvu
Totiž tlamovec žlutý sem už hodněkrát viděl u metriaclima lombardoi..Zde v atlase mrkni na názvy tlamovců..jsou prostě "poločesky", je to udělané právě kvůli tomu že ty jmena neexistujou..jsou to jen zkomoleniny, který vznikaj převážně z anglických slov který se dávaj do uvozovek např l.c. "YELLOW" nebo anglických zkomolenin např ps.acei = yellow tail cichlid -> tlamovec žlutoocasý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 16:42 Karl – to Killer
Tak teď už existuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 13:58 Aneta
Asi by se to dalo přeložit jako tlamovec žlutý,ale jestliže oficiální český název není,tak dobře.Děkuji Vám mockrát. ahoj palec potlesk ano ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 13:52 Aneta – jardik.cardik
Už se jdu mrknout,děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 07:51 Muž Killer [133] - Sumci – danman
Nevim jestli si to pochopil,ale oficiální českej název neexistuje ne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 22:48 DanMan
bez velkých komentářů přece tlamovec žlutý potlesk (nevím jestli jste to pochopili ale Aneta chtěla český název tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 19:55 jardik.cardik
ja ty rybicky mam tak pokud chces koukni jestli je to ona ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 16:02 Aneta – Killer
To vím,že u tlamovců se názvy moc nepřekládají.Jen jsem nevěděla přesný název.Ale děkuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 15:58 Aneta – wladys
Děkuji mockrát za Váš příspěvek,začátečník jsem,to ano,mám také gupky.Já jen že mne tato rybka velice zaujala a její název byl napsán jaksi nepřesně.Ještě jednou děkuji. ahoj potlesk :-) ;-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 20:51 michal
jen tak mimochodem,ryby rodu julidochromis nejsou tlamovci,vytiraji se do skulin nebo jeskyněk mezi kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 17:59 Zephyr
Tak máš pravdu. Je to Julidochromis regani 'Kipili' :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:15 Karl
Tak bingo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:14 Karl
Teda jistej si nejsem,ale ten tvůj vypadá jako dickfeldi a ten s tou žlutou by mohl být ornatus,ale mrkni pro srovnání ještě sem:
www.tanganika.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:11 Zephyr
tak jsem ho našel :-) : Julidochromis dickfeldi
myfish.akvamalawi.com/…
ten spodní obrázek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:06 Zephyr
díky za info.Viděl jsem dnes skoro stejného jen měl žlutý lem na okrajích ploutví (ten můj má modré lemování).Jedná se o jiný druh?Nebo je to nějaká mutace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:04 Karl
oprava akvamalawi.com
myfish - databáze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:01 Karl
Je to Julidochromis z Tanganiky,ale kterej přesně nevim,koukni na akvamalawi.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 21:52 Zephyr – podélně pruhovaný tlamovec
Fotka k příspěvku Poradí někdo přesný druh ? Je z Malawi?
Díky za info
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 00:15 Muž wladys [291] - Cichlidy
Aneto,pokud si začátečník,což z tvého dotazu cítím,tak začni raději něčím jednodušším,třeba gupkama.Tlamovci sou sice nádherní,ale musí mít k tomu svůj prostor. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353-tlamovci--chov?od=1280