Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Tetry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 18:47 R Muž Silent [5949] – Re: kodiak123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 18:44 kodiak123
kolko meria dospela parmička čtyřpruhá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:23 Muž Martex42 [20] - Tetry
Za zkoušku nic nedáš zkusit to můžes dej je vytřít a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:10 Muž čichavec [0] - Živorodky
dobrý den může se 3,5 cm velká parmička čtyřpruhá třít asi je už dospělá protože samec mávíc červené ploutvičky a je i menší než samička. děkuji za odpovědi :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:58 Muž Martex42 [20] - Tetry
Měl jsem tak 5 den rozplavaný potěr parmičky čtyřpruhé okolo 100ks a do dalšího dne mi zůstalo tak 10ks. Krmil jsem je nálevníkama. Nevíte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 09:07 Žena janeka [2] - Tetry
Při jaké teplotě je asi mám nechat po vytření, do vykulení a potom až budou pomalu růst? A čím je pomalu přikrmovat??
Dík moc..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:47 Mato00
Ano, ale do trenia by sa mali vecsinou nasadzat mlade ryby, je tam lepsie oplodnenie samcom, rybky sa ochotnejsie tru, rychlejsie sa zaplnuje samica, a vraj aj vyvoj ikier je lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 06:23 Muž motýlek [275] – Re: Martex42
pročti si to, co v tomto vláknu píši ... jinak do třeni jsem klidně dal půl roku staré rybky a výsledek byl dobrý ... ale je fakt, že starší se třou ochotněji - zejména, když se Ti podaří odlovit pár, který se tře i ve společenské nádrži - takhle jsem to letos udělal, teď jej chovám zvlášť, a jsou k sobě jak manželé :-) ... úspěch je zejména o čistotě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 22:19 Muž Martex42 [20] - Tetry
Prosím poradte mi!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 21:24 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dobrý den musí být ke tření pár starej 2 roky? Jak mám upravit vodu aby byla vhodná ke tření? Nepište mi hodnoty ph ale co s čím mám s míchat a v jakým poměru. Díky moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:12 paval šedy – tetra čerá a pokus o rozmnožení
ZDRAVIM VŠECHYN RYBIČKÁŘE A PŘÍÁŠÍM SVŮJ PŘÍBĚH ,, ZAKOUPIL JSEM SI AKVÁRKO DO NĚJ TETRY ČERNÉ KDYŽ JSEM JE PŘIESL DOM VŠIML JSEM SI ŽE JSOU POMĚRNĚ VELIKÉ A TAK JSME PŘEČET PÁR TRIKU , ZAKOUPIL AKVARKO NA 9 LITRRU PŘES RAŠELINU ZMĚKČIL VODU A ŠUP TETRY DO NĚJ ,, JENŽE PO TŘETÍM NEUSPĚŠNÉM DNU JSME ZAČAL POCHYBOVAT O TOM ZDALI TAM NEMÁM DVA SAMCE NEBO DVĚ SAMIČKY , ODLOVIL JSEM JE A NAHRADIL DALŠÍMA ALE TAKY NIC TAK JSME ZKUSIL PŘIDAT JEŠTĚ DVĚ,TAK JSEM MĚL V NÁDRŽI 4 RYBY A DOUFAL JSME ŽE SE TAM PÁR NAJDE , RYBKY DRUHÝ DEN JSEM SI VŠIML ŽE SE NĚCO POVEDLO VŠIML JSME SI PLESNIVÍCH JIKER BYLO JICH TAM CCA 30 KUSŮ ,, ASI PO DVOU DNECH JSEM KOUKAL JAKO BLÁZEN ŽE SE TAM NĚCO HÝBE POSKAKOVALO TAM CCA 10 KS TETŘIČEK , DNES JE MÁM PŘELOVENÉ V PETLAHVY A STRČENÉ V AKVÁRKU S PAVÍMA OKAMA ABYCH NEMUSEL VYHŘÍVAT DALŠÍ AKVÁRKO ,, JE JICH TAM CCA 20 KOSKU , KRMIM ŽÁBRONOŽKOU A DOUFÁM ŽE JE VYCHOVÁM A ŽE VYROSTOU ,, KDYŽ MI NĚKDO PORADÍ CO A JAK ZKUSÍM ZASE NĚCO VYTŘÍT DĚKUJI A PŘEJU VŠEM CO NEJVÍC JIKER A PLŮDKU potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 12:50 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vevrk
Používám mražené nitěnky Tubifex od firmy Katrinex. Jsou to kostky, ze kterých vždy trochu nožem odstrouhám a rozpustím v troše vody. Rybky se po nich mohou utlouct. Během chvilky vypucují i zbytky uchycené v kytkách a na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:45 vevrk – Re: FranzFritz
Hmm, nitěnky bych taky mohla zkusit.. Mám podobně velké živorodky sličné, občas jim dám mražený buchanky, přijdou mi velikostně akorát, ale ryby do nich párkrát zobnou a konec. Vločky jim chutnají mnohem víc, což nechápu. Díky za tip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 09:45 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vevrk
Díky za odkaz. Vůbec mne nenapadlo hledat informace o tetře ohnivé na anglicky psaných stránkách :)
Živým krmivem krmím i normálně. Krmím nitěnkami, ale pro tetry ohnivé je musím nasekat. Nemají šansi je vcelku sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:49 vevrk – Re: FranzFritz
Trochu jsem zapátrala a našla něco málo odkazů v angličtině... Nejdetailnější popis rozmnožování je zde: www.seriouslyfish.com/…

Navíc na těchto stránkách je informace, že 3 týdny před dáním do vytírací nádrže by měly dostávat jen živou potravu: www.aqua-fish.net/…

Snad ti to pomůže, hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 17:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky
taky o ni uvazuji, zatim jsem nasel jen (preci jenom je to pomerne nove chovany druh):
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
www.aquapage.cz/…
a snad nejake clanky v casopisu www.akvarijni.cz/… bohuzel nevim kde ho sehnat...snad budesh mit vic stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:23 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vevrk
Také jsem je nikde nemohl sehnat. Objednal jsem si je zde: www.kalaba.eu Poslal mi je kurýrem a dokonce přidal jednu rybku navíc. Ryby přišly v termoboxu a všechny jsou dodnes v perfektní kondici. Jsou to temperamentní čilé rybky a když vidím, že se k sobě mají, uvažoval jsem, zda by se daly rozmnožit. Ale nikde jsem se o jejich odchovu nic nedočetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 13:15 vevrk – Re: FranzFritz
Myslím, že běžná zas tak moc není. Já jsem o ní po založení svýho miniakvárka uvažovala, jenže když přišel čas objednat rybky, tak zmizly z nabídky Vivárka a jinde jsem nevěděla kde je sehnat... Informací o nich taky nemám moc, možná bych se zkusila zeptat v tom Mělníce, když je tam mají :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 08:38 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Má tetry ohnivé vůbec někdo v akvárku? Myslel jsem, že je to docela běžná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 16:03 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Rozmnožování a odchov tetry ohnivé
Má někdo praktické zkušenosti s rozmnožováním a odchovem tetry ohnivé (Hyphessobrycon amandae)? Na internetu o ni nejsou prakticky žádné informace.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:26 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: TomášB
ja v množení rýb v spoločenskom akva problém nevidím. Keď to nemnoží na predaj ale len tak pre radosť tak prečo nie. Nie každý má miesto na vytieračky a čojaviem čo. Zvyčajne to v miestnosti nevyzerá veľmi dobre keď tam má niekto množstvo akvarií kade tade- teda aspon mne to vadí keďže mám izbu zariaďovanú podľa feng shuej a tak aby to aj dáko pekne vyzeralo- a to sa mám vzdať odchovu .Ak má zarastené akva a nie dravé druhy tak mu určite zopár mladých ostane.

dôkaz že to ide aj v spoločenskom:
www.akva.sk/…


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 13:22 Muž TomášB [12] – Re: matesss
já taky nechápu že když chcete množit ryby, že nemáte vytíračky, já mám 3vytíračky na bojovnice a budu kupovat dalších 20 15l-vek, množit ryby ve společenský mě nikdy nenapadlo a nikdy nenapadne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 13:08 jurek – Re: matesss
Třecí rošt je síť,která brání rybám v přístupu k jikrám,jinak je požerou.Jestli nemáš volnou malou vytíračku,tak nemá cenu ryby množit,protože ve spol.akva ti vše požerou ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:44 matesss
myslíš jako síto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:43 matesss
děkuju ale nemam volnou nádrž chci to udělat v tý mý hlavní a jakej rošt co to je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:40 jurek – Re: matesss
Připravit vytíračku cca 10litrů,do ní měkkou vodu,dGh 5°,dKh 0°,PH 6,5,teplota 25°C,na dno položit rošt a je to.
Tyto rybky se vytírají velmi lehko,tak hodně úspěchů při odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:05 matesss – množení tetry červené
Ahoj,potřebuji se zeptat jak mám napomoct tetrám se vytřít.zdá se že 2 samičky mají velká bříška a já ještě tetry nemnožil.děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:59 R Muž Silent [5949] – Re: Angel.29
Nejlepší společník pro tetru je zase tetra. Jakýkoli malý druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:59 Muž frmol [14] – Re: Angel.29
temer vsechny nedravce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:56 Angel.29 – hodí se k sobě
ahojky lidičky.Moc prosím o radu.Jaké rybičky mohu mít pohromadě s Tetrou černou.Moc děkuji za radu každému.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 07:43 motýlek - jarda :-) – Re: filo
skoro na 100% je problém v množství potěru - já měl v 10-ti litrech asi 500 mladých a jak píšu dříve, 3-4 den se začala projevovat otrava a zachránil jsem to jen dvojnásobným vyměněním skoro celého objemu vody ... drž raději teplotu jen na 23-24°C a denně vyměň 2/3 vody - jinak nemáš šanci :-( ...
krmit musíš alespoň první týden naupliemi artemií - 3x denně malé množství dobře propláchnuté od soli - sledovat jak přijímají potravu, zbytky po hodině odsát (většinou se to nahromadí v rohu ke světlu nebo pod vzduchováním, takže je to otázka minuty)
prostě čistota a pečlivost - žádná kouzla v tom nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 21:22 filo
tak čtvrtý den je pryč a zase 90% potěru pomřelo ..
pomřelo hlady? az stravi svoje zasoby, zacne ti jist?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 20:12 R Muž Silent [5949] – Re: misa
Samička je větší a plnější v bříšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:53 misa
jak poznám samečka a samičku? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:38 Nobody – Re: Turok
Potřebujete zjistit ještě další parametry vody.
Vody by měla být asi takto: pH 6,5-7, CT do 8°N,UT do 2°N,teplota 26-27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 14:59 Muž Turok [18]
tak čtvrtý den je pryč a zase 90% potěru pomřelo ... ale furt neznám důvod...

včera jsem vyměnil část vody ..ale nemomohlo ani to...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 22:36 Muž Turok [18]
voda vodovodní parametry ph 6,8 až 7.. (když jsem snižoval ph tak nedošlo k vykulení vůbec)
teplota vody 26C
krmení první vrh liquiminem
proti zaplísnění jiker přidám 2až3 kapky esha 2000
ve vytírčce je zapojeno eště vzduchování


to by bylo asi tak všechno co jsem schopen zjistit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:56 sakrbleK – Re: Turok
Danieli,
Jak Vám může někdo poradit,když neví ani ty nejzákladnější věcí?Počínaje parametry vstupní a vývojové vody a potravou,teplotou a chem.vlastnosti vody konče.Rozepište se,pak bude mnohem snažsí přijít tomu na kloub ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:13 Muž Turok [18]
potřeboval bych radu podařilo se mi konečně tetry černé vytřít a potěr se taky vykulil, jenže do několika dnů polovina zemřela ... pokud máte někdo s tímto zkušenosti a víte co s tím npište díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 16:21 Klááááár
Díky všem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 17:27 Žena Myrka [15] - Afrika
Tak nevím proč bys nemohla množit,někteří i pod 10let jsou zkušenější a lepší než o hodně starší....já to znám ;-) nejdřív se mi smáli,pak mi řekli že to byla jedna náhoda a pak tiše záviděli ano
A i kdyby si byla nějaký špatný akvarista tak když se rozhodneš vytřít tetry tak je prostě nedonutíš,když nevíš jak je chovat ano takže podle mě na to máš ano
tak hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 15:51 Muž wayn [79]
Ahoj Kláro,
tetry žhavé se množí podobně jako i jiné tetry. Především potřebuješ čistou, měkkou a kyselejší vodu. Je to už náročnější než paví očka a rozhodně nevystačíš s formou na bábovku (to konečně ani u těch pavích ok).
U pancéřníčků je to podobně, mnoho z nich se ale ještě v zajetí odchovat nepodařilo. Toho pancéřníčka co máš neznám, ani na internetu jsem nic nenašel. Napiš raději latinský název.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 15:43 Muž MiHl [55] - Cichlidy
ahoj, určitě tě nechci odrazovat a není důvod, proč by jsi to nemohla zvládnout

jen bych upozornil, že to druhé akvárium potřebuješ už pro vytření ryb a ne až pro ty, co se narodí. Když se ti ryby podaří přimět, aby se ti vytřely v hlavním akvárku, okamžitě to někdo sežere k svačině.

krmení pro potěr určitě můžeš koupit v akvaristice (ale jaká je nabídka a za kolik, to netuším), tak nejčastěji používané krmení jsou nauplie artemií (vyhledat ve fóru nebo google), ale jejich vajíčka stojí cca 400,- a tak se to může prodražit. Někdo používá pro začátek taky nějaké ovoce do vody, tam se namnoží prvoci (pozor, aby voda ale nebyla zkažená). Já jsem dřív používal řasy - vezmeš flašku, dáš tam vodu, větší ploché kamínky a špetku hlíny a dáš to na okno, tam vyrostou řasy a když je vrstva řas ještě malá, tak ty ořasené kamínky šoupnu k mladým a oni do toho ďoubou (nevím, jestli to budou žrát tyhle, ale snad jo). Taky můžeš použít žloutek (hledat ve fóru). Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2007 13:34 Klááááár
Myrda: Myslíš, že se nudí? coze No já nevím. hmm Je to ale možné. smich A i kdyby ne, dobrý nápad. potlesk palec

kuba:Zatím druhé akva nemám, ale na vánoce chci nové, tak bych do toho co teď mám(asi 30 l)ty malé dala.
Jinak už se mi po druhé v životě narodily paví očka a ty jsem dala do formy na bábovku, kterou mamka chtěla vyhodit. Po druhé za 2 měsíce se mi narodily. :) ;-) No a to krmivo seženu v obchodě, ne? hmm

Něco pro všechny: Možná si říkáte:,,Taková 10ti letá holka a chce množit tetry žhavé?" Ale pokud si to říkáte, tak tady máte odpověď: ,,Ano, chci!" Mám do posledního slůvka prostudovanou knihu o rybách a tak o nich něco málo vím, jinak bych malé rybky nechtěla. A pokud i tak váháte, jestli je to v mojem případě dobré, množit ty tetry, tak vám říkám, že je. Kdyby se mojim rybkám nedařilo, tak by se nemnožily. ano

Jinak vás všechny zdravím a pokud máte nějaké podrobnější rady, tak si je ráda přečtu. Zatím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 19:02 kuba
Radeji se do množení teter nepouštěj,podle toho co pišeš nemáš určitě další akvarka na odchov a potřebuješ prachové krmivo pro potěr,tetry nejsou živorodky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 18:37 Žena Myrka [15] - Afrika
to tlusté je asi samice plná jiker,ale musí být připravený samec,to samé i u pancéřníčků....a ty bubliny dělají většinou čichavci nebo betty.....mě to dělá taky čichavec i když je sám a vždycky přes noc,se asi nudí no smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 16:32 Klááááár
Díky moc za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 20:21 Muž MiHl [55] - Cichlidy
jinak ještě dodám, protože to nebylo napsáno přímo - tetry nejsou živorodky, tady samička neotěhotní. Jen naklade jikry, sameček je oplodní a tak to u teter prakticky končí (jiné ryby se třeba o vajíčka a potěr starají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 20:19 Muž MiHl [55] - Cichlidy
já je mám pár dní a hned se mi po výměně vody za trochu studenější (výsledek 23 z 26 v akvárku) na sebe doshlova vrhly (podezírám vodárnu z přidávání afrodisiak smich ), ve skupině se dvakrát rozmnožily, ale v normálním akva to bylo hned sežráno :-( zkrátka jsem to nečekal

takže zhruba:
petrou stravu pár dní
vyměň 1/3 vody za studenější (symbolizuje příchod dešťů) - když bude zájem, uvidíš, že budou aktivnější, více se prohánět a samečci se více vystavovat a kroužit kolem samiček (nejsnáze tak poznáš pohlaví a páry, poznáš-li to bez toho, můžeš vynechat).
do menšího akva dej vodu v kombinaci s 1/3 destilky/dešťovky (záleží na tvrdosti vody) a nějakou kytku v košíčku (bez dělání dna atd.)
je-li zájem, tak až se vytřou, dej rodiče pryč
pak musíš počkat až se vylíhnou a krmit něčím vhodným, co máš možnost pro potěr
(někdo přidává přípravek proti plísním, což bývá problém obvzláště u některých druhů a mladších jedinců v páru)

jinak jsou tetry hodně podobné, zkus hledat informace o množení třeba neonek, s úspěchem ten postup lze použít a na netu je poměrně častý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:01 Klááááár
YZ125: hledala, ale nenašla. ne :-( sad No, každopádně to ještě zkusím. X-) Zatím ahoj !

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10212x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/335-tetry-rozmnozovani-a-odchov?od=320