Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gavúnci - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Gavúnci - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 19:51 Muž Redsnake [52] Re: vlka
Pravda, tomu asi moc nedavam. Resp krmim repashy soilent green kvuli otikum. Plus algae waffers ktery sypu pro zpestreni pancernickum. Prevazna cast krmeni je ale hikari vibra bites, nalihnuta artemie nebo mrazene. Myslim ze se nemaj uplne blbe, o to vic me stve ze zerou kytky. Zkusim jim koupit neco se zelenym podilem a uvidim. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 19:35 Muž vlka [3443] Re: Redsnake
Krmíš i Spirulinou nebo čímkoli, co obsahuje rostlinnou složku ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 16:48 Muž Lojza007 [1180] Re: Redsnake
Ani náznak, že by něco zelenýho žvýkali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 15:41 Muž Redsnake [52]
Pred chvili jsem pristihl samici boesemani s listem hygrophily narvanym v tlamicce. Neni to ocividne jedina kytka kterou oziraj. Rozhodne nemam pocit ze by u me hladovely. Nikde jsem nenasel info ze by pozirali kytky, mate s tim nekdo zkusenost? Mam chut je hodit na panev, clovek se s tim pestuje… tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2021 20:43 Muž Lojza007 [1180]
Ahoj, mám dotaz, v malým akváriu po výlovu před zrušením se objevili gavůnci diamantoví. Asi díky odlovení osádky to omladina přežila. Otázka je, kdy je můžu přesunout do velkýho akvária? Jsou tam docela agresivní tetry královské, míň agresivní parmičky duhové a dva samci a tři samice gavůnků. Teď jsou zhruba stejně velcí jako bornejky, ale mám strach je tam dát moc brzo.
Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 15:29 Muž kus5 [3] – Gavůnci
Gavůnci vyžadují ph 7, Kromě gav diamantových, ty můžou i pod 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2019 14:29 Žena Miruš [15] – Gavůnek
Ahoj, nevím kam přesně napsat dotaz.. Rada bych si udělala jasno v hejnovych rybkach.. Lze chovat jen samečky? V čem by mohl být problém.. A pokud bych si pořídila gavůnka tripruheho, je potřeba mít hejno stejné barvy nebo může být složeno z více barevných variant? Utvoří pak hejno? Poznají, že jsou jeden druh jen jinak barevní? Nevím kde si o tomto přečíst.. A dá se namíchat hejno z různých druhů gavůnků? Jsou to jen teoretické dotazy ikdyž to hejno stejného druhu jen v jiných barevných variacích by mě lákalo ☺

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 08:59 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších. – chovatel
Nevíte prosím o nějakém chovateli duhovek v ČR? Zařizuji nádrž pro kamaráda a nechci mu tam dávat nic z dovozu ani z velkopěstíren. Konkrétně by mě zajímal Gavůnek lososový a Bosemanův. A pro mě ještě Diamantový, ať se svezu taky:) Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 12:10 Muž Poweres [59] - Živorodky – Gavunek werneruv
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj...Fotka je špatná,ale i tak.poznal by někdo zda se jedná o samce nebo samici gavunky wer.?,dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 08:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Oggy
No velemasový odchov to nebude, ale při dostatečném množství rostlinstva hlavně u hladiny se to dá... když se objeví první mláďata je třeba na ně myslet i se stravou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 21:37 Muž Oggy [17] – Duhovky odchov
Ahoj, myslíte, že je možné odchovat Duhovky diamantové ve společné jednodruhové nádrži? Nebo je k úspěšnému odchovu nutné, použít další nádrž? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 11:21 Muž muťa [554] - Rostliny – Gav. Boesemanův.
Ahoj.

Mám v plánu pořídit cca 15 Boesemanů do mé 400ky. Pročetl jsem fórum, ale jednodruhové AQ nechci. Rád bych do nádrže ještě cca 15 Otíků a cca 50 Teter.
Myslíte že se jedná o vhodnou kombinaci? Říkám si že je budou gavunci rozhánět, rozbíjet hejno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 12:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Belisana a Mislow
Vďaka za odpovede. myslím, že najlepšie asi bude nedávať ich do mojej džungle, najmä nie tie väčšie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 13:36 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: slavko
Ahoj mám stejně velké akvárko jako ty, chovám gavunky diamantové, nádherné a Parkinsonovy. Mám poměrně dost zarostlé akvárko, v přední části ale mám nízké rostliny. Gavunci nádherní a Parkinsonovi (mí oblíbenci) se většinou drží právě tam, pořádají "závody v plavbě" podél předního skla a je vidět, že si prostoru užívají. A je super je pozorovat. Ti diamantovi jsou menší, tak nemají problém se prohánět i mezi kytkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 11:37 Muž Mislow [304] Re: slavko
Ahoj, osobne mam gavunky jezerni a tem se fakt prostor hodi. Casto se zdrzuji i mezi rostlinami, ale jsou to hodne zive ryby, ktere se i rady honi po akvarku. Akvarko huste zarostle roslinami bez volneho prostoru bych pro tento druh nedoporucil. Ale s ostatnimi druhy nevim, muze to byt jine, urcite se ti ozve nekdo, kdo ti nejaky doporuci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 11:29 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Priestor a rastliny
Možno ma zožeriete, ale akosi sa v tom nevyznám. Uvažujem (tak výhľadovo) do svojho akvárka (100x50x50 cm) nejaký húf(ik) dúhoviek, tak prechádzam atlas, fóra, články a tak, ale nemám zatiaľ vybratý žiadny konkrétny druh. Všade sa viac-menej zhodujú v tom, že vyžadujú dostatok priestoru na plávanie. Často však čítam aj o potrebe dekorácií a rastlín a pri jednom druhu som dokonca našiel, že žijú v husto zarastených bažinách.

Moje akvárko považujem za dostatočne priestorné rozmermi, ale je plné rastlín. Prosím vás, ako to teda je - mám si robiť starosť o voľný priestor, alebo zvládajú aj plávanie medzi rastlinami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 20:31 R Muž romant [27982] Re: bago
Tenhle dotaz měl být položen před nákupem, tedy řekl bych. ;-) Živá je živá, mražák taky dobrej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:26 Muž bago [6] - Amerika
Zdravim,zacal som s chovom Gavúnek Wernerův (Iriatherina werneri)7ks ,nevie mi niekto poradit ,aku potravu najradsej primaju: suchu,mrazenu alebo zivu ?? dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 22:41 Muž Mislow [304] Re: Belisana
Tak jsem se na to poradne podival a je mi to jasnejsi, jedna se o g. jezerni, to ze byl ve stejnem hejnu i Boesemani je mi ovsem zahadou, ale asi bych musel znat vic odkud prisli. :-) Priste se zeptam odkud gavunky berou, mozna mi to pak vic veci vysvetli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.07.2015 21:50 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
On už něco málo vyštrachal před rokem do Chovatele, od minulého měsíce to visí na Aquatabu, stačí číst :-P
www.aquatab.net/…
Druhý díl gavúnků se tam objeví za týden až čtrnáct dnů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 21:18 Muž Mislow [304] Re: Belisana
Tak ruku do ohne za to nedam, ale nektere znaky tomu u mne nasvedcuji. Take nejsem zadny znalec gavunku, mam je poprve asi pul roku ... :-) Ale krizeni ruznych druhu stejneho rodu nejsou u ryb nezname, klasika treba cichlidy, tam by se naslo vice prikladu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 20:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Mislow
To znám :-D fotit gavúnky je boj :-D jsou to rychlíci, ale to se mi na nich právě líbí, jsou úžasní :) Jinak mě ale fakt překvapuje to křížení, to by mě nenapadlo, že se to může stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:30 Muž Mislow [304] Re: Belisana
No, vzhledem k tomu, ze neznam jejich puvod, tak ani nevim kde ke zkrizeni mohlo dojit, osobne ryby neodchovavam, tak to neni takovy problem. Poridil jsem hejno 10, ale o 4 jsem pred nejakou dobou prisel. Behem 2 dnu z nejakeho duvodu uhynuli, vykazovali priznaky otravy dusikatymi latkami, ale po kontrole byly dusitany na nule a NO3 10 mg/l, ostatni gavunci a jine ryby, zadne priznaky neceho nejevily a to tam mam i citlivejsi otiky nebo mrenky nadherne. Tak nevim. Prave jeden samecek z tech uhynulych byl typicky Boesemani, tak jak by to udajne melo byt. Ostatni ryby se vice mene podobaji spis g. tripruhym a to jak tvarem tela, tak vybarvenim. Az na jednoho samecka, ten ma tvar tela spis jak Boesemani a na hrbetni casti tela ma v dobe pareni nebo jinych prilezitosti vyrazne oranzovo bily pruh, neco jak lysinu. Kdybych si mel osobne tipnout, tak bych rekl, ze se jedna o g. tripruhe, s tim, ze doslo u nekterych k prikrizeni g. Boesemani, vsechny ryby jsou z jednoho hejna. :-) Uz jsem se je pokusil nekolikrat vyfotit, ale dopadlo to bidne, nejsou to skalary a na fotkach byly jen smouhy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:15 host. Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: ...ale díky tomu, že několik druhů duhovek začali také mrskat Asiaté, už bych nevěřil skoro ničemu.
Bohužel nejen ti asiaté, i běžní akvaristé, byť mnohdy neúmyslně, zkříží různé ryby. Proto jsou mezi těmi "pravověrnými duhovkáři" ceněny ryby s údajem "bydliště". Ovšem důležité je ale i snaha udržet ryby z dané lokality kvůli likvidaci mnoha biotopů vlivem činnosti člověka.
V odkazu je, mimo popisu a lokalit výskytu duhovek i link na stažení knihy "Duhovky" od Adriana Tappina:

rainbowfish.angfaqld.org.au
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2015 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re:
No původně jsem do této debaty nějak výrazně nechtěl vstupovat, ale už musím... smich Pravověrní duhovkáři mají druhy dokonce srovnané podle lokalit... Ale. Je tu jedno velké ale. Nečetl jsem zatím nikde o nějaké zásadní práci, která by se zabývala DNA druhů z jednotlivých lokalit, zato jsme si podebatovali s mnoha duhovkáři o tom, jak se jednotlivé lokality překrývají a vyskytují se na nich různé druhy gavúnků. A populace se od sebe dost liší. To jen my jsme přesvědčeni, že máme ty jedině pravé druhy, ale díky tomuto překrývání to asi neví nikdo. Nevím jestli vyštrachá nějaké další informace pan doktor Hofmann, což by mne nijak nepřekvapilo, ale díky tomu, že několik druhů duhovek začali také mrskat Asiaté, už bych nevěřil skoro ničemu. Viz skoro červený M.praecox před několika roky v Rychnově...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 08:19 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Mislow
páni, kříženci? coze A dalo se zjistit, jakých rybek? Vídávám v nádržích běžně společně více druhů gavúnků a nikdy by mě nenapadlo, že by se mohli zkřížit. Teď jsi mě znejistěl, protože mám mj. od gavúnků nádherných jen samečky, tak doufám, že je nechytnou roupy a nebudou shánět samičky jinde :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 23:30 Muž Mislow [304] Re: Belisana
Tak asi zalezi na zkusenostech a na druhu, ja osobne mam mix., koupil jsem je jako Boesemani, ale zjistil jsem, ze jsou to krizenci, kdyz dorostli, mozna i z toho duvodu to bylo tezsi rozeznat. :-) Meli asi 3 cm, kdyz jsem je porizoval, nebyli jeste k primemu prodeji ... dostal jsem je trochu z protekce, ale ne zrovna ty, co jsem chtel, ale jelikoz neodchovavam, tak to neni zas takovy problem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 22:16 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Mislow
Mislow napsal: Ono se taky pohlavi u malejch rybek tezko poznava a ve vetsim hejnu pak to jde lip i kdyz pomery zrovna nejsou podle predstav ...
Řekla bych, že konkrétně u gavúnků se pohlaví rozeznává docela snadno i u mladých rybek. Vím, že atlasy uvádí chovat více samiček než samečků, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že to není nutné tak přesně dodržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 07:10 Muž kovki [2] Re: LiborSprysl, jamajcan, Mislow
Ahoj, díky za rady.
Představoval bych si to tak 10+10 a něco na dno. Nádrž středně zarostlá. Nebude to už moc?
Teprve zabíhám nádrž tak si ověřuji správnost a možnosti výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 04:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
jamajcan napsal: 2 M+4 F bych neviděl jako problém. no Nejen u mečovek, ale i u duhovek platí raději 3 než 2 !!! no ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 23:23 Muž Mislow [304] Re: kovki
Ahoj, mam je se skalarami bez problemu. :-) A klidne vic nez 6, radej 8 nebo 10, ale taky zalezi kolik tam mas skalar, vetsi hejno je vzdy lepsi. Ono se taky pohlavi u malejch rybek tezko poznava a ve vetsim hejnu pak to jde lip i kdyz pomery zrovna nejsou podle predstav ... :-)
Edit: Jeste musim dodat, dej pozor na udrzbu a "kvalitu" vody, gavunci jsou citlivejsi ryby nez skalary. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 15:56 jamajcan Re: kovki
2 M+4 F bych neviděl jako problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 15:00 Muž kovki [2]
Ahoj,
mám dotaz.
Kolik ryb Duhovka Boesemanova mohu nasadit do 450 litové nádrže(délka 150cm) a jestli je mohu mít pohromadě se skaláry.
Děkuji za Vaše názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 15:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Fuchs
Gavůnek diamantový skutečně existuje. Možná je v Hornbachu spletla barva dospělých kusů, ale pokud si zadáš do gůglu název gavůnek modrý, najde Ti fotky modrého gavůnka, je to ale skutečný gavůnek diamantový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 13:09 Muž Fuchs [169]
Zdravím, mám dotaz chci si koupit gavůnky diamantové, včera jsem byl v hornbachu a tam je měly ale mají je pod názvem gavůnek modrý ale tady v atlase žádný synonymum není tak opravdu to je gavůnek diamantový?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 01:44 Muž Mislow [304]
Zdravim, zajimala by mne zkusenost chovatelu gavunku. Pred nedavnem jsem si poridil hejno 10 gavunku boesemanovych. Cetl jsem, ze jsou v podstate vsezravci, ale jako krmeni bylo uprednostnovano zive a mrazene, + tubifex, vlockove ... Zive tedy nemam, mrazene prijimaji velmi dobre, stejne tak susene nitenky, artemie apod., vlockove jim zpocatku moc nejelo, ale i to je ted uz bez problemu. Ale hlavne, co mne zajima, vsiml jsem si gavunky okusovat okurek a uz ani nemusim vydelavat zbytky, co vyplavou na hladinu po cinnosti krunyrovce, i z hladiny mi zbytky okurky mizi a to az po porizeni gavunku. Tak by mne jen zajimal nazor zkusenejsich chovatelu, gavunky mam poprve. :-)
PS: Ptam se hlavne proto, jestli je to normalni nebo jestli nekrmim malo a jdou po okurce z hladu, nechci v akvarku zbytecne prekrmovat. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 11:04 Muž Mislow [304] Re: LiborSprysl
Tak to by snad melo byt v poradku, mam skoro vsechny ryby (skalary, mrenky, red parroty, tlamovce - ty uz nemam, premnozovali se a bylo to uz neunosne, tak jsem jejich chov zrusil) z jednoho zdroje, voda bude mit zrejme podobne parametry. Kazdopadne jsem nikdy nemel problemy .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 03:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Nejsou to ryby striktně netolerantní, hodně záleží na tom, z jaké vody přijdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 01:09 Muž Mislow [304]
Zdravim, chtel bych poprosit o nazor zkusenejsi chovatele gavunku. Uvazuji o porizeni hejna do sveho akvarka, mel bych ted moznost vyberu mezi g. boesemanuv a g. jezerni. Jedine, co mne trapi je ze mam pomerne mekkou vodu. Take pH je docela dole. Cekam na prichod presnych testu, podle hrubych by mela byt tvrdost nekde kolem 10 dGH a ph tesne pod 7, ale chci si to radej overit. Myslite, ze to neni vhodne pro jejich chov? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 05:16 Muž LiborSprysl [9015]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:22 Muž souky [592] - RostlinyRe: LiborSprysl
zatím sem s tím neměl problém, bohužel se mi moc zasvinila vrtulka a nebyl jsem u toho
E: koukám že jsem Berndtovi zprznil jméno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: souky
Jde opravdu jen o maximální hygienu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 16:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: 0
Děkuji. Stránky Berta Junga znám. Druhou nastuduji.
Bohužel v poslední době nejsem klidně i 14 dní u akvária, takže je to dost problematické, spíš sem chtěl rady do budoucna, až a pokud seženu nové ryby a budu více u akvária, proto ten ucpaný filtr
Je mi jasné, že mám mizivou šanci, ale stejně bych to chtěl zkusit
Pokud jde o něco jiného, prosím řekněte, rád se polepším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
0 napsal:Názory na chov se různí.
Názory jsou zhruba tak různé, jak mají různý původ chovné ryby. Já třel na grupáč. většinou 3+5 a více samic. Chce to vychytat... ale tak je to s většinou ryb. Ta voda s krmivem je naprosto úžasná...já pro vířníka musel jezdit z kopců dolů, nahoře nebyl... ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 23:17 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: souky
Na samicích, které jsou celkově choulostivější, než samci, je zaplněnost vidět a takové jsem dával odděleně třít. Vodu, jsem používal odstátou z vodovodu, tvrdší, přesné hodnoty nevím. Na odchov plůdku jsem bral cezenou vodu z venkovní nádrže, obsahující živé mikro k nakrmení.

V té době jsem ještě neměl digit. foťák na pořízení fotodokumentace. Včera jsem to nestihl tady dopsat a odeslat.

Názory na chov se různí.

web.quick.cz/…


www.google.cz/…

"Souky", na dosažení cíle, bude nutný zodpovědnější přístup, než je ten dosavadní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2014 20:10 R Muž romant [27982] Re: souky
Že by podle hodnoty tvrdosti? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 20:04 Muž souky [592] - RostlinyRe: LiborSprysl
a proč se to jmenuje zrovna trojková?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 19:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: souky
souky napsal: no tak uvidíme, mimochodem, co je to ta trojková voda?
No na horách teče skoro destilka, jak je měkounká... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 21:05 Muž souky [592] - RostlinyRe: LiborSprysl
no tak uvidíme, mimochodem, co je to ta trojková voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 19:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: souky
souky napsal:Měl bych tři otázky: dá se rozeznat zaplněná samice, nebo těch jiker je tak málo, že to na ní není téměř znát a jaká by měla být voda. Pokud si správně pamatuju, měla by být hodně měkká a ph mírně pod 7? Dá se případně potěr rozkrmit na banánové šlupce.
Tření u mne probíhalo spíš jako u pseudomugilů, takže s tou zaplněností to nebude žádná hitparáda. Trojková voda, pH 6,8-7,2. Já ctitel banánu jsem, dělal jsem s ním vždycky. Ale slupka musí být suchá praskavá, ne oplesnivělá!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4296x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3339-gavunci--chov