Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2024 10:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: hrábě
Dva až tři dny nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 09:12 Muž hrábě [0] Re: Elektronikar
Vločky, 6x týdně, můžu zkusit krmit méně. Co z krmení zbude, do 10 min sežerou šneci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 07:24 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: hrábě
Žeby prekrmovanie? Ako často ich kŕmiš a čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 19:31 Muž hrábě [0] – endlerka-nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jedna z mých Endlerek se takto nafoukla, a má potíže s plaváním, neví někdo , co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2024 16:35 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Andyy
Skús pozrieť tu: rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2024 15:16 Muž Andyy [0] – Choroba živorodiek Poetica Wingei - EL Tigre (divoká forma z Campoma Lagúny)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pekný deň prajem, chcel by som sa spýtať či by mi niekto nevedel pomôcť čo mám spraviť pri chorobe živorodky. Nachádzajú sa na jednej samožke nad žiabrami biele bodky možné vidieť na obrázku, sú z oboch strán samičky.

Moc by mi pomohla akákoľvek rada aby som nemusel niekoľko generácií čistej línie zahubyť.

Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2024 02:04 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: M.Spack
Ryby mají střevní parazity,druhotně došlo k bakteriálnímu napadení povrchu těl ryb s oslabeným imunitním systémem.Bližší určení by se dalo dalo identifikovat z rozboru výkalů a kultivace kožního stěru,což je nákladné řešení + cena cílených léčiv.Výsledek je bez záruky zlepšení zdravotního stavu ryb.Optimální je humánně zlikvidovat ryby,akvo a použité pomůcky vydesinfikovat chlorem,po výplachu založit nově nádrž,po měsíčním záběhu udělat živočišný restart pouze z ověřených zdrojů.V akvu je nezbytné vytvořit biologickou rovnováhu,funkční poměr rostlin a ryb v závistosti k bakteriální nitrifikaci zaběhnutého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2024 22:11 R Muž ctibum [6910] Re: M.Spack
Pokud se nebudeš řídit tím, co ti napsal afc1886, můžeš tam lít třeba svěcenou vodu a nic tím nevyřešíš... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 16:50 Žena M.Spack [1] Re: Elektronikar
Děkuji za radu.
Byl mi na to doporučen přípravek Omnipur A (složení akriflavin a malachitová zeleň).
Rybky mají v namíchaném lěčivu být po dobu 7 dnů, pak vyměnit vodu.
Nemáte s tím nějakou zkušennost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2024 18:06 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: M.Spack
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.01.2024 18:01 R Muž afc1886 [14682] Re: M.Spack
Nepovím ti co to je, ale čím to je. Je to nevhodnými podmínkami v akváriu. Malé akva, nedostatečná údržba, absence živých rostlin. Aby byla prezentace viditelná pro všechny, musíš nahrát hlavní fotku prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2024 17:36 Žena M.Spack [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, co je s těmito rybkami, které posílám na fotkách v příloze.
Začalo to bělavými fleky na těle ryb v létě 2023. Několikrát byly přelečeny přípravkem eSHa2000. Potíže ustaly na nějakou dobu. Nádrž jsem vyčistila a znovu založila. Všechny rostliny vyhodila.
Pak se fleky objevily opět u ocasní ploutve. Rybu jsem dala do samostatné nádržky. Snad už po několika hodinách ryba postupně přicházela o ocasní ploutev. Nyní začínám pozorovat i u ostatních rybek bělavé, jakoby průhledné místo u ocasní ploutve. Ryby nežerou a vyměšují jakoby dlouhavé nepravidelné vláknité výměšky.
Prosím o radu, zda je možné nějak a čím v této fázi zasáhnout.
Nádrž jsem popsala v prezentaci. Fota přikládám zde.
Děkuji předem za za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 20:34 Žena Sim.12 [2] Re: Sim.12
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím mužů poprosit o názor jestli je tohle u rybicky normální přijde mi ze má nějaké nafouklé břicho , poslední dny se spis více schovává a moc nezere
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2023 20:20 Žena Sim.12 [2]
Fotka k příspěvku Prosím o radu , takto se nám schovava samecek Molly uz 3ti den koupeny pred tydnem ostatní jsou akční tenhle skoro neji a schovává se pod kytky a spíše u dna
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 18:33 Muž Sputniik [2] Re: vlka
V cyklu jsem myslel nezaběhnuté. Nad přemístěním ryb jsem přemýšlel, ale zatím jsem to neudělal, protože mám trochu strach, abych tam nepřemístil ryby, které jsou nemocné, ale nemají žádné známky nemoci a zbytečně tak nezanesl nemoc do nového akvária, kam si chci přikoupit dalších pár rybek.

Z chování to, jestli jsou nemocné nepoznám, protože jedna mečovka má poměrně teritoriální chování, což v tom malém akvárku zapřičiňuje to, že zbytek ryb je někde zalezlý a já tak nedokážu posoudit jestli to znamená nemoc nebo jen šikanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 17:56 Muž vlka [3444] Re: Sputniik
Sice nevím, co to je ,,akvárium v cyklu,, ale pokud máš nové akvárko ,,přerostlinkovany,, a s filtrem, tak bych se nebál dát tam rybičky hned, ovšem rybičku s jakoukoli známkou nemoci bych osobně ihned utratil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 17:31 R Muž afc1886 [14682] Re: Sputniik
Nemáš vytvořenou prezentaci akvária, ale kdybych měl mít ryby v nevhodném akvária o malém objemu, nebo je dát do vyhovujícího akvária i když nezaběhlého, neváhám ani chvíli. Kvalitu prostředí si můžeš pohlídat častými výměnami části vody. Ale jestli bych tam dával i ty nemocné kusy to ti nepovím já nejsem na nemoci odborník.
Já bych osobně ty ryby šetrně utratil. Ale počkej si na názor někoho kdo se vyzná v nemocech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 16:15 Muž Sputniik [2] – Může to být tuberkulóza?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

začal jsem s akvaristikou zhruba 2 měsíce zpátky a byl to poměrně výstřel do tmy, takže se mi povedlo udělat snad všechny chyby. Nicméně, postupně mi umíraly ryby. Nejdřív sumeček zhruba po třech dnech od zakoupení, potom postupně 3 ze 4 pavích oček. Tyhle úmrtí jsem svedl na zvýšený stres z přepravy, špatné podmínky v akváriu přerybnění. Na začátku měsíce jsem vyřešil všechny problémy, které akvárko mělo a myslel jsem si, že už to bude v pohodě (dokoupil jsem vzduchování, přerovnal jsem rostliny a hardscape, abych mohl odkalovat). Zhruba tři dny poté se narodily mečovkám miminka. Jelikož mám akvárko jen 30l, tak porodnička zabírá cca. 1/8 akvárka.

Od téhle doby jsem musel odjet na 5 dní a zároveň měl moc práce, takže akvárko dostalo jen nutné minimum a rozhodně jsem nekontroloval všechny ryby. Včera večer jsem přišel na to, že dvě z mečovek vypadají jinak než vypadaly původně, viz. foto. Ráno jsem je našel mrtvé.

Snažil jsem se přijít na to, co by jim mohlo být a jediné na co jsem přišel je tuberkulóza. Soudím tak ze změny stavby těla a prohnutí páteře směrem dolů.

Zároveň pokud by to doopravdy tuberkuloza byla, co s tím dělat. Jelikož mi rybek bylo v malém akváriu líto, koupil jsem a založil 100l, které je aktuálně v cyklu a myslel jsem, že tam ryby po skončení cyklu přesunu.

Díky za případné rady!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 20:57 R Muž Anthrax [4771] Re: Sim.12
Určitě nějaké živé nebo mražené. Koretry, komáří larvy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 20:48 Žena Sim.12 [2] Re: Anthrax
Nemám v prezentaci aktualizované, dáváme vlockove + tablety pro anciky, doporučite něco? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 20:26 R Muž Anthrax [4771] Re: Sim.12
Ahoj. Podle prezentace krmení: vločkové. To je trochu jednostranná strava. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 20:11 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Sim.12
Co konkrétně neodhadnu, ohnutí tělíčka ale signalizuje brzký konec. U živorodek to bývá rychlé, patrně už zítra nebude naživu. Určitě věnujte zvýšenou pozornost ostatním, popř hodnotám vody apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2023 19:59 Žena Sim.12 [2]
Fotka k příspěvku Zdravím nevíte co muže být platě? Dnes jsem ji takhle objevila v akváriu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2023 10:49 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Martino
Doporučuju okamžitě odlovit.
Nevíme v jakem stavu ryba je.
Osobně bych ji utratil.
Přidej nějaké fotky.
Založ si prezentaci akvaria.
Pozorně sleduj zbytek osadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2023 10:01 Martino Re: Rovano
Granulátem, když začala plavat bokem, tak jsem raději přešel na vločky.

Dnes jsem si ale všiml že chytá nějakou plíseň, jedno oko zakalené, tak to nejspíš překrmením nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2023 23:27 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Martino
Cim bylo krmeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2023 21:40 Muž vlka [3444] Re: Martino
Zdravím, já jsem v tomhle asi divnej, ale když objevím rybičku, která vykazuje nějaké známky nemoci, jde hned pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2023 23:12 Martino – Záchrana dezorientované živorodky
Zdravím vespolek,
už pátým dnem mi plave úplně bokem, břichem nahoru, příp. jako vývrtka živorodka ostrotlamá, pravděpodobně z překrmení. Čekal jsem že se nedožije rána, ale bojuje a drží se a moc rád bych pro ni něco udělal víc než jen vyměnil vodu, snížil krmení a držel palce. Nějaké nápady? Díky předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2023 21:47 R Muž Anthrax [4771] Re: Ondřej
Vypouklé oko může být známka vysokých dusičnanů (slabá nebo nevhodná údržba). Ale taky ty ryby mohly být načaté už z při nákupu.
Krmivo tedy na vině není (pokus se brutálně nepřekrmuje). Ale doporučil bych pestřejší stravu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2023 21:00 Ondřej Re: Anthrax
Nádrž má 54l a rybičky jsou 4 dvě moly dvě mečovky, nádrž je stará asi půl roku, a nedávno jsme aplikovali esha 2000 protože jedna z nich měla vypouklé oko.
Edit: A krmíme klasickým krmivem pro Betty protože jsme měli samce Betty a bylo nám řečeno že to můžou i jiné rybičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2023 20:45 R Muž Anthrax [4771] Re: Ondřej
A ty ryby (jaké?, kolik?) šly do jak staré nádrže? A jak je ta nádrž velká? Čím krmíš?
Začal bych aplikovat vodoléčbu (měnit denně část vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2023 19:45 Ondřej – Nemoc gold Molly a mečovek
Dobrý den, potřeboval bych poradit, ráno jsem přišel k akváriu a rybičky které jsem nedávno koupil měli takové nabělavé jakoby fleky a jakoby jim odlézala kůže a jedna z mečovek přišla o oko nevím jestli to to s tím nějak souvisí každopádně pokud by s tím měl někdo nějakou zkušenost byl bych rád za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2023 17:07 Žena Lucie28 [0] Re: Anthrax
Ano, samozřejmě vím, že zrovna tyhle mršky produkují odpad ve velkém množství, trochu jste mě popohnal tak jsem objednala akvárium o 200 litrech už teď. snad budou holky spokojenější a vyřeší to můj "zatím malý" problém. a děkuji za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2023 09:53 R Muž Anthrax [4771] Re: Lucie28
Živorodky jsou velkými producenty odpadu. Vím, jsou ještě malé ale i tak. Nedoporučoval bych mečovky do 31 litru vůbec. Můžou pak nevratně zakrnět. A kdo by chtěl chovat zakrnělé ryby? Prostorové nároky ryb jsou popsány například zde v atlasu.
Ale jak jsem psal. Důvodů problému té jedné rybky muže být více. Ale to nejde z poskytnutých informaci určit. :-) Například to muže být jen vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2023 23:50 Žena Lucie28 [0] Re: Anthrax
přerybněno? Jaký počet byste doporučoval? Rybky mají necelé 2 cm, plánovala jsem příští rok akvárium okolo 200l ale pokud je situace taková tak to uspišim pro jejich komfort. coze prozatím tedy budu častěji vysavat bordel a měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2023 20:23 R Muž Anthrax [4771] Re: Lucie28
Ahoj. Pokud je to opravdu jen okousané, tak ploutve dorostou.
Na druhou stranu to může být nějaká nemoc, což by podle zvětšeného břicha mohla být. A právě proto po ní ostatní ryby šly. Klidně bych si tipl na nedostatečnou kvalitu vody v nádrži. 11 mečovek, dvě parmičky, ampulárka a neritina na 31 litrů vody, to je podle mě přerybněná nádrž, kde o dusičnany a organický bordel nebude nouze.
Ale taky může být jen přežraná. Nasadil bych tři dny hladovku, aby se tato možnost vyloučila. Kvalitnější snímek by možná napověděl více. Protože z této fotky není poznat vůbec nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2023 17:27 Žena Lucie28 [0] – Zivorodka
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem v akváriu objevila zivorodku dost malou o proti ostatním, musela se skrývat před ostatními protože jsem ani nevěděla, že ji tam mám. Má okousane ploutve (asi po ní ostatní živorodky šli.) má i velké bříško. Odlovila jsem ji a je teď sama v karantene. ráda bych se zeptala co sní?
je aktivní, žere....
Mám ji ukončit trápení? Nebo zkusit zachránit, případně jak na to?
Nemám s tím žádné zkušenosti. Je to moje první akva ve kterém z ryb chovám pouze živorodky a parmicky cernopruhe.
Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 18:04 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rovano
Oko Endlerky splasklo. Snad nemá jiné nepozorovatelné problémy. Jeví se to dobře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2023 01:18 Muž Rovano [235] - Rostliny – Vypouklé oko
Byl jsem poblíž akva za zatáčkou, čili mě ryby neviděli. A slyším ránu jakoby z akva. Po pár hodinách jsem zjistil, že živorodka má vypouklé pravé oko. Moc mi nedala šancí si to prohlédnout. Vypadalo to, že na tu stranu má trošku problémy s orientací. Zvažuju léčbu, ale musela by to být léčba všech. Oko je čiré, nevypadá jako ty nemocná oka ani není tak velké. Ryba také vypadá dobře a žere. Ještě včera jsem si říkal jaká je to krásná slečna, jak stále roste. A teď toto. Natočil jsem video, ale bohužel čočka byla jinde než mé oko, tak tam není nic vidět. Snad zítra jak bude čas něco zaznamenám.
Neonky jsou zdá se všechny v pohodě.
Nevím zda to oko souvisí s tou ránou. Což mi stěžuje diagnostiku včetně spíše prchlivého chování ryby, které se naučila od Neonek. Vůbec je to atypická živorodka. Nežere z hladiny, aby byla první. Něco tam jednou osusovala, ale to mi přišlo že žere okřehek.
Docela mě to štve, protože jsem nedávno řešil kocoura s okem, kde proběhlo jeho odebrání.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2023 07:25 R Muž afc1886 [14682] Re: Petra1
Jestli máš v akva nálevníky, tak výměna vody není to pravé ořechové. A ten filtr s uv je za mě úplně zbytečný. Přidej rostliny chvíli neměň vodu a nálevníci sami zmizí. Více informací tady rybicky.net/forum/4822
EDIT - za mě bych vypustil i to "co2" easy life carbo a ty přípravky na úpravu vody
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 23:12 Žena Petra1 [0] Re: Kawasaki
Děkuji. Ano určitě se polepším už mi celkem jde i odkalovani a ne ze vysaju i Pulku písku už jen trosku nahodit rostlinky i těm jsem teď něco málo koupila pro zlepšení a filtr z ÚV světlem mám tam nalevnika tak snad pak už bude klid hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 23:08 Žena Petra1 [0] Re: vlka
Děkuji za radu. A hned jak to bude možné půjdu dokoupit další mňamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 23:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Petra1
Jak píšou kolegové.
Jen doplním poctivě měnit vodu a neflákat údržbu.
Ať ti to plave. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2023 22:54 Muž vlka [3444] Re: Petra1
Fotka k příspěvku Čauky, rozhodně doplň stravu o další druhy. Osobně krmím cca 20ti druhy krmiva. Spirulina je také super. Gupky (ostatně jako všechny rybičky) milují také živou potravu. Rozmanitost potravy je podle mě přímo nutností...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 21:26 Žena Petra1 [0] Re: Yirka
Tak jako je pravda ze nejvíc to mají prckove co se mi narodili zminujete prostředí je něco co bych měla změnit jsem začátečník tak příjmu každou radu a krmim micro pellets hikari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.02.2023 21:21 Muž Yirka [9126] Re: Petra1
Genetika, strava, prostředí. To bývají příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 20:51 Žena Petra1 [0] – Křivá páteř a občasný úhyn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím jdu si sem pro radu netušíte někdo proč mají některé rybky křivou páteř?? Plavou normálně a i dlabou dobře.
A potom ještě některé buď jen tak pojdou nebo zhubnou a pak pojdou
Čím to muže být nebo sad dělám něco špatně? sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 15:57 Muž Rovano [235] - Rostliny
Promazávám fotky a našel jsem toto. Takto vypadá sameček po koupi v akvaristice. Už měl vážné vnitřní problémy viz to červené bříško.
rybicky.net/nadrz/33221/79.webp…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2022 12:41 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Veru.06
Z opačné strany. Jaká je jistota, že rostliny nově koupené ač emerzní, budou bez vajíček parazitů?
Desinfikoval bych je manganistanem draselným/hypermanganem a hotovo.

Teď jsem 2 kytky desinfikoval zkusmo FMC alias metylenové modři atd. a stejně se z kytek objevili buchanky.

Budete mít třeba jiné rybičky, které nebudou tak háklivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2022 11:24 Veru.06 – Parazité a rostliny
Dobrý den, můžete mi poradit jestli když měli endlerky asi parazity (bohužel neprežili) můžu použít původní rostliny do nově založeného akvária?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc