Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2023 08:52 Muž Lojza007 [1180] Re: Roman.Kl
To není páska, to je rozmáčknutý těsnění. Některý niply to mají, některý ne. Když tam to těsnění není, jistota je páska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2023 08:37 Muž Roman.Kl [27] Re: Perlas
Fotka k příspěvku Díky všem za tipy. Šlo to jak po másle, výsledek je jak píše Perlas. U obou šroubení byla bílá páska (plynařská?), viz foto. Zůstala neporušená, takže jsem jen přešrouboval komponenty a vše drží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2023 20:02 Muž Perlas [546] Re: Roman.Kl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Budíky->spojovací fitinka->jehlový ventil camozzi->fitinka na hadičku = hotovo :)

Určo použít pásku na závity. Utáhnout to + zpětný ventil.

Camozzi mám jako záložní. Dříve jsem ho používal a maximální spokojenost.

Btw: ano, mělo by to stačit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 12:08 Muž Roman.Kl [27] Re: Lojza007
Díky za rady. Test s vodou znám. A používám. Jen trochu upravený, abych vše nemusel přenášet. Postavím celý komplet nad lavor a štětečkem "rozmydlím" na spoje trochu jaru s kapkou vody. Jak je to hustý, udělá to jen pěnu a neteče to okolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 12:02 Muž Lojza007 [1180] Re: Roman.Kl
Pasovat to může, je to jen otázka, jestli tam bude správně vnitřní/vnější závit, jinak musíš dokoupit mezikus. Z obrázku to vypadá tak, že připojení na hadičku má vnitřní závit, takže sundáš elmag. ventil, jeden nipl a pak to sešroubuješ. Pokud to šroubení nemá těsnění, tak plynařskou pásku stejně budeš potřebovat, zcela reálně hrozí, že to tama bude utíkat.
A test s vodou rovnou taky doporučuju, dost často to utíká u budíků, aby to vypadalo hezky, tak jsou otočený do roviny, ale tím pádem nejsou dotažený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 11:33 Muž Roman.Kl [27] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Aha. Já myslel, že bude stačit rozpojit šroubení mezi jehlovým a elm. ventilem, a za jehlový ventil hned namontovat šroubení pro připojení hadičky (to co mám nyní za elm. ventilem). Je to Camozzi, viz obrázek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 10:27 Muž Lojza007 [1180] Re: Roman.Kl
Záleží na konkrétním typu, ale pokud je to v sérii, tak ho vyšroubuješ a možná budeš potřebovat nipl nebo mufnu, aby to šlo propojit bez něho. Obojí jde sehnat v akvaristikách nebo ve svářečských potřebách. Někdy jsou na tom těsnění, ale pro jistotu je lepší koupit plynařskou těsnící pásku (je tlustší než vodařská, ta prostě CO2 netěsní, má ji třeba Hornbach) a závity omotat. Ideálně to pak celý vzít a vrazit do kýblu s vodou, jestli někudy neutíkají bublinky, netěsnost dokonce může být už z výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2023 10:10 Muž Roman.Kl [27] – demontáž el.mg.ventilu
Ahoj všem, uvažuji o vynechání/demotáži el.mg.ventilu, úvah o jeho (ne)potřebě jsme tady pročetl spoustu.
Máte někdo zkušenost s demontáží a montáží šroubení mezi komponenty, na co si dát pozor, jak dobře to jde povolit, jak moc dotahovat, je těsnění použitelné znovu apod?
Mám kupované zapojení redukční ventil - jehlový ventil - el.mg. ventil
Děkuji za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2023 22:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Dik za info používam z činy nejaky tip, zatial to niečo ukazuje ked som mal vypnute co2 tak ukazal modru farbu , postupne som pridával a je to zelenej až olivovej farby,nespolieham sa na to že to funguje príde mi to dosť drahe, skúšam aj lacnejšie možnosti podla odporúčaní, berie niekto lacnejšie drop chcekeri niekde ? Akva kontrolujem ak v noci čo sa deje... Tak si je objednej z Číny ale v česku za 50Kč nic neseženeš ale ta náplň se vyplatí vydrží ti několik let. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2023 22:26 Muž Lojza007 [1180] Re: Pablo KNM
Kup normální dropchecker za pár korun a náplň od Dennerle, je nejlepší a vydrží hodně měsíců.
Pokud se rostlinám nedaří, mají něčeho nedostatek nebo přebytek - hnojivo, světlo nebo CO2. A to jde ověřit jedině rozborem vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2023 21:16 Muž Pablo KNM [1] Re: vaclav
Dik za info používam z činy nejaky tip, zatial to niečo ukazuje ked som mal vypnute co2 tak ukazal modru farbu , postupne som pridával a je to zelenej až olivovej farby,nespolieham sa na to že to funguje príde mi to dosť drahe, skúšam aj lacnejšie možnosti podla odporúčaní, berie niekto lacnejšie drop chcekeri niekde ? Akva kontrolujem ak v noci čo sa deje...

Daj som nove fotky , predtým som co2 nemal a rastliny šli krásne.Najviac ma štve že m i nejde Echinodorus subalátus v pravo,Ten by mal rásť až k hladine,ale nove listy krátko po vyjdenni deravejú.. Krapčatnyj sa pobral krátko po kúpe ....

dávam sachem fluoris týždenen dva vrchnáky + PMDD 6ml denne. ,,Ak nezabudnem°°...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2023 10:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
www.profiplants.cz/… Bez toho bych se dneska do toho ani nepouštěl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2023 23:14 Muž Pablo KNM [1] Re: Lojza007
Vdaka, zatial fungujem nonstop co2 opatrne, nemám isto presné testy tak idem na náhodu riziko trochu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 13:14 Muž Lojza007 [1180] Re: Pablo KNM
Nejlepší by bylo sehnat záslepku se stejným závitem. Ale jinak by to mělo být tak, jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 12:57 Muž Pablo KNM [1] el mag ventil
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku POvolil som to nakoniec , bol som nešikovný,vyzerá to byť ok čo s tým teraz ?

Vtom ventili je ten nerezový bazmek s pružinkou.Stačí ten dať preč a späť to namontovať bez neho a pojde to potom nonstop?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 11:20 Muž Pablo KNM [1] el mag ventil
Fotka k příspěvku oňOdmontoval som el.mag. ventil a takto to ostalo ta matica je vnutri neda sa povoliť, možno zhora povoliť ,, horný budík , neviem , viete poradiť ? vybrať to nejde , poslali mi fotku z ali že druhy koniec čo je v nutri asi , treba pzrieť či nie je poškodený ...
Zatial vdaka za rýchle príspevky isto budem chcieť aby poslali nový alebo peniaze späť... Má niekto skúsenosti?

Bez toho čierneho pazmeku neviem ako to spojazdniť aby to dávalo nonstop..
Edit, ten ventil v pravo som celý vymontoval ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 09:38 Muž Lojza007 [1180] Re: Pablo KNM
Voda se protlačí minimálně difusorem a na úroveň hladiny akvária. I to chvíli trvá, než se vytlačí a bomba na to potřebuje dostatečný tlak, ale ten tam asi z výroby bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2023 09:34 Muž Pablo KNM [1] Re: vaclav
Aky voda? hadička na co2 je prazdna flaša je nad urovnou hladiny vodu netaha aj ked som nenamontoval spätny ventil zatial.

ta trubička a ni neviem kde je tie fotky my poslali spravou čo mam urobiť ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 23:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Elektromagnet odšroubuješ a dáš místo něho tu trubičku co jsi ukazoval. Pokud povolíš jehlový ventil bude to trvat dost dlouho, než se začne něco dít. Co2 musí vytlačit vodu která ti tam mezitím natekla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 22:28 Muž Pablo KNM [1] ventil z Ali
Žeby to nemali vykoumaný sudruhovia? Akva obchody beru tiež z Číny, kto si vyrába sám za normállnu cenu? nechcem do tohoto investovať, mám veľa dalších vecí , tak sovjpomocne lacnejšie skusiť..

Nuž ak to nepôjde vypínať jedine nonstop pustiť co2, o tom som tiež vel čítal aj tu na fore, by sa ušetrilo na štroome aspoň.

Len ako to urobiť ventil na štelovani tam je len na počitadle, ten elektromagnet neivem ako nastaviť,chcem aj takto ukazať ľudom ako to funguje, majú vela predaných kusov tak chcem vedieť mieru kazivosti...

Edit: Už som skušal ventil aj vela povoliť , nič to nerobilo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 17:48 Muž Lojza007 [1180] Re: Pablo KNM
A nechceš ten elmag. ventil úplně oddělat a bublat nonstop? Bez pH metru to stejně moc nedává smysl a bude ti nejspíš kolísat pH (přes den klesat, v noci stoupat). Navíc si myslím, že to bude největší slabina čínskýho výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 17:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Já bych hodně povolil jehlový ventil a uvidíš jak to bude bublat tobě tam vlítne tlak co se nahromadí když je magnet ventil zavřený pak to ujde přes difuzor protože máš jehlový ventil málo povolený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 15:31 Muž Pablo KNM [1] Re: vaclav
Difuzor priemer 24mm asi.Dnes popráci som to spustil a fungovalo to.Cca možno 2-3 minuty,zrejme sa niečo zahreje a potom to prestane tlačiť co2. AKvárium 260l ,dočítal som sa niekde že môj difuzor je tak do 100l akvária... Treba mi aj väčši difuzor ,alebo stačí tento...

Stou regulácio čo ste písali neviem ako je to myslené, štelovák tam v pravo na počitadle bublin je ....

By som skusil rozobrať tú spodnú skrutku... a čo s tým dalej , ale je tam tlak na flaši plný, Skúšal som aj zatvoriť flašu a tlak neklesal ... Potom prestalo dávkovať aj ked som flašu znova otvoril...

Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 10:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Problém je že to má asi nastavený konstantní tlak a ten zřejmě nejde regulovat. Čím co2 rozpouštíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 09:36 Muž Pablo KNM [1] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Toto mi poslali dolu je skrutka, podla foto. A čo s tým urobiť? Je to natlakovane, manometer ukazuje 100 ale do akva je nula , nepokazim tým nič? Flaša je samozrejme zastavena. Dnes mi to fungovalo cca 5 minut a po tom prestalo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2023 08:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Sundej magnet ventil a zkus to bez něj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 23:29 Muž Pablo KNM [1] Re: vaclav
To práve , neviem ,neviem ani ako t zistiť,jednoducho prestal ísť,dnes som kôli reklamácii robil krátke video a ked som to zapol tak to pustilo možno 10-20 bubliniek stupal pomalinky tlak a potom znova nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 15:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Co ti nefunguje? Elektromagnet nebo redukční ventil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2023 15:39 Muž Pablo KNM [1] – regulator ZRDR
Zdravým zo stránky Aliexpresu som kupil regulator s vypínaním: www.aliexpress.com/…
Prestal dodávať po 2týždňoch co2.Máte nejake skúsenosti ako dalej ? Ako ste to riešili ?

Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2021 10:19 Muž Lojza007 [1180] Re: dravec
A není to jenom dojezd poté, co zavře? Jinak by to mohlo být jenom nějaký těsnění, ale netuším, jestli půjde vyměnit.
Moje osobní doporučení je bublat CO2 bez přestávky, v akváriu nekolísá pH, když se to rozumně nastaví, tak s tím není problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 23:44 Muž dravec [72] - Rostliny – oprava elektromag. ventilu
Ahojte, zistil som že elektromag. ventil prepusta bubliny po vypnutí. Da sa to nejak opravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 20:59 Northwear Re: Litrpool
Mám rovnaký set. Stačí pár krát vybrať von zo zásuvky a dať naspäť a prestane hucať. Niekedy to treba urobiť aj 5 krát za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 15:53 Muž Káca [62] Re: jarovo
Nestačí. Šel na reklamaci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 15:37 Muž jarovo [1695] Re: Litrpool
Pokiaľ bzučí, tak stačí po ňom niečim klepnúť aby si sadol a prestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 14:14 Litrpool – Elektromagnetický ventil CO2 - hlučnost
Ahoj, zakoupil jsem Aquario CO2 set s nočním vypínáním, ale přijde mě že elektromagnetický ventil je celkem hlučný? Máte někdo zkušenosti.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 17:02 Muž Miras [111]
Může se otočit u ventilu in/out viz. obr? A pokud ne, tak předpokládám, že můžu otočit celé tělo ventilu v cívce?
images-na.ssl-images-amazon.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 06:13 Muž Miras [111]
nějaké zkušenosti s tímto ventilem? Líbí se mi, že je na 12v.

www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2018 15:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cyklohentán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 15:13 Muž Zip [277] Re: Cyklohentán
Osobně žádné, ale dovolím si alespoň názor, že zrovna u této části bych šel na jistotu a nešetřil.
Někde tu byl test jak se dokáží levné el. ventily rozpálit, ale za boha to nemůžu najít :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 14:35 - Re: Cyklohentán
Sorry moja chyba.Tie mám ACL.Tu sa asi neoplatí šetriť.
www.akvazahrada.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 14:32 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Prašan
Myslel som tie magnetické :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 14:30 - Re: Cyklohentán
Žiadne.Tie čo mám doma sú všetko Camozzi.
www.akvazahrada.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 14:22 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Prašan
Aké máte skúsenosti s lacnými ventilmi z Ebay?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 14:20 - Re: Cyklohentán
Malo by to fungovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 12:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Elmag. ventil na DIY co2
Mám taký zaujímavý dotaz. Nechcem cez noc zbytočne dusiť rybičky CO2, chcel by som na noc vypínať. Mám CO2 set d501 z ebay, kyselina citrónová + jedlá sóda (dve pet-ky, v jednej roztok kyseliny a v druhej sódy, pomaly sa to prečerpáva a vytvára CO2). Zaujímalo by ma, či je možné na toto použiť štandardný elmag. ventil bez toho aby sa zastavilo, zrýchlilo, alebo nejako inak ovplyvnilo prečerpávanie roztokov a tým pádom aj rýchlosť produkcie CO2. Skúšali ste to niekto? Alebo myslíte že to pôjde? Som zvedavý na vaše názory ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 19:25 Muž 1965 [35] – El.ventil
Nějaká zkušenost , poznatky o spolehlivosti ? www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 10:08 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ctibum
Fičím CO2 z fľaše v 250-ke nonstop už niekoľko rokov. Prvých pár dní som sledoval, čo sa ráno deje, sledoval som indikátor CO2, či príliš nežltne a tak, podľa toho som vyladil množstvo. Faktom ale je, že nepridávam na nejakú dramatickú hodnotu, kde by i mierne zvýšenie mohol byť problém, ale držím toľko aby to bolo na rastlinách vidieť a stále bola rezerva na prípadné zvýšenie dodávok pri konci fľaše. 5kg fľaša mi vydrží nejakých +-8 mesiacov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 20:16 Muž Zip [277] Re: powery
Jasně, chybka se vloudila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2017 15:50 Muž RST [16] Re: ctibum
Blbě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 15:35 R Muž ctibum [6867] Re: Zip
Já kolem toho zatím jen tak lehce našlapuju, takže příležitostně orientačně sbírám informace...
Jak se šteluje méně než jedna bublina za minutu...? :)
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336-elektromagneticky-ventil-na-co2