Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 10:55 Muž motýlek [275] – Re: Ambra
může být ... já teď mám jen pár kousků, protože se chvíli věnuji bojovnicím, ale fakt je, že se naučili troše agresivity a tabletu na dně si nedají vzít ani od P.tetrazona, ale s hladiny mají problém se vecpat mezi ostatní osádku ... on je nejvíce ten problém s nasycením v tom přechodu do nové nádrže - ale pokud se dají jako jedny z prvních, tak si své teritorium uhájí ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 10:31 Žena Ambra [7]
Zdravím, nemám ještě příliš mnoho zkušeností, ale když jsem si vybírala pár ramirézek, měla jsem na výběr asi z deseti kusů. Chvíli jsem pozorovala a pak si vybrala dva, kteří se k sobě měli více než ostatní. Díky tomu, že jich tam bylo méně se při odlovení nezaměnili a nemohu si ztěžovat. Sameček byl trochu dominantnější, ale bez problému se mi čas od času vytřeli. Chce to hlavně dobře osázenou nádrž, aby se případně měla samička kam ukrýt. Ještě k tomu krmení, nikdy jsem neměla problém je nakrmit, naopak to většinou snědli ostatním a to mám živorodky. Ale netvrdím, že je to tak u všech ramirézek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 07:01 Muž motýlek [275] – Re: Jirkaass
jsou to cichlidy, které žijí celý krátký (asi tak 2 roky) život v páru - ten pár se musí najít sám (jako u lidí) - pokud budeš chtít zkusit rozmnožit, tak uměle sestavený pár to nedokáže (to by musela být velká náhoda) ... pokus se necítí tyhle rybky "psychicky" dobře, tak většinou velmi rychle onemocní a uhynou - nesnáší chemii, takže léčení je v podstatě nemožné, nebo pomůže jen krátkodobě a nemoc se bude opakovat ... bohužel ... to je daň za krásu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 06:45 Muž Jirkaass [35] – Re: motýlek
Aha to bude problem moc lidi je neprodava sad .A kvuli cemu se to musi takle vybirat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 06:40 Muž motýlek [275] – výběr páru
ještě podstatná podmínka - je nutné si sehnat pár, který patří k sobě - nejlépe přímo od chovatele, který jej může sestavit z většího množství - v obchodě je to dost problém, to bys musel pozorovat hodinu i více, které rybky k sobě patří a je dost problém je pak vylovit a přitom neztratit přehled ... ty tetry OK ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 06:38 Muž Jirkaass [35]
nebo misto teter co ma jednodusi odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 06:29 Muž Jirkaass [35]
Takze asi si dam tetru červenou asi 8x,5 krunirovce jednopruheho,2remizky,a asi staci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 06:19 Muž Jirkaass [35]
a remizek 1 par??a uz se vam remizky mnozily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 06:17 Muž motýlek [275] – něco drobnějšího
s Ramirezkami je možno chovat společně jen něco drobného - nejlépe samozřejmě tetry ... ony jsou Ramirezky dost pomalé a tak mají problém se nakrmit ... dá se to vyřešit i tak, že krmíš na několik míst současně, ale lepší je na to myslet už při druhové skladbě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 22:29 Muž Jirkatt [12] – Re: Jirkaass
zkus ty tetry, třeba tetru červenou a k tomu tetru černou, at je to trochu kontrast. Ale jak píše JRK, tak kolem 8 kusů. k tomu si pořid párek cichlidek a na dno 4 nějaké pancéřníčky. víc bych vzhledem k tvému akva určitě nekupoval. a myslím, že budeš spokojený. živorodky si nepořizuj, souhlasím s JRK, protože pak budeš odkalovat akva obden :-D Ramirézky ti musí tvořit dominantu akva !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 22:13 Muž Jrk [143] – Re: Jirkaass
Zkus kouknout do prezentace, co má Jirkatt. Chová s nimi tetrovité rybky. Těch je celkem výběr, jsou to rybky hejnové, takže aspoň 8 ks, jinak jsou bojácné, necítí se dobře. Tetry všeobecně zanechávají relativně málo odpadu. (Živorodky toho moc nas*rou) V žádném případě bych do Tvého akvárka k nim nedával žádnou velkou rybku, ať s toho není sardinková konzerva! Ancitruse také ne (roste do 18ti cm, i v 54 l akva - viděl jsem). Místo něj ty Krunýřovce jednopruhé 5ks. Pancéřníčky Panda 4ks a dost!!! Vzhledem k velikosti akva stačí...
Stejně Ramirézky, jsou úžasné, budou Ti dělat dominantu akva, mají velký zájem o dění okolo akvárka. Byla by škoda je "přebít" nějakými jinými, výraznými rybkami, tak proto ty tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 21:24 Muž Jirkaass [35]
diky ja mam asi 70 litrove akva tak to mame skoro stejny skusim udelat to co pises korem mam uz koupeni myslel sem si ze se bude hodit.A myslis ze mysto neonek by slo neco jineho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 21:15 Muž Jirkatt [12] – Re: Jirkaass
přesně jak píše JRK : hlavně dostatek úkrytů ( kořeny, kameny, rostliny ). Osobně je chovám se třemi druhy teter a je to naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 20:59 Muž Jrk [143] – Re: Jirkaass
Já chovám u Ramirézek Neonky obecné a Krunýřovce jednopruhé. S touto kombinací jsem velice spokojen. Cichlidky jsou dominantou akvária. Je potřeba myslet na to, že Neonky i Krunýřovci jednopruzí jsou hejnové rybky. Kdybych měl větší akva, nebál bych se třeba skupinky Pancéřníčků panda a Neonek černých (také hejnové rybky). U zařizování nádrže bych doporučil jako dominantu hodně velký, členitý kořen, hodně vysoký, tvořící spoustu úkrytů (já ho bohužel nemám – moje velká chyba, ale skvěle jsem to dohnal na rostlinách a vysokých kamenech), nějaké vysoké kameny, no a okolo toho rozesázet spoustu dobře rostoucích rostlinek, do kterých bych nemusel tak často zasahovat a nedělaly mi nepořádek v akva, zkrátka nenáročné. Ze své zkušenosti mohu doporučit: Hygrophila corymbosa, Hygrophila polysperma, Bacopa caroliniana, Echinodorus bleheri, Echinodorus tenellus, Anubias barteri, Saggitaria subulata. Co bych nedoporučil, tak jsou stonovky Cabomba a Egeria, těm se u mě buď nedařilo, nebo vyžadovaly stálé přesazování. Rostlinek zasázet raději víc, než míň, nedoufat, že se rozrostou, ale spíš počítat s tím, že ne všem se bude dařit. Jestli chceš, chovám Ramirézky ve své nádrži Jrk 63, kdyžtak se podívej pro inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 19:48 Muž Jirkaass [35] – Co k Cichlidce Ramirezované?
co k Cichlidce Ramirezované myslel sem ancitruse jednopruheho,pancernicka pandu nebo jinej druh,a jake kytky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:13 Muž Snofrev [54] – Re: Killer88
Fotka k příspěvku tak to zkusím jinak
která z nich je na fotce?

podle mě to je merlierova
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:07 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Snofrev
Spíše se dívej na tu tmavou barvu. Marlierka má jak píšeš takové pruhy, zatímco Transcriptka je spíše flekatá, než pruhovaná. Blbě se to od compu popisuje. Transcriptka je každopádně drobnější celkově, ale já samozřejmě nevím, jak velké ryby zkoumáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:54 Muž Snofrev [54]
Dixon: Díky, super rada :-(

Killer88: jsem myslel, jak je od sebe rozeznám, co jsem viděl v atlase, tak ta merlierova má jakoby dva světlé pruhy podél hřbetu a mramorovaná má jen jeden
je to tak a nebo se to rozeznává jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:50 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Marlierova je Julidochromis Marlieri, ta mramorovaná, je Julidochromis Transcriptus. Stejný rod, ale mramorovaná se dorustá menší délky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 15:46 Muž Snofrev [54] – rozdíly
Prosím může mi někdo říct roszdíly mezi Cichlidkama mramorovanou a Marlierovo?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 17:14 Muž Primainfo [6] – Re: Leon
Ahoj, kukni sem rybicky.net/forum/7764
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Šlo by to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:09 Leon – Re: Laduschka
Ja to myslel tak ze bych prelovil jenom jikry bokem a nechal bych je vilihnou vedle slo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 20:06 Žena Laduschka [120] – Re: Leon
myslim, že by je to mohlo stresovat a mohli by to sežrat, jestli je chceš třít, tak by bylo nejlepší v samostatnym chovnym akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 15:57 Muž Primainfo [6] – Re: Romy
JJ, když se vytřou Ramirezky do ďoliku, je to problém. Mě to neuhlídaly, když dostaly mřenky chuť na kaviár. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 15:41 Leon – Re: Romy
Jeste me napadlo nechat raminezky samotny na tom se schodnem ale jeste me napadlo ze bz slo jikry pokazde prendat jikry do odchovnicky a tam je nechat vyvynou lze to takhle udelat a mam odlovit i rodice aby se o ne mohli starat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sadman
Záleží i na jiných parametrech vody,hlavně na NO3,pokud je obsah vysoký,rybky špatně rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:28 Muž Sadman [0]
Mě se teĎ po cca 14 dnech od přinesení vytřely poprze ramirézky ve společenském a na nic jsem nečekal a hned jsem to odsál do elementky ( chtěl jsem zkusit odchov, protože je to premiéra ryb náročnějších na kvalitu vody) no a už se mi rozplavali, a to používám vodovodní odstátou vodu okolo 4-5 stupnu tvrdosti... Myslíte, že se plůdek dovyvine?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 23:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: fossiliska
Já osobně bych jí to ulehčil,ale stejně se nevyhneš přeléčení celé nádrže,jinak to bude pokračovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:43 fossiliska – re romy
Dik za radu, takto nafuknute brucho uz ma minimalne tyzden :-( Mam v nadrzi este nejake gupky a jednu ramirezku ale ta je uplne stihla... Je mi to luto, mam cakat az sama zomre alebo jej to mam nejak ulahcit? Lebo vypada na to ze jej to moc nevadi, zere normalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: fossiliska
Velmi špatná fotka,ale je docela zřejmé velké nafouknuté břicho.Vypadá to na vnitřní parazity ve velmi pokročilém stadiu.Tuto rybu už nezachráníš,je potřeba přeléčit celou nádrž.Viz Entizol,Flubenol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:30 fossiliska – nemocna ramirezka?
Fotka k příspěvku Neviete nahodou co je s touto rybou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
No,zkus to,ale kvalita vody u ramirézek,se rovná kvalitě vody u terčů,to by znamenalo jim udělat vývojovku.Proto píšu,že ve společenské,kde je něco detritu,něco zbytků potravy,atd,většinou bývá i větší obsah NO3,to je pro vývin jiker a plůdku dost negativní záležitost.Jiná věc je dospělá ryba,ta je odolnější,i kdyř právě u ramirézek to docela neplatí,ale u vývoje jiker,docela zásadní věc.Vytřít rybu není problém,ale odchovat,to je jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:02 Leon – Re: Romy
no a kdybych vzdycky pancernicky odlovil?kdyby meli jikry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Ve společné nádrži se málokdy něco podaří odchovat,je to otázka predátorů,kvality vody,atd.Já ti neříkám,abys dal dno pryč,já ti říkám,jak je to v odchovu,pořiď si společenskou nádrž s danými rybami,ale nečekej,že něco odchováš.Toť vše.Jak jsem už psal,buďto chceš mít společenskou nádrž,kde se sice vytřou,ale je bez velkých šancí něco odchovat,nebo chceš odchovávat,ale za určitých podmínek.Neříkám ti co máš udělat,jen se ti snažím pomoci něco ze svých zkušeností.Jak si to uděláš,takové to budeš mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:31 Leon – Re: Romy
no bez dna to uz vubec ne ja to nechapu nekdo ma anciky a nesezrou jim je a ty mi tady najednou vykladas ze mam dat pryc i dno tak to my teda vysvetlete a jinak nechci abych mel nadrz vedle nadrze a pres tisic jiker a velkochov ryb me de o to ze kdyz budou mit raminezky jikry tak aby prezili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Pokud možno šneky eliminovat, sežerou uplně všechno, je to těžké, já vím, ale pokud se odchovávají ramirézky, jsou v jednodruhové nádrži bez dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:19 Muž Yirka [9123] – Re: Romy
V tom případě nelze dodat nic k tomu co píše Romy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:18 Leon – Re: Romy
ok takze zadnej obyvatel dna a co takhle sneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
Ono nejde ani tak o agresivitu,ale o ochranu jiker a to je dost těžké.Jakákoliv ryba dna,díky své konstituci(krunýři),je odolná proti bránění jiker ostatními rybami.Když se mi vyrřou terči,do rána je od ancíků vyluxováno,a nenadělají s tím nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Tak ještě jednou,pokud chceš odchovávat ramirézky,chce to jednodruhovou nádrž,bez ryb dna.Přísavky,ať Leverettova,nebo Thajská,jsou nejen velké ryby,ale i agresivní.Ujasni si,zda chceš chovat,nebo odchovávat.V tom je rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:12 Muž Yirka [9123] – Re: Leon
Pokud něco opravdu neagresivního na dno tak mám osobní zkušenost s Krunýřovcem štíhlým. Mám v nádrži dva a starají se jen o sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:02 Leon – Re: Romy
no proto sem radsi pro naky 2 mensi prisavky neagrsivni aby jim je prave nesezrali a myslim ze stejne 5 pancernicku nemaji sanci uhlidat..takhle jeden krunirovec by to vyresil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Leon
Fotka k příspěvku Dost často se vytřou i ramirézky i takto, a pochybuji že tento výtěr před pancéřníčky uhlídají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:54 Leon – Re: Yirka
ok diky moc jeste nikdo jinej ma nakej nazor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:50 Muž Yirka [9123] – Re: Leon
Tím opravdu nic nepokazíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:49 Leon – Re: Yirka
takze klidne napohodu 5 pancernicku + 1 par raminezek na 60L akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:44 Muž Yirka [9123] – Re: Leon
Já myslím, že to uhlídají, těch 5 je sympatické číslo. U prvního výtěru poznáš co a jak,a pak se případně přizpůsobíš. Ony ty první výtěry stejně nebývají nejúspěšnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:41 Leon – Re: Yirka
kolik? mam pet pancernicku zelenejch ktery bych moch uvolnit a jinak bez obyvatele dna to nechci pak je sance ze tam zacne hnit zradlo a to se mi nechce...ale furt si tak nejak myslim ze pancernicci mi ty jikry sezerou...a uplne nejradsi bych byl kdyby se to skombinovalo s necim co dlabe rasy

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270-jake-ryby-k-malym-cichlidkam?od=432