Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k malým cichlidkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k malým cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 18:27 Muž Zdendasss [15] Re: silviebaris
Jo to vím tohle jsem četl oni můžou bejt s kančíkama to není problém ale mě jde o to aby z nich ty kancici neměli večeři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 18:17 Silviebaris Re: Zdendasss
Akara potoční....1 pár chovaný pouze s většími druhy ryb, schopnými se bránit. Ve velkých nádržích od 450 litrů lze chovat mladé skupiny třech, čtyřech samců a deseti samic. Ideální pár se pak lépe vybírá. Ryby se nepovraždí, množí se v takové skupině, ale samozřejmě neodchovávají žádná horentní množství mláďat.
Min.vel.n.: 150 litrů v mládí, v dospělosti 300 litrů a více....Ale počkej co řeknou druzí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 18:11 Muž Zdendasss [15] Re: silviebaris
No do 400litru tam kd mám ty kanciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 18:04 Silviebaris Re: Zdendasss
a do který nádrže bys je chtěl dát? rybicky.net/atlasryb/akara_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 17:53 Muž Zdendasss [15]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den myslíte že můžu dát malé akary potoční k už dospělí a dorostlym kancikum pruhovaným mám největší strach ze je sežerou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 16:00 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Ok tak já jich koupím deset,dvanáct... a třeba něco zajde a třeba nic, ale bude to snad akorát :) když vidím, psát o zajimavosti těch ryb, určitě je tam dám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2018 15:19 Žena tramtra [3202] Re: Strakááč
Potvrzuji, co píše Amatértom, moje Sekernatky (mám černopruhé) se chovají přesně tak, jen když se trochu vylekají nebo se ve vodě něco děje (údržba, u mě tření Pand, někdy i krmení, zhasnutí světel bez stmívače), tak se shluknou a kryjí si záda :-), bohužel mám už jen dvě, i když mám kryt, mívám otevřený krmící otvor a dvě se trefily přesně.
Jsou to moc zajímavé ryby s těmi jejich tanečky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2018 14:12 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Strakááč
Hejnová ryba to není, každý jedinec si zabere část hladiny a když tam vlítne druhý, pěkně ho prožene. 5-6 kousků a parády je habaděj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 11:49 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jarry
Tak jich seženu přes třicet a bude.. :) jinak krycí sklo nemám.. ale kryt jo, takže nevyskočí nikudy :)
Zajímavá, to je jedině dobře, někdy je seženu a cichlidky zatím budou jen ten pár akarek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2018 08:50 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Sekernatky jsou super, potěru si nevšímají a jsou to to docela zajímavé ryby - je ale potřeba mít krycí sklo, "cinkají" mi tu o něj každou chvilku:-) Pozor na zdroj, velká část sekernatek je z odchytu, bude to podobná situace, jako třeba s otíkama. Je třeba počítat s tím, že mohou být v prvních dnech ztráty, bez ohledu na podmínky, do kterých ryby přijdou - mě padla v prvním týdnu asi polovina sekernatek drobných a to jsem se na ně opravdu připravoval, druhá polovina už je skoro rok beze ztrát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2018 23:18 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
ancistrus jim s největší pravděpodobností jikry sežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 22:31 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: dudak
jak píšeš, i hanumana... vypadá to, že zatím nechám bejt akarky ať se párujou a kdyžtak přidám...
když se mi bude líbit, jak úspěšně odchovávaj, což beztak bude a bude to pořád dokola každých čtrnáct dní, tak se nudit nebudu a zůstane to tak :-D nechám je dorůst a někam udám a pořád dokola, třeba s tím budu spokojenej... :)
můžu si přidat nějaký sekernatky na oživení a nechat jen ten páreček... :)
co ancíci, nepožerou potěr nebo rovnou jikry nebo tak? nebo to zvládnou uhlídat ? no, minimálně kdyby tam nebyly, tak maj mnohem větší teritorium.. ancík si drží teritorium pod větví a když projede ancice nebo akaráci, tak je vyhání.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 22:04 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Neříkám, že je to pravidlo. Ale skupinka se kupuje často u ryb, u kterých se v mládí těžko rozliší pohlaví a nebo aby ryby sami vytvořili fungující pary. A pak se chovají oddělené. Možná by nebylo od věci měsíc, dva počkat jestli se začnou třít. Třeba tě to přesvědčí že to je dostatečně zajimavy a nemá cenu si komplikovat život hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:40 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
skupina je dobrá na pozorování chování ryb před třením. Po vytření dojde jen málokdy k rozplavání, protože ryby nemají klid, případně jim to někdo sežere. Akary zelené mají dobrou rodičovskou péči (tedy samice) a někdy něco uhlídají i ve společenském. Já míval v 500 litrech jednoho samce a 3 samice, ale pěkně se rvaly. Kdyby jich tam ale bylo víc, agresivita se rozloží. Můžeš zkusit 3 samce, 5 samic a uvidíš. Ve skupoionce můžeš chovat spoustu cichlidek, ale úspěšnej odchov to už je něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 16:02 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: dudak
V gigaexotic mají oba tebou zmiňované druhy rodu Laetacara.. asi to ale není nejvhodnější, říkal jsi něco o skupinkách, nemám tedy udělat skupinku akar zelených? A na ostatní cichlidky se vyprdnout? Vždycky se najde tyjo něco, co člověka od nákupu odradí... a zas z toho vycházím, že nevím jak to udělat... :-( jaký cichlidky se snesou ve skupince a budou moct mít mladý zároveň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.10.2018 15:34 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
ohledně údržby na to musíš mít cit, někdy je i týden dlouhá doba, jindy vydrží klidně měsíc, záleží vše na počtu ryb v nádrži, stylu krmení, filtraci, zda nádrž prosperuje. Ale Laetacary jsou mnohem houževnatější než apistogrammy a něco vydržej. Skoro bych řekl, že by dřív padly neonky, kdyby bylo něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2018 15:30 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
pokud tam máš neonky, tak ty samy slouží jako dither fish a další ryby už nepotřebuješ. Ale je dost možné že ti budou užírat potěr. Pokud bys chtěl akary tečkované, tak bych dal 6 kusů, aby se vybral pár, u nich je pohlaví velmi špatně rozeznatelné, hlavně v mládí. Jestli se vybere pár a začne třít, budeš muset možná nějaké ubrat. Dost špatně se shánějí, ale momentálně je myslím má Michal Klacek (tady nick carpus) nebo ho kontaktuj na fb, je správcem skupiny jihoamerické cichlidky. Má vnoučata těch na mojí fotce po 30,-Kč. Ale upozorňuju, že mimo tření to není tak výrazná ryba jako třeba akary zelené. Dorsigery jsou velmi podobné a trochu barevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 15:11 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: dudak
dík moc za přínosnej příspěvek, vlastně za víc těch příspěvků.. palec
-
a nebude toho už moc ? nebo to akvárium utáhne ? jakože mohlo by.. údržbu dodržuju stylem jednou za tejden ale někdy to nevyjde párkrát po sobě jako že místo za 7 dní vyměním vodu za 10 a tak.. ale 12 dní jsem ještě nepřetáhnul...
mám tam: 120 neonek, 20 pancéřníčků, 2 akary zelený (a ty 2 ancíky klidně vyndám)
a k tomu přidat: 15 (nebo víc ? :-D) sekernatek a třeba 7-8 těch akar tečkovaných? jako skupinka? nejni to moc ? málo? kolik jich dát jako skupinku a kolik samečků a kolik samiček? rozmnožovat bych je chtěl kvůli sledování jejich chování, jak popisuješ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 11:14 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ZDRI
Neonky nedám, koukat se na cichlidky můžu i tak.. dám k akarkám ještě pár a bude.. další vejmysly si nechám do budoucna, třeba za rok už neonky mít nebudu, když mě popadne nějaká akvaristicka choroba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 09:26 Muž ZDRI [1415] Re: dudak
Máš naprostou pravdu, kdo to chce dělat na úrovni (vč. odchovu), je třeba hlídat i parametry vody. Já je měl jako okrasnou společenskou nádrž, takže víc neřešil. Navíc z tehdejších peněz (chudý kluk 12-15 let), jsem si mohl koupit akorát papírky, které měřily pokaždé jinak ... Proto jsem řešil to, co jsem mohl ovlivnit (čistota, krmení).

Strakááč
Obecně se mi vůbec neosvědčily patentky a nitěnky, jely hlavně koretry a černé komáří larvy, doplňkově hrubší cezený plankton, různé malé larvy. Vše vlastní lov, přebytky se zamrazily. Speciálně živé koretry jsou fantastické krmení, navíc vydrží hrozně dlouho živé. Několikrát jsem dostal od kolegů zbídačelé trosky ryb těsně před smrtí a právě na koretrách se krásně vzpamatovaly. Mají ještě jednu výhodu - rozprchnou se po celém akvárku a tak se nažerou i plašší druhy cichlidek, které jinak proti "stádu" Thomasáků/Ramirezek neměly šanci. To je totiž v těchto vícedruhových akvárkách docela problém - nakrmit i bázlivé ryby a přitom nepřekrmit zbytek.

Ještě k tomu osazenstvu - pokud chceš opravdu dělat cichlidky, dal bych pryč tu stovku neonek a spoustu sumečků, bude se Ti mnohem snáze udržovat čistá voda, ale vím - jen můj menšinový názor :-) . Stejně časem zjistíš, že cichlidy jsou proti neonkám mnohem chytřejší a zajímavější, ty interakce jsou kouzelné, přesně jak píše kolega Dudák.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2018 01:26 Muž dudak [1885] Re: ZDRI
v té době (před 30 lety) jsem už akvaristiku taky dělal a vodu jsem měřil, aspoň pH a tvrdost, cichlidek tu bylo pár druhů, samé méně náročné, na spoustě míst tekla z vodovodu voda měkká (ostatně to je i dnes, někde můžou apistogrammy třít rovnou z vodovodu)a pH bylo obecně nižší, myslím že na to nebyla taková norma jako teď nebo se na ni tolik nekoukalo. Jinak se vším souhlasím, dlouhodobě krmit sušeným je konečná. Mražené dafnie pro ně taky nejsou úplně ideální. Mají malou výživnou hodnotu a často tuhou krustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   16.10.2018 01:14 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku - čistotnost ancistruse a cichlidek nemůžeš vůbec srovnávat, ancistrusi jsou proti nim prasata, nicméně cichlidky jsou zase prasata oproti třeba tetrám.

- cichlidka boreliho/ agassizi - borelky mají rádi o dost větší pH než agasky, nicméně oboje mají rády měkkou vodu, s minimální uhličitanovou tvrdostí. A hlavně čistou. Při nedodržení těchto podmínek se jim dost zkracuje život, který je i tak dost krátký, Apistogrammy se málokdy dožívají více jak 3 roky. Borelky jsou o dost klidnější než agasky.

-chov v párech x chov ve skupině x chov více druhů - chov v páru ti umožní sledovat rodinné chování, nicméně přijdeš o vazby s dalšími rybami, já mám nejradši chov s dalšími rybami takzvanými dither fish, které rozptylují pozornost samce, když má samice mladé, mladé pak u rodičů nechávám do cca 2cm velikosti, pak je dávám zvlášť a to je pak teprve pokoukáníčko, když si samci navzájem imponují, svádějí souboje a samice se vytírají jedna přes druhou, třeba 10 výtěrů za týden v 1 akváriu. To nemůže chov v páru nabídnout. Pokud nehopdláš ryby množit, je možný i chov více druhů najednou, ale stejně bude jeden druh bit na úkor jiného a tak hezky to vypadat nebude, přidal bych jeden druh cichlid - skupinku a pak nějaké tetřičky, drobnoústky nebo sekernatky aby se nádrž oživila.

-rozmnožoval jsem agasizky, borelky, i mnoho dalších náročnějších apistogram, akary zelené, tečkované i adokety a myslím, že Apistogrammy opravdu nejsou ryby pro začátečníky, velmi často (i mně) umírali bez zjevné příčiny, než jsem se tak nějak naučil co chtějí. Nechci tě od nich odrazovat, ale pokud chceš apistogrammy doporučil bych opravdu cacadu, případně ty borelky.

Jinak přeju hodně úspěchú v chovu, můžeš si projít fotky v mojí prezentaci odchovnička ať víš co to obnáší. Kdybys potřeboval s něčím poradit, klidně napiš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 22:41 Maq Re: Strakááč
I když máš dost velké akvárium a pár ryb bys přidat mohl...
Měl jsem různých malých cichlid vícero druhů, a osobně mě vždy nejvíc bavilo mít je v páru a nic dalšího k nim nemíchat. Jejich "rodinné" chování je opravdu komplexní, mění se den za dnem, podle ovulačního cyklu samičky (samec se - samozřejmě - chce třít pořád). A právě když je nikdo neruší, tak jsem tomu porozuměl nejvíc a bylo to nejzajímavější.
Navíc se podstatně zvýší pravděpodobnost, že potěr déle vydrží. To je náramný bonus u těchhle ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 20:57 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Agassisy se seženou snadno ale je jich dost mutacnich a patří spíš k těm choulostivejsim rybam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 20:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
koukal jsem na ní :) to je adept na třetí pár, ale uvidíme co seženu, zajímalo by mě kde by agassizku a akarku žlutou (Borelliho)
ramirezky nechci kvůli tomu pohlaví, ani nejsou tak pěkný jak jiný cichlidky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 20:24 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ZDRI
první stupeň filtru čistím běžně.. už jsem to stihnul asi třikrát, čtyřikrát... druhej stupeň filtru ze čtyř přepážek bych taky rád např za dva týdny vyčistil a za další dva týdny znovu první stupeň a pak za další dva týdny i třetí stupeň.. čtvrtej je přidanej nejpozdějš a nejmíň zasr... :-D ten třetí možná taky nebude třeba čistit.. uvidíme...
jo, po prvním dni vymizeli kružníci tak 10-20% zbylo a teď nevím, jak na to mjsou, ale dneska jsem viděl akaráka najíždět do šutru, tak tam asi byl :-D
jinak s tím krmením je to složitější no.. dafnie mám mražený vlastní a nic jinýho než suchý pak nemám. kdo krmíte živým, jak to uchováváte doma ? nebo taky koupit mražený a ty nechat rozmrznout pořádně promejt v proudu z vodovodu nechat znovu zamrazit a pak stejně, jak to teď dělám s dafniema... natočím teplou (60st?) z vodovodu vemu zamraženej kus dafnií, namočím... a co opadá, to opadá to nasypu a co neopadá hodím zpátky do pytlíku, do mrazáku... jde to tak dělat i s patentkama ? nebo co je pro ně nejlepší a nejvíc neškodný pro akvárium co se týče nemocí atd..
-
zatím se mi nejvíc zamlouvá agassizka rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
jako další nevím, na to je čas.. :) pak ještě to někde sehnat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 20:16 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Ještě mě napadá cichlidka Borelliho, vlastní zkušenost nemám, ale prodávat jsem jí už viděla a vypadá taky pěkně a americky. Máte s ní někdo zkušenost? Jsem zvědavá jak dlouho Strakáčovi vydrží: to nespěchá, dávám mu tak týden :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 19:59 Muž ZDRI [1415] Re: dudak
V té době (před cca 30 lety), jsme parametry vody neřešili (pokud někdo vyloženě nemnožil neonky), RO neexistovala, prostě se tam lila frýdlantská/liberecká voda z vodovodu, uvedené druhy to bez problému snášely. Neexistovala ani výkonná čerpadla, biomolitany, atd., jelo se na bublifuky + obyč jemný molitan + vata.

Problém bylo když:
- se zanedbala údržba a pravidelná výměna vody (měnil jsem poctivě 1/3 každý týden)
- většina uvedených cihlidek dlouhodobě chřadla, když byla na suchém, potřebují kvalitní živé/mražené krmení (já měl štěstí na lesní rybníček s koretrami)
- současně se nesmí překrmovat, v nádrži s nimi nepřežili žádní šneci, kteří by uklízeli zbytky

Strakááč
Čistotné zrovna nejsou, jsou to cichlidy ...
Chce to pravidelně odsávat bordel ze dna a čistit i první stupeň filtru.
Hodně se mi tehdy osvědčilo i permanentní použití/výměna aktivního uhlí.
Není pravda, že Ramirezky jsou nějak extrémně citlivé - zase je to o čisté vodě a živém krmení. Potíž je v tom, že kvalita prodávaných Ramirezek je teď tristní, většina ryb je evidentně načatá/promořená už na prodejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 19:38 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ZDRI
Dík moc za zkušenost... takže tam to vypadá, že z těch tvých druhů něco vyberu, seženu a možná někdy vyndam a daruju ancíky kdybych chtěl cichlidek víc... členitý, plný kamenů a klacků to mám.. rostlin se vzadu víc zasadit nedá.. jen aby to vyrostlo..
Jak moc jsou čistotný? Přijde mi to jako ancík, nebo i lepší... u akarek zelených...
Ramizerku bych rád, ale je náročnější, zbytek neznám tolik, tak to nastuduju a vyberu něco odolnějšího.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.10.2018 19:32 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
Měl jsem akary zelené s několika dalšími druhy Apistogram i s Laetacarama, nicméně jsem se koukal na tvé měření a pro chov Apistogram nemáš vhodnou vodu. Z dalších menších cichlid přichází v úvahu akary rodu Laetacara, většinou se dá sehnat curviceps nebo dorsigera, chováním jsou podobné, a jsou klidnější než akary zelené. Akara hnědá už patří k velkým akarám, i když je mírná, asi by šla taky. Z dalších ryb pak ramirezky nebo altispinosy (Microgeophagus), ramirezky jsou menší a choulostivější. Pokud bys chtěl přeci jen zkusit Apistogramy tak A. cacatuoides, je nejlépe adaptovaná na tvrdší vodu s vyšším pH, dokonce se v ní může i úspěšně rozmnožit. Lépe asi dát skupinku než pár, klidně 4 samce 6 samic. Čím jich tam bude míň, tím se budou víc rvát. Nejhorší je dát jen 2 samce. Určitě by k nim šli i pestřenci červení, taky dobrá ryba pro začínající, odchová se skoro sama i na suchém krmení a je to krásná podívaná, ale není to už amerika, thomasky to samé. Víc druhů dohromady bych nemíchal, u Laetacar nepoznáš v mládí pohlaví, ani u akar hnědých takže to chce koupit aspoň 6 kousků. Myslím že dát tam ještě jeden druh - skupinku bude lepší než několik různých párů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2018 19:04 Muž ZDRI [1415] Re: Strakááč
V minulosti jsem měl podobné akvárko (10x40x50) vyloženě na menší mírumilovné cichlidky (to, co se tehdy dalo v ČS akvaristice sehnat). Bez problému se mi tam snášely Akary hnědé (skupinka), Akary tečkované (skupinka), Cichlidky Thomasovi (skupinka), Pestřenec červený (pár), Cichlidka Agassizova (pár), Akarka zelená (pár), Ramirezky (skupinka). Jenom Akary hnědé byly při tření vyloženě agresivní vůči ostatním, takže chovný pár dostal vlastní akvárko. Ostatní ryby spolu bez problému koexistovali, i se pravidelně třely. Ale v této nádrži přežilo jen pár mláďat Akarek zelených.

Chce to hodně členité zarostlé akvárko, spousta kamenů, kořenů, ona si pak každá najde svou niku. A udržovat čisté, pravidelně měnit hodně vody (obecně platí, že s rostoucím množstvím dusíku se většina cichlid stává agresivnější).

Každopádně toto bylo doma nejoblíbenější akvárko, jediné opravdu okrasné s rostlinami (v ostatních nádržích byly sólo velké "bagry" - akary, kančíci, kteří vše živé v nádrži zničily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 17:11 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – pár cichlidek k páru akarek zelených ?
mám od soboty (13.10.) pár akarek zelených a jsem z nich tak nadšenej, že bych rád další páreček cichlidek, jen nevím jaký, aby se v akváriu snesly. prý není dobrý mít víc druhů cichlidek v jednej nádrži, ale určitě to tak někdo má...
Pročítal jsem si tohle vlákno a snášely se prý s kakaďákama i akarama hnědýma, dál si to nepomatuju... vím, je to ryba od ryby, záleží na plno faktorech...
Má tedy někdo zkušenosti s chovem akarek zelených v páru a jinýma cichlidkama v páru? jakýma? Přemýšlel jsem nejdřív ještě nad dvouma, nebo jedním zajímavějším druhem ancíků, ale ty cichlidky jsou víc vidět a jsou o dost zajímavější i co se týče chování...
akvárium si myslím na to má úplně v pohodě, protže neodkaluju - teda né hovínka... jen trošku bordýlku v 95% rostlinného původu při vypouštění třetiny vody, zbytek filtr prostě vyfiltruje... v tomhle by bejt problém neměl snad..
nechvátám na ně, ale rád bych to vyřešil..
ÁÁÁ... pokud by to šlo, klidně bych měl i tři páry tří druhů cichlidek :-D i kdyby mezi nima měla bejt nejhodnější akara hnědá.. :-D
já se totiž nemůžu dívat na strejdovo přerybněný akvárium, jak mu to v poho funguje i na malým filtru... (1litr molitanu na 70l akva - vůči mojemu poměru 22l molitanu na 240l akva..)

Diiik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 19:38 Žena Naďa [33] Re: vaaclav
Udělám, nestíhám. Zatím se 400 zabíhá bez ryb, čekám na objednané světlo. Ale plánuju s předstihem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Naďa
Chtělo by to aktualizaci akvárií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 21:03 Žena Naďa [33] – Cichlidka Thomasova x Cichlidka vysokoploutvá
Mohu k 10 ks Anomalochromis Thomasi do 400 l akvária, dno 200 x 45 cm přidat cca 6 ks Mikrogeophagus altispinosus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
Mám je s akarkou zelenou a nikdy jsem si nevšiml, že by o sebe zavadili, byť jen pohledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NHKG
Jj, jsem si toho vědom. Ty Akary mám 3. rokem, stejně tak Ancíky. Už měsíc se je snažím udat, ale neúspěšně. Na druhou stranu se s nimi budu loučit nerad, zvlášť Akary jsou zajímavé svým chováním a barvozměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
Mělo by to být OK, Akary hnědé jsou jedny z nejmírnějších cichlid. Ostatní ryby taky vypadají OK k cichlidkám.
Ale samozřejmě vždycky je malá šance, že si nové a staré ryby nesednou a budou problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:33 Muž Tudy [330] - Krevetky – Akara hnědá a Cichlidka Agassizova
Zdravím, mám 3 Akary hnědé, dospělé samce,v super kondici . Drží spolu a ostatních ryb si vůbec nevšímají. Je možné k nim pořídit párek Cichlidek Agassizových nebo je to naprosto neslučitelné?
Pozn. 112 l objem akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 11:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Ale tak bílé netřeba řešit, to je jasné... ale ono to s těmi barvičkami je u těchto ryb vachrlaté i v přírodě... nelze tvrdit, že se jednotečka vymezuje nějakým regionem proti dvoutečce či třítečce... takže se pravděpodobně vyskytují i v přírodních populacích víceméně nahodile, když už toto téma neuchopili specialisté na africké říční cichlidy, bude to o náhodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 11:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Chápu u mečovek třeba...No jo, ale ti pestřenci jsou takto variabilní již v přírodě... ;-) ahoj
Já chápu, že když má jako oblast výskytu celou rovníkovou Afriku, tak tam bude celá řada forem. Pokud se to ale vyskytne v jednom výtěru, je to výsledkem experimentování a neustálené směsky by v distribuci neměly co dělat. Navíc - ta skoro albinotická forma by v přírodě dlouhodobě neobstála. Jednak je podle mě albinismus recesivní (za tohle odvážné tvrzení mě nejpozději odpoledne Rudolf pěkně zpéruje) a za druhé - bílí jedinci jsou ve skupině nejnápadnější a bývají nejčastější kořistí predátora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 11:04 JoKa Re: LiborSprysl
To také nerozporuji... Musí se to ale ustálit. Nikoli prdnout do akvaristiky se slovy tohle je el. Blue...
O to mi celou dobu jde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
No ale Ivoš má pravdu v tom, že časem z toho spojení může být modrá ramka s tmavými znaky přírodního zbarvení, která může být komerčně zajímavá. Nebo také ne... :-P ... a je to jen o to, aby se někdo tomu v začátku nepodarkovi věnoval... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:55 JoKa Re: LiborSprysl
A to je právě úplně to samé jako klasické zbarvení ramireze sprsklé s el.blue...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:54 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Urtman
No jo a barevných variant je to jasné... já myslel, že důraz je na křížení španělů a palácových psů... ... teda mimochodem :-) kdo ví, jestli jej lze s jistotou potvrdit... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Chápu u mečovek třeba...No jo, ale ti pestřenci jsou takto variabilní již v přírodě... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:40 JoKa Re: LiborSprysl
To plemeno je 400 let staré

Ano. Vzniklo v 16 století... Chtěl jsem to napsat, zapomněl jsem...

pokud je to plemeno s uznaným standardem a samozřejmě štěňata papírových rodičů papíry dostávají naprosto bez problémů..

Mluvil jsem o barevných variantách. Asi jste mě nepochopil. Varianta trikolor (otec s papíry) a varianta blenheim (matka s papíry), taková štěňata papíry nedostanou... Byl to příklad...

Uznávám, že v genetice mám totální mezery, ale jedno vím jistě. Vadí mi to, nedělám to a odrazuji od toho všechny okolo... Neb je to hnus... O tom je celá tato debata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Pro mě nejhezčí je ta původní forma pestřence, kterou jsem kdysi měl. Dost podobné mám i dneska v jednom akvárku a jsou hodně ustálení. Ty křižovatky bych sám osobně nikdy nepustil ven. Kdysi naše dcera koketovala s akvaristikou a líbily se jí mečovky různých barev. Nakoupila si různorodé hejnko, ale pod podmínkou, že mladé z toho akvárka nikdy neopustí náš byt. Tak se jí to tam množilo, vycházeli z toho nejrůznější křižovatky a když dceru akvaristika přestala bavit, udělal jsem selekci. Samci do jednoho akvárka, samice do druhého, ono to časem vymřelo stářím a problém byl vyřešen. A tak by měl postupovat každý odpovědný akvarista a ne ty nepodarky pouštět do obchodu, protože tam je obvykle neznalý člověk koupí a možná i šíří dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Ale samozřejmě, že u ustálených forem padají hodně ustálené výtěry. Ale co s tím co společného komerční akvaristika, nádrž v obchodě plná různých forem skalár??? Asi nemají místo, tak je mají všechny po kupě. Ale mimochodem ... od bílé po celočervenou rybu ... to je následek honby za nejhezčími devily... co si trh žádá to má...až to chtít nebude, bude to jinak ... ale po tobě jsem šel hlavně kvůli těm pulchrům... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 10:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal:
Například pes Kavalier King Charles Španěl také vznikl skřížením kokršpaněla a pekingského palácového psíka. Existuje několik barevných variant. Hádej proč štěňata, která vzniknou ze dvou variant nikdy nedostanou papíry?? Stejné důvody...

Už jsme ale docela odbočili, končím, můj názor nezměníš a dal ho budu prosazovat... ahoj

Hele vy Pepíci, nebo Pepové ... já bych tak nějak doporučoval ... nechte tu genetiku na pokoji... :-) Plácáte oba blbiny a ještě je šíříte... Sice jsme na rybičkovém fóru, ale vycházet jen ze vzhledu mnohdy tak úplně nejde. S těmi kavalíry to bude možná tak trochu docela jinak co??? To plemeno je 400 let staré a nevím proč štěňata nikdy nedostala papíry, pokud je to plemeno s uznaným standardem a samozřejmě štěňata papírových rodičů papíry dostávají naprosto bez problémů... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3270-jake-ryby-k-malym-cichlidkam