Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k parmičkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k parmičkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2022 09:23 Žena Hapimere [84] Re: DaveFM
Já mám těch parmiček 8+9 (čtyrpruhé a mechové), k nim tři samičky čichavce modrého, jeden ancistrus a pár pancéřníčků. Jediný co se mi ztrácí jsou pancéřníčci, ale nikdy jsem si nevšimla že by na ně někdo útočil, čichavců si taky nevšímají. Parmičky se honí jen mezi sebou. Nicméně cokoli menšího by asi nemělo moc šancí, přeci jen ty parmičky už mám veliký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2022 00:47 Muž DaveFM [0]
V 126l mam 7 parmiček 4pruhych a 6 mechovych, plavou v 1 hejnu. Čichavcum modrym už uštipaly tykadla na 5mm, panceřničkum likvidujou hřbetni ploutve a 2 Čichavce zlate už zabily. Na ancitrusy zazim neutoči, snad to tak zustane. Dokoupim vice parmiček a už je nebudu s ničim kombinovat. Jsou to nadherne žive rybky, ale do společne nadrže určitĕ ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 12:50 Žena Hapimere [84] Re: Hapimere
Juuu neco jsem prehlidla, ta cichlida agassizova ma byt taky v paru hmm ... coz mi ale nevadi, pokud se to s tim zbytkem nejak snese :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 11:42 Žena Hapimere [84] – Parmicka a Kardinalka
Myslite ze by se snesly parmicky ctyrpruhe a kardinalky vietnamske? Samozrejme v primerenych poctech. Neni to do aktualniho akva, ale casem mam slibenou 200l (takze cisty zhruba odhaduju 180l), tak delam ve volnem case predbezny pruzkum :) taky jsem tu zahlidla prispevek, ze nekdo ma tyhle parmicky a modre cichavce, tak eventuelne rozsirim dotaz na parmicky ctyrpruhe+kardinalky vietnamske+parek tech cichavcu? Pripadne jeden druh vymenit za cichlidku agassizovu? Ty parmicky jsou teochu srdcovka, ale vim ze souziti s nimi je narocny :) (i me pri udrzbe ochutnavaj smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2020 11:52 Muž Roger [1873] Re: nenda
Aha, myslel jsem, že už akva běží, tak jestli chceš parmičky jako hlavní a první ryby, tak to zařiď pro ně ;-) neopomeň na tuholisté kytky, kapradiny, echinodory, Platyphylla, některé jako třeba polopruhé rádi zdevastují stonkové jemnolisté kytky, až budeš mít zařízeno a nasadíš ryby pak přemýšlej co k nim. Jestliže máš jasno že chceš parmičky pak bych volil tento postup, doprovodná obsádka má čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2020 11:46 Muž vlka [3453] Re: nenda
Čauky, nebál bych se jít do Parmiček čtyřpruhých, červenoploutvých, zlatých, Zebřiček pruhovaných, Čichavců. Mrkni dole v ,,Plave v nádrži...
rybicky.net/atlasryb/parmicka_polopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2020 10:24 nenda Re: Roger
akvárium teprve bude založeno proto nemohu zaslat foto ale plánuji 112 litrů, objem cistý cca 90 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 16:06 Muž Roger [1873] Re: nenda
Nebylo by na škodu i foto akva. Těžko ti někdo poradí bez informací o kterých ti píše Ctibum a fota akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2020 20:58 R Muž ctibum [6920] Re: nenda
To já chápu. Ale těžko ti někdo bude radit ryby, když neví, do jaké nádrže mají přijít. Pokud máš nádrž třeba o doporučovaném minimu pro Šubrtky 80 litrů a někdo ti poradí ryby, které potřebují dvojnásobek, tak ti ta rada bude k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 20:49 nenda Re: ctibum
spíš mi jde o to jaké se hodí povahově
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2020 16:34 R Muž ctibum [6920] Re: nenda
Bylo by dobré uvést velikost nádrže. Čistý objem a rozměry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 13:51 nenda
Zdravím chtěl jsem se zeptat jaké nejlépe ryby k parmicce schubertove. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2019 12:52 Žena Efka [144] Re: Anďaska
Myslím že můžou.Ale potěru od akar se nedočkáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 12:47 Anďaska
Ahoj, můžou být parmičky čtyřpruhé spolu s tetrou krvavou a akarami hnědými ve 200l akvu? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 23:02 Muž Atomret [41] Re: ibiska
No když vydrží s těmahle torpédama , tak to už nemám obavy:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 22:21 Žena ibiska [1] Re: Atomret
Já mám parmičky čtyřpruhé a čichavce modré. Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 20:59 Muž Atomret [41] Re: Atomret
Ještě mě napadlo nejlíněší parmičky - penta a čichavci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 15:25 Muž Atomret [41] Re: afc1886
Jo jo už to vidím dík, tak to radši doplním ty penty.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 14:51 R Muž afc1886 [14685] Re: Atomret
rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
Přečti si charakteristiku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 13:27 Muž Atomret [41] Re: Atomret
Koukám do Atlasu, možná jsem blbej, ale mechová přeci není čtyřpruhá.-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 13:07 Muž Atomret [41] – Parmičky a Permičky
Ahoj, s jakýma Parmičkama se snesou P. pětipruhý-----ve 240?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2019 22:50 Muž Atomret [41] Re: Efka
Jo asi to nakonec vyhrajou Rájovci, už jsem měl nostalgickou krizi a přemýšlel o skalárech:-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 19:25 Žena Efka [144]
Ne ancíky ani pancéřníčky nemám,jenom přísavku thajskou ,mřenku nádhernou,2 SAE a ještě armádu krevetek :-) , když si samičky rájovců začnou mezi sebou imponovat,tak mezi ně vjede samec a je klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 23:32 Muž Atomret [41] Re: Efka
Slyšel jsem zvěsti , že jsou Rájovci docela divoký, něco jako vyzobávání oček a tak? Máš i Panceřníky a Ancíky v tom samý akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 22:50 Muž bici10 [24] - Tetry
Chtel jsem se zeptat mohl bych jednou poridit k parmickam parecek cichlidek ramirezovych electric blue? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 22:40 Žena Efka [144]
Také jsem řešila podobný problém,jaké ryby aby nepanikařily když kolem akvárka budou dělat krávál děti,mám parmičky mechové
a rájovce a jsem spokojená ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 22:24 Muž Atomret [41] – 240 s parmičkama
Tak padlo rozhodnutí , že ,, větší tetry,, se vytrejdujou a do velkého půjdu Parmičky Penta.
Zase řeším dilema , co k nim za větší párovky...
Vzhledem ke kraválu od naší malé, asi čichavci nepřipadají v úvahu.-) Prosím o radu zkušených. Jen pro info jako favorit číslo dvě další labyrintka - Rájovec...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 23:15 Muž Atomret [41] Re: Anthrax
A můžu ke starý partě dát čichavce a doplnit stavy?.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 12:57 Muž Atomret [41] – Parmičky 5 ti pruhé
Zdravím,
mám v 54 hejno 5 ti pruhých parmiček a v porovnání s Tetrou měděnou mě přijdou celkem klidnější.-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 18:12 Žena gabinka632 [14] Re: silviebaris
To jsem tenkrát nevěděla, když jsem si je pořizovala, ale kupodivu spolu žily v míru. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 18:10 Žena gabinka632 [14] Re: afc1886
Živorodky už nemám, v úterý si je odvezl jeden pán do velkýho akva. Zůstaly mi už jen pandíci, dánijka a ty 2 tetry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 16:55 Silviebaris Re: gabinka632
Parmičky k živorodkám není dobrá volba,uženou je k smrti,jsou to vytrvalé a rychlé rybky,vše pomalejší zlikvidují... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 16:45 R Muž afc1886 [14685] Re: gabinka632
gabinka632 napsal: Mám akvárium 54l a v něm mám aktuálně 6 Pancéřníčk panda, 5 Dánií perlových a 2 Tetry čtyřpruhé. Chtěla bych přikoupit alespoň jedno Dánio a tak 4 parmičky mechové nebo čtyřpruhé, aby tolik netrpěly samotou?
Na fotce vidím ještě jiné rybky, které jsi nejmenovala a na parmičky mechové čtyřpruhé bych přestal myslet, protože tvůj čistý objem je jenom cca 40 litrů a to je na ně dost málo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 10:52 Žena gabinka632 [14] Re: NHKG
Dobře, díky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2019 10:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gabinka632
Dokud nevyřešíš tu filtraci, tak o dalších rybách neuvažuj. Po pravdě nejlepší by bylo nechat jen pancíky a rasborky. Ampulárky dej taky pryč, hodně špiní vodu.
Dno je dobré, svičík v něm moc nevadí, pokud nehnije. Ale já preferuji písek zrnitosti do 1mm a piskořky. Do toho svičík moc nezapadá. Ale pokud není dobrá filtrace, valí se svičík nad dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 09:57 Žena gabinka632 [14] Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Právě, že mám s NO3 problém už u vstupní vody, máme studniční a ta má 50mg/l a bohužel je i tvrdá, s vodou z řádu to není o moc lepší. :-( Už jsem koupila SZAT Clear Water Plants (17.3.2019), ale nějak moc to nepomohlo, hodnoty v akva zůstávají na 50mg/l. Do teď jsem měla v akváriu i živorodky a ancíka, ale ty jsem tento týden dala jednomu pánovi, co zakládal akva pro děti, takže jsem dřív čistila filtr každý týden - jak to bude teď ještě nevím, zatím tam mám pořád 2 bordeláře ampulárky... Chtěla bych za nějaký čas vyměnit i dno, protože je plné bordelu, ale až tak za měsíc.
Teď je to už víc zarostlé (bohužel i s řasama)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 09:42 Žena gabinka632 [14] Re: Anthrax
Díky. :-) Těch parmiček bylo původně 6, ale 4 už uhynuly a ty dvě tam zůstaly samy. Zůstávají teď schované na boku akvária v rostlinách a jsou takové plašší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2019 09:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gabinka632
Ty počty ryb se hrozně blbě říkají. Navíc na fotkách vypadá akvárium čerstvě, s málem rostlin a je tam víc ryb.
Chtělo by to změřit No3. Pokud je NO3 ok, ryby properovat a nemusíš čistit filtr příliš často, tak můžeš přidat ryby.
Dobré NO3 je podle mě pod 40mg/l a filtr musí vydržet víc jak měsíc. Ale na tohle může mít každý trochu jiný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2019 09:35 R Muž Anthrax [4786] Re: gabinka632
Dokoupil bych ty dania. Ať jich tam je alespoň těch 10. Na dvě hejna tam není prostor.
Kupovat parmičky čtyřpruhé/mechové v takto nízkých počtech je celkem riziko. Ryby se nudí a můžou otravovat ostatní spolubydlící
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 09:28 Žena gabinka632 [14] – Parmičky a Dánia
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Mám akvárium 54l a v něm mám aktuálně 6 Pancéřníčk panda, 5 Dánií perlových (1 nedávno uhynula, nevím proč) a 2 Tetry čtyřpruhé. Akvárium je zarostlé, ale v poslední době se mi v něm tvoří pěkně (to je ale dotaz do jiné sekce) - nicméně, dotaz zní, můžu do akvária doplnit rybičky do počtu? Chtěla bych přikoupit alespoň jedno Dánio za to, co uhynulo (i když bych jich tam měla raději celkem 10) a tak 4 parmičky mechové nebo čtyřpruhé, aby tolik netrpěly samotou? :-)
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 22:33 Žena Cancita [4] Re: PeCh
Ok, díky všem za rady, tak mám o čem přemýšlet. :-) Pokud bych měla např. akvárium třeba 180l, je už možné tam mít dvě skupiny hejnových rybek? Předpokládám, že např. dania pruhované se budou vyskytovat v spíše v té horní části nádrže a nemusely by tedy tomu druhému hejnu rybek (parmičkám) překážet? A pokud bych se rozhodla pro tu verzi parmičky + pancéřníčci + později pár čichavců ve 125l, nebudou mi je parmičky okusovat i přestože budou mít své hejno? V kombinacích jsem našla, že z nějakého důvodu mohou být parmičky s čichavci modrými, ale se zlatými se to už nedoporučuje. Máte pro to nějaké vysvětlení, nebo je to individuální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 14:50 Muž PeCh [77] Re: Cancita
Chápem ťa. Tiež zakladám akvárium. Ryby prídu na rad asi tak o mesiac. Už som ich riešil tu rybicky.net/forum/120 (nak dosť podobne ako ty som sa bál prerybnenia). Potom som ďalej čítal a rozmýšľal a nakoniec som dospel k tomu, čo som napíšal v poslednom mojom komentári tu: rybicky.net/forum/11648 (v skratke menších rýb môžeš mať viac ako veľkých - aj celkom aj v prepočte na cm/l).

A ancistrusa by som vynechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2018 14:42 R Muž afc1886 [14685] Re: Cancita
Ten ancistrus si dá mnohem radši rostlinku než řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2018 14:18 R Muž Anthrax [4786] Re: Cancita
Ta poučka o cm ryby na l vody je skoro neaplikovatelná. Každá ryba je jinak čistotná a kazdá nádrž je jinak zařízená a udržovaná. Jeden cm neonky v dobrě zarostlé nádrži je naprosto neporovnatelný například s jedním cm živorodkyv nádrži s minimem rostlin. Proto jsem se ptal na ty rostliny. Vůbecem bych se teda tímhle pravidlem nejak dogmaticky neřídil. Navíc ti to pravidlo nic neříká o nárocích ryb jako takových, jen zkresleně říká, jakou ryby asi budou představovat biologickou zátěž. :-)
No opravdu řasožravých ryb moc není. Zmíněný ancistrus je spíš (hlavně v dospělosti) producentem bordelu než řasožroutem. Spíš ti šneci (např. okružáci) jsou na řasu dobří a i ti ji budou žrát až když nebudou mít co jiného.
Já ti rozumim, že chceš co nejvíce druhů ideálně chovat všechno. :-) Kdybys dala hejno těch 20 parmiček k tomu 10 (záleží na konkrétním druhů) pancéřníčků a na závěr až se to zaběhne a ty se trochu otrkáš třeba pár cichavců. Tak na těch 3 druhých budeš. Je to lepší než tam mít dvě skupinky Hejnové hodně ryb. Ale je to tvoje akvárko a tvoje volba ;-) Samozřejmě za předpokladu dostatku prosperujícich Roštín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 13:17 Žena Hanumana [71] Re: Cancita
A co zkusit místo ancistruse třeba rasozravy šneky a nebo krevety (neritin nebo japoniky). Řasy sežerou víc a k tvému objemu se víc hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 12:32 Žena Cancita [4] Re: PeCh
Rozumím, ale na tu litráž (125l), pokud počítám cm ryby na litr vody, tak těch 20ks parmiček se tam vejde jen stěží a pak by už skoro nebylo místo na nějakou řasožravou rybu na dno hmm, nebo se pletu? ... Dočetla jsem se, že je důležité nádrže nepřerybňovat...

Pokud bych dala třeba 12Ks parmiček a k tomu 10Ks teter/razbor a třeba jeden ancistrus tak mi to ještě vychází, že by se vešlo.
Druhá možnost je, že ještě navýším parmičky ale na další druh už nezbude místo... a já bych zase raději měla aspoň tři druhy ryb, ale možná je to jenom začátečnický hamounství :) A taky jsem četla, že je dobré mít řasožravých ryb víc... No, myslela jsem, že do 125l se mi už nějaké ryby vejdou, ale koukám, že to nebude tak jednoduchý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 11:22 Muž PeCh [77] Re: Cancita
Dávať tam do hejnové ryby a iba po pár kusoch nemá zmysel. Ako ti radí Anthrax, daj tam tých parmičiek viacej (10+10). A k nim ešte môžeš pridať tie tetry alebo razbory. Malých tam môžeš tiež pridať kľudne 20, nech máš aspoň malé hejno a nie zopár indivíduí. Môžeš to urobiť po častiach, predsa len akvárko bude len čerstvo založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2018 09:26 R Muž Anthrax [4786] Re: Cancita
Ahoj, těch parmiček vezmi více. Když jich je málo tak občas zlobí. Myslím že takových dvacet parmiček ti udělá parády hodně. Nakombinovat mechové a čtyřpruhé můžeš podle libosti, je to jeden druh. Jak hodně to bude osazený?
Úplně nejlepší by bylo nechat tam jedno opravdové hejno a k tomu něco na dno. A po čase třeba nějakou zajímavou, třeba párovou rybu. Rozhodně lepší než tam mít ryby co patří do hejna po pár kusech. :-)
Ty tetry ohnivé jsou proti parníčkám dost malé. A jsou to (stejne jako ty razbory) taky hejnové ryby, takže mít je po šesti kusech nemá moc smysl.
Živorodky bych nedával vůbec nebo jen samostatně. Jsou to prasátka a navíc by u těch 4 kusech moc dlouho nezůstalo, protože se ti namnoží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 09:12 Žena Cancita [4] – Co k parmičám?
Ahoj, budu si pořizovat akvárko (cca 125l) a hrozně mě učarovaly parmičky čtyřpruhé a mechové. Ráda bych skladbu postavila na nich, ale jsem začátečník. Pročetla jsem si některé příspěvky a pochopila jsem, že mechové a čtyřpruhé mohu libovolně kombinovat- tedy že bych měla např. 4 tetrazony a 4 mechové, budou tvořit kompaktní hejno?
Dále uvažuju co k nim: zatím se mi líbily tetry žhavé/ohnivé, nebo rasbory klínoskvrnné, příp. Hengelovy. (V počtu cca 6Ks.)
No a ještě možná v menším množství blackmolly/ goldmolly cca 3-4Ks, nebo jiné živorodky např. platy
Co myslíte jsou uvedené kombinace vhodné? Děkuji za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:27 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: lm
A kolik jich vlastně dostal? U této ryby bych chov méně jak 15-20 kousků nedoporučoval vůbec.. to je raději darovat někam do akvaristiky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3194-jake-ryby-k-parmickam